Začiatok kódovania , rady , tipy na začiatok

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Shokes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 04. Aug, 2013, 19:49

Začiatok kódovania , rady , tipy na začiatok

Príspevok od používateľa Shokes »

Dobrý chcel by som sa spýtať ohľadom kódovania stránok chcel by som požiadať o nejaké tipy čo by som mal zo začiatku vedieť , ale asi základ html a css?? .. študujem mechanika pc sieti ale škola naprd ohľadom môjho odboru som sa nenaučil nič to bude asi tým ,že žiaden profesor nevie čo to je sietarina a tka nemám ani možnosť naučiť ohladom môjho odobru je to len tak aby som mal papier ale zaujma ma kódovanie rád by som sa tým chcel zaoberať len potrebujem správne nasmerovanie.. aj keby k tým sietiam nechem sa vyhovárať ale čo som sa naučil za tri roky praxe v škole tak to len krimpovať káble a pajkovať a dosť ma to mrzí tak som naišel váše dobré forúm ktoré funguje veľmi dlhý čas a je tu dosť rozumných ľudí :) ktorý by ma mohli naviesť na správny smer Ďakujem. :-) Keď tak aj názvy kníh :) atď kontaktujte ma aj správou
BieX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 11. Jún, 2013, 14:19
Bydlisko: Praha

Re: Začiatok kódovania , rady , tipy na začiatok

Príspevok od používateľa BieX »

V prvom rade, ak chceš byť sieťar, vybral si si asi na prt školu. Vyber si lepšiu, napr VUT, alebo FIT ČVUT (odporúčam :red: )

Ak sa chceš učiť kódovať, tak sa uč, nie je to ťažké. HTML a CSS sa dá naučiť behom dvoch dní - pre základy choď na jakpsatweb.cz, ďalšie veci by som sa učil z hotových šablón (template), ktorých je na internete kopu. Stiahneš, pozrieš, pochopíš/pomeníš...
A potom uvidíš, či ťa to bude baviť a či sa pustíš ďalej do javascriptu, alebo php-ka, alebo iných.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Začiatok kódovania , rady , tipy na začiatok

Príspevok od používateľa faugusztin »

Knihy tazko radit, urcite pokukat nejake weby, pochopit zaklady ze co znamena co, napriklad ako napisal BieX. No a potom je potom iba o zdokonalovani sa, napriklad na urovni HTML/CSS/Javascript sa daju robit uz take veci co sme si este pred par rokmi ani nevedeli predstavit, ja napriklad aktualne studujem databinding cez javascript pomocou http://angularjs.org/ :).

Ak ale chces stranky, tak HTML, CSS a zaklady JavaScriptu bezpodmienecne, potom sa zacat oboznamovat s Javascriptom hlbsie kvoli veciam ako som pisal vyssie (kedze aktualne su tzv. Single Page Applications celkom v mode), no a potom si k tomu vybrat nejaku serverovu platformu - vyber je na tebe, technologii je kopec - PHP, Python, Ruby, Java, dokonca aj JavaScript cez node.js, plus milion dalsich.
Shokes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 04. Aug, 2013, 19:49

Re: Začiatok kódovania , rady , tipy na začiatok

Príspevok od používateľa Shokes »

ďakujem za rady :) ,, no hej máš pravdu banujem ,že som si vybral naprd školu
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Začiatok kódovania , rady , tipy na začiatok

Príspevok od používateľa faugusztin »

No ale ty este studujes na strednej, nie ? Skoly co napisal BieX su vysoke skoly :). A co sa tyka strednych, tam si moc nenavyberas, strednych skol so zameranim na programovanie je minimum... A na VS je ti to aj tak jedno, kedze na VS potrebujes matematiku a fyziku, nie IT znalosti (aspon teda ked ja som isiel na FEI, tak som mal prijimacky z toho - FIIT este neexistovala).

Napriklad na SPSE v Novych Zamkoch sme mali 2 (realne) hodiny praxe a tusim 2 (skolske) hodiny teorie tyzdenne, ak sa dobre pamatam. No a mali sme potom este pre mna nezaujimave veci ako elektronika, automatizacia atd atd.

Proste strednu skolu co ta naozaj nauci to co potrebujes najdes len velmi tazko. U programovania je aj tak dobre ak si samouk, kedze to budes robit az dovtedy kym s programovanim neskoncis - vzdy bude nova technologia, nove veci. Si zober ze ked som ja zacinal v 2001 robit, tak PHP bola paradna novucicka vec, IE5.5 bola novinka, Javascript bolo take skarede kacatko, CSS bolo maximalne tak na nastavenie farieb pozadia atd atd :). Odvtedy nam pribudlo CSS2, CSS3; prislo aj odislo XHTML, mame tu HTML5; objavil sa AJAX, jQuery, no a teraz uz mas komplexne data binding frameworky ako vyssie spominany angularjs ci Ember.js; na strane servra sa z PHP4 s minimalistickym objektovym modelom a milionom roznych nekompatibilne pomenovanych DB funkcii stalo PHP 5.4 s komplexnym objektovym modelom, podporou namespace, PDO, PEAR, PECL atd atd. A o dalsich 10 rokov to zas bude niekde uplne inde, staci sa pozriet len na to co prinasa HTML5 - Canvas, offline aplikacie, web storage a mnoho, mnoho dalsich funkcii co sa doteraz museli riesit krkolomne alebo sa vobec nedali.

Teda sa pusti do toho, najdi si nejaky web s tutorialmi a skusaj, skusaj, skusaj. Ked uz tomu budes ako-tak chapat, tak sa porozhliadni po dalsej technologii a skusaj, skusaj, skusaj. Ziadna kniha ti neda to, co sa naucis vlastnymi pokusmi a omylmi.
Shokes
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Ne 04. Aug, 2013, 19:49

Re: Začiatok kódovania , rady , tipy na začiatok

Príspevok od používateľa Shokes »

Dík moc :)
BieX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 11. Jún, 2013, 14:19
Bydlisko: Praha

Re: Začiatok kódovania , rady , tipy na začiatok

Príspevok od používateľa BieX »

Aha, ja som myslel, že už si na výške :D Tak to je potom normálne, že stredná ťa nič poriadne nenaučí. Ak ale chceš byť sieťar, tak na VŠ už to bude o inom ;)

A viac nemám čo povedať, faugusztin toho napísal viac nez dosť :)
Kami
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: So 16. Mar, 2013, 21:24

Re: Začiatok kódovania , rady , tipy na začiatok

Príspevok od používateľa Kami »

Tu je fórum, kde ti určite poradia. Pripravujú aj učebnicu PHP: http://diskuse.jakpsatweb.cz/

Návrat na "Programovanie"