Microsoft Flight Simulator X

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa DC9-32 »

ak chceš 100% nasimulovaný addon, skús PMDG MD-11 alebo Leonardo MadDog MD-80 :laugh:

PMDG 737 je od MD-11 ochudobená o realne chovanie a zobrazovanie určitých vecí, ktoré im firma Boeing neschválila
A A320 od Aerosoftu, je čo sa týka systémov ako failures atd dosť slabo simulovaný

Ja momentalne neviem odtrhnuť ruky z baranov MAddoga :laugh:
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa FEAR »

viem ze je dost simulacne dobrych lietadiel lenze bohuzial potrpim si aj na vizualnu stranku a tam je uz vyber ozaj strohy co by si na jednej ruke zratal takze pokial nieje masina na urovni tak sa zrejme somnou moc nezoznami :) za ten airbus od aerosoftu som vdacny tam si tych 40e ozaj zasluzia co za to pytaju .. tento stroj mi hned padol do oka a je umna number one .. boeing od PMDG ako som uz pisal mi moc nesadol .. tiez je na vysokej urovni (sice co sa vizualu tyka tak je o nieco horsie na tom ako airbus) ale stejne nejak som mu neprisiel na chut ... :)

btw failures ma nejak moc netrapia .. to to bolo len kvoli videu ..
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa zoom »

Jej, FSX topic, ani som si nevsimol. Kedze sa tu uz vymenovali tie znamejsie mody, scenerie a lietadla, tak by som pridal len nasledovne:
Kto rad lieta z/do Bratislavy (LZIB), tak urcite odporucam Taxi2Gate LZIB [screenshoty]. Maju aj kosicke LZKZ [screeny], ale to neviem zrovnat s realitou, takze netusim, ci je dobre alebo nie. LZIB sa dodava aj s nejakou mapovou plackou pod letiskom, ale je imho dost biednej kvality, takze odporucam pouzit len cisto letisko.

Co sa tyka krajiny a textur, tak:
UTX Europe [klik] na zlepsenie objektov ako cesty, kolajnice, vodne plochy, a tak. V podstate povie, kde a co bude polozene, aby to posobilo realnejsie. Az na male vynimky nemeni samotne textury.
GEX Europe [klik] na zlepsenie beznych pozemnych textur, aby aj obycajna krajina vyzerala normalne (tam kde nie je k dispozicii VFR).
• Toto este nie je vonku, ale viacmenej "vsetci" cakaju na FTX Global od Orbx, nakolko to budu vylepsene textury pre cely svet a Orbx robi dost pekne mapky [napr. tu].

Pre Slovensko existuje aj take fanusikovske VFR [klik], ale nepouzil som to zatial, takze neviem hodnotit.

No a co sa tyka lietadiel, vsetky tie dobre tu boli vymenovane (a nejake aj co som nepoznal, takze asi vyskusam). PMDG teraz chysta 777 a dufam, ze potom sa vrhnu na 787 - to lietadlo sa mi hodne pacilo, ked som s nim letel a rad by som si len tak zalietal. A hoci 737 je uz urobena od PMDG, tak celkom dobre vyzera aj projekt od IXEG [klik]. Takze ak niekedy uvidite na oblohe lietadlo s mojou oblubenou linkou, tak som to zrejme ja.

EDIT: PMDG 777 si mozete prave kupit za $165M. Zrejme to uz zachvilu vyjde. Potom snad znizia cenu.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa FEAR »

Vdaka za pekny rozpis ale zrejme len pre okolodiducich pripadne novych uzivatelov .. :) co pozeram 3ja co sme sa tu zatial zisli tak tieto veci uz davno pozname/pouzivame ;) mozno by to bolo dat do prveho prispevku :)

BA bolo asi prve letisko co som instaloval :) z realnostou tiez neviem ako to je nakolko som v BA nikdy nebol nieto na letisku ... ale zrejme su tam mensie chyby co som spozoroval co sa tyka drah sa to tam nejako prekryva na 1-2 miestach nejako nestandarde .. ale tak lepsie ako default :) momentalne

prikladam moj material ktroy mam momentalne potriedeny :)

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil/-a FEAR v Št 14. Mar, 2013, 19:43, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa Sky »

trochu som sa hral :D
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa FEAR »

:) hezke ..

inak mna osobne mrzi ze nieje vobec spraveny efekt dazda na lietadle teda hlavne na oknach :( nerozumiem tomu ci to bolo ako tazke spravit alebo v com je ako problem .. mozno pre niekeho blbost ale v simulatore mi to pride trochu divne ked vonku metelica dazd labe a na okne nic .. a stierac si mam pustit len tak na efekt :rolleyes: pritom ako to dnes vyzera je to skoda
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa Sky »

Zislo by sa to zbuchat odznova, ale uz aj poriadne optimalizovane. Ten dazd tam chybal aj mne, niektore modely ten efekt maju, no to je tiez tak len naanimovana slucka par kvapiek obtekajucich na okne (tusim L39 to bola).
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa FEAR »

zoom napísal:• Toto este nie je vonku, ale viacmenej "vsetci" cakaju na FTX Global od Orbx, nakolko to budu vylepsene textury pre cely svet a Orbx robi dost pekne mapky [napr. tu].
hmm o tom som netusil nejak nesledujem plany tvorcov .. ale moze to byt zaujimave .. produkty od orbx su jedny z naj .. :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa zoom »

Chcel by som sa este popytat na nejake veci ohladom FSX. Bude toho viac a tak roznorodo, tak odpovedajte, na co chcete. Robim si vylepsenu mapu Japonska, pretoze hlavne tam lietam, ale rozmyslam, ze by som k tomu pridal aj Europu a niekedy mozno zaletel real time let Frankfurt-Osaka. Pokial spravne rozumiem mapovym podkladom, sklada sa to z nasledovneho:
  • Mesh
    Wireframe model terenu. Pre Japonsko mam Japan Terrain Mesh Scenery s rozlisenim 38 m. Co pekne existuje pre Europu? Nasiel som World Wide Coverage SRTM 3 v2, FSGenesis a ak sa nemylim, tak aj FS Global Ultimate. Ten prvy mesh mi pride nejaky divny, nakolko Europa ma asi 10× vacsiu rozlohu ako Japonsko a rozdiel dat tomu neodpoveda (230 vs 340 MB). O FSGenesis som cital, ze je to nic moc a robi to nejaky typek, ktory si dava hore dole akcie, ked potrebuje zaplatit najom. FS Global Ultimate EU+Afro s 36GB dat je "that's more like it". Existuje nieco lepsie v tomto smere?
    Otazka 1: Ked mam mesh s rozlisenim 38 m, staci mi vo FSX nastavit tuto hodnotu pri Mesh resolution? Alebo ked nastavim uplne najvyssiu, naloaduje to stale rovnaky mesh a nebude robit ziadne dopocitavanie?
    Otazka 2: Da sa z toho balika lahko vypreparovat nejaka cast zemegule? Napriklad nepotrebujem Afriku ani Aziu a to musi byt aspon polovica dat. FSX mam na SSD a akosi dochadza miesto.
  • Landclass
    Toto by malo byt zodpovedne za rozmiestnenie ciest, typov povrchu (trava, mesto, pust), shorelines, atd. Pre Japonsko mam celkom jasne vybrate toto, myslim, ze lepsie nenajdeme. Pre Europu landclass obhospodaruje UTX a asi uz len Scenery Tech? S UTX mam skusenosti a asi sa mi viac paci. Minimalne ma UTX Europe balik 1,6GB, kdezto Scenery Tech pre Europu+Rusko iba 18MB. Su toto vobec porovnatelne produkty? Nepomylil som sa?
  • Textury
    Tu je to uz trosku komplikovanejsie. Samozrejme to najlepsie su vzdy fotorealisticke texturky, takze VFR produkty. Problem je, ze je toho malo a vobec sa mi nechce to skladat po regionoch, chcem jeden produkt a hotovo. Z toho dovodu sa mi pacil projekt Tileproxy, ktory som este pred par dnami nepoznal. Potom som ho vyskusal a uz sa mi nepaci. Ked zabudnem na hroznu instalaciu a problemy s nepodpisanym drivrom, kde bolo treba prevadzkovat Win 7 v Test mode, tak textury boli presne take ako na Bing Maps. S roznymi prechodmi, s malym kontrastom, niekde zubate, niekde do zelena, inde do modra, atd. Takze ako taky nahradny produkt sa mi dost pacil GEX Europe. Hoci su to len vygenerovane textury, dost to zlepsilo dojem z FSX. A pozeram, ze existuje aj pack pre Aziu (Japonsko) a spojenie vyssie uvedeneho landclassu s tymto je odskusane.
    Otazka 3: Ma niekto nejake ine doporucenie nez GEX pre Europu a/alebo Japonsko? Musi to byt "jednoliaty" produkt pre vsetko naraz.
To boli hlavne veci. Teraz uz len take drobnosti:
Problem 1: Skusal som ENB mod. V niecom sa mi paci, v niecom nie. Hlavne dost znizil stabilitu FSX a co citam po nete, je to celkom rozsirena vlastnost. Ma niekto nejake pekne nastavenia pre ENB? Nieco, co odpoveda realite, nie preziarene presaturovane radoby-HDR bloom-galore chujiny. Asi take najlepsie, co som skusal, je tento 24 Hour mod.
Problem 2: Vyskusal som aj SweetFX, ale nemozem to normalne rozbehat. Na DirectX 9 to vzdy spadne este pri vybere Free Flightu - ani sa len nenacita 3D model lietadla, okamzity crash. Na DirectX 10 to uz ide, ale je to hodne nestabilne a navyse som nenasiel ziadne pekne nastavenia. Taktiez by som kvoli par veciam rad prevadzkoval hru na DX9. Riesil toto niekto, pripadne ma tip na dobre nastavenia? Poziadavky ako pri ENB.
Problem 3: Vyskusal som Airbus X Extended a musim povedat, ze sa mi dost paci to lietadlo, hlavne vecerne podsvietenie budikov. Mam vsak problem, ze to akosi nejde ovladat na klavesnici (ano, lietam na klavesnici). Ked drzim sipku hore/dole, vyskovka lietadla sa posunieo par stupnove dole/hore a hned sa vrati nazad. Akoby to bolo usposobene na joystick. Nikde v nastaveniach som nenasiel (resp. nevidel) potrebny setting. Pritom lietadlo funguje, lebo ked zapnem Mouse Yoke, tak to ide ovladat normalne, len s klavesnicou je problem.

To by zatial bolo vsetko, aby ste mali co vypisovat a ja mozem ist smelo spat. Danke schon.

Zatial je este co zlepsovat na grafike
Obrázok
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa FEAR »

fuu no kde zacat :D ..
co sa tyka uvodu (rozsiahleho) ja sa do tohto nerozumeim zoskladat si v tejto hre nico sam to je asi dost komplikovana zalzitost, no Japonsko by som aj ja rad v nejakakom peknom prevedeni :) v podstatre celu aziu by som uvital .. tak ako je GEX europa / amerika je aj pre aziu ale to sa mi nepodarilo zohnat :( radsej by som to vymenil aj za ameriku tam nejak moc nelietam ..

ktomu ENB .. no ja som myslim stiahol ten co spominas a torsku ho doupravil .. hlavne noc lebo ta bola myslim uplne spatne , bolo to svetle jak .... absolutner to nekorespondovalo z nocnym videnim .. inak uz asi len nejake male upravy .. kazdopadne aj ked su oblaky mozno trosku viac niekde prepalene rozhodne to vyzera omno lepsie ako default ..to sa nazad proste uz vratit neda :) kym to clovek nevidi z ENB tak mu to tak nepride ale az to tam da tak to je proste ina kava a bez toho uz ani na krok .. a zas tak uplne tie "prepalene "oblaky niesu tak vzdialene realite .. hlave vo vyskach zo zeme to moze byt mimo ale pokial sa dobre pametam z mojho nie moc rusneho realneho lietania tak si pametam ze tie oblaky mali dost vysoku intenzitu pokial bolo aj slnko .. :) co sa tyka stability tak bohuzial tie problemy su :( ja som to zatial vyriesil len (ako som uz pisal skor) ze mi hrabezi v okne , ako mam to na celu obrazovku len hore mam samozrejme debilnu listu ktora ma sere a sem tam ma znervoznuje vertikalna synchronizacia ktora v tomto mode nefnguje . takze pri otacani sa v cockpite mi to niekedy lezie na nervy ako to linkuje .. (vseobecne tento jav nemam rad) preto nikdy nehram ziadnu hru z vypnutou synchronizaciou .. no ale tu zatial nemam na vyber .. pokial to hram v okne tak mi hra nepada ... na full screen iba bez ENB , z ENB je to v podstate nehratelne, to 2x kliknem do menu a proste konec , obraz zblbne pripadne prestal pracovat a nazdar .. Na 3tej strane ci kde som daval na stiahnutie moj upraveny ENB tak mozes skusit ci ti padne :)

BTW dost dlho mi trvalo prist na to preco mi ENB vobec nefungoval kym som ho zacal pouzivat .. vzdy pri spusteni fsx hra prestala pracovat .. potom som vyskusal vypnut afterburner a problem bol jasny .. este ze nepotrebujem k tej hre OC VGA .. ale nikde sa o tom nic nepisalo tak to bola len nahoda ze som na to prisiel ..

co sa tyka sweetFX neviem ci je to to co tu spominal DC9-32 (ach te nicky :D ) ale ak je to ono tak sa mi to tiez nepodarilo rozbehat aj ked mne to nie ze padalo ja som to zrejme ani nemal spustene .. napriek jednoducehmu navodu na instalaciu sa absolutne nic nedialo a nemenilo tak som to nejak moc neskumal ..

K airbusu (mojmu milovanemu ) neviem sice ktoru mas verziu ale toto lietatko na klavesnicu/mys nije robene .. ak ked boli nejake verzie co sa dalo ale ... na tu co pouzivam/e 1.04 musis maj joystick uz len hlavne kvoli ovladaniu motorov, kedze sa to na klavesnici neda ovladat .. ale ked tak citam tak nepises z motormy nic tak neviem ci mas ten airbus co my... co sa tyka samotneho ovladania aj to som tu uz preberal nieco z Broslom ... cisto na klavesnici sa to hrat neda minimalne ako spominas mys (Mouse Yoke) ..aj ked pises ze vyskovka lietadla sa posunieo par stupnove dole/hore a hned sa vrati nazad. no ja som to sice neskusal na tomto lietadle ake kym som nemal joystic tak na inych lietadlach to prave tak nefungovalo .. ked som stlacil sipku bude hore alebo doele doprava dolava tak sa to no neutralnej polohy samo nevracalo a teda sa to nedalo ovladat lebo si nevedel to vratit do neutralu .. nevedel si kde je iba zeby si ratal kliky :) ake kazdopadne zo sipkami je to naozaj nehratelne nemas sancu stym pristat .. a ani si hru neuzijes .

ak ta hra bavi myslim ze nebudes lutovat nejaku 50e investiciu do joysticku a ten rozdiel z pozitku je uplne iny .. ja mam hento a nemam vyhrady.. uplna radost .. http://www.cyborggaming.com/prod/v5stick.htm

ktej 3tej otazke .. myslim ze nic ine tak rozsiahle nieje ..

zatim asi vsio :)
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa Sky »

enb funguje aj s afterburnerom, treba len zafajknut Enable compatibility with modified direct 3d, vid screen:
http://i.imgur.com/gd2lGVV.jpg
ENB upravujem takmer vkuse, ked sa mi jedno "znudi" tak si to upravim na ine :D

Airbusu vo verzii 1.04 funguje throttle aj na klavesnici/mysi, dovtedy sa to riesilo cez FSUIPC, tak isto sa tam da poriesit aj rudder a pravdepodobne vsetko ostatne (ja som len svetla cez to nastavoval, ale teraz ich aj tak rucne zapinam/vypinam)
Nikto nespominal Shockwave, tak neviem ci pouzivate, ide o 3D svetla, vid screeny
http://www.fspilotshop.com/images/3Dlights5.jpg
http://www.a2asimulations.com/store/sho ... mooney.jpg
http://simhq.com/forum/files/usergals/2 ... 44_397.png
+treba skusit zapnut vyhladzovanie cez ovladace, hned sa zapoti aj GPU :-D
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa DC9-32 »

K tomu iXEGu, asi ťa sklamem ale :D je to pre X-Plane, a je to 737-300/400/500 teda ta staršia generacia.. ale netreba zufať lebo celkom pekna vec je v planovaní od..Enigma sim.. pár obr ( http://www.enigmasim.com/Uploads/Jordi/ ... export.jpg http://www.enigmasim.com/Uploads/Jordi/ ... ndows3.jpg ) a ešte project airbus A330 ale to je daleko :laugh:

PMDG 777 http://forum.avsim.net/topic/402556-15m ... ews-begin/ su tam aj obrazky, už začali s ukazovaním takže (ako PMDG hovorí) "RAW Code" je hotovo už len dolaďovačky :D
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa FEAR »

no jak pozeram tak pozeram ale nevidim tu polozku v afterburnery ... :)

edit .. jo uz som to nasiel funguje to ;)
uz len keby to fungovalo vo fullscreene tak parada ..
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa Sky »

najprv v tray treba kliknut na tu druhu ikonku ktora sluzi na to zobrazovanie "onscreen displeja" a potom nastavenia
Obrázok

//no ja mam FSX vkuse vo windowed :D
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Microsoft Flight Simulator X

Príspevok od používateľa FEAR »

jojo uz mam .. ja som to prv hladal v tom zakladnom panely ;)`

co sa tyka toho vyhladzovania tak neviem osolim to aj na 32x a grafika si pradie furt svoje 25-45%


edit .. a rozhodol som sa ze predsa len dam sancu aj boeingu nech sa airbus-u neprechlascem .. len zas sa ucit co de jako :) ach .. stoho FMC som mimmmo :D

Návrat na "Hry a problémy s nimi"