Všeobecná diskusia II

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1667
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

Je zial bohu bezna vec ze sa ludia neuhybaju a este ti budu robit naschval ked zablikas. Reznes z prava a je to pokojnejsie a bezpecnejsie ako ked mas blikat jak blazon, rozhazdovat rukami a v tom ta zmrd vybrzdi.

Tak isto ked vela jazdis, predvidat sa naucis. V 99% pripadoch vidis kto sa ti ide votret do pruhu v dostatocnom case vopred aby si stihol ubrzdit. Je to proste vidno
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6071
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa wingo »

Miso122 napísal: Pi 06. Aug, 2021, 12:15
wingo napísal: Pi 06. Aug, 2021, 12:10či tesne predtým neobehol iné vozidlo a len sa mu nechcelo každú chvíľu meniť pruhy. Z videa vidno len že o 15-20s by aj tak dobehol ten kamión takže to že bol v ľavom pruhu o 10s skôr než by bolo vhodné nie je až také strašné, na diaľnici sa sluší robiť veci v dostatočnom predstihu a plynulo a nie na poslednú chvíľu.
na dialnici sa slusi neblokovat rychlejsie iduce auta
S tým plne súhlasím. Len som pripomenul že mohli nastať poľahčujúce okolnosti o ktorých z videa netušíme. A vzhľadom k tomu že vo videu nikde nevidno ani spomínané vyblikávanie ani prudké zrýchlenie predbiehaného (nevravím že sa nestalo, len že to na videu nevidno), nemusím veriť ani historke o prenasledovaní kilometer a pol v ľavom pruhu výrazne pod MPR. Čiže prakticky všetky tri veci ktoré tvrdí že ho rozčúlili na videu nevidno.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12480
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

ano brzdit auta v lavom pruhu a nema, je to priestupok, ale urcite to nie je dovod spravit nieco, co moze mat vazne nasledky. Ak ten co blokuje lavy pruh je hlupak, tak neviem ako pomenovat toho, co to reze v pravo. Chlapci ak chvilu nevydrzite si drzat nervy na uzde a nohu z plynu, tak chyba je asi niekde inde a nie vo vybrzdovacovi :P
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1667
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa werwest »

tak tak. vacsinou tak 20km kym neodboci na zjazd. chvilocka tu, chvilocka tam.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4681
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Velmi ste tu fajnovi... ake uz vazne nasledky moze mat obehnutie z prava v tempe takeho zaspateho dilka. Ten by siel v lavom az do presova. A keby sa aj chcel preradit da smerovku, kukne spatak a preradi sa...
Predbiehat z prava je no no ale dobiehat je povolene, takze argumenty, ze niekto necaka auto v pravom pruhu su smiesne.
Osobne nemam rad niekoho vyblikavat, trubim len na tych co mi nedaju prednost, nechcem riskovat vybrzdenie, radsej si spravim cestu sam.
Na dopravnom servise vcera niekto pisal, ze predchadzat z prava je zakazane aj v meste ! ... Takze nebudem ja 5 minut rozmyslat, ci je dotycny pri zmysloch.
Obavam sa, ze tento sejat dobre vedel co robi, len mu to nevyslo podla planu.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12480
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa HellAngel »

Scream, kazdy kto aktivne soferuje, z casu na cas porusi nejaketo pravidlo, ale prezentovat ho verejne, obhajovat a este poukazovat aky je to debil a vzapeti spravit este vacsi kkti.u je detinske

No ta ci onak za volantom v dnesnej dobre si treba pripravit dobre nervy, chujus v lavo je len jeden z velkeho mnozstva pripadov co sa da stretnut
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4681
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

Ja pre takych ludi nemam zlutovanie. To je presne jak tu niekto par stran dozadu pisal, ze "jazdi vyhradne vlavo". Lavy pruh je mimo mesta na predbiehanie, nie na jazdu a ak niekto nema navyk, tak to potom vyzera na cestach ako na videu.
Ja uz som si radsej tiez kupil kameru ( krasne sa mi tam odraza plaubovka), lebo toto co sa deje od covidu na cestach nema obdoby.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5735
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Bez kamery ani na krok, stoji to kolko, 50€? a setri tazke tisice pripadne rovno roky zivota v base...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6982
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja sa musim priznat sem tam puknem z prava ale co tu citam tak som si ozaj vela veci neuvedomoval.a uz to nebudem robitm uprimne.triezvo. a co si tak pametam tak ma fukli z prava asi 3x. a stale som sa zamyslel. totiz casto myslim na vela veci. asi 3x sa mi uz stalo za 18r ze na mna zatrubili ked bola zelena a som stal. som taky snilko asi. inac je to ozaj nebezpecne to pukanie z prava hlavne v meste ked ma po krajnici fukne skuter. toto nemam rad. kebyze mi je nevolno a otvorim dvere ta leti. ale hej.nenapadne ma kukat do spetaka ked vedla mna je zvodidlo a ten zmrd na skutri tam vojde tak ci tak
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4681
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Pi 06. Aug, 2021, 20:28 Bez kamery ani na krok, stoji to kolko, 50€? a setri tazke tisice pripadne rovno roky zivota v base...
Zobral som nakoniec Viofo 129 plus, nech vidno SPZ, takze 133e( A aj tak nevidno) :D

Stefan ale to je potom skutristov problem, ked skonci medzi autom a zvodidlom.

Ono zas prax ukazala, ze v meste sa spekulovat neoplati.
Tam predpisy neplatia a ked si clovek nechce rozflakat auto, musi jazdit defenzivne a rozmyslat za druhych.

Ale takto mimo, kde su 3 auta na 100metrov toboz ked ma clovek vykon, tak nie je problem to dat bezpecne z prava, cez plnu, dvojitu, odbocovaci. Su ludia, co pojdu za traktorom na rovnej ceste 3km lebo ciara...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa Pietro sk »

stefan222 napísal: Ne 01. Aug, 2021, 23:08
Jednoduska napísal: Ne 01. Aug, 2021, 00:33 Mohli by sme na kavu skocit, ja stale zvazujem buduci rok tourana noveho prave s kombom co mas ty v karoqu a bojim sa ho na dlhodobo, aj keby touran uz nebol novy multivan ten motor tiez ma...
Rynci nie je pozitivna recenzia :D

idem do ke asi zajtra cez obed/po obede. viem dojst a ti to ukazat ale ideal ak kusa auto stoji a vychladne aby si pocul. inac som velmi spokojny. dalsi sinzas kupim to 1.5 nemam problem. este aj dumem ci nevyskusat 1.0 ale tam sa proste bojim.
o 1,4 sa cosi nelichotive popisalo, ak dobre viem 1,5 je z nej odvodena. 1,4 retaz, a teraz mokry remen.
tento americky patentovy zazrak, s tym maju po viacerych rokoch u konkurencie nie velmi pozitivne skusenosti...aspon majitelia urcite.
mrvenie remena sposobene riedenim oleja palivom, (kratke jazdy) a chemicke zlozky paliva to urychlia.
u priamovstrekov posilovac brzd potrebuje pumpu pohananu motorom, a ulomky sa tam cez olej mozu dostat. zbohom brzdy.
filter by mal zachytit bordel, ale dlhe intervaly + spina=otvori sa obtokovy ventil a uz to ide.
do vlaku nastupila aj honda s 1,0 vtec, no a uz problem maju aj oni.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5735
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ta 1.0TSI ide dost dobre, nekazi sa... proste pride mi to ako super motor

siel som s tym v rapide, a tam to bolo super
siel som s tym v octe + dsg... a slo to dobre, nie ze nie... ale urcite by clovek prijal aj viac... bola to dobra zakladna motorizacia, nic viac nic menej

Jedine co mi na vadi pri 1.0TSI je ultra dlha jednotka spatecka

Ale touran je uz celkom krabica, ten odpor vzduchu hlavne v dialnicnych rychlostiach tam je znacny + to nie je nejake lahke auto + nepredpokladam ze budes velmi jazdit s prazdnym autom


tam by som o 1.0 neuvazoval... nie zeby bol nespolahlivy, ale kvoli vykonu



neviem o tom aby sa na 1.4TSI kazili remene ci brzdy... to ze olej sa meni po 15k km je snad samozrejme
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5735
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Obrázok

nasiel som si obite dvere... nasiel som na autokamere ktore auto stalo vedla, nasiel ho

Obrázok

zavolal policiu, policia nasla a zavolala majitelku a tot vsio... ona sa nepriznala, vraj tam ani nestala a ked som ukazal fotku ze stala tak ona spolujazdcove ani neotvarala....

priamo na videu ako buchla do auta nahrate nie je, takze tym to hasne
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10088
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa stiv »

Uz ostava len odkopnut zrkadlo a povedat ze ty si tym smerom ani nesiel a ked siel tak si nekopal.
.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5735
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia II

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Spatak sa meni lahko

Ale taka brzdova kvapalina vytuni auto o dost lepsie

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"