Alternatíva k Fábii

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa okrujko »

Caute, znamy ide kupovat auto, v bazare mu poradili podla poziadavok Fabiu, ale mne sa to zda take obmedzene riesenie, kedze rozpocet je 4 az 5k €, za co sa podla mna da kupit lepsie auto. Poziadavky su, spolahlivost, vhodnost aj na cesty na vychode, relativna nenapadnost, priaznive prevadzkove naklady (najskor aj tak benzin, kedze kratke trasy prevazuju), vzhlad je asi nepodstatny, praktickost, mozno relativne co najnovsie a s dobrym priestorom vo vnutri. Teraz ma Fiat Panda a rozpadava sa to a je to malicke, takze nech je to upgrade :)
Vdaka za navrhy a skusenosti
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
F242
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 739
Dátum registrácie: Ut 22. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Cunovo

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa F242 »

Hm, za 5ku kupis nejaku mazdu3, alebo aj mazdu 6... Samozrejme treba overit elektronicku servisnu knizku v servise a aj stav, ale da sa...
Mal som Mazdu 323 a teraz mam Mazdu 6... ziadne problemy... Skus pohladat.
A hlavne kupovat auto v bazare? Nie... Skocit ku predajcovi (hociakej znacky) a poziadat o ojazdene auta.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa Snake »

Panda > Fabia je akoze upgrade?





.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak mozno 10cm :laugh:
ford fiesta napr by sa zisiel.
hry- ps5
doma-HP probook
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa okrujko »

F242 napísal:A hlavne kupovat auto v bazare? Nie... Skocit ku predajcovi (hociakej znacky) a poziadat o ojazdene auta.
myslis to ako priamo do showroomu niekde, ponukaju tam aj ojazdene? to som nevedel...

a ta Panda je fakt na srot a sice, vzdy som mal pocit, ze Fiaty su len take plastove hracky, takze sa mi aj ta Fabia zda ako upgrade, no neviem posudit objektivne...
Mazdy vyzeraju fajn, Fordy su spolahlive?
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
alle
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1729
Dátum registrácie: Št 30. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa alle »

tiež sa prikláňam k tej mazde6.... super auto,spolahlive tie 2.0 dízle maju okolo 150koni taže aj pekne to ťaha...šéf ma 2006 v nej už bola 6st prevodovka a trošku pozmeneny interier....a ďalšiu super vec čo to ma, webasto, neviem kolko to stoji teraz, ale šefko si to dal zrobiť na dialkove zaplatil za to 700€ ale v zime je to bomba vec,pustiš si to a žiadne škrabanie okna sadneš do vyhriateho auta ja si myslim že to je bomba.... za tie peniaze jednoznačne mazdu 6...
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa okrujko »

ako pozeram, tak do 5k je problem zohnat novsiu 3ku, nie to este 6ku...najlepsie by bolo, hoci nizsia stredna trieda, ale novsie s mensim najazdom km (nech to nema viac ako 100k km)
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa Jednoduska »

suzuki swift predposlednej generacie?... aj ked je to mensie....

ale za tu cenu mas aut dost ide o to aky rocnik hladas :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa newmi »

kebyze ide do diesla tak fordy focusy su dost dobre a spolahlive a malo zeru.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa okrujko »

tak ako som pisal, ide o to, aby bolo co najnovsie a najmenej km, no v dobrom pomere k spolahlivosti a uzitocnosti :good:
ten Focus sa mi paci, aj 2007ky sa pohybuju v tych cenach, ale vacsina 100k km a viac, len neviem, ci by bral toho diesla, ci tam nie su zbytocne velke servisne naklady (teda aspon co viem, na kratke trasy je diesel asi nie najvhodnejsi)...najlepsia by podla mna bola benzinova atmosfera, 1.4-1.6, nech to nezerie aj deti okolo cesty, vykon nie je rozhodujuci
ja by som mu mozno odporucil Astru G s Twinport motorom, kedze ja som spokojny (Ecotec) a podla toho co som s nou prezil, je to spolahlive auto a nikdy ma nikde nenechalo a v servise bolo vacsinou len pre bezne veci, no neviem ake su skusenosti ostatnych majitelov, ci nie som iba "lucker"
napr http://opel-astra-classic.autobazar.eu/ ... 08438.html
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa stefan222 »

kombinovana 7L ? :smutny:
fiesta je vitaz yahooo
honda jazz
hry- ps5
doma-HP probook
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa okrujko »

tak je tam Twinport, ten by mal mat official 6,5 myslim, ja mam ecotec a priemerku dam v pohode pod 7, zalezi ake zlozenie cesty, ale bezne mi vychadzalo na 6,5-6,8
Fiesta a Jazz su dost malicke auta a ta 1,3 Duratec je :facepalm: lahke auto ale to mozno aj fabia ide lepsie :laugh:
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa Papek »

Ak hladame alternativu k Fabii, tak Fiesta ci Jazz su velkostou +/-.
Jazz bude pri benzinovej 1.4 celkom v pohode, ani 1.2 neni uplne na zahodenie. Myslim, ze o spolahlivosti sa tu nema zmysel bavit.
Fiesta je tiez celkom slusne auticko, interier je celkom v pohode. S motormi nemam moc skusenost, iba s dieslom 1,6. Do mesta je celkom v pohode a postaci aj pri nalozenom aute. Na dialnici konci staci na tachometrovych 140, potom sa mu uz velmi nechce, maximalka je okolo 160-170.

Z dalsich kandidatov ma napada este Honda City, v podstate take fabia sedan. Dizajnovo je to take vselijake, ale hadam posluzi. Od Toyoty je celkom slusny Yaris, s trochou stastia zozenies rocnik 2007 a 1,3 benzin, tie su celkom svizne. Auris je uz vacsi a aj drahsi.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
take-it
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Ne 26. Aug, 2012, 11:11

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa take-it »

ono v dnesnej dobe kupovat auto z bazaru je dost riskantny krok, nechcem nikoho ohovarat alebo ociernovat ale robia sa neskutocne podvody, opravovane totalky, stahovane kilometre, ani overenie originality Vam na 100% negarantuje povod auta ... neviem nakolko mate rozpocet a ci by bolo mozne vyfinancovat ale teraz sa predava vela skladovych zasob roznych znaciek vyrobenych v roku 2012, treba skusit napr aj emailom oslovit predajcov roznych znaciek co ponukaju a za kolko a verte ci nie, niektori su veru ochotnejsi cenu spustit na dost lakave ceny. Niekedy je rozdiel nove auto vs jazdenka "dost nizky" nato aby clovek vahal, nove auto je nove auto, mate istotu povodu. Ak sa Vam zda ze predsa len to nie je mozne vyfinancovat, skuste sa pozriet po jazdenych autach importerov, niekedy sa daju najst velmi pekne kusky za dobru cenu a opat mate garanciu a istotu co kupujete /ale je jasne ze aj tu treba byt opatrny/
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alternatíva k Fábii

Príspevok od používateľa Papek »

... alebo si obehat jednotlive ponuky inzerujucich. Pri autach s rokom vyroby 2007-2008 sa nejedna az o taku dobu, vacsina aut ma bud cerstvo skoncenu zaruku, su po prvom majitelovi atd, kde sa da dohladat este celkom dost faktov. Takisto ak mas znamych na poistovni, tak ti vedia pozriet, ci to ktore auto nemalo nejaku poistnu udalost. Ale chapem ludi, ktori su zastancami novych aut, lenze pri 4-5k rozpocte nezostane poriadne ani na novy skladovy Logan ci Fabiu. Myslim, ze ani predvadzacky sa nepohybuju v tychto cenach.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"