Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2035
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Miso122 »

Myslím že prehodiť na druhú SRO sa nedajú. Len ak by si auto znova prihlasoval na rovnakú živnosť.
ITX >>> ATX
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6992
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci sviecky do fabie 1.0 mpi trojvalec stacia 3ks ne? a ked mam 36tis km a 4 roky ta vymenit? v servise mi nukali za 30€/ks a bosch si kupim za 5€ len mi ide o to ci menit teraz ked fobia mala 4 roky alebo to vydrzi do servisneho intervalu 4roky/60tis.km? planujem olej menit dalsi rok a budem mat asi 45tis.km. a tak by som sviecky menil ci vek ma na ne vplyv skor ako km? dik
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

vydrzat 60k km by mali, ale rozhodne nic nepokazis ked vymenis. Vek ma na ne vplyv ak sa dlho nejazdi, povrchova korozia atd.

Uprimne neviem ci stacia tri kusy, pretoze taketo obrovske a progresivne motory sa mi sialenym oblukom vyhybaju. Este som proste nedozrel do tejto technologickej urovne. Predpokladam ze toto nie je "twin porte" ako Alfy (dve sviecky na valec) ale v ziadnom pripade neber moje slova ako sväté.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6992
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ved to ze na stranke skoda diely pisu 3-4ks ta prinajhorsom vezmem viac kusov. mne ide o to ci vydrzia napr rok este ze budu 5rocne a bude tam mama mat asi 45tis km. ale ekd tak skocim skor vymenit ked myslite ze treba
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4697
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

stefan222 napísal: Po 04. Sep, 2023, 08:13 borci sviecky do fabie 1.0 mpi trojvalec stacia 3ks ne? a ked mam 36tis km a 4 roky ta vymenit? v servise mi nukali za 30€/ks a bosch si kupim za 5€ len mi ide o to ci menit teraz ked fobia mala 4 roky alebo to vydrzi do servisneho intervalu 4roky/60tis.km? planujem olej menit dalsi rok a budem mat asi 45tis.km. a tak by som sviecky menil ci vek ma na ne vplyv skor ako km? dik
pri tom veku a najazde kasli na to. Tipujem, ze predpisany interval bude okolo 75k km
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Chalani, asi budem menit Peugeot, zacina byt trosku maly co sa vstupu na zadne miesta tyka a nejake veci na nom neposluchaju v poslednej dobe. Jedna sa o 2. auto, maly najazd (tak okolo 5-10k km rocne), taky mix kratsich a strednych tras (do 30km), niekedy dlhsia trasa. Auto ale musi byt vacsie, t.j. velky kufor pre Reha kocik (povedzme na urovni 600+ litrov, sirka zhruba okolo metra, hlbka aspon meter, vyska tak 45-50cm minimum), idealne kombi alebo MPV. Uplny ideal by boli posuvne dvere. Pozeral som Touran, BMW 2 Grand tourer (tam som nasiel celkom slusny vyber 218d). Mali by ste este tip, co by som mohol pozriet? Cenovo povedzme do 15k. Motoricky by bohate stacilo aj do 80-90 kW. Povinnost je automat. Na co si dat pozor? Nakup bude istotne priamo v AT kvoli usetreniu byrokracie (prihlasovanie a s tym spojene emisne poplatky). Elektriku zatial nepozeram, lebo eNiro je male v kufri a cenovo je to este tak okolo 20k. Inak toho este nie je v BEV vela na vyber v tomto segmente.
Naposledy upravil/-a maniak v Po 04. Sep, 2023, 12:51, upravené celkom 1 krát.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5787
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

BMW 2 Grand tourer vyskúšaj aj osobne, je to už MPV ale asi najmenšie aké existuje, tak či ozaj kufor stačí. inak to bdue kvalitou vyššie ako iné konkurencie, normálne mladého sharana/alhambru nezoženieš v tej cene.

keby ceny tak nevyleteli ti poviem že berlingo a spol. ale tie autá stoja bazárové viac ako nové... Možno Touran?
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Rozmermi prave 2GT pasuje (teda tabulkovo), pojdeme to reálne odskusat, ci to tam budeme vediet poskladat. Co som tak zbezne hladal, okrem zvolavacky na EGR nebolo nic vytykane pre tieto slabsie motorove varianty.
Tourany samozrejme tiez pozeram.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5787
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Kamos ma to 2gt a hlavne jeho zena je mega spoko, co sedi na tvoj scenar :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

maly vstup na zadne miesta nebude 2er ? neprakticky kufor kde nacvičíš 3D Tetris s kocikom nebude nahodou 2er ? nepisal si ze chces vacsie auto ?

ved sa pozri nieco na urovni sharan, galaxy, alhambra alebo viac. sienna, voyadžer (ano, samozrejme) atd.
Zo Sharanu sme vytrieskali zadnu lavicu a kocik sa nikdy nerozoberal. Nezazijes, nepochopis aky je to rozdiel. Blato, spina, mokro, cokolvek, ciste ruky.

Rozlapíš zadne vrátka, zdvihnes kocik, strcis dnu, zavres vrátka, zamávaš prístojacim 2er majitelom s poklesnutou papuľkou a vypleštenými očkámi.
Vojadzer ma samozrejme elektricke dialkovo ovladane aj bocne posuvne uz 20 rokov, nielen zadne, takze deturence uz su dnukaj.

PS: z Vojadzera sa samozrejme zadne a stredne sedacky nevyberaju. Oni sa totiz nakompletku skladaju do podlahy kde mas dalsie stovky litrov batozinoveho priestoru, ked ... nemas zlozene sedacky.

Cancel, abort, scratch, abandon. Pozeram willhaben, ziadna ponuka pod 200k km a pod 15k eur. Auf víderzéhen.
Šharanoid ? Kukam... hardly ever 2015 v nastavenom cenovom limite. No jo :( tak ti zostavaju len NEVELKE auta a 3d tetris.

Fíl gluk ! Fráge : nevies opravit sucasneho Peugežeota a udrzat ho pri zivote ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: chcem ho opravit a asi poslat do sveta. Polka motora bola vymenena tento rok na zvolavacku (servis platil Peugeot), vcera sme ostali stat pred tunelom Sitina s prehriatym motorom (niekde unikala chladiaca, cerstvo po servise). Nejak je toho vela a nesmie nas to takto nechat v lufte stat (lieky, strava, malej mobilita je vyrazne obmedzena a neda sa len tak opustit auto).
Bavime sa o uplne inom kociku, ziadne bezne. Mala bude mat 7r. V podstate sa jedna o toto: https://www.fruehwald.net/i/otto-bockR- ... 4~4029.jpg
To nestrcis len tak bez tetrisu kdekolvek, tak do mikrobusov a aut ako Berlingo s rampou (po uprave auta). Zatial sa tomu chceme vyhnut (mala je paliativ, takze clovek balancuje podla aktualnych potrieb).
Sedacku v aute ma otacaciu, takze sa lahsie usadzuje.
Velke auto ako Sharan sme zvazovali, ale zene to uz pride moc, ale aj tak sa na to pozrieme. Voyadzer a vacsie kravy vazne nie, niekedy s tym treba aj do Viedne a tam su mensie auta vyhodnejsie. 3D tetris sa robi v Tesle na dlhsie trasy, ked treba kazde miesto. 2GT ma nahrubo podobny kufor ako ten Pezot, takze ocakavam podobne skladanie kocika dnu.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa mp3turbo »

oj tieto moderne auta :( a to este nebol 3x meneny EGR ako u kolegu na BMW5 a mocovina na komplet vsetkych autach co poznam.

Kocik : my sme pouzivali nejake Cortina Evo, nepamatam si presne model, nieco na tento sposob : https://www.mall.sk/kociky-kombinovane/ ... on-col-677
nerozoberal sa, neskladal sa, neodmontovaval sa, ne.vôbecnič sa. Oslobod svoju mysel od tychto sedanovo-kombíkových & grand tourovych auticok, Michaela sa potrebuje venovat niecomu strasidelne inemu nez spartakiáde s kocikom.

2ku ma dlzku cez 4.5 metra - to skutocne nie je velke auto ; Šharanidlo nove verzie 4.8 metra (starsie <2010 co som mal ja bol 4.6 metra).
Bratislava, 15 rokov som nemal kratsie auto nez Sharan, zato >5.2m furt dve naraz. Nemame dom.

Konstruktivne : mozno ekvivalent 2er velkostou ale podstatne lacnejsie, Ford C-Max samozrejme grand verziu a mozno by bol rozumny kompromis S-Max. Smax je kratsi nez Galaxy a kusok dlhsi nez 2er.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Po 04. Sep, 2023, 21:46, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa maniak »

Tvoj link je tazko porovnatelne s tymito ortopedickymi kocikmi. Ten nas sa musi rozoberat ci chces ci nie, to ma okolo 25-30kg (ma to stabilne uniest dieta do tusim 10-12 rokov, resp. nejakych tusim 40kg), to len tak nezdvihne zena sama. Kedysi sme fungovali v rezime, ze sa to nakladalo vcelku (este mensia verzia toho isteho kocika), ale na to treba dlzku okolo 1.3-1.5m a je to fakt tazke a nemotorne. Rozlozenie na 2ks je pohodlnejsie na manipulaciu. Ono tiez to nie je na dennej baze, povezdme par krat za tyzden je bezne, ze sa niekde ide a naklada sa to.
FVE 12.45 kWp V/Z
lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1742
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa lopo1 »

Hmnoo vacsie auto a 15 tis je trosku hard podmienky akurat znamej nieco kukame ale limit ma 20 a aj to je problem poradil by som pozerat Ford Smax, ako bolo spomenute sharan touran, pripadne nejake vacsie kombi tipy mondeo, volvo XC70
Len treba pocitat ze vsetko bude s najazdom 180t km +
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6992
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

neaky reanult espace alebo scenic?take cosi? mozno neaka dacia dokker? len napady
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"