Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Endy napísal:Keby neni ta pokuta, tak by som to neriesil, papiere nech mi zoberu, prezujem nas5 a neni problem
Papek ty mas tie disky totozne s udajmi v tp ?
ked ti zakazu dalsiu jazdu, tak neviem ci to len tak prezijes. blizko domu mfp a prides si po auto neskor, prip urobis divadlo a nechas sa poziahnut (aj ked nesom isty ci je to koser). Ja mam nastastie pneu v sulade s TP, parametre disku ku konkretnemu rozmeru pneu dane nemam, takze mozem 205ky navliect aj na 8" disk, ak budem dostatocne j*bnuty
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

quicky napísal:hawk jednoducho preto ,ze teraz mi auto stoji 5dni z tyzdna nevyuzite :) takze cakat na to kym niekto pride co vie odcenit upravy a peniaze nahadzane v subaru, je otazka universa:)

zakladne sti mozno kupit mozno uz okolo 14-15tis :) preinvestovanych dalsich 17tis ... :) takze tolko k tomu no :)
kup si Evo X a to splna vsetky poziadavky ;)
mat 50tis idem do toho a nikdy inokedy ziadne auto nechcem :)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12476
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

EVo je tvrde, ak porebuje na tom jazdit dlhe trasy tak skor nieco pohodlnejsie. Ale poznam jedneho z mitsubishi fora co ma EVO x a ma vtom LPG. Ja by quickom tak sa vratim k Jeepu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Neviem ci to niekoho zaujima, ale asi som prisiel na to v com je problem s mojim autom. (Dopracoval som sa k tomu vo sne :D - ano, casto sa mi snivaju <>oviny :D )

Katalyzator potrebuje pre svoju spravnu funkcnost dosiahnut 390~430°C. Ani viac, ani menej. Skoro celu zimu tuto teplotu nedosiahol, kedze mam do roboty o 3 minuty dalej ako je mi peso pohodlne (13min). K problemu pridava aj fakt ze tepelny stit na katalyzatore bol prehnity a vydaval otrasne rezonancne zvuky - tak sme ho dali prec. Cize v skratke, nedosiahol ani taku teplotu aku by bol dosiahol keby stit mal. Plus stale trvam na tom ze sa problemy zacali ked som zacal tankovat slovnaftacku klasicku 95ku. Aj ked, zacal som ju tankovat kvoli limitovanym financiam a z toho isteho dovodu som nechodil ani na dlhsie trasy, cize ista moznost tam je, ze za to nemoze.

Verdikt: Tesim sa na cestu na LANku, konecne dostane to co riadne potrebuje a snad sa precisti. RJ resetnem este niekolkokrat aby si zvykala na zlepsujuce sa podmienky.

Snake, mas nejaky dalsi napad preco mam (extremne) sytu zmes? Neskutocne citit benzin v oleji... (samozrejme zas prehanam.)

Hawk, nesuhlasim :D z upraveneho Scoobyho do serioveho Eva X je krok s5. Mozno mu bude vyhovovat ze je maksie no bude nadavat aj na rovinke (menej krutaku ako na co je zvyknuty zo scoobyho ale aj velkych motorov ktore mal) a aj v zakrutach (viem, toto je subjektivne).
Naposledy upravil/-a ZoranICS v St 10. Apr, 2013, 10:58, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Olej pachne po benzine, resp. prisady ktore olej obsahuje pripominaju benzin a v podstate nemas ako cuchom zistit o co sa skutocne jedna. Pokial ti auto nehadze ziadnu chybu ani ti nejako vyrazne nesmrdi vyfuk (za predpokladu ze mas kat ok), tak asi nemas co riesit. Ked chodim na ek, tak tomu davam celou cestou kapky, nech je kat dobre zohriaty a bez problemov prejdem.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

podla mna mas blbu vahu vzduchu alebo teplotu nasavaneho vzduchu, podla toho ako pocita objem vzduchu. Pretoze, ti stale ukazuje, ze je studeny a drbe ti tam bohatu zmes.
Dalsia verzia je vadna lambda sonda za katom, co moze byt spojene s tvojim inym problemom.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

na vstupnej strane vyzera vsetko ok. Lambdy budu celkom urcite obe zasrate prave kvoli tomu co som vyssie popisal - (aj) tie sa prave cistia V-Power-om.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

evo urcite nie je pre mna cesta vpred ani spravna volba,takto upravene evo by vyslo milion a to nehrozi,naviac krutak atd by mi nevyhovovalo.) ja mam teraz 550nm pri 3tis otackach ,takze mi to mega vyhovuje. uz nechcem auto tohto typu - kym nebudem zahojeny sposobom, ze ho budem mat ako druhe auto.

velkoobjemove motory mi velmi vyhovovali nakolko mali tah uz od 1500otacok v celom spektre,takze je to uplne pekna jazda a pohodlna,ziadne zbytocne vytacanie a podobne.

mat moznost sa vratit ku commanderu ktory som mal tak nevaham,takze hladam nieco podobne... pondelok idem ten RR SC pozret a uvidime.

p.s. uz som pisal aj do PL ohladom montaze plynu, kam chodia chalani s podobnymi autami,tak cakam na odpoved/cenu
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12476
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

plyn v PL montuju skoro za polovicne ceny ako tu v SR. mam bratranca v bardejove a jeho kamosi to tam chodia davat tiez montovat.

inac co sa stane ked dam prec KAT zo svojho cvirika?
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

nic,daj si ho odstranit v RJ... nech ti nesvieti kontrolka motora-pokial tam mas lambdu a bla bla...

vstci normalnejsi chodia do PL,tie ceny na V8 su okolo 1100eur... kedze ja budem koli vykonu potrebovat 2x rozdelovac ci jak sa to vola,tak nejake 100e naviac mozno.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4592
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa killswitch »

supy nevahaju kvoli zarobku porusovat predpisy a kludne si to daju aj cez jednosmerku :)

Obrázok
Obrázok
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

okrem ineho ,ze je to nezakonny odtah je to cele skvele.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

1. evo X s 300k netreba snad ani upravovat ale kazdeho vec...evo x je moje dream car to bude asi tym :-)

2. poradte pls auto pre kolegynu....

poziadavky:
- uplny strop 4000e, idealne 2800-3000e
- hlavne do mesta
- lacnejsie na servis
- velkost fabky ale nie fabiu - od toho som ju odhovoril

EDIT:
tak dalsi poziadavok aspon manualna klima
a co najnizsia spotreba :)

kupovat sa bude v CR

nasiel som jej super vovlo S60 ale kvoli sporebe ho nechce omg omg :D
Naposledy upravil/-a hawkeye v St 10. Apr, 2013, 13:17, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

nevravim,ze ho treba upravovat,ale realne prejst zo 430ps na 300ps a este doplacat nema pre mna moc vyznam :)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

ty si zachvilu budes kupovat veyrona :D

;)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"