Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa LordKJ »

lebo, verejny torrent, ktory vygooglis vs. nejaky torrent z fakt sukromneho trackeru ...
samozrejme, na oboch je mozna kontrola, len to riziko je na publicu vacsie :)

btw
http://www.pobralem.pl/index.php
ANONYM_a7

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Pekna vecička, ako ho poznám bol to public, nemám informáciu o tom žeby riešil niekedy private tracker.
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Začína sa to tu pekne rozbiehať, bodli by aj iné infošky... dobre sa to číta ... ešte že mňa nikdy nedostali ( klop klop klop ), aj keď to dávam za vinu svojej zaritosti, keďže cez torrent som nesťahoval nikdy... neznášam to, a akýkoľvek pokus bol z mojej strany neúspešný :)

mnohí z nás máme nelegálny soft... ale ja osobne si myslím, že viac ako 50% ľudí, ktorí majú aké také svedomie, si za kvalitnú hru určite zaplatili :) :x

btw. čím disponuje ten web ? mne ukázalo ip čistú ... skúste mi to niekto priblížiť :)
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Ináč nič proti, ale odpájať takých od internetu je tak či onak choré. Takisto sledovanie ťa.
Takisto sú choré tie tvrdenia na všetkých DVD filmoch, ktoré sa ti snažia povedať vlastne to, že keďže si to kúpiš ty, tak si to pozreš jedine ty a ostatní členovia domácnosti si asi môžu ísť kúpiť vlastnú kópiu. Takí si môžu vieme čo...

To za to že si havaroval ťa zbavíme auta, alebo ti zakážeme používať cesty alebo ťa vykážeme z nášho štátu za to, že si niečo niekomu "ukradol", pričom to tomu človeku aj tak nezmizlo. Len to vlastníte obaja a plne to môžete využívať obaja. Až na to, že on si musí pozrieť povinné a neprekliknuteľné reklamy a dajaké žvásty FBI.
Budeme vás všetkých preventívne stále sledovať, lebo náhodou niečo ukradnete alebo tým havarujete(s tým autom to tu už Ficovci vymýšľali s výhovorkou na EÚ).

Takto choro zrejme zmýšľajú tí ľudia.

Zaujímavé, že som už roky nepočul o nejakom prípade skrachovaného filmového / herného štúdia.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mne ukazalo ze fifa2012 bla bla...nemam na disku ani jeden subor co sa tak vola a za druhe torrent nepouzivam.. znamena to ze mam zdielanu ip ?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa LordKJ »

Shatterhand napísal: Zaujímavé, že som už roky nepočul o nejakom prípade skrachovaného filmového / herného štúdia.
MGM, THQ.
btw. čím disponuje ten web ? mne ukázalo ip čistú ... skúste mi to niekto priblížiť :)
proste pozbierali IPcky z public torrentov , a potom to porovnavaju
ANONYM_a7

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mne tam neukazuje nič. Aby som ako mod usmernil debatu, nik tu nemá nelegálny obsah, nebavme sa o jeho vlastníctve ani nezverejňujeme informácie z zdieľaní obsahu, ktorý sa zdieľať nemá. Na tomto fóre sa warez nerieši, baviť sa o ňom imo môžeme ale odtiaľ potiaľ. Akonáhle to prekročí určitú hranicu alebo sem budú umiestnené nejaké linky, ktoré budú vyhodnotené ako warez, lock+permaban. Tak pozor na to. ;)

Shatterhand - ty to vidíš nejak príliš vážne, nikdy som nepočul ani nečítal o niečom takom že keď si kúpim dáky DVD film, tak ho nemôžem napríklad požičať kamošovi a pod. No ty to tu popisuje tak že ak mi sused nazrie cez okno a ja tam budem mať čosi pustené nabehne na neho elitné komando swat a spravia mu na mieste klistír. Zasa to nedramatizujme, nik Vás za niečo také nepoženie pred súd.
jank05
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Ut 19. Okt, 2010, 14:45
Bydlisko: Nemšová/zahraničie (DE,A)

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa jank05 »

ono sa zas na to skúsme aj pozrieť s pohľadu ponuky.

Ved keby bola možnosť nejakej solidnej distribúcie obsahu (Hulu, Netflix,..) tak nevidm problem. Ale zas to by som asi chcel v našom banánistane trochu veľa.
Dalsím problémom sú tiež regionálne obmedzenia, ktoré toho vedia spravit dost. Pretože aj chceš, aj zaplatíš, ale nemáš to ako získať. A ak aj chceš tak si riadne počkáš

Ako ľudia sú ochotní zaplatiť, len to treba nejako solídne ponúknuť.

Ono ved si zober takú ponuku filmov.
Pustis disk a kym sa realne zacne film tak aj dieru vysedis, kym realne zacne

Zmysel protipirátskych upútaviek na origimálnych nosičoch doteraz nechápem. načo ma dopekla zaujíma že pirátstvo je trestné ked mám originálny nosič? :?
O nepreskočiteľnych reklamách a upútavkach radšej pomlčím.
Používateľov profilový obrázok
iOio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 375
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2011, 19:48
Bydlisko: Trenčín

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa iOio »

@Broslowski ak si kúpiš napr. film na DVD tak si ho môžeš pozrieť len ty tj. ak si ho chcú pozrieť 4 ľudia naraz tak každý potrebuje mať originálnu kópiu toho filmu alebo potrebuješ mať povolenie na verejné premietanie pretože ty premietaš ľuďom film ktorý oni nevlastnia
áno je to absurdné je to blbosť ale ak sa nič nezmenilo je to tak a pochybujem že sa niečo zmenilo
niekde som o tom kedysi čítal debatu ale hľadať sa mi to už nechce takže nejaké konkrétne linky ponúknuť neviem ale google isto vie
Spoiler: ukázať
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Dell P2414H + Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 16GB DDR3 Kingston | MSI GTX 1070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx blue
ANONYM_a7

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Keď si ten film pustím u mňa doma sebe a svojej rodine, neexistuje aby som potreboval mať kúpených xy kópií ..... nie je to predsa verejné premietanie
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Blbosť. Podľa zákona o rozšírovaní originálnych filmov máš pre vlastné použitie možnosť napáliť si viacero kópií, ALE len pre vlastné použitie ...

Výrobcovi môže byť jedno či to videla celá tvoja perepúť aj s prababkou, dôležité je to, že film si si kúpil za svoje peniaze a necháš na to čumieť iných ľudí za svoje peniaze :cool:

Chápačka ? :-D

Vždy je to len pre vlastné použitie, žiadna komercia a ani masovo premietané niekde v kine... na to platí ten zákon.

Je absurdné aby si musel pre babku a pre psa kupovať originálny disk či licenciu ... sekcia fóry je nižšie ... :facepalm:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
iOio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 375
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2011, 19:48
Bydlisko: Trenčín

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa iOio »

je to absurdné ale je to tak pokiaľ sa bavíme o plne legálnom pozeraní filmu :) ale už to bolo dávno čo som o tom čítal tak ktovie ... :)
Spoiler: ukázať
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Dell P2414H + Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 16GB DDR3 Kingston | MSI GTX 1070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx blue
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Tak to muselo byť dávno, možno pri VHS... :)
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
iOio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 375
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2011, 19:48
Bydlisko: Trenčín

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa iOio »

ok beriem späť :) to pravdepodobne neplatilo pre našu krajinu pretože v autorskom zákone sa u nás nič také nehovorí :D (alebo som to nenašiel) v čechách to majú v autorskom zákone ošetrené že sa to v domácnosti môže pozerať s jednou kópiou
takže pravdepodobne sa vtedy jednalo o inú krajinu pravdepodobne ameriku ? neviem ale to už sa mi dohľadávať nechce
Spoiler: ukázať
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Dell P2414H + Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 16GB DDR3 Kingston | MSI GTX 1070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx blue
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: Na slovenskej webovej scéne o jeden warez menej

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

USA musí byť vždy v niečom výnimočná. Podľa mňa si čítal nejaký návrh a nie reálny zákon. To by bola v celku blbosť.
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =

Návrat na "Debata o všetkom"