Nový smartfón

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa uplink »

Správam sa normálne, len keď niekomu chýba common sense, dokonca aj samotnému moderátorovi a radí výbehový model, namiesto toho aby človek počkal pár dní a zobral si za tú istú cenu s trochou úsilia high-end, tak to treba nejako naznačiť, nemyslíš?

Seriózne, ide vyhodiť skoro 17 000 SKK za mobil a Ty mu radíš minuloročné modely + nepodarok v podobe Zka? Pri všetkej úcte, ale to nemôže normálny človek, najmä ak je daný HW bez DPHčky zohnať tak jednoduché. A aj keby mal zaplatiť DPH, je to o stovku naviac, ktorá je pri 550tich eurách pri najmenšom smiešny peniaz a dostane úplnú špičku?

A čakať na Sgs iV, alebo One bude max 2-3 týždne, čo nie je nič hrozné pri podotýkam investícii 1-2och priemerných slovenských platov.
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
ANONYM_a7

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ale to je snáď jeho vec nemyslíš? Nie nesprávaš sa normálne správaš sa povýšenecky a arogantne tak s tým prosím prestaň. Radím mu to s čím mám osobnú skúsenosť. A nie fakt nie je tak jednoduché zohnať niekoho kto si to hodí do nákladov. Tak už prestaň písať to isté dookola a upokoj sa :rolleyes:

Poradil som mu len Ztko, to nie je minuloročný model. To že tebe nevyhovuje a nepáči sa ti, neznamená že sa nebude páčiť a vyhovovať jemu. Tak rešpektuj názory druhých, nik ti tie tvoje nenapáda tak to nerob aj ty. Iste, možno je S4 pecka, kvalita všetko, to iste One, ale nemal som to v ruke tak to nebudem komentovať, ak chce nech si prečíta zahraničné recky a rozhodne sa podľa toho.
mato_62
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 25. Sep, 2011, 17:44

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa mato_62 »

Tak ja si tiež myslím že nie je jednoduché zohnať niekoho kto to hodí do nákladov .. teda aspoň mne sa to zatiaľ nepodarilo niekoho takého zohnať . Ďalej myslím si že 550 eur je dosť a o sto viac to nie je smiešny peniaz aspoň pre mňa nie..
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa uplink »

Broslowski - napríklad ja, mu to viem kúpiť bez DPH? :facepalm:

mato_62 - ak je pre Teba 100 eur peniaz, prečo si kupuješ mobil za 550? Či logika slováka? Nemám na to ale kúpim si to, podobne ako kvantum mojich klientov, čo mi nemajú "z čoho" zaplatiť pár všivavých eur, lebo platia hypo na dom, ktorý im netreba a leasing na Audinu, alebo BMWčko, pričom by im skôr bodla oktávka, alebo taký rapidík, na tie cesty z lazu do lazu kde je 60% hlina a 40% roz*ebané cesty plné výmolov. Takže zaplatiť hypo 700 éčiek a leasing na top class auto takých 700-1000 éčiek je "v pohode", avšak zaplatiť 120-150 eur za služby, alebo prihodiť kilo na nový HW, či mobil je nepredstaviteľný a neriešiteľný problém. Toto je jedna vec ktorú nikdy nepochopím a nad ktorou sa mi dokonale zastavuje rozum. Asi preto sme tak trestaní [zneužívaní a okrádaní] našou vládou, práve pre túto našu hlúposť.

No nič chlope, kúp si čo chceš, človek chce poradiť, ale jednoducho to nejde keď človek ide vyraziť 550 éčiek za mobil, a je mu veľa dať o stovku naviac, ktorý pri všetkej úcte na 100% nepotrebuješ a omrzí Ťa tak do dvoch týždňov, to Ti garantujem, tým že striedam mobil každý štvrťrok [a aj častejšie niekedy], tak mi ver, viem veľmi dobre o čom píšem ;).

Porúčam sa Vám a Vašej "flawless" logike páni, prajem veľa zdaru pri výbere "dobrého" telefónu,

peace out :good:
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
ANONYM_a7

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Čo tu rozoberáš prosím ťa :? Chalan si vyberá smarfón a ty tu riešiš mentalitu Slovákov? Už prestaň s tým OT. Je od teba pekné že sa ponúkneš na takýto nezištný čin, ale rešpektujme fakt že tie peniaze sú jeho, a sám sa môže rozhodnúť čo s nimi spraví.
Nik tu nenapísal že nerešpektuje tvoj názor. Tak nerozumiem v čom je ešte problém
Koniec OT!
mato_62
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 25. Sep, 2011, 17:44

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa mato_62 »

Proste nerieš to kolok chcem dať za mobil . Viem že s4 alebo HTc one su lepšie ale aj drahé. Tak som sa pýtal že či s3 alebo xperia Z tie 2 mobily mi prišli z recenzii a z porovnaní za najlepšie aspoň podla mna..
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa uplink »

Obi dva som mal, obi dva som oľutoval, Zko krutejšie, SGS III menej kruto. Zko je späť v predajni a SGS III má priateľka jedného člena hojko.com fóra.
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

uplink napísal:Správam sa normálne
Nie nesprávaš.

Ak ho má zobrať do nákladov, záruka je potom len 1 rok ... AK by som si mal vybrať medzi s3 a ztkom, tak by som dlho váhal. Ale tobral by som asi ten bakelit s3, ztko sa veľmi veľmi ucape ... a ten display podľa mňa nestojí za to ;) To že je vode odolný je človeku k ničumu, mobily nie sú na padanie do vody
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
mato_62
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 31
Dátum registrácie: Ne 25. Sep, 2011, 17:44

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa mato_62 »

a tie 2gb ram čo má Z je veľký rozdiel oproti sg3 , ktorý ma 1gb ram ?
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa uplink »

mArtinko5MB - nie pri high-ende mobilov, nie pri Inteloch, nie pri Corsair SSD diskoch a nie pri ďalších stovkách výrobkov. Tam všade je plná záruka, pred tým než napíšeš si over fakty.

To či sa správam normálne je relatívne a záleží od rozhľadenosti a rozumnosti publika, dvaja nemenovaní zlyhali ;)

Ku téme, RAMka robí rozdiel vtedy, ak preťažuješ mobil aplikáciami, alebo chceš hrať hry, ktoré si vyžadujú rezidentný beh. V behu systému je to +- jedno.
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

rád sa nechám poučiť (čo Ty očividne nevieš a naďalej urážaš) o tej záruke, ukáž mi, kde je v obchodnom zákonníku vymedzená výnimka pre highend telefony (resp. to musí mať stanovené predajca).

Ak je v mobile viac ako 1GB RAM, netreba sa tým už zaoberať .
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
ANONYM_a7

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak a dosť uplink ideš na prešetrenie, takéto arogantné stvorenie tu nepotrebujeme :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa Snake »

uplink: trošku sa mierni s výrazmi na členov fóra, lebo jak si sem naklusal tak odklusáš, a vôbec ma nezaujíma či poznáš koňa admina hojko fóra. :rolleyes:





.
uplink
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 241
Dátum registrácie: So 04. Sep, 2010, 23:48
Bydlisko: Bratislava

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa uplink »

Máte tu riadne issues chlapci. Ale tak čo sa čudujem, väčšina z Vás má problém s bazálnymi vecami, ako je zrozumiteľné, jasné a rozumné vyjadrovanie. Základy slovenskej gramatiky, slovosled a vetná skladba je obvykle dokonale neznámy pojem, hrúbky, spodobovanie spoluhlások, najmä z a s je zastúpené bohate v každom druhom poste a čiarky pre istotu ani nehľadám, však načo. Bohu žiaľ týka sa to v obrovskom zastúpení aj moderátorov, či adminov.

A urážate sa kvôli faktom? Tak ma zablokuj a potom každého kto príde a nepritakáva Vaším [častokrát hlúpym a nelogickým] radám a tešte sa tu vo svojej mikro komunite, kde piati ľudia radia ďalším dvadsiatim a zvyšok ľudí sa len nechápavo prizerá. Keď má človek iný názor založený na faktoch, tak je hneď nepohodlný. Ja nebudem chýbať Vám, vy mne a môžete sa tu naďalej utešovať na umelých radách, ktoré pochádzajú z 90% z recenzií, alebo z vl. skúseností typu: "Môj kamarát Ferko z dolného lazu má EuroCase zdroj a funguje mu už 5 rokov, takže odporúčam EuroCase.", alebo: "A čítal som na pc.sk recenziu, že ten Samsung je dobrý, tak určite to bude dobrá a spoľahlivá značka."

Ku téme, alza.sk spýtaj sa napr. pána Dohnála, môžeš konkrétne na Intelácke SSD disky, alebo high-endové mobily. A zákonník s tým má veľké nič, majú svoju vl. politiku a sv. vlastné podmienky, kto s nimi nesúhlasí, má smolu. A ak si to myslel vážne, s tým zákonníkom, tak asi nepochádzaš zo Slovenska ako ja. Na Slovensku zákony ako také jednoducho nefungujú.

A bokom, o tejto "feature" som sa dozvedel náhodou keď som asi Xtý krát po sebe predĺžil záruku na Intel 520 disky a potom mi povedal obchodník že na ne platí "globálne" 60 mesačná záruka aj na iČO, tak isto ako na [a vymenoval] ďalšie produkty.

A ešte kým ma stihneš zablokovať, pozdravujem faugusztina a dextera, snáď dvaja ľudia čo tu majú rozum z pomedzi rozhľadenejších a vyššie postavených :)
CPU: Intel Core i7 2600K Golden Sample @ stock clock/undervolted MB: Gigabyte Z77X-UP7 RAM: Corsair XMS3 1600 MHz 4 x 4 GB VGA: ASUS GTX680-DC2-2GD5-V2 SSD: 2 x Intel 520 240 GB @ i400 @ raid0 stripe 32 kB cluster 128 kB HDD: SG ST3000DM [3TB], WD2001FASS [2TB] + kopa externých 1 a 2 TB PSU: Corsair HX 850W SOUND: Creative X-Fi Titanium HD COOLiNG:Noctua NH-D14 @ 2x U.L.N.A. + 1 x Noctua 120mm @ L.N.A. + 4 x Fractal 120-140mm @ stock speed MB controlled [@ silent mode] SPEAKERS: Logicrap Z-5500 OS: Windows 7 x64 Professional [genuine] CASE: Fractal XL Black Pearl USB 2.0 version LCD: primary: HP LP2475w [katódový] + secondary: HP ZR224w [LEDkový :(] KB: Microsoft Natural 4000 MOUSE: Death Adder first version black GAMEPAD: X-Box 360 GamePad Wired
ANONYM_a7

Re: Nový smartfón

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ty si snáď najmúdrejší človek, s akým som sa stretol za posledného pol roka.
Máte tu riadne issues chlapci. Ale tak čo sa čudujem, väčšina z Vás má problém s bazálnymi vecami, ako je zrozumiteľné, jasné a rozumné vyjadrovanie. Základy slovenskej gramatiky, slovosled a vetná skladba je obvykle dokonale neznámy pojem, hrúbky, spodobovanie spoluhlások, najmä z a s je zastúpené bohate v každom druhom poste a čiarky pre istotu ani nehľadám, však načo. Bohu žiaľ týka sa to v obrovskom zastúpení aj moderátorov, či adminov.
http://pc.zoznam.sk/autor/2424
A urážate sa kvôli faktom? Tak ma zablokuj a potom každého kto príde a nepritakáva Vaším [častokrát hlúpym a nelogickým] radám a tešte sa tu vo svojej mikro komunite, kde piati ľudia radia ďalším dvadsiatim a zvyšok ľudí sa len nechápavo prizerá. Keď má človek iný názor založený na faktoch, tak je hneď nepohodlný. Ja nebudem chýbať Vám, vy mne a môžete sa tu naďalej utešovať na umelých radách, ktoré pochádzajú z 90% z recenzií, alebo z vl. skúseností typu: "Môj kamarát Ferko z dolného lazu má EuroCase zdroj a funguje mu už 5 rokov, takže odporúčam EuroCase.", alebo: "A čítal som na pc.sk recenziu, že ten Samsung je dobrý, tak určite to bude dobrá a spoľahlivá značka."
Už pochop, že každý má právo na svoj názor, to že sa nezhoduje s tvojím neznamená, že je zlý.
Ku téme, alza.sk spýtaj sa napr. pána Dohnála, môžeš konkrétne na Intelácke SSD disky, alebo high-endové mobily. A zákonník s tým má veľké nič, majú svoju vl. politiku a sv. vlastné podmienky, kto s nimi nesúhlasí, má smolu. A ak si to myslel vážne, s tým zákonníkom, tak asi nepochádzaš zo Slovenska ako ja. Na Slovensku zákony ako také jednoducho nefungujú.
Radšej no comment lebo :facepalm:

Jo a btw, už do tejto témy neprispievaj, si OT. Už niekoľko krát.

Návrat na "Nákupná poradňa"