Radeon HD 7540D

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
TheRousten
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2011, 16:53

Radeon HD 7540D

Príspevok od používateľa TheRousten »

Dobrý deň,
zakúpil som AMD A6-5400K na svoj osobný počítač. Musel som prekusnúť nejaké problémy s drivermi BIOSU na MB ale to už ide v pohode, aj RAMku som si dal z 1333 na 1866Mhz. To je už v poriadku. Už som si ubral aj otáčky z toho vysávača BOX chladiču.
Čo mi však stále nedá pokoj, je správny ovládač na grafiku. Nainštaloval som si 13-1_vista_win7_win8_64_dd_ccc_whql dúfajúc, že týmto driverom sa všetky základné drivre vyriešia. Nie je tomu tak. Po nainštalovaní som chcel vstúpiť do Catalyst Control Centra a ono namiesto toho aby mi ponúklo všetky tie super-extra fičúry, o ktorých som sa dočítal na internete, mi napíše, že nedokáže nájsť grafiku, pretože driver nie je podporovaný (konkrétne mi ponúka len nastavenie Power a Performance, kde nič aj tak nie je). Tak mi napadlo, asi nemá správny FirmWare alebo niečo tak...
Predtým som musel nainštalovať z CD priloženého k MB všetky tie drivery, aby som rozbehal správne BIOS (mrzol). Myslel som, že je tam už aj správny driver na grafiku. Nie je. Dá sa to odniekadiaľ zohnať?

Budem rád za všetky prínosné rady. Ďakujem.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Radeon HD 7540D

Príspevok od používateľa dexterav »

zle naištalované ovládače to je všetko
btw na bios sa nič neinštaluje ;)
na základnú dosku nahod posledné ovládače tj čipset, audio atd
použi drivesweeper na odinštaláciu catalystov a potom znova nahod
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
TheRousten
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2011, 16:53

Re: Radeon HD 7540D

Príspevok od používateľa TheRousten »

Ďakujem dexter, to, čo si mi napísal mi pomohlo. Teraz už funguje všetko tak, ako má. :good:

Návrat na "Ovládače a BIOSy"