Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

tak ja pojdem nakoniec do 8100 X-cessu 5w-40 + filter Wix
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

HellAngel napísal: Ale vcera som sa rozpraval zas s jednym chlapikom co kus robi do motorv a povedal, ze pri mojich najazdenych KM (240t) by to nemuselo moc prospiet. Ze tie usadeniny su prirodzeny proces a vytesnuju motor. :rolleyes:
xH4wk napísal:Neviem ci je prave dobry napad uvolnit tie usadeniny ... ktore potom upchaju nieco ine
HellAngel napísal:on mi povedal ze olej vymenit je OK, ale nejako to zasadne cistit moc nie. Vravel ze keby mal motor tak 100t , tak by nevidel problem. ALe ze pri tolko KM su usadeniny prirodzeny proces vytesnovania motora.
Ano, tieto nazory som pocul aj ja. Pravda je taka, ze je to "prirodzeny proces". Pre porovnanie, aj tvorba voneho kamena v rychlovarnej konvici alebo prietokovom ohrievaci je tiez prirodzeny proces, ale tak, ako usadzanie karbonu v motore - nie velmi prospesny pre funknost. Vytesnovat motor maju tesnenia. Ak po vycisteni zacne tiect, treba vymenit tesnenie(a). Tiect to moze zacat aj bez cistenia, no bez cistenia mazanie nefunguje tak ako ho inziniery navrhli pocas vyvoja, a mazanie je asi najdolezitejsi ochranny mechanizmus motora.

Kanaliky v motore maju priemer ako malicek a vacsie, cize upchat ich uvolnenou usadeninou nie je take jednoduche ;) Su aj jemnejsie olejove kanaliky, napriklad VTC a VTEC v mojom pripade, no obe maju sitka na zachytenie necistot - cize sa upchat tak jednoducho nedaju a cistenie trva doslova par minut.

Opat dodam, ze si kazdy musi rozmysliet sam co so svojim autom robi ;) Ja mozem akurat tak odporucit nieco o com som presvedceny ze je to dobre :)
quicky napísal:podobny nazor som pocul na vymenu oleja v prevodovke. len co je pravda.
V zavislosti od toho aky maju tvar ozubene kolesa v prevodovke sa olej bud "nemusi" menit za celu zivotnost - lebo moze nabehat aj 1m km, alebo sa musi menit kazdych 30k. mas to napisane v manuale ku kazdemu autu. O5, ak vymenis olej este pred predpisanym intervalom - nic nepokazis. Ak ho ale nevymenis vcas tak bude tuhsia, bude uberat vykon, zvysovat spotrebu, atd... V automatoch treba menit olej kazdych 30-40k, kedze sa olej pouziva aj v hydraulickom systeme ktory prevodovka ma. Kto mi neveri, nech si pozrie manual :D Ja som ostal tiez sokovany ze to treba menit tak casto.
HellAngel napísal:nj, len nerad by som bol testovaci kralik :laugh:
Nebudes a nie si :) Poznam minimalne troch ludi, vratane seba.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ako je to logicke, ze casom,teplom,pouzivanim a kovovymi pilinami straca svoju 100perc funkcnost :) tam sa neni asi o com bavit.

je komicke ako predajcovia prezentuju dozivotne naplne aut. prevodoviek.

moj bmw ma sitno s nejakym celym dielom, no proste olej + filter do prevodovky vyjde asi na 300e,proste super :good:
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Prevodovkove oleje su vacsinou drahe a do automatov ide velmi vela oleja... Kamaratovi do Focusu ide 8l do automatu mne do Hondy 2.3l do manualu :D

Prekvapilo ma inac ze do toho tvojho BMW ide do motora tak strasne vela oleja... Dokonca o liter viac ako sme liali do Boxster S...

Dozivotna napln sa da... :) Ked olej nevymenis tak sa skor dozijes smrti motora/prevodovky :D
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

inak ak by mal niekto zaujem o wix olejove filtre (Top 3 olejove filtre) tak-> http://www.olejgroup.cz
Neviem ci posielaju na svk ale ak by bolo toho viac mozem priniest na svk. Schovane su vacsinou pod motocyklovymi filtrami.

Otazka: co pouzivate na odstranenie musiek z auta? Na prednej maske mam teraz len musky a nic ine...umyvanim a sampon to dole nedam
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Btw Zoran zistil si nieco ohladom toho oleja? Datum sa mi blizi :)
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Akonahle budem mat cenu a dostupnost tak kazdemu napisem SS :)
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Zoran - čisto teoreticky - vedel by si vyrobiť aj iné súčiastky okrem tých blokov? Materiál Al, eventualne nerez...
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

hawkeye napísal:inak ak by mal niekto zaujem o wix olejove filtre (Top 3 olejove filtre) tak-> http://www.olejgroup.cz
Neviem ci posielaju na svk ale ak by bolo toho viac mozem priniest na svk. Schovane su vacsinou pod motocyklovymi filtrami.

Otazka: co pouzivate na odstranenie musiek z auta? Na prednej maske mam teraz len musky a nic ine...umyvanim a sampon to dole nedam
wapkou to nejde?
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Kamos ma nejaky sprej co kupil na pumpe na odstranenie chrobakov... nastrieka auto, necha par minut postat a potom wapkou bez suchania ide vsetko dole. Tusim to bol dokonca nejaky sheron za par drobnych...

Easa: Vyrobit sa da vsetko zo vsetkeho :) otazka je ci na to mam zariadenie a nastroje, ak mam tak to bude lacnejsie, ak nie tak drahsie lebo nastroje su kua drahe... niektore mini frezky, vrtaciky, atd. su aj 2-300E+... A, ci ma vyznam to vyrabat. Vyroba jedneho kusu je vzdy podstatne drahsia ako seria... Aj keby sa malo jednat len o seriu 3 kusov :D. Napis SS, o co sa konkretne jedna :)

EDIT: Budem vyrabat "tepelne stity" pre auta. Je to podlozka ktora ide medzi hlavu valcov a odliatok sania. Efekt je ten, ze sa od hlavy, ktorej pracovna teplota sa pohybuje medzi 100 az 130C, neprehrieva hlinikovy odliatok sacieho potruubia, tym padom je teplota pretekajuceho vzduchu PODSTATNE nizsia. V normalnom pripade sa sacie potrubie od hlavy prehreje a funguje na teplotach okolo 85C, s tepelnym stitom sa teplota znizi na prijemnych 40-45C. Je to overena vec, kto ma zaujem si moze pobrowsit po nete pre dalsie info. Pridam este jeden fakt: kazdych 3,3C teploty naviac "obera" vzduch o 1% kyslika (nabera objem). Vieme ze na spalovanie paliva je potrebny prave kyslik :) odhadovany prinos je 3~7% vykonu naviac. Montaz je v pripade vacsiny aut jednoducha - do 2-3 hodin :) Mal by niekto zaujem? Cenovka by sa mala pohybovat okolo 45E +/-5E podla typu motora. Je to specialny material ktory sa vyraba na objednavku, objednavat budem tento tyzden.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

teraz idem oleje filtre+nastrek.... ked nasrabem €€€ tak pojde olej filter do prevodovky :good:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

hawkeye napísal:Otazka: co pouzivate na odstranenie musiek z auta? Na prednej maske mam teraz len musky a nic ine...umyvanim a sampon to dole nedam
Ja chodim v Petrzalke na wapku co je pri Carrefoure (Danubia). Ked je auto fakt uberzasrane, tak si prejdem komplet program, za nejake 3-4 € mam komplet umyte a navoskovane auto bez toho, aby zostali flaky po vode http://bezdotykoveumyvanie.sk/clanky/te ... echnologia
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Zoran: Raz mi to spravíš buď na Accorda 2,4vtec alebo na E36 , podla toho čo budem na jar kupovať :D Momentálne sa mi to už neoplatí
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

http://25.media.tumblr.com/7f7586ba6289 ... o1_400.gif

Ked je tu tema s olejom a dolievanim :-D
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"