Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ta mne to moze byt ukradnute :) Ked bola predtym suma 8,90€ a teraz bude o tolko vyssia aby v cistom bola rovnaka, je mi to jedno :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

tebe to jedno moze byt, ale zamestnavatelovi nie, suma ktoru musi platit za dohodara je vysoka. neoplati sa ho zamestnavat, iba na nevyhnutne rpace
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Zamestnavatel na to dostava obrovske mil. € z EU fondov, a ked mal realne na mna vyclenenych 4000€, a objem objednanych prac nieje ani 10%, tak na plytvanie je tam dost. Takto to potom vyzera, ze z toho co mozeme "dat", alebo toto co nam EU ponuka, vezmeme ani nie 10% :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Je na hlavu choré dotovať prácu.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

EU nedotuje pracu, EU dotuje projekt ktory si SR "vytvorilo", dostalo v ramci neho IT techniku za 9mil. € , a o tu sa treba starat, takze je potrebne dotovat aj pracu.
Ale to nieje nic nove, EU nam rocne ponuka obrovske palky, na smutne je, ze aj ked bolo presne "na mna" ako aj na x dalsich vyclenenych po 4000€ ktore by sli z EU fondov, clovek dostane 10%, a zvysne peniaze ostanu nevycerpane. Ale na Slovensku je to tak, keby z toho uradnik mal nejake %nta, tak sa stavim ze dostanem celych 100% a on proviziu :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Scorp »

houly shit, tak buď zamestnávateľ a z EU si tie prachy zober, tu furt len pič.jete jak vás nikto nemá rád a nejak dúfate, že raz bude fajn?

žite s tým, zmeňte to, alebo idzte preč
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

A co s tym akoze mam urobit? :) Vies kolko je okolo toho papierovaciek, a ako si dava Vykonavatel toho projektu bacha na cokolvek? Asi sa boji ze aj z toho mala im EU vezme naspat dotaciu ked zisti pochybnosti.

Pises akokeby som si mal ist pre tie peniaze, a si Ty inac normalny? :)

Zamestnavatel si tie peniaze len tak z EU nezoberie. Uz si robil nejaky projekt pre EU dotaciu? :) Tak si priprav cca 400-500stran holych faktov o projekte, rozpis tam vsetko dopodrobna a dufaj ze dostanes dotaciu. Samozrejme na somariny zabudni. Mas velmi smiesne zmyslanie o tom, ako mozes ziskat peniaze z EU na projekt za 9 mil. €.

PS: Len dodatok k zmluve o projekte č.7 ma 66stran. Kupna zmluva ma 70stran. Celkov ma zmluva uz 8dodatkov, takze dokopy ma asi tak 1200stran. Rozpocet, rozpisanie kazdej jednej pozicie, predpoklad plnenia atd, Mas zaujem riesit taky projekt? :))
Naposledy upravil/-a felipe25 v St 13. Feb, 2013, 09:20, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak si robil nejaky projekt pre EU , tak na slovensku je to skor o znamostiach a kde komu kolko pichnes do vrecka. Boli sme velmi kritizovany za birokraciu pri vyberani penazi z eurofondov, vsak ich aj malo cerpame
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja som projekt nerobil. :) Ja som bol len osloveny ci mam zaujem robit pracovnu poziciu uvedenu v projekte na dohodu. :)
Ked sa robil projekt, nikto ludi nehladal, az ked projekt presiel, az potom sa zacali hladat ludia samozrejme.
(ber ma ako niekoho, co ked niekto vyhra projekt napr. na zateplenie, tak sa zavola firma, ktora realne aj zatepli a to som dajme tomu ja - napriklad).

Ako presiel - ci to bolo zadarmo, alebo za uplatu neviem. Ale kedze je to statna firma, neviem akym sposobom by mohla "zaplatit" za to aby presla. Snad to nedal najvyssi z vlaastneho vrecka :laugh: .

Ale ako pisem, keby som vedel ze z predpokladaneho objemu prace dostanem 10% plnenie - oproti povodne uvedenemu, kaslem na taky projekt. :(
Samozrejme, neodrbali ma, iba som bol "vyziadany" iba na 10% objemu hodin ktory bol uvedeny v zmluve.
A peniaze ktore boli premna urcene cca 4000€ si SR od EU ani nevyziadalo, cize ostanu na uctoch EU. A nikdy ich nedostane SR ani ja ani. Bohvie na co sa pouziju nevycerpane peniaze, mozno na to ze ked nam min. rok dala EU 18miliard€, tak teraz ponukne 20 miliard € ale kazdy vie ze nevycerpame ani 7mld € :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ja sa nechcem radšej do tej problematiky Eurofondov púšťať, lebo za vyše roka čo som sa pohyboval na SAV kvôli bakalárke, toho viem viac než dosť.

A nikto ma nepresvedčí o opaku, že za to slabé čerpanie si môžeme MY Slováci.
Veď už tu aj niekto spomenul, že nás za to EÚ kritizovala, ...keby ste vedeli za čo tí naši hajzli, čo sedia na agentúre APVV(mimochodom často nie sú ani o 10 rokov starší než ja), vracajú/nevezmú projekty, tak by sa vám žlč od zlosti aj vyparila.

A neviem ktorý hajzel to vymyslel, že o Eurofondy žiaľ môžu požiadať len cez danú agentúru(tuším je ešte jedna), ale to by som okamžite zrušil. (Pretože tam sedí kopa skrachovaných existencií, ľudia čo sa tam nejak dostali/inde by sa nezamestnali asi, robia si popri tom doktoráty zo sociálnych prác či kerých ****vín a tvária sa super dôležito.)

A keď náhodou ten projekt prešiel - teda vo všetkých tých x stranách sa nenašla chýbajúca čiarka, bodka a pod., tak potom sa stane to, že z peňazí z projektu, ktoré by mali ísť čisto na vedu - teda na nákup zariadení, spotrebného materiálu (platina, rôzne kovy, atď.), odmena tým vedcom za prácu na projekte...tak prvé čo sa stane s tými peniazmi je to, že sa z projektu platí pár úradníkov, ktorí sú akože manažéri toho projektu a z projektu sa odčerpávajú peniaze na ich manažérsky plat :furious: Tie prachy mohli ísť na vedu, a za 1 či 2 roky - tak napr. trvá projekt, je to dosť peňazí.

Vďaka takýmto agentúram, ktoré si tu vyfabrikovali sami slováci(resp. niekto hore), sme vyčerpali nakoľko tie eurofondy čo boli do roku 2012? Radšej nepovedať. :furious2:

Keby to bolo na mne, tak tí úradníci z tej agentúry už všetci pekne sedia za vlastizradu a poškodzovanie Slovenskej Republiky.

To som spomenul len EÚ fondy pre vedu...snáď je to inde lepšie, ale ja hrubo pochybujem. Pričom v zahraničí vôbec takéto niečo nerobia. Gréci si z eurofondov platili ešte aj mydlo na záchody :laugh:
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa felipe25 »

:cool: Pravda. Vsetko co si napisal. :) Kto sa pohybuje pri tychto projektov vie aka je dolezita ciarka bodka. 7x som opravoval mesacny vykaz prace. 7x. Sedem krat!! Pricom pokyny som dodrzal vsetky. :E
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2233
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Obrázok

:rolleyes:
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

HellAngel napísal:ak si robil nejaky projekt pre EU , tak na slovensku je to skor o znamostiach a kde komu kolko pichnes do vrecka. Boli sme velmi kritizovany za birokraciu pri vyberani penazi z eurofondov, vsak ich aj malo cerpame
ja som robil projekt pre rvhp
maly

cca 400 stran, neskutocne byro predpisy

prob lem je ze ked aj ked mas pravdu, tak tie papire v poraidku mat musis
svk kontroly sa obavat netreba, ti su kludni kedze si dal baksis
EU kontrola je uz nieco ine....
ale ta na male projekty ide len po udani, a aj to nie furt
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

Investičné stimuly na Slovensku 2002 – 2012
Udelené investičné stimuly takmer 1,4 miliardy eur
Pracovné miesta, ktoré mali byť vytvorené - 45 346 eur
Náklady na jedno pracovné miesto - 30 504 eur

minimalna mzda 2012 - 327.20€ (v cistom netusim)
minimalna mzda rocne - 3926.4€

Pri minimalnej mzde, ku ktorej sa blizi vacsina investorov, by mali zamestnancov cca 8 rokov

Pri plate 1271€ - 2 roky
Pri plate 635,5€ - 4 roky

WTF Toto je zhananie investorov?
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clano ... nesuhlasi/

Návrat na "Debata o všetkom"