Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa icefire »

Ide velka noc, co ti nesedi? Jest sa musi.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa DMaMT »

Ficko čo predviedol s tým US Steel... tak najprv znevýhodní odber energii pre tie veľké podniky a potom im to aj zadotuje :D Vraj nie z našich peňazí, ale z eurofondov, či odkiaľ. Žeby zabudol, že za každé 1,00 € z EÚ musí SR zaplatiť EÚ 0,90 €? Takže akoto, že to štát nebude nič stáť? :hysterical: Zas o*be len jeho tupovoličov... :furious2: :x
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

staci si pozriet, co podpisali
napriklad tu
garantuju im vykupku na 1MWh 80€
... pritom ked si pozres, tak vies ako domacnost kupit 1MWh uz za 65€ ...
aktualne produkuju 995k MWh rocne, ktore od nich "ktosi" musi kupit ... takze to mame rozdiel ... emm ... skoro 15M € iba na "dotovanej" elektrine, ktoru im ktosi zaplati ... a zaplati ju obcan, lebo pojde hore elektrina ... alebo aspon nepojde dole, ako bolo planovane ...

plus tam maju stimuly po dobu 15 rokov, 10-15M€ rocne ...
no ... co si co budeme ... luxus :)

otazka znie: kolko hladnych krkov tym usetrili? uSs steel ? 10k ludi ? cargo + subdodavatelia ? dalsich 20k ludi ? ... no nic ... hlavne ze sa mame radi
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Mam taku otazku, venuje sa niekto z vas profesionalne aspon jednej dobrovolnej aktivite okrem politickych aktivit? Uvediem priklady:

1. Mas nastudovane eurofondy, vies podmienky dotacii pre polnohospodarov, poznas problematiku. Robis vo svojom volnom case osvetu? Napr. sledujes fora a ak najdes ludi, farmarov, tak opravis alebo upovedomis ich mienku? Vies im poradit?
2. Rad sledujes potraviny, ich povod, kvalitu, poznas podmienky za akych sa dodavaju k nam zahranicne potraviny, poznas uskalia, ktorym celia potravinari na slovensku. Vies robit osvetu? Vies ludom vysvetlit aky podiel HDP maju potraviny u nasich susedov, v akom mnozstve zamestnava potravinarstvo okolite staty a preco nase potravinarstvo je na tom tak a tak, co by sa mohlo zmenit a ako by to mohlo pomoct nasej zamestnanosti.
3. Zaujimaju ta historicke pamiatky, rad pomahas pri ich obnove vo volnom case? Vies oslovit dalsich?
4. Poznas fungovanie samospravy? Vies ako funguju tendre? Vies kto ich vyhlasuje? Vies povedat kedy bol poruseny zakon pri verejnom obstaravani? Vies sledovat financne toky a prepojenia? Vies oslovit dalsich ludi, ktory sa budu vrtat v tychto veciach? Vies robit osvetu a zmobilizovat obcanov v pripade ak doslo k pochybeniu?
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

... maximalne tak bod 4
eurofondy robime / ci uz priprava, vypisovane a pod.

ale ked je dobre napisany projekt, tsk zakon neporusis nikdy ...
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

galen napísal:... maximalne tak bod 4
eurofondy robime / ci uz priprava, vypisovane a pod.

ale ked je dobre napisany projekt, tsk zakon neporusis nikdy ...
Sledujem net, hlavne azet a reakcie ludi na rozne udalosti. Musim skonstatovat, ze najcastejsia forma aktivizmu je ta politicka. Je to strasne, ludia podlahli najmenej cennej aktivite a to tej politickej.

Po odsledovani par subjektov ohladom ich politickosti som naschval vyckal na vhodnu temu. Pozrel som co napisali a naschval som napisal aj ja aby som ich nasral. Ocakaval som, ze dostanem urcite nejake RP spravy, co sa aj potvrdilo. Obsah bol spravidla mimoriadne agresivny, najviac ma prekvapili volici KDH cakal som "krestanskejsi pristup". No ani volici ostatnych stran (lavicove aj pravicove) sa nedali zahanbit. V niektorych pripadoch som musel zablovat niektorych uzivatelov.

To iste som aplikoval aj na ine temy, odsledoval som si reakcie ludi a pokial som videl, ze su tam prispievatelia co sa tomu venuju, takisto som naschval napisal nejaku nepresnu vec a ake bolo moje prekvapenie? RP bolo sice menej velakrat len jedna ale zaznamenal som v podstate rozumnejsiu komunikaciu. Proste nestretol som sa s nakym utokom, mozno mi bolo naznacene, ze som naivny ale ta hranica bola prijatelna.

Zaver:
Venoval som sa tomu pocas roka 2012 a mozem povedat jedine. Politickych aktistov su mraky, no tych cennejsich apolitickych (teda tych co sa nevenuju politickej aktivite), ktory vytvaraju skutocne hodnoty, tych teda vela nebolo. 0krem ineho politicky aktivisti, bez ohladu nato co zastupovali, boli vzdy extremne agresivny, cest vynimkam ale tych skutocne takmer nebolo. Vela z nich malo o sebe vysoku mienku, co dali aj patricne pocitit, lenze ako moze byt niekto "inteligent" ak sa ti snazi vysvetlovat veci agresivne a hrubo. A teraz k tej lepsej teme, nastastie su medzi nami ludia, ktory sa venuju dobrovolne aj inym casto cennejsim aktivitam. Mal som moznost rozpravat s clovekom o separovani odpadov, o tom aky je to prinos ale aj o inych temach. Napr. ako v jednej dedine klepli starostovi po prstoch, lebo niekto mal podozrenie a dal si namahu oslovil dalsich a ty mu pomohli zabranit sprenevere. Lenze toho bolo zalostne malo. Navyse tyto ludia boli daleko kultivovanejsi. To ma utvrdzuje len v tom, ze cinnosti, ktore davaju zmysel, ktore vytvaraju pridanu hodnotu, napr. ak zabranis malemu no hlavne zlemu vyuzitiu penazi spolu s niekym, nie su v kurze. Kdezto nezmyselne aktivity v politizovani, kde sa jedinec sustreduje iba nato aby niekoho ospevoval s tym, ze bude v tom ako dobre robi, lebo jeho "zastupca" bude nanho mysliet, taketo aktivity su v drvivej prevahe. A preto je na slovensku tak zle. Politicky aktivisti su zamestnany sarvatkami, co dava politikom volne ruky. Politicky aktivizmus je teda brzda rozvoja, presuva na politikov prilis vela pravomoci bez akejkolvek zodpovednosti. Politicky aktivizmus v skutocnosti vzdaluje ludi od spravodlivosti, od potrieb ludi, ktore maju politici realne riesit. A naopak ty co sa venovali veciam mimo politiku, mali casto vyznamnejsi dosah na politicke rozhodnutia. Napr. skupina ludi co zacala opravovat Sarissky hrad, z nicoho postavili reklamu co malo za nasledok aj neskorsiu financnu podporu z ministerstva kultury. Dovtedy stav hradu nikoho nezaujimal. Dnes tam chodi viac ludi.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

neviem ci politika je menej cena, nakolko od nej sa odvija vyvoj tvojho zivota v SR. Ja osobne som rad, ze ludia konecne zacali viacej sledovat politiku. Prave preto ze politiu sledovali tak malo ludi, tak si v tejto krajine kazdy robil co chcel, teda hlavne politici. Najprv potrebujem aby som uzivil rodinu z jednej prace,a potom sa mozem zaujmat o projekty, samospravu a tak podobne.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

HellAngel napísal:neviem ci politika je menej cena, nakolko od nej sa odvija vyvoj tvojho zivota v SR. Ja osobne som rad, ze ludia konecne zacali viacej sledovat politiku. Prave preto ze politiu sledovali tak malo ludi, tak si v tejto krajine kazdy robil co chcel, teda hlavne politici. Najprv potrebujem aby som uzivil rodinu z jednej prace,a potom sa mozem zaujmat o projekty, samospravu a tak podobne.
Ta menejcennost politickeho aktivizmu spociva v tom, ze ty co propaguju strany maju v skutocnosti vplyv iba na volby. A naopak ty co sa venuju konkretne niecomu, vytvaraju na vladu tlak aby jednala. Zaujimave na tom je, ze tyto ludia su schopny nieco pretlacit, bez ohladu na to kto sedi vo vlade. Takeho cloveka nezaujima ci napr. opravia dalsie basty tohto roku v hradnom opevneni za pomoci ministra kultury z SaS alebo Smeru. Jeho zaujima len to ci aj toho roku sa bude hrad opravovat.

Ak teda niekto stoji v rade a pokrikuje po ostatnych aby volili to a to, takyto clovek nevytvara vobec nic. On sa spolieha nato, ze zastupcovia, ktorych zvolil zabezpecia urcite veci. Kdezto clovek, ktory sa venuje aktivite spolocensky prospesnej moze spojit dohromady dalsich a vytvorit skutocny tlak, aby zacala vlada konat. Ak by som to mal porovnat znova s tym hradom, tak politicky aktivista by to riesil tak, ze by zvolil niekoho s tym, ze by cakal co bude, kdezto jeho naprotivok by vytvaral skutocnu potrebu v spolocnosti, ktoru musia politici riesit. Politicky aktivizmus sa da teda prirovnat k nepriamej teda nezaveznej politickej zmluve medzi spolocnostou a politikmi. Politici slubuju a politicky aktivisti su nadseny, lenze sluby sa slubuju a blazni sa raduju. Ty co sa venuju inemu aktivizmu ako politickemu vytvaraju priamu politicku zmluvu medzi spolocnostou a politikmi, tyto ludia menia potreby spolocnosti v realne ciny.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa lezgy »

to ze niekto porusil zakon, moze vyhlasit iba sud
nik iny pokym viem
cize
Poznas fungovanie samospravy? Vies ako funguju tendre? Vies kto ich vyhlasuje? Vies povedat kedy bol poruseny zakon pri verejnom obstaravani? Vies sledovat financne toky a prepojenia? Vies oslovit dalsich ludi, ktory sa budu vrtat v tychto veciach? Vies robit osvetu a zmobilizovat obcanov v pripade ak doslo k pochybeniu?
komplet republika je postavena na takychto zakonoch....
a preto to tu aj tak vyzera
hliev je slabe slovo
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa galen »

ad 1: politicky aktivisti, pripadne aj "diskutujuci" na jednotlivych dennikoch - su to platene prace, ako ktorekolvek ine, kde osoby su instruovane "spravne" odpovedat, pripadne odvadzat od pozornosti osocovanim ...
Niekto ide do prace a robi telefonistu - zdviha linky napriklad v telekome ... niekto iny ide do prace - a nadava na dennikoch v diskusii ...
Vsetko treba brat s rezervou, a bohuzial v dnesnej dobe, kedy je tok informacii ku cloveku prudko ovladany mediami, je problem.

ad 2: rozkradanie, ano je to nas narodny sport. narodny hrdina je zlodej, ikony naroda (cest vynimkam) co su na popredi svoje $ ziskali odrbavanim sprostych ...
zakony sa robia tak, aby slo viac a viac odrbavat - aby to bolo legalne ...
ano, je to chore, ano treba to zmenit
otazka znie: ako, ked demagogia medii drzi stranu odrbavacom, ludia su sprosti a znechuteni zivotom... co mozes cakat od cloveka co ma na krku noz od banky/hypoteky - aby siel do ulic - bojovat za lepsie zajtrajsky ...
holt, mame co chceme.
viem, nieje to dobre ... ale este ma nenapadol sposob, ako to zmenit
(ok, mindcontrol by mohol fungovat, ale :red: )
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

Tutu nasu spolocnost trapia rozne neduhy. Nema zmysel zaoberat sa vsetkym. Je dobre vybrat si nieco co niekoho zaujima, jednak je to profesionalnejsie a menej vycerpavajuce ako zaoberat sa vsetkym a vsade.

Aby som to zhrnul:
1. nie je dobre venovat sa len politickemu aktivizmu, je to pohroma, ktora je u nas vsadepritomna a ktora stoji za vsetkym zlym co sa u nas odohralo.
2. nie je to az take vycerpavajuce ak si niekto vyberie aktivitu, ktora ho zaujima a ktorej venuje primerany cas tak aby mu to nesposobovalo ujmu
3. nie je dobre odovzdat sa osudu, lebo strateny su len ty ktory sa mu odovzdaju, tym som chcel naznacit, ze aj male ciny s dobrym umyslom, mozu priniest urcity efekt. Ludia by chceli vsetko naraz a preto sa boja realizovat projekty, ktore zaberaju len ciastocne alebo malo. A to je chyba.
4. ludia maju len dve moznosti, ta prva je alibizmus, to je ospravedlnenie, preco sa nieco neda. Viete oni by chceli iny zivot, vedia ze je nieco zle no aj tak len mavnu rukou. Ostal im len pocit viny, ktory sa pochova dobrou vyhovorkou. Ta druha moznost je najst si nejaku spolocensky prospesnu aktivitu. Nie tu vobec nejde o to ist do ulic a robit bordel, staci robit osvetu v niecom, comu ludia dobre nechapu aby sa mohla aspon ciastocne menit verejna mienka. Ani Juraj Fandly, nesiel do Budapeste so slovakmi aby tam robil bordel, on vzdelaval, poucal a hoci pisal aj knihy, tak daleko nik z vas nemusi zajst, staci robit aspon zakladnu osvetu v urcitej oblasti.

Ja osobne sa venujem nasemu potravinarstvu, pretoze tato oblast ma zaujima, co je v obchodoch, odkial to je, kolko HDP pripada na potravinarsky priemysel v okolitych statoch, ako to prispieva k nasej nezamestnanosti. Strucne:
- citam clanky o tom
- pisem k diskusiam, niekedy si pripravim urcite stanovisko
- snazim sa aktualizovat informacie
- snazim sa pisat objektivne
- vytvoril som aj svoju graficku reklamu, nejake obrazky, moj album na azete je verejne pristupny, moze to niekoho oslovit aby sa zamyslel
- zber informacii ako aj pisanie prispevkov robim len vtedy ak mam cas, tak aby ma to nevycerpavalo. Su dni kedy som aktivnejsi a su dni kedy sa k teme nedostanem ani za dva tyzdne.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

to ze sa ludia nezaujmali o politiku spolobilo to , ze kde krajina je. Moze zato socializmus, pretoze ludia sa nemuseli trapit kto je v cele a kto riadi krajinu. System im vzdy zabezpecil pracu, nepoznayli co je to prist o strechu nad hlavou koli pozicke. Tento syndrom pretrvaval aj po pade komunizmu. Ludom bolo jedno ze sa cela republika predava, bola praca, bolo co jest a neboli take socialne rozdiely. A tak doba sla a ludia sa nezaujmali o politiku a ani co politici robia. A sme teda aj dopadli. nastastie sa ludia kus zacali realne o politiku zaujmat, ale este bude chvilu trvat kym tato krajina dostane rozum.
takze tvrdenie ze politika nieje zaujmava sfera je blud. Ludia sa musia zaujmat o politiku, o ludi co tam vola. Musia jej rozumiet. Nieje pravda ze je jedno kto tam je, musime si dosadzovat ludi co tuto krajinu nerozkradali a konecne ukazat tym starym komunistom ze ich tu nechceme. O politiku sa zaujmat treba, lebo tam sa lame to ci budeme lizat spinu z dlazky, alebo budem mat aspon na rozok.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

HellAngel napísal:to ze sa ludia nezaujmali o politiku spolobilo to , ze kde krajina je. Moze zato socializmus, pretoze ludia sa nemuseli trapit kto je v cele a kto riadi krajinu. System im vzdy zabezpecil pracu, nepoznayli co je to prist o strechu nad hlavou koli pozicke. Tento syndrom pretrvaval aj po pade komunizmu. Ludom bolo jedno ze sa cela republika predava, bola praca, bolo co jest a neboli take socialne rozdiely. A tak doba sla a ludia sa nezaujmali o politiku a ani co politici robia. A sme teda aj dopadli. nastastie sa ludia kus zacali realne o politiku zaujmat, ale este bude chvilu trvat kym tato krajina dostane rozum.
takze tvrdenie ze politika nieje zaujmava sfera je blud. Ludia sa musia zaujmat o politiku, o ludi co tam vola. Musia jej rozumiet. Nieje pravda ze je jedno kto tam je, musime si dosadzovat ludi co tuto krajinu nerozkradali a konecne ukazat tym starym komunistom ze ich tu nechceme. O politiku sa zaujmat treba, lebo tam sa lame to ci budeme lizat spinu z dlazky, alebo budem mat aspon na rozok.
Nechcem sa ta dotknut ale ako sa podla teba zacali ludia kus realne zaujimat o opilitiku. Lebo ja osobne, som videl prevazne ludi co len vhadzuju vo volbach listky a niektory nerobia ani to. Ved ked si to vezmes, tak kazde volby neslo volit asi +40 percent volicov.

Ako konkretne sa zaujimas o politiku ty. Ma tvoja cinnost nejaky dopad? Teraz sa na mna nehnevaj ale pokial to beries tak, ze propagujes naku stranu, tak to je podla mna dost slabe. Lebo toto robi prevazna cast politickych aktivistov u nas a pozri sa kam sme to dotiahli. Vezmi si, ze pracujes niekde, je na teba tlak aby si zvladal urcite pracovne ukony, pokial to mas na haku, tak dostanes po case padaka. Aj politik dostane vo volbach pracu a ja sa pytam kde je ten tlak na politika. Chces iba menit ludi alebo chces aj davat impulz, lebo bez impulzu na teba kazdy politik rychlo zabudne. To si vezmi, po volbach to su 4 rocne prazdniny, nik ho nemoze vyhodit z parlamentu. Za tie 4 roky sa moze zabezpecit a moze kaslat nato co potrebujes ty. Cize to co som tvrdil, politicky aktivizmus nestaci, musis mat aj ine aktivity. Nejde o to aby si sa zaujimal o vsetko ale ak vidis problem a je ti to blizke mal by si sustavne upovedomovat spolocnost tak aby sa zacalo o tom hovorit, lebo to je zaciatok spolocenskeho tlaku na politikov, aby sa danou vecou zacali zaoberat. A toto malokto robi, nasi politicky aktivisti skor propaguju iba strany a cakaju co bude. Mozes vybrat tych najlepsich ludi do vlady, fakt odbornikov, no ale pokial spolocnost nebude generovat poziadavky, na zaklade podnetov od obcanov, ktory videli nieco zle a upovedomili svoje okolie, no skratka lady sa nepohnu alebo len o milimetre.

Aj ja chodim volit ale okrem ineho sa venujem vo svojom volnom case nasim potravinam (ked nato mam chut), pisem si s ludmi, snazim sa obcas napisat zaujimave clanky k diskusiam aby som zmenil postoj ludi. Netrufam si odhadnut aky dosah ma moja cinnost ale potesi to ak mi napise clovek v tom zmysle: "Tvoj clanok ma zaujal, mal si pravdu, vela nasich potravin je cenovo a kvalitou porovnatelnych so zahranicnymi, ja mam rad jogurty a predtym som nesledoval odkial su. Teraz si vyberiem skor tie slovenske, lebo chcem podporit nasich vyrobcov aby moholi nadalej zamestnavat nasich ludi pripadne nabrat dalsich."
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

peterpa: citaj trochu lepsie co pisem. Ludia na Slovensku su nenauceny sa skutocne zaujmat o poolitiku, je to prezitok zo socializmu, kde sa nikto nestaral o to kto tam je, lebo jedlo, byt, skolstvo, zdravotnictvo bolo zabezpecene. To ze k volbam prichadza cca 40% volicov je smutne, ale je to dosledok mentality na slovensku.Ludia iba buchaju o stol v krecme a rozculuju sa nad danou situaciou.
A ci sa ti to chce verit alebo nie, vsetko sa rozhoduje pri volbach, keby sa ludia uvedomili a zacali volit ine politicke strany, ako tie co tuto krajinu rozdkradli, tak by to tu vyzeralo inac. Nikdy to nebude ideal, ale ak sa ukaze ze ludia nie su len chodiace ovce, tak doskazeme slovensko postavit na nohy.
nemontuj sem politickych aktivistou nejakej strany, pokial viem tak na fore sa tu nik taky nenachadza, takze to neprekrucuj.
nezaujmom o volby a politicke strany, davas jasny signal ze so situaciou na slovensku suhlasis a si spokojny s vyvojom.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
PETERPANs
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 579
Dátum registrácie: Ne 05. Nov, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa PETERPANs »

HellAngel napísal:peterpa: citaj trochu lepsie co pisem. Ludia na Slovensku su nenauceny sa skutocne zaujmat o poolitiku, je to prezitok zo socializmu, kde sa nikto nestaral o to kto tam je, lebo jedlo, byt, skolstvo, zdravotnictvo bolo zabezpecene. To ze k volbam prichadza cca 40% volicov je smutne, ale je to dosledok mentality na slovensku.Ludia iba buchaju o stol v krecme a rozculuju sa nad danou situaciou.
A ci sa ti to chce verit alebo nie, vsetko sa rozhoduje pri volbach, keby sa ludia uvedomili a zacali volit ine politicke strany, ako tie co tuto krajinu rozdkradli, tak by to tu vyzeralo inac. Nikdy to nebude ideal, ale ak sa ukaze ze ludia nie su len chodiace ovce, tak doskazeme slovensko postavit na nohy.
nemontuj sem politickych aktivistou nejakej strany, pokial viem tak na fore sa tu nik taky nenachadza, takze to neprekrucuj.
nezaujmom o volby a politicke strany, davas jasny signal ze so situaciou na slovensku suhlasis a si spokojny s vyvojom.
Ja som ale pisal ze chodim volit, len okrem toho venujem aspon trocha zo svojho volneho casu aj spolocnosti.

Vies aj tu sa potvrdzuje, to naco narazam takmer vsade. Pokusal som sa hovorit s "inteligenciou naroda" vsade kde to slo. Velka cast hovori o napr. ficovolicoch, panbozkaroch, to je jedno, skratka ukazuju prstom na jednotlive casti populacie, ale tam sa to z ich dobrym umyslom zacina aj konci. Oni proste maju vinnika a hotovo, tym je to vysvetlene, ich ruky su ciste. Je toto ale riesenie? No sami mozeme vidiet kam to doslo a kam to bude spiet. Je to skratka smutne, cakal by si, ze clovek co ma nieco v hlave, sa bude staviat k veciam inac, no opak je pravdou su presne taky isty ako ty co na nich nadvaju. Nerobia nic, len volia. A pritom maju potencial inspirovat ludi v urcitej oblasti. Lebo ked ludia zacnu premyslat cez ludi, ktory im dali podnet aby rozmyslali, nebudu tyto ludia volit lepsie, nebudu voci politike pozornejsi? Ja neverim v to, ze hlupaka presvedcis aby volil dobre, najprv ho musis naucit zit, az potom ma jeho hlas cenu zlatu. Slovo naucit zit, neznamena nic ine ako dat ludom chrobaka do hlavy, ludia musia premyslat.

Ja osobne davam ludom chrobaka do hlavy cez potraviny, par hodin tyzdenne tomu venujem, neubudlo zo mna, naopak zacalo sa mi to pacit. Dokonca som zaznamenal posun v mojom mysleni trocha inym smerom. Nechcem tu nikoho nutit, chcel som len upozornit ludi co maju potencial, aby si ho nenechavali len pre seba. Donutte ludi premyslat v oblastiach, ktorym rozumiete a ktore sposobuju ludom problemy. Je to sice dobrovolne ale ono sa vam to vrati po rokoch, hlavne ak sa najde viac takych ako vy, ak ludia zacnu viac premyslat zlepsi sa aj politika.
CPU AMD Phenom II X6 1070T, Motherboard Gigabite GA-970A-UD3, Vengeance - 8GB Dual channel DDR3 memory kit - 1600 Mhz, VGA Gigabite Radeon R9 280X Windforce OC version, Case Coolermaster Centurion 5 II + extra fans NOCTUA NF-S12B redux-1200(back), NOCTUA NF-P14s redux 1200(up)

Návrat na "Debata o všetkom"