Klimatizacia do bytu - mobilna

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

faugusztin napísal:A 20 stupnov v lete pri 35C vonku je idealny sposob ako prist k prechladnutiu, pripadne k zapalom. Rozdiel viac nez 5-7C oproti vonkajsej teplote je o hubu.
Neviem ako ty,ale ja mam permanentny rozdiel byt-vonku 23°-35°co je 12°aj bez klimy a nic mi neni,takze asi tak ;)
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Hrochy »

faugusztin napísal: A 20 stupnov v lete pri 35C vonku je idealny sposob ako prist k prechladnutiu, pripadne k zapalom. Rozdiel viac nez 5-7C oproti vonkajsej teplote je o hubu.
Ak je vonku realna teplota vzduchu 43 °C (tepla vzuch v okoli juzne orientovanej strany bytovky), urcite by som v izbe nechcel mat min teplotu 36 °C, ale stale cca 24 °C. Pred odchodom z miestnosti sa staci aklimatizovat v inej, teplejsej miestnosti a pomaly ist von. Ale v tych teplotnych rozdieloch mas pravdu, ak ide o rychlu zmenu teplot. V aute mat 23 a vonku 40 (znovu ide o realnu teplotu na SVK, kedze asfaltove parkoviska pokryte mnozstvom horucich plechovych aut su ako zehlicky), tak to je pekny zaberak :laugh: .
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa zoom »

Tak si klimatizujem na mojej novej klime a co nepocujem? Z vnutornej jednotky kvapka voda na koberec a po stene. Uplne uzasne, klima vydrzala fungovat asi 2 hodiny. Slovenska republika v plnom prude. Na zajtra je dohodnuta obhliadka a oprava. Hlavne ze je vsetko vystierkovane a vymaluvane. Mam radost. Spisem to rovno ako reklamaciu a ked sa nazbieraju tri, otrieskam im to o hlavu.

Obrázok
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

Myslim ze musia byt 3 reklamacie tykajuce sa rovnakej xyby.
Ale to potesi teda.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Toman »

no jo... potesi...
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Snake »

tarezni napísal:Myslim ze musia byt 3 reklamacie tykajuce sa rovnakej xyby.
Ale to potesi teda.
Takže, keďže si očividne nepochopil čo ti tu pár ľudí písalo, napíšem ti to teda ja, raz, oficiálne, a naposledy, ver mi, že viackrát sa opakovať nebudem. Keď si sa sem registroval, súhlasil si s pravidlami fóra, pravidlo 2.5 hovorí, že sa máš snažiť prispievať gramaticky správne, a čitateľne, keďže nie si dementný, a ani nemáš žiadnu inú vadu ktorá by ti bránila toto pravidlo dodržiavať, je teda zrejmé, že X miesto CH používaš naschvál. Text to robí nečitateľným, a je to aj gramaticky nesprávne, bol si na to upozornený od užívateľov fóra, nerešpektuješ to. Preto ťa žiadam, aby si dodržiaval bod 2.5 našich pravidiel, a písal ako slušný človek.

To je všetko, ďakujem.





.
Používateľov profilový obrázok
vmm
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 458
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Namestovo

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa vmm »

Snake napísal:
tarezni napísal:Myslim ze musia byt 3 reklamacie tykajuce sa rovnakej xyby.
Ale to potesi teda.
Takže, keďže si očividne nepochopil čo ti tu pár ľudí písalo, napíšem ti to teda ja, raz, oficiálne, a naposledy, ver mi, že viackrát sa opakovať nebudem. Keď si sa sem registroval, súhlasil si s pravidlami fóra, pravidlo 2.5 hovorí, že sa máš snažiť prispievať gramaticky správne, a čitateľne, keďže nie si dementný, a ani nemáš žiadnu inú vadu ktorá by ti bránila toto pravidlo dodržiavať, je teda zrejmé, že X miesto CH používaš naschvál. Text to robí nečitateľným, a je to aj gramaticky nesprávne, bol si na to upozornený od užívateľov fóra, nerešpektuješ to. Preto ťa žiadam, aby si dodržiaval bod 2.5 našich pravidiel, a písal ako slušný človek.

To je všetko, ďakujem.

A co ak je : dyslektik
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Snake »

A co keby si si aj ty nastudoval pravidla?





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa felipe25 »

dyslektik nezamiena ch za x, ale iba pismena.. ako i y, b d a pod.

"Kvalita chýb v čitateľskom prejave dyslektika:
typické sú zámeny: zrkadlové.....b/d, tvarovo podobných písmen.....m/n
typické sú zámeny samohlások: a/o o/e a/e
prešmykovanie slabík.....píš/šíp
prečítanie iba prvej časti slova, pričom zvyšok dieťa doplní z hlavy
dvojité čítanie (dieťa slovo na viackrát lúšti potichu a až potom ho nahlas prečíta)"

xyby a chyby je daco ine.

Btw zoom, no nasere, snad Ti to daju dokopy na prvykrat, lebo reklamacie podobnych zavad (vec funguje, len ma zvukovy prejav, piska, kvapka...) mna osobne privadzali do tazkych stavov a nieje lahke to zreklamovat. Odporucam pisomne im to daj ked pridu, aby si mal doklad. A oni nech daju odpoved samozrejme... Aby si sa potom nehadal...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

zoom napísal:Tak si klimatizujem na mojej novej klime a co nepocujem? Z vnutornej jednotky kvapka voda na koberec a po stene. Uplne uzasne, klima vydrzala fungovat asi 2 hodiny. Slovenska republika v plnom prude. Na zajtra je dohodnuta obhliadka a oprava. Hlavne ze je vsetko vystierkovane a vymaluvane. Mam radost. Spisem to rovno ako reklamaciu a ked sa nazbieraju tri, otrieskam im to o hlavu.
predopokladam, ze to bude chyba montaze, nie klimy. bud zle vyspadovali odvod kondenzu alebo "nakrivo" namontovali jednotku. napr. moja vnutorna jednotka sa nesmie montovat do uplnej roviny, ale malinkeho spadu (okom neviditelneho), aby kondenz odtekal spravnym smerom.
mikeBoss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Po 18. Máj, 2009, 18:43

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa mikeBoss »

zoom napísal:tarezni: Je to Mitsubishi MSZ-EF35VEB [link], alebo inymi slovami dizajnova seria od Mitsubishi. Vybral by som si novsiu a vyssiu triedu od Mitsubishi, ale cierna farba bola podmienka. Ako vidis kusok izby, je bordova s ciernym zavesom + cierny nabytok a biely koberec. Biela klima na stene by tam bola ako past na oko. A akonahle ides zhanat ciernu klimu, mas na vyber Samsung (smejd), LG ArtCool (smejd) a tuto Mitsubishi, nic ine som nenasiel. A ja zase strohy technicky hranaty dizajn mam rad (HP monitory, starsie ThinkPad notebooky, atd).

Toman: Samozrejme firma to instalovala. Okrem toho, ze som manualne nesikovny, tak ani nemam vybavenie na vakuovanie okruhu, plnenie chladiva, a tak.

felipe25: Je prevrtany otvor do druhej izby, takze z klimy idu vsetky potrubia a kable do izby sa stenou a tam je to trapne tahane v normalnych listach po stene cez celu izbu, kde je to zase prevrtane az na balkon. Mojou podmienkou bolo, ze v tejto (bordovej) izbe sa nebude nic tahat po stenach, lebo je vystierkovana a vymalovana. Naproti tomu, ta druha izba, kde su vedene listy, sluzi ako taka storage izba, takze mi to tam az tak nevadi. A este kupim nejaku skrinu ci regal a postavim to tam, kde su tie zlaby a bude pokoj. Nie je to najuzasnejsie riesenie, ale sekat cosi v panelaku do betonu je o drzku a to ja mozem osrat.
Prosím ťa odkiaľ máš to, že Samsung klímy sú šmejd? nejaké reálne skúsenosti, alebo len osobná preferencia?
Pozeral som práve Samsung nakoľko sa mi pozdáva aj dizajn, aj vybavenie - kvalitný filter, veľa funkcií...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa zoom »

Cital som po forach (hlavne e-filip.sk, niekde par stranok dozadu som daval aj presny link), kde prispievali viaceri ludia, co to montuju. Udajne az 30% kazivost. Necital som to od jedneho cloveka na tom fore ale od viacerych. Tiez ti, co mne montovali klimu hovorili, ze dost katastrofa. LG je na tom lepsie, ale stale o jeden rad horsia kazivost nez japonske klasiky (Toshiba, Daikin, Mitsubishi, Panasonic, atd). Dokonca nejake lepsie cinske znacky (Gree) by mali byt podstatne lepsie nez Samsung a LG.

Aj mne sa pacila ta top rada Samsungu (Jungfrau), ale po tychto prispevkoch som sa rozhodol, ze do toho nepojdem.

sm_oOx^: Ano samozrejme, chyba montaze. Klima je japonska, ta musi fungovat 5 rokov bez toho, aby som sa na nu pozrel. Vnutornu jednotku mam trosicku sikmo oproti plafonu (otazka je, ci je klima vodorovne a plafon krivy). Samotna hadica, co ide na balkon, ide dole kopcom. Tipujem to na zle utesneny prechod medzi tou integrovanou hadickou v klime a tou, co uz odvadza kondenz dalej.

Samozrejme sme na Slovensku, takze hoci sme dnes boli dohodnuti, nikto sa mi neozval. Zajtra tam pekne volam a robim bordel. Je sviatok, snad niekoho zobudim v posteli. Nastastie mam take slovenske eso v rukach - montaz som este neplatil. Splatnost faktury je sice o 2 dni, ale bude uhradena 2 tyzdne po tom, co sa vsetko da dokopy a uvidim, ze to funguje. Ani o hodinu skor.
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa Hrochy »

zoom napísal:Samozrejme sme na Slovensku, takze hoci sme dnes boli dohodnuti, nikto sa mi neozval. Zajtra tam pekne volam a robim bordel. Je sviatok, snad niekoho zobudim v posteli. Nastastie mam take slovenske eso v rukach - montaz som este neplatil. Splatnost faktury je sice o 2 dni, ale bude uhradena 2 tyzdne po tom, co sa vsetko da dokopy a uvidim, ze to funguje. Ani o hodinu skor.
Pripomnia mi to mojho dvorneho autoopravara. Kedykolvek mu zavolam, dohodneme sa ale nikdy z toho nic nie je :laugh:
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2138
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa zoom »

Nuz zopar dni preslo a nikto sa naozyval. Dohodol som si dalsiu navstevu, nikto sa neozval. Takze dnes som sa vybral na osobnu navstevu firmy. Chvilu som sa porozpraval, nechal podpisat nejake papiere a isiel som domov. Za 20 minut bol u mna technik a opravoval montaz. Teraz je uz odtok kondenzatu urobeny lepsie, co sa odskusalo poharom vody. Takze od dnes sa uz chladim normalne, zatial nic netecie a vedierko na balkone sa utesene naplna. Uz ma nebude trapit teplota vonku a podobne somariny. Uvidime, dokedy to vydrzi. Este stale plati, ze priamy pristup je ten najlepsi pristup.
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Klimatizacia do bytu - mobilna

Príspevok od používateľa tarezni »

A aku zaruku ti tam vlastne dali?
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000

Návrat na "Debata o všetkom"