Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa embe »

podla mna sa stalo presne to co si si aj sam napisal - zabrzdil si rucnou a zostala visiet - cize aj ked si to odbrzdil tak ti tam tie celuste nevratilo a brzdilo to dalej - uvarilo ti to kvapalinu a zodralo celuste a bubny... to je cele :cool: myslim ze niektore francuzske auta (tie co maju hydrauliku) maju rucnu urobenu tak ze ti brzdia predne kolesa aj to mam pocit ,ze len 1dno - lave... cize ak by si to zatiahol na xantii alebo xare tak sa zabijes :facepalm: rucna sa vola parkovacia nie? tak nato to presne aj je...pokial nemas neaky sportak a tam to funguje uplne inak - v nich je to zosilnene navyse montuju hydraulicku ...myslim ze subaru to tak ma (v tych novych co robi koncern - vw uz ju ani pocas jazdy nezatiahnes lebo je elektricka a nefunguje..palubak ti vyhodi vykricniky ze "DEBIL ..:BLB a nic sa nedeje..." .len ked auto stoji to funguje...golf to tak ma napr. prave asi kvoli takym pripadom ako sa stal tebe )
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12471
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

proste nebrzdit rucnou, iba v nevyhnutne. Druha chyba ze ju potom nehal zatiahnutu a chvilu na tom isiel. Bubny sa zahriali, mozno sa aj kus sekly a brzdova sa pekne zohriala. AK ti to stale robi, tak by som dal skontrolovat bubny.
Ale este raz, rucna nie je na brzdenie v premavke.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Takze takto. Auta, co maju kotucove brzdy maju za zadnymi kotucami male pakne, ktore sluzia ako parkovacia brzda. Problem tychto pakni je ten, ze nie su az tak uzatvorene ako klasicke bubny a skorej robia problemy. U bubnovych brzd je to jednoduchsie, pretoze sa jedna o ten isty mechanizmus a tym padom sa aj lahsie hlada chyba, ak zostane brzda visiet. V jeho pripade by som hladal pricinu niekde v miestach, kde vyustuje bowden, pripadne v pruzinke, ktore moze byt zahrdzavena.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Snake: Na mojom aute je ručná brzda nezávislá, a kop si do gulí koho chceš, ale ja som tam platničky mal, dokonca tri boli v poriadku, no jedna už odišla a nechcel som si drať kotúč takže tak.
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ono si treba uvedomit, ze pri brzdeni rucnou nesvietia brzdove svetla
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Easa: Suhlasim s hadom! Uvedomujes si ze ked tahas za rucnu tak ti brzdove nesvietia, hej? A ze ked nemas auto v technicky postacujucpom stave tak nemas co na ceste hladat. Ohrozujes tak seba, aj inich...
Naposledy upravil/-a ZoranICS v St 17. Júl, 2013, 14:40, upravené celkom 1 krát.
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Zoran nieco nove ohladom olejov ci stale nic? :) Do 3 dni to budem musiet zhanat lebo cas je neuprosny :D
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Mrzi ma to sraci, ja tiez kopem do cloveka kolko len vladzem ale prislubil to na dnes. Akonahle mam tak to sem postnem. Hadik, mozem? Ci poslem radsej SS :D
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Snake napísal:kto brzdi rucnou v premavke si zasluzi nakopat do guli
Na tej konkrétnej križovatke by som po úplnom zastavení tak či onak použil ručnú...
Bola slabá premávka - brzdil som motorom kým to šlo, nakoniec aj po použití 1. prev. stupňa ako motor. brzdy som dal neutrál a auto sa veľmi pomaličky približovalo k červenej. Až potom som zatiahol ručnú, keď auto išlo asi pomalšie, ako slimák, ale ešte nestálo úplne...
Síce neviem, prečo by si človek brzdiaci ručnou zaslúžil kopanec do gulí, ale oukej - tvoj názor... ...zasa riešite niečo, čo riešiť netreba... (čudujem, že ste sa nechytili toho, že som dvíhal mobil...)
Ja som to sem napísal preto, že z mne známeho princípu fungovania bŕzdmi nie je jasné, prečo sa tá ručná zrejme zasekla a prečo na tak krátkej vzdialenosti uvarila brzdovú kvapalinu...
Ako som však písal - po vychladnutí zadných kolies problém zmizol a odvtedy sa neobjavil a chcel som počuť vaše názory, čo kontrolovať/meniť...
ZoranICS napísal:Easa: Suhlasim s hadom! Uvedomujes si ze ked tahas za rucnu tak ti brzdove nesvietia, hej?
A brzdný účinok ručnej bubnovej brzdy býva mizerný... ....brzdenie motorom,pri ktorom brzdové svetlá tiež nesvietia, je v niektorých prípadoch účinnejšie...
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Ani Snake ani ja sme nemysleli na dobrzdenie z 3km/h ale na pouzivanie rucnej namiesto brzdy. Oprav ma Snejku ak sa mylim...

Co sa tyka brzdneho ucinku... ak mas stary hladky 5l dizel mas mozno vacsi brzdny ucinok ako na bubnoch pri podradeni... Samozrejme sa nebavime o tom ze narves 1ku v 50ke...
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Coz tazko narve tu 1tku aj pri 20tke :D

Mynule som take ujeby chytil, som si to neuvedomil ze som nezaradil jednicku ale trojku, myslel som ze sa pohinam na 1tke a pritom som sa rozbehol na trojke :hysterical:
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ja tam jednotku vrazim aj ked idem 20. Samozrejme nejde uplne hladko ako hociktory iny stupen, ale ked paku chvilu podrzim v polohe jednotky, tak ma synchrony pustia bez odporu.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

A ja zas mam problem tu jednotku radit, ked idem cez retarder, rychlost tak do 5km/h
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

treba motor dostat do spravnych otacok a spojku pouzit 2x ;) ...ale... nerobil by som to na 99% prevodoviek ;)
Používateľov profilový obrázok
Endy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1279
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 10:42
Bydlisko: Turcianske Teplice/ Martin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Endy »

Ako myslis 2x? Vytlacit pustit, vytlacit zaradit jedna ? To by mi skapalo pri tej nizkej rychlosti a otackach

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"