Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Co to je to GT academy? :D
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12471
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

STENLY: to je Toyota RAV4 rocnik 98.

Papek: kolko tak vyjde sportovy podvozok na cvirika? Ja sa osobne cudujem ze tu hondu co mam, je tak vysoko
NB: Asus ROG Strix G16
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

V tom motule asi nieco fakt bude, ked vyhodim rychlost, auto papalo 0.6l/100 podla palubaku, teraz to je takych 1.6, ale je zivsie a robi krasnu spotrebu, dnes rano Kezmarok-Spisska nova ves :D
Obrázok

Som zvedavy co to bude ked vymenia olej cely :D clovek sa s nim neserie a ono ho to takto prekvapi :D
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja dalsiu vymenu pojdem tak isto motul s kompletnym preplachom motora a zostanem uz iba pri motule.

zoran to jedine oturbit s turbom ako kybel,aby cviric isiel a spravit z neho drag :))
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Nechcem turbo. Bola by to ta jednoduchsia cesta ale nechcem turbo. Dalsia moznost je rotrex, ale ani preplnovanie nechcem :) Chcem vyladeny N/A motor. Teda dva :) jeden dvojliter - postaveny na tom motore ktory tam teraz je, s minimalnymi zasahmi. Vymenia sa "len" ojnice, piesty, vacky, "valvetrain" (ventily, vodzky, pruzinky) a sanie - tento bude papat 100okt benzin alebo etanol a tocit 9.5 az 10k a odhadom bude mat okolo 280 ponikov s etanolom a okolo 260 s benzinom. Druhy motor bude postaveny na K24 bloku, zdvih sa znizi na 94,3mm a vrt zvacsi na 89mm co da peknych 2299ccm, tocit bude "len" 9 az 9,5k a odhadom bude v rozmedzi 330 az 380 pruzkovanych zebier. Ten bude papat len etanol kvoli vysokej kompresii.

Turbo nechcem, jednak by bol dost velky problem pokryt take rozmedzie otacok a bud by to bolo hluche do 4000 alebo hluche od 6-7000 a ani jedno ani druhe pre mna nie je schodna cesta. :) Pridava to komplexitu, vyzaduje dalsiu elektriku, turbo aj rotrex su drahe na udrzbu a nechcem zniet ako prasknuta tlakova nadoba na kompresore :D

GT academy je franchise Nissan/Nismo. Kazdorocne sa preteka v GranTurisme online a ti co sa kvalifikuju online postupuju dalej najprv na regionalne/narodne kolo, kde sa jazdi virtualne, ale aj na realnych autach na okruhoch. Ak clovek postupi z regionalneho tak ide na 11 dni do "race Camp"-u. Ten pozostava z driver treninngu, kde ti za extremne kratky as vysvetlia profici ako sa ma auto soferovat, preveria si tvoju fyzicku a mentalnu kondiciu, jazdia sa realne preteky na GT-Rkach a vyherca dostava superlicenciu a zmluvu s Nissan motorsport. Jazdi potom v Japonskej GT500, pripadne v Europskych alebo US serialoch alebo LeMans. Pripadne vsetko :D Toho roku je race kemp v SilverStone-e. Strasne velmi by som sa tam chcel dostat ale neverim ze sa to podari. Konkurencia je velmi dobra, najma Madari a Poliaci s ktorimi sme v regione :-( Kazdopadne, na regionalku sa velmi tesim :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

asi to nainstalujem na notas :D na sipkach to davam? :hysterical:

zoran postavit non turbo/kompresor auto s objemom 2.3L na 380ps? to by som moc realne nevidel... su uz take projekty? lebo teda sa priznam,ze som o takom nepocul,ale je pravda,ze hondy nesledujem... ale to sa mi zda fakt trosku vela.

ja by som zas isiel na turbo ako kybel, neni nad pocit,ked ta turbo kopne do sedacky a citis este o hodinu krk.

vo stvrtok by som teoreticky mohol mat uz auto spravene,aj ked sa uz bojim aj spytat na konecnu sumu,som z toho hotovy :facepalm: hlavne psychicky.
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Preco psychicky? Z toho ci pojde alebo z toho kolko to bude stat :D
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

380 ponikov pri 9500rpm je realny ciel so 108 oktanovym palivom obohatenym o kyslik (E85) :)

Turbo je fajn, ale odladit to je masaker a najhorsie co sa ti moze stat je to ze ta kopne presne v takej situacii ked to najmenej potrebujes. a... nechcem auto na jazdenie po priamke ale predvidatelne a ovladatelne auto do zakrut ;) Na doladenie prifuknuteho motora by slo podstatne viac casu a financii ako na to co planujem. A to ani toto nie je lacny spas ale neponahlam sa :) Kupujem veci ked najdem za dobry peniaz :D Uz mam druhu K20A2 hlavu. Ta sa teraz postupne upravi a pripravi na 10krpm, potom ju swapnem za to co mam v aute. Ta sa tiez pripravi a snad sa niekde po ceste prihodi nejaky vhodny K24 spodok a financie na suciastky a pracu ktore budu potrebne.

Na GT potrebujes PlayStation. Ja som si PS3 kupil kvoli jedinej hre, nic ine na nej nikdy nebolo a pravdepodobne ani nebude :D Keby som do toho siel teraz tak si pockam na PS4, dalsia GT Academy bude aj tak najskor o rok. Na sipky zabudni, potrebujes poriadny volant: G27 alebo T500RS ;)

Mimiik, peniazky dorazili :) dakujem za sprepitne :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

pre mna fun car nikdy nebude FWD :( idealne zadnokolka v najhorsom 4kolka(40/60 resp 20/80) :O neni nic lepsie ako ked ta zadok predbieha :P

hmmm tak take cisla neviem,ci to realne ma nejaku vydrz alebo servis po kazdej jazde, ako vravim nemam v tomto prehlad.

ono tak s turbom treba vediet jazdit ,alebo najlepsie mat ALS! v tom pripade si zahojeny stale.ale ako vravis,najst fajnsmekra co to odladi je problem.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

mam predokolku a nemam problem poslat zadok na prechadzku ;) Samozrejme, poriadne auta maju nahon na zadne - absolutne suhlasim ;)

ALS :D no, Turbo samo o sebe je velmi spolahliva suciastka a ALS ju robi este spolahlivejsou ;) vo WRC je to nutnost ale do auta s ktorym nechces chodit do servisu castejsie ako s kamaratmi na pivo... neviem neviem :)

Tie motory budu dimenzovane na taku prevadzku v akej budu u mna fungovat. Casto rozoberane nebudu! Teda dufam :D Max raz za 2-3 roky sa spravi prehliadka a bezna udrzba. A... hlavne preto budu dva mototry a dve prevodovky aby auto nestalo ani ked sa nieco poserie :D
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Zoran neni zac, ale myslim ze este taky litrik by sa mi na dolievanie hodil, mensie sa asi uz nepredavaju :red:
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Litrik vieme doobjednat v pripade potreby. Typek chodi raz za dva tyzdne na SK, vtedy mame aj dopravu zadara :) Aspon teda ku mne do KE. Ak ti tam doliali pol litra tak ti ostalo 4,5l a na vymenu potrebujes 4,3l ak dobre pamatam. budes to pravidelne kontrolovat a ak by bolo potrebne doliat tak mi das vediet a liter objedname ;) Moze byt?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ako pokial chces z 2.3l nonturbo vykopat 380ps,tak ta udrzba bude daaaaleko narocnejsia(ak potencial ciastocne budes vyuzivat).

v kazdom pripade to musi byt zaujimave ,vykuchana civica+400ps:)

povozil by som sa na svojej ex Z4c,preco som sa nemohol narodit aspon ako mlady Rozina :D byt chudak(nic v zlom brosklo) je nanic :rofl:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... C9qnjOUjss

p.s. CO JE TOTO???? :red: luv it
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Dufam ze uvidime kto je blizsie k pravde :D zas nebudem stavat motor na to aby som ho dal do vitriny :D
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Jasan, neni problem, ako vravim kolegovia chodia pravidelne do KE takze zvoz nebude problem, akurat... :D to bude treba lepsie zorganizovat nie na poslednu chvilu :)
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"