Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Reinok »

Lebo to má odfajčenú spojku, a je to malé, nieje to úplne moje, a nedá sa s tým jazdiť naraz viac ako 200km, a nedá sa s tým jazdiť ďalej jak do 50km.....;) preto..bližšie sa nepýtajte :D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1338
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Reinok »

Lebo to má odfajčenú spojku, a je to malé, nieje to úplne moje, a nedá sa s tým jazdiť naraz viac ako 200km, a nedá sa s tým jazdiť ďalej jak do 50km.....;) preto..bližšie sa nepýtajte :D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

lol to co su za kraviny ?

1.9D vo felde je stary komorkovy diesel, 1.9 SDi uz ma vstrekovanie.

1.7 DTi je turbodiesel, tiez nie najstastnejsi, kedze to je este ISUZU, cize ziaden bez turba, alebo kompresor :facepalm:

Ved spojka na 1.4 mpi vyjde do 100e, ak kupis RJ interieru z vyssich vybav, tak to staci len zapojit, predpripravy mas natahane, dokupis motorceky centralu, takisto aj el. okna, pripadne aj tempomat. Potom kabel za 10e KKL, kde to cez VAG com ozivis. Na forach je o tom napisane do aleluja.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12476
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

moc sihlavu nelam za auto do 2000, ako si pisal tie trasy, tak do roka ho znicis na tie tvoje trasy.Kup nejaku 1,4 seat cordoba vario. Ma to posilnovac, elektricke okna. Diely za par supov, spotreba v meste je cca 6/7 litrov. tie 1,4 su celkom zive.
http://auto.bazos.sk/inzerat/23542184/S ... -vario.php
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

viem,ze tu asi nikto nebude mat priame skusenosti,ale ci nahodou ste sa niekde nedocitali o dobrych recenziach,prip forkach s problemami range rover sport supercharged, 2005-6 rocnik. diky
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

jooj a to subaru bolo take peknee :-(
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

sak aj je :D
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Wizik »

Nevymyslaj s Range Roverom, konecne mas peckove auto, tak si ho nechaj. :laugh:
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

potrebujem auto na dlhe cesty ,bezpodmienecne... :) takze priority nepustia...

p.s. dnes po opici som siel 50km na subaru a normalne mi brnelo v hlave z toho...
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

quicky napísal:viem,ze tu asi nikto nebude mat priame skusenosti,ale ci nahodou ste sa niekde nedocitali o dobrych recenziach,prip forkach s problemami range rover sport supercharged, 2005-6 rocnik. diky
Čo by sme nemali, čo by si chcel vedieť? V rodine máme 2006 SC. Nie je to moc dobré auto na dlhé cesty... Dojazd na nádrž otrasný, žere to viac ako cayenne turbo, tá 4.2ka nieje tiež moc vydarená oproti tej novšej 5.0. Celkovo to má hroznú spotrebu. Nie je to zrovna najspolahlivejsie čo sa týka elektriky, a v SR, je dost problém so servisom a dielmi, ani hm ani top auto nevykazujú niakú extra znalosť. A hlavne sú tu nato dost drahé diely, ale tie sa dajú zohnať za fajn cenu z uk, niake veci ako napr. Vzduchový podvozok repasovat uz sme na ňom robili.
Ja chodím sem dost tu toho nájdes: http://www.landyzone.co.uk/lz/

Na dlhšie cestovanie je rozhodne lepšia voľba klasický range tdv8 a nie sport. Čo ťa este zaujíma?
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ale ten sport je dizajnovo velmi vydareny :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

spotrebu neriesim,urcite pojde na LPG,kedze je to pre mna idealna top volba,takze aj to dialnicne mi bude vyhovovat... samozrejme 5.0 SC neni v mojej cenovej relacii +-20-22tis e

aky mate nabeh? hento je tiez 2005/6 SC, takze to iste.

zaujima ma spolahlivost vduch podvozku, prevodovka, pripadne nejake neduhy motora a pod. vyslovene odkedy ho mate ake problemy ste riesili a nejake rady co pozriet pri kupe extra :)

Dakujem moc.
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Kúpené tuším 2006 v BB ako prevádzačka s pár km, ak chceš úplne presné info tak to sa budem musieť opýtať Gregora, ale nebolo to najspoľahlivejšie auto. Ak sa dobre pamätám tak 31 záručných opráv. Niektoré boli síce blbosti ako snímače, a vŕzganie sedačiek, ale aj dosť závažné problémy. Treba povedať, že to auto dostávalo riadne kapky od novoty, pri 43k km odišla prevodovka, začala vydávať kovové zvuky, pri cca. 70k predný differák, vankúš jeden pri 14k ďalší pri 58k, kompresor podvozku po 100k, 3 krát to bolo na geometrií po sebe reklamované lebo to nehorázne dralo gumy, prídavná pumpa chladiva kompresoru odišla po 100k, a potom klasické elektrické nezmysli, auto hodí do núdzového režimu a potom treba špekulovať, raz to bolo palivové čerpadlo, potom váha vzduchu, potom tdc, potom bolo špatné uzemnenie rj, občas vyskočí aj podvozková chyba ktorá sa ťažko hľadá atď. Hlavne servis je na slovensku zlý, niekedy to tam stálo mesiac kým došli na to čo tomu je. A sú to len meniči dielov, raz bola zlá kostra na prevodovku a vyhadzovalo to blbosti, chceli meniť komplet prevodovku a diferáky... A to pri tak drahom aute nasere... Treba si dať pozor hlavne na podvozok, či správne funguje vzduchový podvozok, kompresor sa dá repasovať medzi 400-500eur, jeden vankúš do 1000eur, ale hlavne pozrieť či nič nebúcha.
Diely náprav sú veľmi drahé, a najhoršie sú asi aktívne podvozkové časti, "active rollbars" radi odchádzajú neviem tomu teraz dojsť na slovenské meno, predné 800 euro kus, zadné 600. V BB to skúmali 3 týždne kým na to došli, a ďalšie dva to menili... :facepalm:
Ceny dielov v autorizáku sú kapitola sama o sebe, minule sme na ňom robili komplet brzdy(brembo), diely tak 1000 eur, v autorizáku raz toľko. Normohodina 80e je tiež hodne prestrelená. Diely treba objednávať z UK niekedy sú aj o vyše ako polovicu lacnejšie, len zas potom človek čaká na všetko kým to dôjde. Dosť z týchto problémov by malo byť už na tvojom vyriešených tým že je rok 2013, treba dobre pozrieť servisnú históriu, čo všetko sa robilo, skúsiť opakovane dať podvozok hore aj dole, a pozerať aj zvonka či to vyzerá konštantne. Nič nesmie na podvozku búchať, všetka elektrika musí fungovať, Olejový interval odporúčam skrátiť na 10k, to auto slušne papá olej.

Naposledy keď som to auto videl malo, 143tis, je to veľmi pekné auto, krásny interiér, a super v teréne, ale spoľahlivosť je taká aká je hodne záleží aj od kusu. Ročne počítaj tak 4-7k na bežné prevádzkové náklady. Teraz už to jazdí teta, a tá na tom dohromady nič nenajazdí, tak sa to kazí menej.

S tou spotrebou som to myslel tak, síce som na tom vyjazdil len pár nádrží, ale rýchlejší je od toho aj nijaký 3l diesel, a v meste to žere 25l, fakt veľa na to že to nieje najrýchlejšie auto ;)
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12476
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

land rovery vseobecne nemaju znacku najposlahlivejsieho auta. ked som chcel kupovat freelandera tak mi to vyhovorili, je to kazive, drahe diely a servis nenajdes len tak. Viem ze cast sa serkaju diferak. je to sice pekne auto ale nebral by som ho
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

subaru tiez neni zrovna najlacnejsie :)

u teba mi to pride skorej ako to ,ze si proste narazil na zly kus, celkom dost servisov som videl,ze ma ten range uz za sebou,takze uvidime, ale urcite si ho pojdem 1-2x dat preklepnut predtym,ze co s tym:)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"