Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
mOY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 09:33
Bydlisko: Košice - Juh

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa mOY »

Ale piest ma predsa klesnut. U mna tiez sedak kusok klesne ked sadnem. Mam na to aj váhu. 110kg+.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10050
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stiv »

Tak milimeter nepocitam, ale aby to kleslo citelne tak to nie. Skor sedak sa stlapci.
.
Teroo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 103
Dátum registrácie: Ne 03. Jún, 2018, 16:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa Teroo »

loleqboleq napísal: Ne 25. Okt, 2020, 13:12 ??

Ak by som mal osobne zdravotné problémy, tak najprv to konzultujem s doktorom a od neho si značím akékoľvek odporúčanie. Potom by som osobne kontaktoval pána vo Vvmix (https://www.stolickymix.sk/) a podľa odporúčaní lekára zistil, čo odporúča (hodlám si tipnúť, že Therapiu).

Z toho popisu ti je ale, dúfam, jasné, že ak to je seriózny problém, tak to nebude riešené stoličkou za 150€.

Na druhú stranu, ak si tvoj zdravotný problém žiada proste správne sedenie, tak to zase problém nie je a môžeš referovať k tomu, čo sa tu omieľa 24/7, Lara (za úvahu stojí aj spomínaný Game šéf VIP), Stream. Toto sú možnosti, ktoré ťa môžu pokojne stať "len" do 300€. Ak vyššie, tak to už podľa rozpočtu (osobne odo mňa by prišlo odporúčanie na Ergohuman a potom model z Therapia (majú mnoho modelov ale je to preto, lebo sú fragmentované podľa výšok a plus sú aj oddelené rady pre mužov a ženy).
V prvom rade Ďakujem,
jasné od lekárov vykonzultované, takže hľadám stoličku nech si nezhorším stav napr. zlým sedením.

Ešte raz vďaka idem to poštudovať.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Samozrejme, že sadne, pokojne o pár milimetrov, to je proste princíp fungovania piestov.
LordKJ napísal: St 28. Okt, 2020, 21:28 tak potom len toto este raz
LordKJ napísal: Po 26. Okt, 2020, 09:52 Ach. Taky nepodarok za take peniaze...
Ja ti odporúčam kontaktovať obchod a s nimi riešiť každý z problémov, ktoré máš pocit, že stolička má.
Obchod sa pýši nadštandardným servisom a na tie stoličky dávajú 2x dlhšiu záruku ako od výrobcu, tak nemaj obavy z otestovania tých tvrdení.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
patro16
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2740
Dátum registrácie: Ne 12. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa patro16 »

co hovorite na tuto https://www.alza.sk/mosh-elite-t2-d5686147.htm? teraz mi to pristalo v emaile a za tu cenu mi to pride vcelku ok
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i7-4790K@4,5Ghz
Cooler: Noctua NH-D15 chromax.black+NT-H1
MB: MSI Z97 PC Mate
RAM: Kingston HyperX Fury Black 1866Mhz CL10 16GB kit
GPU: iGPU
SSD: Samsung 850 EVO 250GB
HDD: Seagate SV35 1TB 64MB cache+Cooler: SCYTHE SQD-1000 QUIET DRIVE
DVD: Lite-On iHAS124 (xbox 360 XGD3 ready)
PSU: Enermax Platimax 500W
Case: Corsair Vengeance C70 Military Green
+outtake: Noctua NF-A15 PWM + NF-S12A PWM, intake: 2x Noctua NF-S12A PWM
Monitor: AOC Q3279VWFD8 & HP ZDisplay Z27i
Periferie: Microsoft Sidewinder X4 SK, A4tech XL-750BK
Printer: HP LaserJet 1018
NB: ACER TravelMate 5760G >CPU: Intel Core i5-2520M, RAM: 2x4GB 1600MHz, GPU: HD3000 + Nvidia Optimus GT520M, HDD: WD Scorpio Blue 750GB 5400rpm, SSD: Intel 520 180GB
Mobile: Samsung Galaxy A52 5G
Car: KIA Ceed HB MY22 LUNAR
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa LordKJ »

loleqboleq napísal: Pi 30. Okt, 2020, 12:10 Ja ti odporúčam kontaktovať obchod a s nimi riešiť každý z problémov, ktoré máš pocit, že stolička má.
Obchod sa pýši nadštandardným servisom a na tie stoličky dávajú 2x dlhšiu záruku ako od výrobcu, tak nemaj obavy z otestovania tých tvrdení.
stolicku som dnes poslal naspat do obchodu, fakt nic pre mna,
sice som ju trosku pri pokuse o rozobratie poskodil (piest) ale tak uvidime kolko ma to bude vo finale stat.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak veľa šťastia s hľadaním alternatívy.
patro16 napísal: Pi 30. Okt, 2020, 15:06 co hovorite na tuto https://www.alza.sk/mosh-elite-t2-d5686147.htm? teraz mi to pristalo v emaile a za tu cenu mi to pride vcelku ok
Ponuka je to fajn, trošku zamrzí absencia synchrónnej mechaniky (asynchro znamená, že keď sklopíš operadlo, tak sa bude zakláňať len to, nie v nejakej synchrónnej mierke spolu so sedákom), ale inak veľmi niet čo vytknúť. Cena vyzerá veľmi lákavo ale:
- 2 roky záruka
- obchod, kde nedostaneš prémiový servis.
Takže ak tieto dve veci nie sú pre teba dôležité, tak ja nevidím dôvod, prečo to nevziať, sú tam nejaké negatívne "recenzie" ale nevieme, kto sú tí ľudia, ak sú to ľudia zvyknutí na vankúš, ktorý po roku sa zmení na prach a sedia na preglejke, tak tým studená pena vyhovovať veľmi nebude.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

Loleq co je premiovy servis za ktory sa oplati priplacat,resp oproti alze? Kupujem v alze nadmieru dost a nikdy som s ich servisom nemal najmensi problem,vzdy vsetko k max spokojnosti
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Prémiový servis (pre stoličky):
- výmena dielov vždy ak je to možné
- ak výmena dielu nie je možná, doprava stoličky späť do obchodu čisto na ich náklady
heslo dňa je - nulové starosti. Ani jedno z toho v Alze nedostaneš - s trochou šťastia ti dovolia reklamovať čisto diel (napríklad ja som takto reklamoval ovládací panel ich výškovo-nastaviteľného stola).

Takže si nepleť servis všetkého okrem stoličiek so servisom stoličiek. Myslím, že toto omieľam pravidelne.

A ako takú špecialitku spomeniem aktuálne predĺženie záruky na toľko modelov stoličiek na kancelarska-zidle.cz.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

No ja ti neviem s tymto az tak nesuhlasim,bezne vymenia diel,opravia a bez zbytocnych kecov...lepsie sluzby si moc predstavit neviem,jedine ze by mi masaz dali zadarmo :)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Uau, tak, prosím, uveď mi konkrétne prípady, poďme zaradiť Alzu k obchodom s prémiovým servisom.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

Vsetko co som reklamoval bez frflania vybavili tak neviem co viac by som mal k tomu dodat,za mna nemam absolutne ziadnu vyhradu. (Aktualne riesim reklamaciu 70palcovej tv,tak ti mozem dat potom info o vybaveni ;) )

Ale hlavne,ze si tam s prem. servisom spokojny,ja som tam tiez kupoval ld seating zrejme ako prvy, este predtym ako tu bola "in/cool" :) snad reklamovat nebudem musiet. Babrat by sa mi s tym nechcelo

Inak otazocka, nema tu niekto problemy s bolestou kostrce pri sedeni?uplne koniec... nejak mesiac dozadu ma to zacalo strasne boliet a neviem si to vysvetlit, prvykrat som si to uvedomil pri sedeni na stolicke z ikei
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7784
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa LordKJ »

loleqboleq napísal: So 31. Okt, 2020, 14:02 Tak veľa šťastia s hľadaním alternatívy.
Stale je moznost, ze ako alternativu mi to poslu naspat, zaplatim novy piest a vymenia hlavovu opierku :D. Co uz, asi taketo stolicky pre mna nie su (napr. ten pokles piestu pri sadnuti je otravny ked sa ti potom nezmestia opierky pod stol, vrzganie hlavovej opierky beriem ako nepodarok, ked sa opries mas tam chvilku volu kym to zachyti mechanika a je to nenormalne otravne, a tak.). Nesedi sa na tom zle ale je tam vela kompromisov za skoro 400eur.
loleqboleq napísal: So 31. Okt, 2020, 14:02 trošku zamrzí absencia synchrónnej mechaniky (asynchro znamená, že keď sklopíš operadlo, tak sa bude zakláňať len to, nie v nejakej synchrónnej mierke spolu so sedákom)
to je problem?

ad servis na ich naklady, aj teraz to vracanie v ramci 14 dni (kde si platim dopravu ja) je otravne riesit s kurierom a obchodom, do alzy to odnesiem a hotovo.

predbezne som si dal rezervovat tu mosh, aj ked cakam, ze to bude rovnaky nepodarok jak ld ale aspon 120e menej, uvidime co mi povedia v kancelarske-zidle na ten moj vrateny kus :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

Moja fici cez 4roky like a champ, a to ju poctivo pretazujem :facepalm: :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12965
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

LordKJ, prečo ty posielaš stoličku späť na svoje náklady? Nepísal som tu o tom nedávno?

https://www.kancelarska-zidle.cz/?clanek=jak-nakupovat
- Kontaktujte nás, že žádáte o odstoupení od smlouvy a uveďte číslo objednávky a datum nákupu. Pokud jste již zboží obdržel/a a převzal/a, zašlete jej zpět na naší adresu provozovny uvedenou v sekci kontakty. V případě, že si nejste jistí možností zaslání zakoupeného zboží zpět tak, aby nedošlo k jeho případnému poškození, zajistí prodávající zpětný svoz přepravní společností na vlastní náklady. Tato služba je možná pouze v případě zabalení zboží do původního obalu. V opačném případě neručí prodávajcící za případně vzniklé škody.
quicky napísal: So 31. Okt, 2020, 16:50 Vsetko co som reklamoval bez frflania vybavili tak neviem co viac by som mal k tomu dodat,za mna nemam absolutne ziadnu vyhradu. (Aktualne riesim reklamaciu 70palcovej tv,tak ti mozem dat potom info o vybaveni ;) )

Ale hlavne,ze si tam s prem. servisom spokojny,ja som tam tiez kupoval ld seating zrejme ako prvy, este predtym ako tu bola "in/cool" :) snad reklamovat nebudem musiet. Babrat by sa mi s tym nechcelo

Inak otazocka, nema tu niekto problemy s bolestou kostrce pri sedeni?uplne koniec... nejak mesiac dozadu ma to zacalo strasne boliet a neviem si to vysvetlit, prvykrat som si to uvedomil pri sedeni na stolicke z ikei
Quicky, nečítaš, čo píšem a ideš si svoje, ja hovorím o Alza vs. servis nábytku, resp. stoličiek, nie elektroniky. Tento prémiový servis je pre stoličky, robí ho Vvmix, Mercury-Star (kancelarskezidle.com) a Node (kancelarska-zidle.cz) - t.j. nič neriešiš, nič neplatíš, všetko je tak či onak na ich náklady. Nič neposielaš, nič nikam nenesieš.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"