Vysledky volieb...

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

2 SurrendeR: pisal som, ze aj medzi madarmi su nacionalisti. o ktorych hovoris ty, su prave tato vrstva. ked v obchode hovoria "tessek", to neznamena, ze nehovoria po slovensky, ale ze sa im viac nechce (co je dost smutne, lebo si neuvedomia, ze to nikam nevedie, len k rozporu). on (resp. ona) uz ma svoju pracu, tym padom si dovoluju ignorovat ostatnych. ver mi, ze uz viac krat si porozpraval aj v obchode, aj vsade inde s madarom a ani si netusil (a ani ta nezujimal) jeho narodnost.

co sa tyka o tych firiem.. ziadny statistik alebo ekonom ... nie som. zatial som nepocul o tom, ze by slovakov vyhadzovali z firiem a potom prazdne miesta by dostali madari. jedine, na co pamatam ze sa vyhadzovalo dav ludi, to bolo pred x rokmi z jednej firmy v Novych Zamkoch. ale vtedy stratil pracu aj nejeden madar. tu, v okoli z firiem, ktorych poznam sa vyhadzovalo vtedy, ked napr. niekto bol opity jak kon.

pises, ze slovaci sa zmadarizuju. staci si pozriet pocet madarov zijucich na slovensku pred 15 rokmi a teraz. takze nemozeme hovorit a madarizacii, ale o prirodzenom asimilacii.

skoly? jedine, co som pocul, ze sa otvarala nova madarska skola, to bolo v komarne, neaka ta vysoka skola (asi "Selye Janos egyetem", co je celkom na nic a neaka derivacia Budapestskej technickej univerzity). a neak sa mi uniklo to zatvaranie slovenskej skoly. celkom by ma zaujimalo ze kedy a kde to bolo.

do galanty som chodil 4 roky, a v kazdom obchode a krcme sa rozpravalo po slovensky. aspon my sme vzdy objednali piva po slovensky a - veris neveris - vzdy sme aj dostali.=:)

2Brblosko: odkial beres, ze tvoje deti (tvoja dcera) sa bude ucit v skole madarcinu? nechapem. jedine, ze by sa zacala ucit od kamaratok alebo ju zapises do madarskej skoly. a v com vydis problem? ved kolko reci poznas, tolko krat si clovekom. alebo si mylim?

este len na okraj: skoly sa otvaraju a zatvaraju podla poctu studentov. a ze preco madari zapisuju svoje deti do madarskych skol? tak asi preto, lebo ked ide o vzdelavani, tak nedaju sa porovnat vysledky ked sa ucis v materinskom jazyku s vysledkami ked sa ucis v cudzom... ved aj jan amos komensky ma o tom svoj znamy citat (co viem iba po madarsky a radsej som to neprekladal, lebo to by uz asi nebolo presne).
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...ste znacne off topic ak ste si nevsimli. este jedna narazka sk vs. hu a mazem do radu :!:
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Príspevok od používateľa SurrendeR »

moj navrh...

SMER - SNS - KDH

ale ved koniec koncom co sa zmeni... aj tak ten kto bude pri moci, tak si bude pekne nabalovat vacky.... tak to bolo, je aj bude.. s tym mi nic nenarobime...

HZDS by som tam nechcel ani videt... SDKU uz tiez nie...
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2538
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

To ze ludia su korumpovatelny je stara znama vec. Komu to vadi nemal by volit lavicu = SMER ani byt za jej ucast vo vlade, pretoze

1. Ludia su korumpovatelny -> 2. Nebudu len ked nebude k tomu prilezitost -> 3. Cim vacsi stat a cim viac sa prerozdeluje, tym viac prilezitosti na korupciu -> 4. Lavica = snaha o co najvacsie prerozdelovanie
5. Pravica zvycajne znamena snahu o minimalizovanie statu na najnutnejsie operacie = menej prilezitosti na korupciu

Ak ste teda za SMER ste za viac prilezitosti na korupciu.

Samozrejme nie ej to take jednoduche, korupcia nie je jediny problem v spolocnosti. To len na margo "ktokolvek bude pri moci bude si mastit vlastne vrecka".
Používateľov profilový obrázok
svist
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ut 19. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa svist »

Ak pan Slota porobi Slovensku to co porobil v ZA (co dufam, ze sa nestane) , tak emigracia je asi jedina zachrana :lol:
Barton a nieèo k tomu.
ticho, ticho a ešte ticho
Používateľov profilový obrázok
doCHtor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 198
Dátum registrácie: St 16. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Sered

Príspevok od používateľa doCHtor »

No ja dufam ze sasa Slotu si nikto na krk nevezme a bude cim skor nasledovat humoristu Luptaka. :)

Inak najlepsie by bolo: sdku+smk+kdh(co uz)+hzds(co uz2).
Používateľov profilový obrázok
svist
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 50
Dátum registrácie: Ut 19. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Príspevok od používateľa svist »

No moj nazor je taky , ze v tejto situacii bude asi naj SMER+KDH+SMK .
Aj keD som volil SDKU , no Meciar je stale strasiakom aj pre nas aj pre EU . A neviem ci bude mat SDKU sancu vytvorit koaliciu , lebo ak sa Ficovi nepodari dohodnut s KDH a SMK , tak pravdepodone siahne po moznosti koalicie s HZDS a SNS a to si moc neprajme .
Barton a nieèo k tomu.
ticho, ticho a ešte ticho
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

Obrázok

...no kua, je to tu. pre mna najhorsia kombinacia, aka mohla vzniknut.
http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2785150
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

Este budeme plakat. Som zvedavy kedy sa zastavi pokles SKK = drahsie PC, drahsie dovolenky atd. Ludia co volili tuto trojku su fakt sprosti.
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Co k tomu povedat :?

Uz nam ostava iba :cry2:
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

Tito vajciaci nas vycicaju, preboha!!
To fakt sme sa dostali do peknych lajen :beee:
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
bmw_case
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 592
Dátum registrácie: Po 09. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava 5trzalca

Príspevok od používateľa bmw_case »

..a mozno ze ani ne :)
PC1: TOSHIBA QOSMIO F50 10M (8400,4gbDDR2,9600GT 512MB DDR3,500GB,15,4",1440x900)
PC2:CPU: Core2Duo E6750 / Gemini II+2*120mm fan / MB: Gigabyte P35 DS4 / RAM: 2x1024MB Geil Ultra 800Mhz CL4 / GPU:NVIDIA QUADRO FX1500 /
HDD: WD 500GB AAKS / Mechanika: LG GSA-H30N,SATA / Audio: GEMINi sound woofer 7.1 / Case: Gigabyte Aurora3D / Zdroj: Enermax Infinity 720W

Repro:Logitech Z-5500 digital / Logitech MX Revolution / Logitech MOMO racing / Logitech Alto / Logitech LX7
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...len za tuto noc koruna oslabila o 25hal!!! (vs. EUR)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

a sme vseci v PRDELI......... (dakujem ti moj narod ze si takto mudro rozhodol)

T. :x
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Mno tak zacneme zdrazovat doteraz som drzal ceny, ale zial uz sa nebude dat. Vcera som to prave preberal so znamym, ze trochari co volili to co volili (vsak vieme co) a si mysleli ze bude fajn a budu mat lacnejsie zradlo alebo neviem co na tom budu este horsie...pojdu sa najest pod most.

Co urobi taky podnikatel ked sa zavedie opet dvojita sadzba dane ? Vsak kua to nie je len tak, nove zakony, nove updaty na programy a problemy s tym. Kurz pekne pomiesa a dvihne ceny. Ze sa znizi cena potravin kvoli znizeniu dane ktora to ovplyvnuje...prd predajci potravin / velke masinerie co sa tocia okolo potravin si to nepremietnu do cien ale radsej si to nechaju v podobe zisku, alebo zainvestuju smerom do seba a technologii...len dement moze taketo nieco vypotit.

Ako tie sluby a reci starej matere hlavne od DUA SMER a SNS to uz treba fakt ******** narod a typ cloveka aby to pozral a stravil.

Ale co sme si navarili si aj zjeme a co sa hlavne tesim ak uz budeme v perdeli nech ti co volili napucenu slubotechnu sa budu mat este horsie a nech idu pod most...toto je naozaj vizitka debilneho SK naroda nic v zlom...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Debata o všetkom"