Autoradio+repro

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Autoradio+repro

Príspevok od používateľa Misso »

Caf lidi, mam autoradio firstline 4x40 W. Chcel by som sa spytat ake najsilnejsie repro mi potiahne bez zosilovaca? Zatial mam vzadu 2x160W-Panasonic a v predu seriove(shit). Dik.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

zapojit na to mozes cokolvek len rozdiel bude vo vyslednom zvuku. inac nenechaj sa pomylit, ono sice na panely pise ze mas 4*40w ale precitaj si niekde na spodku radia a tam budes mat nie viac ako 4*20w tymto sa riad. ja som mal na svojho pioneera zapojene magnaty a pineery repraky a hralo mi to celkom slusne, tak akurat ku tomu. tie pineery boli 120w a tie magnaty 80w spickovo.a nezameriavaj sa na vykon ale na kvalitu zvuku ono to pride vekom. odporucam sinus live 16l daju sa uz solidne zohnat a potom dokupis zosik a mas super komponentne repraky
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa Misso »

viem ze to radio nieje ziadna pecka, ale neviem sa zorientovat v tych watoch, lebo aj ked mam tie 160 W panasonic, radio nemozem dat na plnu, lebo aj tak nestihaju, premyslam ze by som ich vymenil za nieco kvalitnejsie a vykonnejsie, len sa bojim ci sa neobabrem a radio mi ich nepotiahne a vysledny zvuk bude na prd.
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

ono sa moze zdat ze nestihaju repraky, ale ak je autoradio "na plne" tak moze dost skreslovat a vlastne nestiha zosilovac v nom a nie repraky...ale takto ich tiez velmi lahko mozes dokazit...skor by sa tato tema hodila do "zvuk a pc"
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

a mozno sa ti to bude zdat divne ale najprv si kup poriadne repro do predu, mne je prd co budu pocuvat cestujuci vzadu, ja si hudbu chcem uzit v predu. nho a zosilovac neni nikdy zla volba
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Dolezite je aj to aku maju tie repro impedanciu. Ak je radio stavane na napr. 8ohm repraky a mas tam 4ohm repro tak ti mozu preto skrcat a mozes ich aj odpalit ked to das naplno. Ak to mas opacne tak tym nic nepokazis ale zas mas nizsi vykon. Myslim ze je to tak, ze ak mas na 4ohm zosiku 20W 8ohm reprak, tak hra ako 10W 4ohmovy. Najlepsie mat preto taku impedanciu reprakov, na ake je stavany zosik.
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa Misso »

zosiky su dost drahe a na to ja velmi nemam peniaze. co sa tych repro tyka su to 4 ohmove a nestihaju uz pri vol. 30 a max na radiu je 40 alebo 45, myslite ze by uz moholo nestihat radio?
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

Pozri tu impedanciu radia, zrejme bude 8ohmovy zosik.
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa Misso »

Na radiu to nie je napisane a papiere od neho ziadne nemam, ale je to firstline fcr 878,ak to niekomu pomoze, ale ja som o nom nenasiel na nete nic.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

IMHO to nie je impedanciou, je to neschopnostou niektorych ludi robit autoradia, alebo mozno zlymi privodmi napatia k radiu, aj keD pri takom vykone... Nestiha ti to aj keD mas nastartovany motor? Ja som dal do sunky zosik s TDA8561Q (4x12W, premosteny na 2x24W), po premosteni by mala byt max impedancia na kanal 4Ohmy, no ja tam mam mozno menej ako polovicu z toho a stiha to aj keD ide naplno.
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

u autohudby je impendancia vzdy 4 u bezneho a 2 popripade 1 ohm pri fest debo-jebo maniakoch. naozaj nestiha radio a to som nezachytil ze tam mas firstline. to kde si zobral ze zosiky su drahe? ved napriklad toxic 4*200W co ma v reale asi 4*50w ide zhruba po 2t aj so zarukou este a zvuk na low end slusny. dalej autoradio, hmm necem ti do toho kecat ale to je ako matsonic, to tak maximalne pre dychovku je oki. hocijake slusne stare pineery alebo clariony zozenes za velmi slusny peniaz kolo 3-4 a kvalita zvuku je niekde uplne inde a aj to podanie hudby je fakt uplne ine tot moja rada. hej a este pouzivaj slusnu kabelaz, radsej hrubsie droty, na tom sa velmi neoplati setrit tiez tiez casty dovod zavad
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
svist
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ut 19. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa svist »

V tomto pripade , by som odporucal vymenit autoradio . Napr. ako low - end su velmi dobre radia Panasonic , Pioneer (na tu cenu dobra vybava , kvalita , podpora MP3, ACC ....) ... . Potom by som asi niekomu daroval origo predne repro alebo nacvicoval hod do dialky a dosetril na nejake lepsie . Napr. Hertz maju fakt velmi dobry pomer cena/zvuk a aj bez externeho zosiku zahraju pekne . Za Dalsie je treba tie repro dobre namontovat (pevny podklad a treba zamedzit akustickemu skratu=odizolovat priestor pred a za reproduktorom). S tlmenim sa asi teraz u teba nerata, ale co uz . Na istu dobu ti to kvalitativne vystaci.
Netreba zabudat , ze montaz audia v aute tvori povedzme aj 60-70% kvality prednesu.

A Dalsia rada : Popozeraj sa po nejakych auto-hifi forach. Je toho dost a da sa vela naucit. Do FM ti poslem link na forum (nedam ho tu az nerobim reklamu :D ) .
Barton a nieèo k tomu.
ticho, ticho a ešte ticho
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa Misso »

Radio mam od kamosa za 1900 Sk, tak k tomu nebudem asi kupovat zosik za 2000 a este bohvie ake drahe repro, mal som skor na mysli k tomu radiu, nejake lacnejsie repro so slusnym vykonom. Chcel som vediet, ci by sa mi oplatilo kupit nieco ako: http://www.nay.sk/gooddetail.do?pid=91307 a ako by to hralo a dopredu nieco ako : http://www.nay.sk/gooddetail.do?pid=73386
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Repro so slusnym vykonom ti netreba, 20W repraky by stacili, je totiz jedno aky dovoleny prikon maju repraky (kym nie je mensi ako vystupny vykon autoradia, ale to nehrozi).
Tie JVC repraky musia stacit, to ze udavane parametre sa ani zDaleka nepriblizuju realite ta nemusi trapit...
Používateľov profilový obrázok
Misso
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Gelnica

Príspevok od používateľa Misso »

A na tie panasonic co povies?

Návrat na "Debata o všetkom"