KĽDR vs USA + Juzna korea

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa HellAngel »

KIM je len hracka v rukach svojej krajiny. Proste u nich je to od nemapeti takto viest krajinu. Oni v podstate s juyznou koreou bojovali desatrocia, len USA to kus stoplo a teraz hold starty generaly nemaju co robit.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa galen »

mozno ma iba vela obyvatelstva a malo jedla ... tak posle 1.2 miliona vojakov na juh, vrati sa 200k, a vybavene

vies kolko usetri za zold ? ;)
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
Vior95
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 368
Dátum registrácie: Št 17. Dec, 2009, 14:28
Bydlisko: Piešťany/Praha

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa Vior95 »

Ja by som tu Koreu az tak na lahko nebral, ked som pozeral videa co tam boli cesi na vylete, tak ti ludia su tam fakt absolutne zmagoreny vojaci na kazdom kroku, vsade poslusnost ziadna kriminalita, deti v skole sa ucia ratat tak ze 3kalasnikovi minus 2kalasnikovi je 1 kalasnikov takze od malicka tlacene taketo veci sa stanu normalom a aj ta propagandisticka hrdost a mnoho dalsich podobnych veci, prirovnal by som to az k nemecku pred vypuknutim II svetovej. A po precitani tohoto http://www.zvedavec.org/komentare/2003/ ... ti-usa.htm co je 10 rokov stary clanok by som povedal, ze nech maju akokolvek slabu techniku, ak by prisla vojna bordel by spravili poriadny...
MB GIGABYTE Z87X-D3H CPU Intel i5 4460 3.2 Ghz GPU AMD RX 480 8GB Nitro+ RAM Kingston 2*4GB DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series HDD Seagate 1TB HDD Barracuda ST1000DM003 PSU Oľga 500B 500W LCD Dell E228WFP 22" Potkan Razer Deathadder KB Acer 6312-K (r.v. 1994) OS Win 10/Arch Linux Sound Card Asus Xonar D1 Speakers SL220/2K 110w Headphones Superlux HD660 Case Cooler Master K280
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa molnart »

ti vojaci su len cannon fodder nic ine. casy ked vojny sa vyhravali vojakmi skoncili este vo vietname.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa wingo »

Vior95 napísal:Ja by som tu Koreu az tak na lahko nebral, ked som pozeral videa co tam boli cesi na vylete, tak ti ludia su tam fakt absolutne zmagoreny vojaci na kazdom kroku, vsade poslusnost ziadna kriminalita, deti v skole sa ucia ratat tak ze 3kalasnikovi minus 2kalasnikovi je 1 kalasnikov takze od malicka tlacene taketo veci sa stanu normalom a aj ta propagandisticka hrdost a mnoho dalsich podobnych veci, prirovnal by som to az k nemecku pred vypuknutim II svetovej. A po precitani tohoto http://www.zvedavec.org/komentare/2003/ ... ti-usa.htm co je 10 rokov stary clanok by som povedal, ze nech maju akokolvek slabu techniku, ak by prisla vojna bordel by spravili poriadny...
Ten článok je čo sa týka súčasnosti ešte viac odtrhnutý od reality ako v čase vydania...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa DMaMT »

Kim je šialený, ak zaútočí. USA ho zrovnajú zo zemou a niekto ako je Kim a jeho KĽDR ostane len dejinami. A je jasné, že Čína sa už KĽDR nezastane, je to pre nich risk. Najmä ak tretinu US dlhu má Čína, nebude teda v prípade vojny KĽDR vs. US na strane KĽDR.

Na druhej strane, ak by Kim zaútočil, tak je to fakt šialenec a samovrah. A risknúť jadrový útok, to by chcelo fakt gule. Však je hneď vedľa Číny, blízko Ruska a neďaleko Kórey a Japonska. Taký Guam by možno trafili (podľa toho, ak by údaje o ich raketách doletu boli pravdivé), ale to, aby zasiahli priamo US - Aljašku, o tom pochybujem :D Nehovoriac o tom, že riskovať jadrové útoky ich zbabranými raketami, čo robia polovyhladovaní ľudia s pocitom, že atómky majú aj susedia Rusko a Čína.

Pes čo šteká, nehryzie. Prosto sa chcú zviditeľniť, Kim chce, aby mal akú takú vážnosť vo svete a pritom je Kim obyčajný p..čús a tlsté prasa, nič viac. Anonymous im to vtedy pekne natreli tým hackerským útokom a fakt pekne a výstižne tam vykreslili Kima, ich vypaseného prezidenta.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa SurrendeR »

ako som uz spominal, ja osobne to na lahku vahu neberem.. je len otazkou casu kedy to cele prepukne..
v usa maju velku financnu krizu o ktorej sa asi az tak v mediach nerozprava.. a budu potrebovat ju nejak poriesit.. zatial vzdy overenym riesenim je vojna.. co najvacsia a co najdlhsa.
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa felipe25 »

Hm,, mne sa ostava len smiat z toho, co robi ten Kim.

Posiela do sveta smiesne fotky s mapami ako zautoci na USA. Akoze, kazdy rozumny clovek keby mal co i len 30% ciel fakt zautocit, nebude toto kecat do sveta. Ved tam prisli lode, vojaci atd z USA, ktori by tam bez tychto somarin neboli.
Nikto nezautoci tak, ze bude obkoleseny protiutokom z kazdej strany.

Je to totalny nezmysel.

Skor by som povedal ze Kim po smrti otca len vyuziva svoju silu a honi si svoje ego nad tym, ze o sebe cita na titulkach najvacsich svetovych dennikoch ako vyzera na fotkach ktore CIELENE vyslal do sveta.

Ved na nich vyzera ako cisty magor, ale nie s vojenskymi umyslami. Skor len - postrasim, sak nech vidia jak su mocny. Co viem studovat v Svajciarsku, teda - somar nebude. Teda, v hlave velmi dobre vie, ze len jedna mala raketa preleti cez KLDR hranice von, a rozprasia ho a ten jeho rozpravkovy zivot za par sekund. Urcite si vie zhodnotit - kedze on nebol krmeny tymi somarinami vo vnutri KLDR aku ma USA armadu. Ak zautoci - uz ho omzrel zivot, a pojde na cistu smrt. Mozne to je, ale podla mna to neurobi.
Keby bol vodcom nejaky somar ktory by bol odmalicka vedeny v duchu tych klamstiev co im tak kecaju este poviem okej.
Ale sak pozrite si fotky co posielaju mediam - stary, generalovia o palicke mu ukazuju nejaku staru shitnu rakeru, stare vozy atd. Ziadny vojaci v vekom 30-40 tam niesu. Bud su na fotkach 60-70dedovia, alebo 20rocne deti alebo zeny /ak som spravne rozpoznal/.

http://zpravy.idnes.cz/kldr-a-plan-utok ... anicni_ert


http://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=zahr ... anicni_ert

Pozrite si tie fotky, fotka 6 - smejem sa, sak ten trulko nalavo by skor lapil infarkt jak na daco vystrelil. Keby chcel zautocit, tak na seba zvola vsetko co USA ma tymito fotkami?? A dalsimi vyjadreniami? Uz davno by zautocil, a by vedel, ze ma co len teoreticku sancu vyhrat. Bez posielani fotiek mediam. Ako - ide utocit na nepriatelsku USA, z ktorej ma pocitac na stole.. :hysterical:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa HellAngel »

keby bola vojna, tak vedu partizansku vojnu ako Vietnam, a to uz hadam nikto nechce. USA nema dovod utocit koli rope alebo surovinam, ale ako pisal surrender koli penaziom. Vojna je stale najlepsi ekonomicky nastroj, bohuzial.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ale USA nezautoci myslim pokial neurobi on prvy krok. Ale zasa, USA poslali lietadla ponad Juznu Koreu, cize provokuju a skusaju jeho nervy. A on sa vidno chytil. Proste, USA neurobi prvy krok, ale jeho podla mna nevyprovokuju, ak chodil do svajcu na skolu, nieje krepy aby nevedel ze ich USA rozprasia...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
adoooo77
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 479
Dátum registrácie: Št 17. Feb, 2011, 00:40
Bydlisko: Dolné Lefantovce

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa adoooo77 »

felipe25: tebe by otec nezaplatil školu ? keby ste tak pri peniazoch :-) všade sa podpláca ;)
CPU: AMD Ryzen 5 3600 OC 4.20GHz (1.37v) + Noctua NH-U12P SE2 Motherboard: ASRock X570 Steel Legend Ram: G.SKill Trident Z RGB 16GB DDR4 3600MHz CL16 T1 2x8192MB (1.35v) 16-19-19-39 VGA: ASUS RTX 3060Ti 8GB V2 OC EDITION LHR OC 15,6Ghz/2Ghz (1,03v) Audio: Realtek ALC1220 + Logitech Z625 HDD: SSD WD Black SN750 NVMe 1TB + WD Blue 1TB DVD Drive: Pioneer DVR-S21LBK PSU: Seasonic Prime TX-850 Keyboard: Logitech G512 Carbon, GX Brown Mouse: Logitech G502 Hero Display: AOC AG241QX Case: Fractal Design Define R6 Blackout OS: Win 10 Pro 64bit
MT: Apple iPhone 13 Pro Blue 128 Gb
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa felipe25 »

ee, ja hovorim o niecom inom - ak bol vonku videl situaciu, vie cim USA disponuje. to co podsuvaju obyvatelom je jedna vec, to co vedia ludia v krajine aky zivot je vonku je vec druha.... preco ludom nedaju noviny, a nemaju ani mobily ani net? lebo keby videl svet naookolo zvrhli by ten rezim velmi rychlo. no ked ich krmia ze KLDR zautoci na ameriku a podobne somariny, tak maju vymyte mozgy, ale KIM nema, to je ten rozdiel.ak chce byt lovaty a mat co len chce, tak bude chciet aby vsetko ostalo po starom . ziadne zmeny...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa HellAngel »

na to akou silou disponuje USA netreba ist do svajciarska. KIM je vychovany diktator, a keby chcel robit revoluciu tak ho zosadia, alebo odprasia.
Keby doslo na vojnu tak neviem. USA to vybombarduje to je jasne, ale potom musi prist pozemny utok na obsadenie, a tu myslim ze partizansku vojnu skor vedia robil severania. POstoj CIny a Ruska by bol zaujmavy. Myslim ze by im viacej vyhovovalo keby sa juzna korea stala komunistickou.Kim je len hracka v rukach mocnejsich, mozno je len drazdeny aby vybuchol a spravil ten prvy krok. Rusko ani CIna nieje spokojna s postupon nastolovania USA demokracie po svete. Ked to zoberiem strategickejsie, tak mne osobne by vadilo mat USA provinciu tak blizko.
NB: Asus ROG Strix G16
anonym_a8

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Ja len 2 veci:
- Kim nema takmer ziadnu moc, ostatne ako Obama a vsetci ostatni, tak nepersonalizujme :)
- Druhy vietnam by asi nenastal, lebo ak sa partizansky zakopu, naco by ich ostatni hladali? Vybombarduju hlavne armadne zariadenia vratane jadrovych reaktorov a idu prec. Neni tam ziadna ropa ani nic ine, neni dovod tam ostavat...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: KĽDR vs USA + Juzna korea

Príspevok od používateľa HellAngel »

nema nic, to sme uz pisali. ale ako napisal surrender USA ma velky dlh, a najlepsi nastroj ako vylepsit ekonomiku je vojna. Tento nastroj sa pouziva roky. Takze jeden dovod na rozputanie par rocnej vojny by to bol zo strany USA. KLDR sama o sebe nema vyznam, ale keby do toho zasiahli Rusko a Cina mohlo by sa to zvrtnut. Myslim ze uz takto vadi CIne a Rusku ze USA ma tak blizko zakladnu v juznej koreii
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Debata o všetkom"