Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Stale to mate pani pomylene... za to ze je sofer hovado nemoze auto, ale sofer, resp policajt ktory mu ten vodicak vydal/nezadrzal.

Cvalate tu na konoch a na prekroceni rychlosti... rychlost nie je vsetko. su podstatne horsie veci ako prekrocenie rychlosti, ako napr.: totalna ignoracia vodorovneho/zvisleho znacenia, nezastavovanie na stopkach, nepouzivanie smeroviek, debili co maju permanentky do laveho pruhu a/alebo mantaci co nevedia ze v obci sa do praveho pruhu tahat nemusis a da sa obist z prava, policajti ktory "prikladne dodrziavaju vsetky predpisy", ludia s vodicakmi co absolutne nemaju odhad na vzdialenosti, "soferi" ktory zrkadla pouzivaju na licenie, pripadne nazeranie do rozkrokov a dekoltazi spolucestujucich, a mohol by som este pokracovat do zajtra. Tak ako som uz pisal niekolko krat, najnebezpecnejsi su "bezpecny vodici" ktory si to upaluju 70 mimo mesta a 30 v meste a myslia si ze spasili svet, popri tom sa nepozeraju do zrkadiel, nepouzivaju smerovky, chodcov na prechode zrazia (lebo z tej 30ky ktorou idu to proste neubrzdia) a svetla nezapaluju ani v noci a na dialnici sa pustia do predbiehania 110kou okolo kamionu ktory si to pali 106 bez toho aby si uvedomili ze to auto ktore sa v lavom pruhu priblizuje nema sancu ani keby slo predpisovych 130.

Netvrdim ze prekrocenie rychlosti je banalita, a netvrdim ze s tymi pokutami za prekracovanie z casti nesuhlasim, ale toto nie je celoplosne riesenie problemu. Prestante vypisovat hluposti.

Felipe, ako to ze si neprekrocil rychlost???? ved si mal pod zadkom viac ako 80 koni!!! to znamena ze tvoja rovnica kriiva! ci ako to mam chapat?
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Mimiik »

Chap to tak ze nastala chyba v matrixe. :D

Ja tiez si neverim na tolko aby som obiehal pokial vidim ze ide oproti mne auto, radsej neriskujem aj ked je odo mna pol kilometra daleko. :D Radsej som opatrny a som rad ze zijem. Taktiez milujem kotkotkov :D ktori idu 70 a ked ich zacnes obiehat tak pridaju aj oni.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

presne takych curakov, "law-enforcerov" mam najradsej. Proti takym hlupakom ti fakt pomoze len 200+ koni.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Nechapem naco sa este zatazujete s typkom jazdiacim na Golfe na tretinky, s 1.2 TSI pod ritou, ktory je ocividne zakomplexovany voci hocicomu co ma objem motora rovny a viac ako 1,21L. Felipe je kral ciest, ide 50/90/130, vsade bol, kazdu srnku dopredu videl, kazdu znacku co vidi nahlas povie jej znenie a vyznam, za kazdou krizovatkou oboznami cestujucich ze rychlostny limit uz neplati, predvida na 2h dopredu, spotrebu ma mensiu nez zahradna kosacka, ma kurzy z defenzivnej, ofenzivnej a aj slohovej jazdy, skolu smyku dokoncil na 6 hviezdiciek z piatich, v zime sa mu smyk vyhyba lebo ma ESPcko (v tom "rodinnom turbe"), a kazdy kto ma viac koni jak on je zmrd co sa potrebuje predvadzat, a je to nahovno, a on take auto nepotrebuje a nechcel by ho, lebo konstelacia planet to nevyzaduje v tomto tisicroci. A samozrejme ked mu popraska blok motora a stretnu sa ventily s piestami tak mu to aj za desat rokov vymenia v ramci garancky (+ mu daju novu lekarnicku).

Tolko k tym slohom co som necital, nebudem citat, a nezaujima ma nazor zakomplexovaneho typka.

S pozdravom - neekologické 4.2 litrové hovado





.
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

:hysterical:

jak povedal jeden cigan (nemam nic proti ciganom ako takym): Si zabil!
Používateľov profilový obrázok
embe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa embe »

rytmaus? :D ten ma myslim bentley nie?

tento by som na tretiny bral hned ---> http://www.youtube.com/watch?v=g8fa4hkpo58
tie svetla r paket su ENONUNO :D -->http://www.youtube.com/watch?v=q_5i1EKetC4

P.S. - nedala by sa neaka nova anketa? (co ja viem - napr. farba auta...) lebo manual to vyhral na celej ciare pred "dé es gé" :D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ZoranICS napísal:. rychlost nie je vsetko. su podstatne horsie veci ako prekrocenie rychlosti, ako napr.: totalna ignoracia vodorovneho/zvisleho znacenia, nezastavovanie na stopkach, nepouzivanie smeroviek, debili co maju permanentky do laveho pruhu a/alebo mantaci co nevedia ze v obci sa do praveho pruhu tahat nemusis a da sa obist z prava, policajti ktory "prikladne dodrziavaju vsetky predpisy", ludia s vodicakmi co absolutne nemaju odhad na vzdialenosti.........

ak tvrdis toto s rychlostou, tak sa s tebou nemam o com bavit., zijeme v civilizovanom svete, kde platia nejake pravidla. ako to, ze povysujes rychlost nad ine priestupky??? je to taky isty priestupok ako ine co si popisal, a vsetky su zakazane. pravidla nieco urcuju, a ty sa dovolis napisat ze su horsie veci ako rychlost? to ja akoked napisem, ze su horsie veci ako spreneverit peniaze, napr vrazda...
to co pises a sposob akym sa vyjadrujes hovori, ze ty by si chcel byt niekde na ostrove kde ziadne pravidla niesu...
povysovat jeden priestupok nad druhy? ze su horsie veci jak rychlost? no a tu zacina aroganca a agresivita za volantom, s takym zmyslanim ake tu produkujes... ked sa ssnazis v civilizovanom svete kde platia nejake pravidla ihned jedno pravidlo o rychlosti povysovat a zlahcovat jeho ucinky..
skuste si pozriet pripady nehod, popytat sa policajtov, ako vyzera vysetrovanie ak mate nehodu napr. s chodcom. vyrataju vam speed, a znalec si presne zrata, ze keby ste v obci na 50tke sli 50 a nie 64, stihli by ste zabrzdit a chodca by ste minuli. a koniec, ste vinny a zodpovedny za nehodu ktora sa stala. rychlost a jej dodrziavanie nieje len o tom, kde s krikov vyskoci policajt a namera Vas, ale v pripade nehody je to dokaz alebo obhajoba cislo 1, na to netreba zabudat... ze ked niekde prekracujes rychlost, a zlomku sekundy sa nieco zmeni, to prekrocenie sa s tebou bude tahat cely zivot..

ale s clovekom co ide prekracovanie rychlosti vyvysovat nad ine pristupky sa o tom nemam preco bavit. soferuj si arogantne a mysli si pri soferovani sak co, su aj horsie priestupky jak toto ze som v obci a na tachaci mam 70:facepalm: :facepalm:

ja som len zvedavy, na co a kde pouzijete kone svojich tatosov, ked zanedlho fakt policia zacne posielat seky s fotkami...

a snake, o tvojej arogancii sa tu toho uz popisali uz dost, a si vyprosim pisat nieco o mojej zakomplexovanosti. ked ti nejaky debo na silnom aute odkragluje niekoho z rodiny, sa tesim ako ho budes obhajovat.. :facepalm:
Naposledy upravil/-a felipe25 v Št 08. Aug, 2013, 23:39, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Odkraglil, a na slabom aute, a predsa nerobim z tych ludi idiotov ako ty :rolleyes: .





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ty robis z ludi idiotov v uplne inych veciach, staci si precitat viacere Tvoje arogantne prispevky /vsade bol, vsetko vie, prispevky v zmysle "naco sa ludia pytaju taketo dementne otazky a pod"/., ale to je OT takze koncim. :)

Jazdite si jak chcete, na tych Vasich masinkach. Jazdil som na 800k aute, a nepototo som sa z toho. Komplexy si silnym autom nemusim riesit :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

To mi hovori clovek co skatulkuje ludi na zaklade spotreby, ceny auta, povodu auta, a objemu motora. A co ma on to ma byt svetovy standard





.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Ja mam skusenost, ze arogancia druhych nie je castokrat spojena s tym, v akom aute idu oni, ale v akom idem ja. Ked jazdim yarisom, pomaly nie je den aby mi niekde niekto nedal prednost alebo sa mi narval pred kapotu. Akonahle mam nieco, co sa viac podoba na auto, tak sa mi to nestava.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12468
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

to su uplne ........ co pises filipe. Este raz ti vravim, ye t ako ide sofer nezalezi od auta,ale od sofera. Ak zoberiem debilka co jazdi jak blazon na 300k aute, bude jazdit rovnako aj na tej fabii 1,2 .
Neviem ako ty predbehujes, ale zrejme asi nijak, lebo by si musel porusit rychlost.
Pises tu trtoviny o 50 v obci a ze prekrocenie na 64 je uz masaker. Este donedavna sme tu mali 60 v obci a nebol to masaker.
Je aj stdia ktora dokazuje, ze znizovanie rychlosti neprida k bezpecnosti na cestach. Porusovanie pravidiel nie je len o rychlosti, ale skor o arogantnosti a toleranci.
Este k tej nehode v obci kde mal ist niekto 64. Ano vyratava sa rychlost akou isiel, ale to nie je jediny faktor ktory sa berie do uvahy.
Napriklad aj reakcny cas sofera, kazdy ho mame iny. Pripadne aky rozdiel bude hrat rychlost ak ti niekto vybehne z poza autobusu rovno pod auto?

To ze si sedel niekde na letisku vo ferrari neznamena nic. Nechapes vyhodu silnejsieho auta v premavke. A hlavne kto tu skatulkuje si ty. Lebo podla teba som arogantny debil, mam tu smolu a mam skoro 200k. A ja si tiez vyprosujem aby si ma takto skatulkoval
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Wizik »

Celkom zaujimave citanie tieto slohy.
Najlepsi je jednoznacne Felipe so svojim skatulkovanim, dobre som sa zasmial.

Pre mna mat silnejsie auto znamena zaroven aj bezpecnejsie.
Zacinal som na Corse 1.2 33kW a nebolo mi vsetko jedno, ked som sa vliekol v kopci za kamionom 30-40km/h a potreboval som ho predbehnut. Mal som slabu sunku a neodvazil som sa. Teraz mam 122kW a uz mi to nerobi problem, obehnem ho a nebrzdim sam seba ani tych za mnou, co by museli obehnut mna a este aj kamion, keby som isiel na byvalej 33kW sunke.

Dokonca by sa mi ziadalo este viac vykonu v niektorych momentoch, kludne 200+ koni. Takze som dalsi arogantny idiot, ktory sa len potrebuje predvadzat, ze ? Zi dalej vo svojom svete.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6975
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

pani, dnes na dialnici kamion predomnou krasne odhodilo kostku z broskyne a len som videl ako skackala v rychlosti a sup mne pod auto a rozbila chladic. kamos musel prist 40km priniest mi vodu bo vystriekalo cez rebra. 5x som stal na asi 8km trase a dolieval vodu, dieru som zalepil zuvackou, obvezom ale strikalo ako besne.
v servise 50e chladic a 20e robota.
JEDNA KOSTKA z BROSKYNE. a este mi aj ostala pri chladici SPINA jedna :hysterical: :hysterical:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

SPZ mas? Nahlasit!

Felipe: No comment. Raz ti mozno dorucia chybajuci kus rozumu. A mozno nie. Ja ti budem drzat palce aby to jedneho dna dorazilo.
Pozri si toto, ani jedno z tych aut nespada do tej kategorie ktoru popisujes.

EDIT: Ak sa ti zda ze je cely svet proti tebe, zacni hladat chybu v sebe. Mudre slova nespomeniem si koho.
Naposledy upravil/-a ZoranICS v Pi 09. Aug, 2013, 13:05, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"