Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa felipe25 »

Kupil som SSDcko Samsung 120GB...
Nainstaloval OSko, ako som bol zvyknuty na povodny SSD, ponastavoval veci, zrusil Obnovu, zakazal Temp, a za 3tyzdne pouzivania mam na disk podla SSD life zapisanych na disk 160GB.

Na disku mam len OSko, jednu Steam hru, ine veci idu inde, a realne mam zo 120GB stale volnych 75GB.
Proste, nikde niesu skryte subory, problem odhadujem, ze je v zapisoch prehliadaca Google Chrome alebo IEcka? IEcko mam temp nastaveny ze ide na platnovy Dckovy disk. No napriek tomu PC denne zapise na SSD 8GB co je moc.

Samozrejme, zapise sposobom zapis vymaz zapis vymaz, co je asi este horsie akokeby to bolo na disku trvalo.
Nepiste mi prosim ze SSD treba vyuzivat a podobne, myslim ze rychlost citania 500MB/s bude este aj o 5-10rokov nieco nadstandardne, co sa len tak jednoducho neprekona, takze by som bol rad keby mi SSD vydrzalo co najviac.

Ako zabranit zapisom na Ccko? Alebo, aky prehliadac pouzit, aby na Ccko absolutne nic nezapisoval? Temp mam vypnuty, Temp IEcka prestaveny na Dcko, na Ccko nic neukladam, a stale mam 8GB denne zapis na C :wallbash: nechapem

Antivirak mam Avast, Windows7 64bit ma vsetky zaplaty, pouzivam jedine Isohunt ale ten ma nastavene adresare na Dcku tiez. Je mozne ze isohunt pouziva Ccko ako medziclanok predtym nez zapisuje torrenty na Dcko?

Je nejaky program, ktory mi ukaze co sa kde zapisuje? Dajme tomu aj ked je to subor ktory realne na Ccku nikdy ulozeny nieje, len docasne?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Kknightley
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1148
Dátum registrácie: Ut 04. Dec, 2012, 18:01
Bydlisko: BA

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa Kknightley »

Keď má vypnutý temp, kam ti ukladá dočasné súbory ? .. nemohli by to byť nejaké systémové aktualizácie ? I keď denne 8gb by bolo fakt moc :/
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa glirpi »

Bez urazky, ale koli takym ludom ako ty maju iny strach do ssd ist. Tak ako ja pred vyse rokom. Neviem naco to riesis. :-) ja pouzivam ssd uplne normalne akokeby to bol klasicky hdd. Nic nevypinam, nic nepresuvam, dokonca mi na nom bezi wamp a localhost. A to si vies predstavit kolko refreshov prehliadacov vykonam denne a kolko je to zapisov.

Nikdy nedosiahnes to, ze na to ssd si nebude system nic zapisovat. Robis si zbytocnu pracu a naco ti je ssd a jeho rychlost v systeme, ked tempy do ktorych prehliadace pristupuju nonstop mas na "pomalom" na hdd. Seba tym ochudobnujes o komfort a kolko pomozes v zivotnosti tomu ssd.. 2 roky? Myslis, ze to ssd budes mat dlhsie ako 4-5 rokov ked jeho zivotnost je 8 az 10 rokov?

pouzivaj to ssd normalne, neries benchmarky ani ine softy na kontrolu objemu r/w dat a budes mat viac casu na ine veci.

Nic v zlom :-)
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa valistar »

Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4781
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa hulo92 »

cez aky program sa to pozera? :D ja mam 256gb ssd a ladujem tam hry o sto sest :D
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ako valistar linkoval, pri najhorsich SSD sa bavime o hodnotach 100TB pocas zivota SSD, pri normalnych SSD okolo 400TB, pri dobrych SSD 1000-6000TB. Pri tempe zapisu 8GB/den a velmi pesimistickom odhade maximalne 100TB zapisov sa stale bavime o 12500 dnoch funkcnosti, co je medzi nami 34 rokov. O 34 rokov ani nebudes vediet aky to bol vobec port na tom SSD, nieto ze ho este budes pouzivat.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ale nieje trosku divne, teraz si odmyslime SSDcko, ze mi system na Ccko zapise 8GB denne, ked mam 8GB RAMku, vypnuty temp, a IE uklada temp na Dcko???
Sa pytam, co za procesy mozu zapisat 8GB denne na disk?? To je fakt vela, nehovorim 500MB, ale 8GB?
A to mam cistu instalaciu OSka, a mal som predtym SSDcko 64GB od Samsungu, a nemal som tolko zapisov a disk som pouzival cca rovnako. Takze, problem bude len niekde v OS, asi som to mal dat do sekcie OS. :)

Je nejaky program ktory mi napise co za proces stale nieco uklada na Ccko sposobom ze to tam neuklada?
Lebo mne sa velkost volneho miesta na SSDku vkuse pocas dna meni nasledovne:
74 547 548, o 10minut 74 450 868 o 20minut 74 560 879. potom 74 246 859, o hodinu 74 550 487., Cize vkuse nieco zapise, uvolni, zapise, uvolni.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa Snake »

riešiš blbosti :rolleyes:





.
Používateľov profilový obrázok
Gásty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Št 14. Mar, 2013, 13:55

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa Gásty »

ja mam samsung 256gb .. ide pc?..ide...nepojde?..budem riesit nech si pise kade chce co chce...na to je aby fungovalo--na to ma zaruku a vybavene :-)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa felipe25 »

Sak mne je jasne ze deklarovane 3roky mi PC pojde :) A potom nove SSD?
Kazdy pise, ze za 3roky bude uroven HDDciek inde, no neviem kde, ked 3roky dozadu mali HDD prenosovu rychlost 130MB/s a dnes po 3rokoch sme stale na rychlosti 135MB/s. Cize - nulova zmena. V pripade SSD je to ine, ale aj tu si myslim ze sa zastavi progres, pretoze uz rychlost 530MB/s nieje schopny PC realne vyuzit. Teda tu to niekde konci, ak bude SSD s citanim 1000MB/s, prinesie to uzivatelovi zmenu? nemyslim, lebo samotne PC a OS nebude schopny takto rychlo spracovavat to co precita. Preto su aj vysledky benchmarkov uz dnes s minimalnymi rozdielmi, ktore bezny clovek nepociti. Lebo 0,36s a 0,39s nieje schopny clovek citit, takze si myslim, ze SSD s rychlostou citania 500MB/s a viac bude aj za 5rokov nieco, co stale nebude mat kazdy - ked budu mat ludia HDDcka stale len s prenosom 135MB/s :) Tak preco by som nemal SSD setrit?s
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa valistar »

pozeral si ten link? kto povedal ze SSDcka vydrzia len 3 roky? :rolleyes:

inak vyvoj sa u technologii nikdy nezastavuje, prave naopak cim dalej to ide rychlejsie. samozrejme niektore technologie maju svoj limit ale prave preto pridu nove, ktore ich nahradia. tvoj postoj mi pripomina ten znamy vyrok billa gatesa - ze 640K operacnej pamate musi stiacit viac ako dost pre kazdeho... :-)

PS: riesis blbosti
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa faugusztin »

felipe25 napísal:Sak mne je jasne ze deklarovane 3roky mi PC pojde :) A potom nove SSD?
Kazde SSD vydrzi zapisy na urovni stoviek terabajtov, niektore aj jednotiek petabajtov. Ako som ti uz vypocital, pri superpesimistickom odhade vydrze iba 100TB zapisov ti to SSD vydrzi 34 rokov, pri realnom odhade 400TB sa to SSD pokazi kvoli zapisom po tvojej smrti (136 rokov), pri vydrzi ako rekorder Samsung 830 (6.2PB) a tvojom tempe zapisov by sme riesili problem so zapisom na to SSD niekedy v roku 4121.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa Snake »

valistar napísal:tvoj postoj mi pripomina ten znamy vyrok billa gatesa - ze 640K operacnej pamate musi stiacit viac ako dost pre kazdeho... :-)
Az na to ze to neni vyrok Gatesa :)





.
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa valistar »

no viem ze to neskor vysvetlil, ale to je jedno - slo skor or princip :)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Vela zapisov na SSDcko - za 3tyzdne 160GB???

Príspevok od používateľa felipe25 »

faugusztin napísal:
felipe25 napísal:Sak mne je jasne ze deklarovane 3roky mi PC pojde :) A potom nove SSD?
Kazde SSD vydrzi zapisy na urovni stoviek terabajtov, niektore aj jednotiek petabajtov. Ako som ti uz vypocital, pri superpesimistickom odhade vydrze iba 100TB zapisov ti to SSD vydrzi 34 rokov, pri realnom odhade 400TB sa to SSD pokazi kvoli zapisom po tvojej smrti (136 rokov), pri vydrzi ako rekorder Samsung 830 (6.2PB) a tvojom tempe zapisov by sme riesili problem so zapisom na to SSD niekedy v roku 4121.

Ja stale riesim nieco uplne ine a to je ako obmedzit zapis systemovych suborov na Ccko. Stale mi nikto neodpovedal, aj ked hore pisete a udavate vypisy programov ktore to dokazu. Stale nic :facepalm:

A druha vec, toto co su tu napisal je poriadna somarina, ze moj disk vydrzi 34rokov. Total bullshit. Pretoze, ak mam disk naplneny na 50%, tak sa prepisuju iba volne bunky, a v momente sa to cislo skrati o polovicu. Ak by som disk naplnil na 80GB, tak sa bavime o vydrzi par rokov, pretoze ak mi ostane volnych 28GB, takze by sa mi SSDko prepisalo raz za 4dni. Ked ratame ze obsadene casti SSDka sa hybat nebudu.

A to stale nehovorim o tom, ze to co riesim podstatne je. Pretoze moje SSD vie zapis iba 130MB/s, a ked denne zapise OSko alebo nejaka somarina v nom 8GB, tak to urcite ovyplyvnuje vykon PCcka. Kedze pevny disk vie zapisovat 135MB/s.

Pre mna je SSD vyhradne na citanie, nie na zapis (raz ked nainstalujem OS a bodka). S tou myslienkou som ho kupoval.

A NIkto nehovori o tom ze SSD vydrzi 3roky. Ale zaruku ma 3roky, cize 3roky mi to moze byt jedno a potom co? Dalsich zbytocnych 100€ za ssdcko? Ked mozem prakticky bez ujmy zamedzit aby sa nanho zbytocne nic nezapisovalo? Ale ked mate € nazvys kludne poslite a ja budem SSD nicit jak to pojde a potom si kupim nove. Ak moze SSD vydrzat 10rokov, preco by som mu v tom nepomohol?

A verim, ze ziadne SSDcka nebudu mat realne taku vydrz. Inak by mali vyssiu zaruku. Za 3-4rokov vacsina sucasnych SSDciek ludom zacne odchadzat, hlavne po pouzivani pamatovych buniek stale s nizsim poctom zapisov. No ale mozno sa mylim. :bye:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"