Sluchadla s priestorovym zvukom

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
p55p
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 10. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra/Senec

Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa p55p »

Rad by som si kupil nejake sluchadla, ktore reprodukuju pristorovy zvuk (5.1, 7.1).. Nemam s takymi vsak ziadne skusenosti.. Preto by som ocenil ak by mi niekto (ne)odporucil, konkretne modely na zaklade svojich skusenosti..
Moja cenova predstava je niekde okolo 50eur, ale je to len nastrel, cize rozhodnem sa na zaklade odporucani a ceny odporucanych modelov..
Dik.

Este doplnim: Pozeral som napr. na tieto http://sluchadla.heureka.sk/creative-tactic3d-rage/ (pripadne wireless prevedenie http://sluchadla.heureka.sk/creative-ta ... -wireless/)
Používateľov profilový obrázok
p55p
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 10. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra/Senec

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa p55p »

Vidim, ze tu asi nikto nema s takymito skusenost, tak som sa rozhodol, ze si vezmem tie Creative Rage a uvidim ci s nimi budem spokojny.
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa okrujko »

nejak sa nevyznam v tom vsetkom, ale podla toho co som tu cital, tak vacsinou lepsie sluchadla podaju dost priestoru a mozno aj viac ako tieto kvazi priestorove sluchadla...teda lepsie sluchadla som myslel nejake aj lepsie na hudbu atd...nejake Sennheiser, AKG a podobne, teda ak nepotrebujes mikrofon...ale v tom sa vyznaju ludia, co tie sluchadla na usiach aj mali...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
p55p
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 10. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra/Senec

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa p55p »

prave to ma zaujimalo porovnanie takychto pristorovych od Creative voci klasickym urcenym na hudbu.. tieto budu mat pristor dotvarany softwarom, takze mozno budu o nieco lepsie.. kvoli tomu som sa tu aj pytal, lebo som dufal, ze tu bude niekto, kto mal na usiach trebas AKG a aj taketo pristorove, ale zrejme su vsetci vyznavaci klasickych sluchadiel :) ..
kazadopadne dik za rekaciu, aspo niekto :)
Používateľov profilový obrázok
SoundMaster X
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Ut 05. Feb, 2013, 19:19

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa SoundMaster X »

tak ja som sice nepocul take sluchadla z "akoze" priestorovym zvukom, bezdrotove sluchdla by ti asi sumeli koli ruseniu signalu s tym uz som mal skusenost, takze z tych dvoch si si dobre vybral. No co sa tyka priestoru tak ako pisal okrujko sluchadla z vyssej kategorie maju urcite viac priestoru, nez tie akoze priestorove, oni su to v podstate obycajne sluchadla, len je pri nich napisane ze su priestorove. 3d zvuk ti podaju aj obycajne sluchadla, to ale dost zalezi od zvukovej karty a jej moznosti nastavenia. Priestor dodavany softverom zavisi hlavne od hardveru (zvukovky). Pretoze softver ovlada vzdy funkcie hardveru. Skutocny priestor ti poda najlepsie kvalitne domace kino, ktore je na to primarne urcene po vsetkych strankach. Sluchadla su v podstate vzdy len stereo. Priestor v nich je vlastne len naimitovany, co nemusi byt zle, ale za 50 eur neviem ci je to kvalitne spravene. Myslim ze tam zaplatis hlavne za funkcie (ktore asi ani nevyuzijes) a za povrchovu upravu. Ja mam studiove sluchadla Beyerdynamic dt770 pro a nielen ze maju skvely zvuk, ale aj hodne priestoru a je zazitok s nimi nielen pocuvat hudbu, ale aj hrat hry a pozerat filmy. Kedze som tie creativy nepocul tak neviem porovnat, ale pochybujem ze sa z profi triedou mozu rovnat a to ani priestorom. Ak nepotrebujes mikrofon, tak podla mna za tie peniaze si si mohol kupit kvalitne stereo sluchadla, zrejme by si urobil lepsie. Ale zas nechcem povedat, ze tie creativky su zle. Znacka Creative je z tych komercnych asi najlepsia. Kedysi som mal od nich repro a este mam aj zvukovku a za tu cenu je to celkom fajn.
Používateľov profilový obrázok
iOio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 375
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2011, 19:48
Bydlisko: Trenčín

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa iOio »

sluchátka 5.1 ? hry/filmy -> roccat kave
Spoiler: ukázať
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Dell P2414H + Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 16GB DDR3 Kingston | MSI GTX 1070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx blue
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa stiv »

su tazke, tlacia nic moc
.
Používateľov profilový obrázok
p55p
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 10. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra/Senec

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa p55p »

tieto creative som si vybral hlavne kvoli tomu, ze robia pomerne dlho jedny z naj zvukovych kariet pre PC segment.. zaroven aj vsetky repraky, ktore som od nich pocul boli v danej cenovej relacii pomerne slusne.. preto predpokladam, ze aj tieto budu v danej cenovej oblasti celkom fajn..
to ze su vsetky sluchadla stereo mi je jasne ;) .. rozdiel medzi priestorovymi a klasickymi bude prepokladam predovsetkym vo vyhotoveni, tj. budu spravene, tak aby boli priestorovejsie na ukor separacie zvukov jednotlivych nastrojov.. tak isto pocitam s tym, ze tam budu vyraznejsie basy kvoli filmom.. ale toto vsetko tam ja aj ocakacam, kedze maju byt primarne urcene na filmy/hry a nie na pocuvanie hudby (aj ked aj tu najdu svoje uplatnenie :) )..
co sa tyka roccat kave, tak to je presne to co neviem posudit.. aky je rozdiel medzi roccat a creative?? ktore su lepsie?? a hlavne v com?? cital a videl som zopar testov.. vo vseobecnosti vysli najlepsie logitech g930, ale tie su uz cez moj rozpocet.. ostatne vysli viac-menej porovnatelne.. k tymto creative som sa priklonil hlavne kvoli dobrym skusenostiam z minulosti.. uvidim, ked mi dorazia domov a budem ich pocut ako budem spokojny..
Používateľov profilový obrázok
iOio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 375
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2011, 19:48
Bydlisko: Trenčín

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa iOio »

závisí od toho či a čo hrávaš resp. na čo konkrétne to chceš ... roccat kave áno sú ťažšie ale sú to real 5.1 a nie nejaké pseudo 5.1
poznám ľudí čo prešli z kave na kvalitné stereo sluchadlá ale nakoniec sa vrátili späť pretože v fps hrách je to sakra poznať
spokojný podľa mňa budeš aj s tými creative ale ťažko povedať čo je lepšie keď nemáš ako porovnať :)
Spoiler: ukázať
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Dell P2414H + Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 16GB DDR3 Kingston | MSI GTX 1070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx blue
Používateľov profilový obrázok
p55p
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 10. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra/Senec

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa p55p »

v mojom pripade pojde skor o filmy ako o hry, aj ked aj na tie budu sem tam vyuzite (ak si na to najdem cas)..
mozno ak by mi niekto pred tyzdnom dal podobdy opis roccat kave, tak by som sa rozhodol pre tie, no teraz uz je neskoro..
dnes dorazia ku mne domov, takze mozem potom doplnit subjektivny zazitok z pocuvania..
Používateľov profilový obrázok
Lucifer199
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 190
Dátum registrácie: Ne 25. Júl, 2010, 19:06
Bydlisko: RS

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa Lucifer199 »

Ja mam klasicke Creative Sound Blaster Tactic3D Alpha...no ked sa riadne nastavia efekty tak nemaju daleko ku "pravym"5.1 sluchdlam. Na filmy su podla mna paradne.
PC: CPU: Intel Core i5 10600K@4,9 GHz + ARCTIC Liquid Freezer II 120 MB: ASRock Z490 Phantom Gaming 4 RAM: G.SKILL 32GB DDR4 3200 MHz VGA: Gainward GeForce RTX™ 3080 SSD: WD Black SN750 500GB + Kingston A2000 1TB HDD1: Seagate 4+2TB HDD2: WD-10EALS 1TB PSU: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750 W Monitor: MSI Optix G32CQ4 Mouse: Logitech MX518 Keyboard: ROCCAT Suora FX, Audio: ASUS Xonar Speaker: CREATIVE Inspire T6160
RETRO PC: CPU: Intel Pentium 4 511 MB: Asus P5S800-VM RAM: 1GB DDR VGA: ATI Radeon 9600 256MB HDD: Seagate 40GB CD-ROM: Lite-On LTN486 Audio: Sound Blaster Live! 4.1 PSU: Micase 400W
ANONYM_a7

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ak budeš hrať len Stereo stopu a nevyužiješ viackanál, určte budú lepšie rýdzo hudobné slúchadlá. Tam dokáže stereo vykúzliť skutočne nádherný, a hlavne, reálny (!) priestor. Keďže si už kúpil je zbytočné polemizovať, no aj také herné slúchadlá majú čosi do seba :) no tam je to pri hudbe poväčšine 0 bodov.
Používateľov profilový obrázok
p55p
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 10. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra/Senec

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa p55p »

Takze mozem teraz po par-dnovom skusani povedat osobny verdikt. Zhrniem to v par vetach. Este spomeniem, ze som si nakoniec zobral Creative Sound Blaster Tactic3D Rage Wireless. Dovod je velmi prozaicky. Nikdy som nemal bezdrotove sluchadla a tak som bol zvedavy na ich vlastnosti :) ..
Sluchadla su pekne a nosia sa celkom prijemne. Nepridu mi priliz tazke, no drizia na hlave celkom pevne. Konstrukcia mi prisla celkom pevna. Ja sa vsak zvyknem spravat k veciam ohladuplne (vacsina veci vyzera aj po dlhej dobe pomerne dobre). Pri dlhsom pouzivani (po cca 2hod) sa mi pod nausinikmi nakumulovalo celkom dost tepala. Sice som sa nespotil, ale ked som si ich dal dole, tak bol citit pomerne velky tepelny rozdiel voci izbovej teplote. Uvidim co to bude v lete, ale predpokladam, ze v tedy sa uz potit budem :) .. Sluchadla maju funkciu podsvietenych musli, ktorych funkciu som celkom nepochopil. Ked ich mam na usiach tak ich aj tak nevidim a ostatnych to skor vyrusuje ako zaujma. Nastastie sa da tato funkcia vypnut. Jedinu vyhodu vidim v tom, ak niekto preferuje konkretnu farbu. Mohol som si vybrat z 24 bit spektra. BTW: Ja mam rad modru :D , takze svietili tak (ale je tam aj moznost nahodneho menenia farieb)..
Bol som zvedavy ako sa prejavy domace wifi na bezdrotovom prenose. WiFi router mam cez stenu a musim konstatovat, ze som nezaznamenal absolutne ziadne rusenie. Ani pri nizkej a ani pri vyssej hlasitosti som si nevsimol sum alebo pazvuky. Wireless prevedenie mi pride velmi prakticke. Pocuvanie hudby, sledovanie videii (pozeral som prednasku, takze som nemusel byt stale pri monitore), skypovanie a pod. je velmi prakticke. Ziadne zamotane kable ani obmedzenie dlzkou kabla mi pride super. Toto hodnotim na jednotku.
Co sa tyka zvukoveho prejavu, tak je evidentne, ze su to sluchadla urcene na hry a filmy. Skusal som ich pri hrach Max Payne 3 a GTA 4.. Zvuk bol mohutny a dotvar pri oboch hrach atmosferu. Ako miernu nevyhodu vnimam to, ze zvuk musi byt pomerne nahlas, aby sa sluchadla prejavili. Nie je to priliz tragicke (netreba aby hucali, iba musi byt hlasnejsie). Filmy som s nimi pozeral napr. Town, Bourneov odkaz, Legend of the Guardians. Musim povedat, ze aj na filmy su rozhodne vhodne. Maju vyraznejsie basy na ukor ostatneho spektra, ale ani pri hrach a ani pri filmoch to nie je problem. Skor by som povedal, ze to k tomu patri. Efekty su pomerne zive.
Vsetky filmy som skusal pri stereo aj pri 5.1 prenose (7.1 som nemal ako vyskusat). Rozdiel bol pocut ihned. Pri 5.1 zvuku bolo pocut vyraznejsi pristor. Ak si vsak niekto mysli, ze je to 5.1 alebo nebodaj 7.1 tak bude asi sklamany (ako do istej miery aj ja). Podla recenzii a hodnoteni, ktore som cital, som cakal viac. Pristorovy zvuk by som nazval ako "objemne stereo". Pri sledovani filmov som mal pocit rozdielne vzdialenych javov, tj. napr. ak boli herci pod strechov a vonku prsalo tak som z toho mal relativne skutocny dojem, no pri prelete lietadla z poza kamery pred kameru som priestor nevnimal. Tym ze som bol zvyknuty pri klasicom 5.1 (5 klasickych reproduktorov a subwoofer), ze zvuky zo zadu skutocne pocut zo zadu, bol som trochu sklamany. Taketo nieco som osobne nepozoroval pri tychto sluchadlach. V nastaveniach sluchadniel ani nie je moznost 7.1. Windows ich rozpozna ako stereo sluchadla. Priestorovost sa da nastavit iba cez aplikaciu od Creative SBX Prostudio. V hrach som dokonca ani nemohol nastavit priestorovost. Toto vnimam trochu ako problem, lebo pri filmoch bol jednoznacne pocut rozdiel pri zapnutom 5.1 alebo stereo. V globale mozem povedat, ze pristorovy zvuk podavaju, ale iba do istej miery.
Na co sa velmi nehodia je hudba. Na svoje si pridu posluchaci elektronickej hudby (predovsetkym techna). Osobne sa mi pacilo pocuvanie Aphex Twina a Amona Tobina. Tu mi nevadili silnejsie basy. Naopak nehodia sa velmi na pocuvanie Lennyho Krvitza alebo Florence and the Machine. Tu je pocut, ze ostatne spektrum je citelne potlacne. Podanie mi prislo podobne ako pri Koss Porta Pro.
Na zaver este doplnim, ze som mal v PC najprv iba integrovanu zvukovku VIA VT2021. Potom som dal do PC Creative Audigy ES (SB0160) a osobne som mal dojem, ze s tou Creative bol zvuk kvalitnejsi a aj o nieco priestorovejsi.

Tolko k mini recenzii. Mozno niekomu pomoze pri vybere podobnych sluchadiel. :)
Používateľov profilový obrázok
iOio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 375
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2011, 19:48
Bydlisko: Trenčín

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa iOio »

dík za info :) ako som si myslel žiadane real 5.1 a v podstate ako píšeš žiadne 5.1 sa nekoná a ešte k tomu sa tvária ako stereo ...
ešte ma tak napadlo čo už ti tiež nepomôže ale tieto 5.1 http://www.supergamer.cz/speed-link-med ... 47135.html
Spoiler: ukázať
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Dell P2414H + Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 16GB DDR3 Kingston | MSI GTX 1070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx blue
Používateľov profilový obrázok
p55p
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 119
Dátum registrácie: Pi 10. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra/Senec

Re: Sluchadla s priestorovym zvukom

Príspevok od používateľa p55p »

niektore komponenty nezvyknem kupovat od firiem ako Speedlink alebo Genius.. a medzi take patria aj sluchadla.. tie co si postol su sice zrejme 5.1, ale otazna je kvalita zvuku..
kvalita zvuku pri tych Creative je pomerne slusna (samozrejme z ohladom na to na co su urcene)..

Návrat na "Nákupná poradňa"