volba poskytovatela

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3769
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

volba poskytovatela

Príspevok od používateľa lezgy »

zdar
chcelo by to zmenit net
mam moznost asi takuto


http://www.slovanet.net/sk/internet/dsl/#mini
vraj by mi to malo ist, nakolko pokrytie obce by malo byt OK, aj ked oficialne moja ulica na zozname nieje

alebo
http://www.telekom.sk/osobne/internet/m ... e-vernych/ - magio internet turbo 2
tento ide ale statocne obcas dvihaju tlak

ktory teda? ake mate skusenosti? hlavne s tym slovanetom?
dik
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
vulu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ne 09. Sep, 2012, 03:46
Bydlisko: Žilina

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa vulu »

So Slovanetom skusenosti nemam,ale s Telekomom ano a zatial sa stale drzi na 1 priecke mojich najhorsich firiem s ktorymi som mal do cinenia.
Priklady :
-zacinam podnikat,potrebujem do kanclu net.Navstivil som UPC a technik prisiel o 2 dni zhodnotil situaciu a v budove nebola pripojka UPC takze 0 bodov vedeli by to natiahnut ale stalo by ma to 30k vtedy slovenskych korun.
Tak som navstivil Telekom,vsetko u nich na pobocke bolo ok,cakam kedy sa mi ozvu a nic (surilo ma to kedze bez netu som nemohol zacat podnikat) 3 x v priebehu tyzdna som navstivil pobocku , uistovali ma ze vsetko bude v poriadku ze maju moc zakaziek a bla,bla,bla.
Tak som navstivil Nextru,tam mi bolo oznamene,ze do tyzdna mi net spojazdnia (nextra=maju net od Telekomu aj pripojky).Cize to dopadlo to zas ako v Telekome.
Nakoniec som zistil ze sused v kancelarii ma net od Wcom,este bol dokonca daaky spolumajitel ci aky vztah mali spolu neviem.Hned vten den mi natiahol kabel a mal som net.Spravili sme zmluvu a velka spokojnost net za 13e bez viazanosti uplna spokojnost.

Po 2och mesiacoch sa mi ozval technik z Telekomu ze u nich mam objednane dva nety (nextra+telekom) ze kedy mi to ma prist zapojit :D

-predaval som firmu a ostal mi od telekomu dlh (firma uz bola predana).Pridem k nim a chcem dlh uhradit, vraj nemozem ze uz je to na ineho majitela a so mnou to uz nema nic spolocne.Ale kedze tato situacia sa stala tak isto mojmu znamemu v Orange a neskor ho dali na black list tak som chcel stoj co stoj dlh uhradit,tlacil som im peniaze a oni ze NE.
Tak som si zavolal veducu a ta mi povedala to iste.Tak som aspon pytal daake potvrdenie ze som tu bol a chcel to zaplatit,ale nebolo mi to umoznene.Vraj take potvrdenie nevystavuju atd bla,bla.Stravil som tam bez srandy 2hodiny.

-kamarat byva na dedine a nemal inu moznost ako Telekom,zo zaciatku spokojnost ale bola burka a daco sa v tej ich zazracnej skrinke pokazilo.Prisiel technik kukol na to a daco skonstatoval ze sa to neda opravit ze treba na to bla bla suciastku. Cely mesiac bol bez netu az po mesiaci sa uracili prist a opravit to.

Sry za sloh, ale ked pocujem/vidim len zmienku o tejto firme s nazvom Telekom tak mi automaticky stupa tlak,tych zlych prikladov od znamych je este vela ale to uz nebudem rozpisovat.Proste od Telekomu by som ani žuvačku nekupil.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6982
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa stefan222 »

orangefiber. spokojnost.
tv net a pevna 30min za 22e mesacne, ak mas pokrytie no
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja som osobne s telekomom nemal ziadne problemy.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10087
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa stiv »

Ja mam telecom a byvam na dedine inetrnet ide v pohode ping priemerne 30. Download cca 550kb/s stale bez kolisania. Vypadky ziadne max raz rocne. Platim do 15 euro.
.
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa Erazer »

Ja som pred 2 mesiacmi uzavrel zmluvu na DSL v Orangei.

http://www.orange.sk/web/internet/inter ... a-dsl.html

Mas to o euro lacnejsie ako ten slovanet a nieje tam FUP.
Zatial mam rychlosti take ako uvadzaju takze spokojnost...islo mi hlavne o najnizsiu mesacnu ciastku a nakolko orange aj slovanet si prenajima linky od telekomu tak na tom budu asi rovnako co sa kvality sluzieb tyka...tak preco neplatit o euro menej ? :good:

12€ ked beries bez zariadenia alebo 13€ aj s prenajmom zariadenia
Ja som bral bez lebo pocas viazanosti by bol najom 24€ a za 27€ som si radsej kupil svoj router...

mat pokrytie tak nevaham a idem do toho co tu spomina stefan.koval
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Dan.
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 442
Dátum registrácie: St 22. Júl, 2009, 16:09
Bydlisko: Šurany

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa Dan. »

Z tých dvoch skôr Telekom, ale zvážil by som Turbo 3, ak je v okolí kde bývaš dobré pokrytie malo byť ti to dať do 10 megabitov (download). Takisto je treba myslieť aj na prekročenie dát, Turbo 2 má obmedzenie na 120 GB mesačne, Turbo 3 okolo 240 GB. Dávam to z hlavy, takže nemusí byť nachlp presne.
4pepe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 969
Dátum registrácie: Pi 05. Nov, 2010, 10:57
Bydlisko: Dolný Hričov

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa 4pepe »

tiež mám to čo erazer a pokiaľ ideš po cene, a neobmedzenom internete bez fup ber orange, ja som prechádzal z telekomu, mal som turbo 3, tam som mal vyššie rýchlosti , ale za ten cenový rozdiel a obmedzenie fupom mi to nestojí, tých 11,99 je bezkonkurenčných
moje projektore cca 100"
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
P3: Optoma hd 141
P4: Wiewsonic led 4k
Spoiler: ukázať
Zvuk: receiver onkyo 608 7.2 repro 7.0 predné diy repro 2x130W, center jamo, zadné mission m72 a zadné najzadnejšie jamo
MB: asus Z77-M pro CPU: i5 2500k CPU chladič: noctua NH D14 GPU: EVGA GTX 460 +accelero xtreme plus Ram: kingston ddr3 3x4giga 1333 cl9HDD1: samsung 850 pro 512 HDD2: seagate 3tb HDD3: seagate 4tb ; 32'' lcd IPS AOC CASE: fractal design r3 PSU:super flover golden king KEYBOARD+mouse: logitech wireles set OS: MICROSOFT Windows 7 64 Ultimate
cellfactor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Pi 22. Okt, 2010, 16:32
Bydlisko: Námestovo (ZA)

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa cellfactor »

mam telekom prve dva roky som platil do tych 16e po dvoch rokov som pytal zlacnenie dali 11e , stahovanie 550kb vypadok dva krat mozno tri do roka , urcite u nas najlepsia volba( teda lokalita) pokial by som mal aj inu moznost tak urcite zvazim aj iny net
tutti242
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Feb, 2009, 02:06

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa tutti242 »

Ak môžem, pridám sa,
riešim rovnaký problém, x rokov mám net od telekom (bývam v lokalite, kde nemám na výber),
doteraz bez problémov, program Turbo 2 solo za 14 €,
keď tu zrazu 15.1. rýchlosť na bode mrazu, zavolám a vraj som prekročil fup (neviem síce ako),
takže tiež som objavil ponuku Orange DSL, a uvažujem o prechode k ním (ako vidím, tak erazer a 4pepe sú spokojný),
len mám dotaz, či pre Orange DSL bude stačiť modem Glitel 318, čo mám doma?

A ešte jedna vec ma zaujíma, či je možné mať net od oboch súčasne, alebo je treba najskôr skončiť u telekomu
a až potom orange sprevádzkuje svoj net?
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa Eddward »

ved si nevies pozriet spotrebu dat na telekom stranke ?
ja dodrziavam 120GB len kazdy druhy mesiac a zatial som fup nedostal :D
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
tutti242
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Feb, 2009, 02:06

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa tutti242 »

Nemal som dôvod to pozerať, lebo viem čo stiahnem (mám 500 GB HDD) a dohadovať sa s nimi nemá cenu,
skončí viazanosť a idem
Dan.
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 442
Dátum registrácie: St 22. Júl, 2009, 16:09
Bydlisko: Šurany

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa Dan. »

Limit by si nemal prekročiť 2 mesiace za sebou, vtedy obmedzuju.
Spotrebu si vieš pozrieť na t-zone.
tutti242
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Ne 15. Feb, 2009, 02:06

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa tutti242 »

Podľa vyjadrenia som mal za 15 dní v januári stiahnuť 140 GB, čo je u mňa nereálne, ale kašlem na to,
od februára to idem len tak zo srandy sledovať deň po dni, ale ak ostane fup u telekom, tak idem preč,
ale teraz k mojím dotazom, vie niekto bližšie info
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3769
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: volba poskytovatela

Príspevok od používateľa lezgy »

no moj problem je ta dostupnost ....
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s

Návrat na "Nákupná poradňa"