TV 55cm - 100Hz

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Panoramix0903
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 504
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Pezinok

TV 55cm - 100Hz

Príspevok od používateľa Panoramix0903 »

Vie mi niekto poradit, kde by som mohol kupit TV s Flat obrazovkou, s uhloprieckou 55cm a 100Hz technológiou obnovy obrazu? Na znacke mi az tak nezalezi.
PSU: Enermax Liberty 500W | MB: ASUS-P5K SE/EPU | CPU: Intel Core 2 Quad Q9400 | RAM: Qimonda 64T128020HU3SB 4x1GB DDR2
HDD: Western Digital RE4 5003ABYX | DVD±RW: Samsung SH­­−S183L S-ATA I | SOUND: Creative Sound Blaster Audigy 2 VE
VGA: Sapphire ATI Radeon HD5670 PCI-E | LCD: EIZO FlexScan S1931-NSA-BK | [ CASE: Lian-Li PC-7B Plus II
COOLERS: Thermalright XP-90C | FANS: 1x Enermax Cluster 92mm + 1x Noctua NF-R8 + 3x NF-S12
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Príspevok od používateľa Scorp »

www.nay.sk ? ci 55cm 100Hz je problem?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Musi to byt 100Hz? Na malej obrazovke to moc velky prinos nema. Lepsie riesenie je dobra draha patdesiatka, ako za rovnaku cenu nedokonala 100 Hz.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

ono tych 50Hz vidno aj na 14" monitore ako blikaju, takze uz len koli ociam by som bral 100Hz pri kupe novej TV. inak ako spominal Scorp, skus nejaky online obchod, velkoobchodom ako je Tesco by som sa vyhol... google vie vzdy pomoct...taka zlata stredna cesta je myslim si ze Orava ci OVP, alebo ako sa to teraz vola...
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janda »

_skrat_ napísal:ono tych 50Hz vidno aj na 14" monitore ako blikaju, takze uz len koli ociam by som bral 100Hz pri kupe novej TV. inak ako spominal Scorp, skus nejaky online obchod, velkoobchodom ako je Tesco by som sa vyhol... google vie vzdy pomoct...taka zlata stredna cesta je myslim si ze Orava ci OVP, alebo ako sa to teraz vola...
Tak Oravu urcite nie! Je to shit no.1 Made in China...

Odporucam Philips alebo oravske OVPcko (vo vnutri je to suciastkovo z vacsej casti aj tak philips)

Len teraz neviem, ci sa este vobec vyrabaju 100Hz telky s 55cm uhloprieckou...

Co tak radsej porozmyslat rovno nad LCD?
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

neni OVP a Orava to iste? viem ze niektora z tych firiem pouzivaju Philipsacke suciastky, len som si myslel, ze to jedna a ta ista firma...Tesla je napriklad 100Hz 55cm a aj flat obrazovka
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

OVP robi televizory a Orava robi sracky a hovna. OVP nepoziva len suciastky od Philipsu ale aj ich normy (napr. na DO)

EDIT: ta Tesla co robi rychlovarne kanvice, mixery a zrejme aj televizory v skutocnosti ani tesla nie je. Je to nieco na styl "Oravy".

Porovnavat televizor a monitor je trochu odveci, monitor ma Daleko vyssie rozlisenie a teda skor si vsimnes blikanie pri nizsej obnovovacej frekvencii.
Používateľov profilový obrázok
Jefry
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: St 16. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Slovakia - sweet home. Koš

Príspevok od používateľa Jefry »

Tesla parazituje na zavedenej znacke,inak sa vsetko vozi z Ciny a je to iste ako pri naoko slovenskej orave :x
Skutocny slovensky vyrobca je iba OVP na to pozor :!: Dalej sa vyhni mega :shit: predavanymi v kauflande.
Komp
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

KeDze vidim ze v nasich znackach mate bordel, tak sa ktomu vyjadrim lebo tu zijem. Najlepsim vyrobcom slov. TVP bola a vzdy aj zostane Tesla Orava (neskor OTF -oravska televizna fabrika). Tam som aj pracoval (som vyuceny opravar TVP). Zopar ludi z vedenia OTF odislo a zalozilo vlastnu firmu OVP Trstena. Ti robia TVP dodnes (OTF bol statny podnik a vDaka zlemu vedeniu skrachoval-vecna skoda). OVP robi televizory komplet od prvej suciastky po finalny vyrobok. ludia tam dru za par korun a majitel.... vsak to poznate. TVP su prevazne na suciastkach Philips, pouzivaju aj moderne technológie plosna montaz a pod... Niektore modely su dobre, ine nie - mne osobne sa OVP nikdy nepacili.
ORAVA je znacka pod ktorou vyraba vyrobky firma FKH. Zacinali kedysi so satelitnou technikou. Vela SAT komponentov sa dovazalo z taiwanu a ciny. Postupne na to naviazali a teraz im firmy v cine vyrabaju vyrobky pod znackou orava. Sem sa to vozi ako rozlozene sady. Teda niekolko hotovych dielov, ktore hàstka ludi sklada. Tieto vyrobky su lacne lebo to ma cinsky povod.

Keby som si ja mal kupovat TVP, tak vyberam zo znaciek Philips, Thomson... ciastocne aj Sony a Panasonic (ale tito dvaja uz maju obvody japonske teda tazsia oprava - je to diskutabilne ).
Pri malej obrazovke sa ziadny vyrobca v technológii 100Hz nepretrhne. Da tam len to co musi... Tie TVP su lacne a nic by nezarobil. Preto vravim lepsia draha 50Hz ako lacna 100-vka. Treba si tie TVP pozret niekde v TESCU vsetky zapnute vedla seba. Mozno trafis na vydareny model. :-) Nie je naskodu pozret aj do prospektu a zistit ake rozdiely jednotlive modely maju. Niekedy aj 1000Sk moze mat zasadny rozdiel na kvalitu obrazu.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Brblosko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Brblosko »

Takze zopar poznamok ku Robourovi....spolu s Jandom pracujeme v jednom HM, su tam TV od tych "znackovych" vyrobcov a ludia co tam chodia nakupovat TV si stale myslia, ze ORAVA je nasa, ze nemoze byt ina znacka lepsia. Ale keby si poriadne prezreli ostatne, narazili by urcite na par zaujimavosti : typicky vyrobcovia co stavaju skladacky su :ORAVA,MAXTON,HOMETECH, BUSH a sotatne nic nehovoriace znacky. Staci si pozriet len ovladaci panel, menu alebo aj dialkove a zistia, ze su take iste. Robour vravel, ze nech si pozru v TESCU kvalitu obrazu, ale POZOR v HM ako takych su strasne NEKVALITNE urobene rozvody kablovky. Jeden rozvod je cool, druhy nie. Preto TV kde je ten kvalitnejsi rozvod sa predava lepsie ako ten druhy na nekvalitnom. Radsej si ho doma odskusat a potom sa zhodnoti kalita ako taka, lebo doma je predsa len o nieco kvalitnejsi signal za predpokladu, ze je tiez dobre urobeny :wink:
dalej pri vybere TV by som dal na osvedcenejsie znacky ako PHILIPS, PANASONIC, THOMSON a teraz po novom sa zacal predaj GRUNDIGU (ma velmi pekny dizajn a komponentny su z casti z Nemecka).

P.S. Stala sa v sklade mensia nehoda, kde pracovnikovi spadla ORAVA a roztrieskala sa skoro na kusky :-) Ked sme videli, co vsetko tam je, tak sme skoro dopadli. Obrazovka PHILIPS, ktora nepresla prvymi testami (ta nalepocka QC Passed alebo v tom zmysle) a vedla nej druha, ale inou farbou ze PASSED !!. Na plosak same MADE IN CHINA a o tunery ani nehovorim....

P.P.S. Sam mam THOMSON a 2 roky maximalna spokojnost, iba to ze je to starsi model a nema slovensku ani cesku diakritiku v Teletexte.
Fujitsu Siemens alive...
Ludska blbost je nekonecna...
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janda »

:o coze? :8O:

S casti s tvojim prispevkom suhlasime, len ohladom znacky Grundig si sa riadne sekol. Znacka Grundig pred nejakym casom prestala vacsinu svojich vyrobkov vyrabat a dopadla uplne rovnako ako spominane znacky ORAVA, TESLA...

Tak len to som chcel, inak OK

8) Majo a :blind: Janda
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Príspevok od používateľa BaM »

no ja sa do telok nevyznam ale teras co chcem kupit tak panasonika mam rad tuto znacku, a mechcem nikoho urazit ale skusil by so mine forum kde sa tym ludia viacej zaujimaju napr> www.tvfreak.cz, tusi maj tam bol jeden thread o tom
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Brblosko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Brblosko »

janda napísal::o coze? :8O:

S casti s tvojim prispevkom suhlasime, len ohladom znacky Grundig si sa riadne sekol. Znacka Grundig pred nejakym casom prestala vacsinu svojich vyrobkov vyrabat a dopadla uplne rovnako ako spominane znacky ORAVA, TESLA...

Tak len to som chcel, inak OK

8) Majo a :blind: Janda
Vy dvaja, kapanek ste sa sekli, pozrite sa dovnutra nejakeho Grundiga, uvidite na plosaku nieco zaujimave napisane....

P.S. Nepisal som, ze je to cela Nemecka vyroba, ale ze nejake suciastky pochadzaju aj s Nemecka, to je rozdiel.... :blind:
Fujitsu Siemens alive...
Ludska blbost je nekonecna...
Používateľov profilový obrázok
janda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa janda »

Brblosko napísal:
janda napísal::o coze? :8O:

S casti s tvojim prispevkom suhlasime, len ohladom znacky Grundig si sa riadne sekol. Znacka Grundig pred nejakym casom prestala vacsinu svojich vyrobkov vyrabat a dopadla uplne rovnako ako spominane znacky ORAVA, TESLA...

Tak len to som chcel, inak OK

8) Majo a :blind: Janda
Vy dvaja, kapanek ste sa sekli, pozrite sa dovnutra nejakeho Grundiga, uvidite na plosaku nieco zaujimave napisane....

P.S. Nepisal som, ze je to cela Nemecka vyroba, ale ze nejake suciastky pochadzaju aj s Nemecka, to je rozdiel.... :blind:
Tak som sa s Majom kukol dovnutra a co sme ti tam nenasli...
spickovu obrazovku znacky Samtel Color Ltd. Made in India :roll:
A to, ze su tie telky skladane v Polsku alebo v Turecku, este nic neznamena...
Aj tak to totiz navrhli resp. sfusovali "fachmani" z Taiwanu na objednavku terajsieho Tureckeho majitela Beko Elektronik AS a nie niekto z Nemecka...


BTW: Tento citat z cnn.com snad hovori za vsetko....:
Beko, Turkey's top home appliance maker, manufactures 20,000 a day from its headquarters outside Istanbul under more than 100 different brand names.

20000 teliek za den pod viac ako 100 znackami.... to musi byt kvalitka :o
PC Intel i5-2500K (Gelid Tranquillo rev.2) | Asus | 8GB RAM | Intel HD Graphics 3000 | WD 6400AAKS 640GB | WD 2000JS 200GB | Hitachi 7k250 160GB | Samsung SP1213N 120GB | Asus DRW-1604P | FRACTAL Define R4 | Seasonic M12II-520Bronze | HP L1706 | APC Back-UPS RS 500
NTB HP Pavillion DV6105ea | Intel Celeron M420 1,6GHz | 1536MB DDR2 667 | Intel GMA | Fujitsu 100GB SATA | LG DVDRW | Broadcom Wi-Fi | Seagate 40GB 2.5" IDE-USB
Network aDSL by Orange (Slow-a-net NO MORE!) | Glitel GT-318RI | Asus RT-16N
Brblosko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 335
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa Brblosko »

Mno, Maja som uz stretol, ale aj tebe to poviem. ked prisiel chlapik reklamovat TV 55cm myslim, ze vtedy sme mali len DAVIO, alebo nejake tie z prvych, ze mu nejde naladit urcita stanica a ani nam, pozrel som sa na tuner a co tam nebolo napisane "MADE IN GERMANY". Mozno si ten 9 rocny turecky chlapec nevsimol co tam dava... 8)
Fujitsu Siemens alive...
Ludska blbost je nekonecna...

Návrat na "Debata o všetkom"