Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa Memnon »

ja som tiez instaloval UPC net u "lavej" susedy
po zapojeni bolo nutne este spravit registraciu na ich stranke, kym si mohol browsovat niekam inam
bolo to tak 3/4 roka dozadu tak nevim ci to este plati
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

na browser ma to nepusti z dovodu blikania ds - co znamena ze sa pokusa modem spojit s ich serverom a nefunguje to, preto pride technik opravit kabelaz
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

takže chýbal koncový bod - jediný bod v celom paneláku kde nie je - poteší...
Používateľov profilový obrázok
vulu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ne 09. Sep, 2012, 03:46
Bydlisko: Žilina

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa vulu »

Dacim podobnym som si aj ja presiel,v UPC su babraci 4 dni som riesil s nimi zapojenie netu.Furt skuste toto,tamto,hento aj ked som to uz x krat skusal.Nakoniec prisiel technik a na chodbe sa musel pohrabat v daakej tej ich skrinke ku ktorej samozrejme ja nemam pristup a net uz isiel.
Hlavne ze tvrdili stale ze to mam zapojene.
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

uz to vsetko frci, s rychlostou som spokojny
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa tarezni »

Aky mas net,mozes hodit screen z speedtest.net?
Totiz koncom roka mi konci viazanost v Orange a budem moct prejst na lacnejsi (ak sa Orange nespamata) k UPC.Na jednom fore ma od toho xalan dost odhovaral,ze im blbnu ryhlosti (co inac aj mne v Orange,ale ze tam je to brutal) a kamosi tiez maju net od UPC a tiez sa jeden stazoval na pomale stahovanie,tak aby som mal dalsi nazor.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

napríklad ja mám od nich 60Mbitový...a jedine kedy si všímam spomalenie je kvôli blbému tp-link wifi-routru, ktorý je pre max 55Mbit a k tomu je to šmece...

ale inak nemávam absolútne žiaden problém s UPC - aj keď posledné mesiace nás prekvapuje náhodný výpadok na pár minút, kedy sa náš modem reštartuje, už som volal niekoľko-krát na centrálu, prvý-krát sa vyhovárali na wi-fi (nemali pravdu), potom druhý-krát, že treba zavolať, keď nám to vypadne ( :x ) a tretí-krát nám k tomu vypadol net, digitál a aj kabelofka (analóg)...

ale to je asi len u nás problém, musím im zavolať, nech to prídu skontrolovať;

každý ISP môže mať problémy...sme u UPC 5 či 6 rokov a že by som bol nešťastný nemôžem povedať - aj keď je pravda, že sme tam len kvôli kabelovke - máme 3 crtčka :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

Mam fiber power 50 mernaie cez speedmeter r.p 89.75 d 11,22 cez torrent mi to tahalo okolo cca 6 mb
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

6,3MB/s som ja mal max., keď som mal fiber power 50

ale čo obdivujem, že z 120 už išli na 150, čo je šialené...to je už pomaly 20MB/s :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
AlexSP
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 154
Dátum registrácie: Po 02. Jún, 2008, 22:15
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa AlexSP »

mne tato rychlost uplne staci a nema pre mna zmysel platit za vacsiu rychlost viac penazi :-)
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa tarezni »

loleqboleq napísal:ale to je asi len u nás problém, musím im zavolať, nech to prídu skontrolovať
Asi,lebo mam od UPC kablovku asi 25 rokov a digitalnu TV asi rok a tristvrte a vypadok som nezaznamenal ani raz...
AlexSP napísal:mne tato rychlost uplne staci a nema pre mna zmysel platit za vacsiu rychlost viac penazi :-)
Ak mas aj digitalnu telku od UPC,tak ta 100megovy net vyde v balicku presne ako 50megovy ;)

Net mam od Orangeu,mal som najprv 40megovy net a tam som tahal aj 5mega za sekundu,no teraz mam skoro dva roky 100megovy a max co som nameral bolo tusim okolo 94mega,ale akurat pred par dnami som tahal plnou ryxlostou jeden subor a to 10,2mega,doteraz som plnu ryxlost na jednom subore nevidel,kedze som nenasiel dovtedy taky server.Orange ma v ponuke len 100megovy net,takze tam si moc clovek nenavybera,no uvidime ako zareaguje na konkurencnu ryxlost 150mega od UPC a mozno aj Orange niecim prekvapi.Kazdopadne by mi v UPC stacil aj 50megovy net,lenze stoji rovnako,ako ked si dam balicek kde mam 100megovy net,takze sa to neoplati a zase za 150megovy net si priplatim 3€,tak jasne ze sa ten oplati,no je to podla UPC casovo limitovane (podla mna nie :D ) a tak uvidim co si nakoniec za pol roka,ked mi skonci viazanost objednam.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak ono coskoro to bude asi aj rychlejsie u UPC, v Madarsku a v Cechach idu zavadzat 240Mbit :
http://mobil.idnes.cz/upc-zrychli-inter ... ratori_apo

Takze coskoro to bude asi aj u nas.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12963
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

tarezni napísal:Asi,lebo mam od UPC kablovku asi 25 rokov a digitalnu TV asi rok a tristvrte a vypadok som nezaznamenal ani raz...
ono, tým, že nám vypadol internet, káblovka a aj digitál predpokladám, že je problém v skrinke, z ktorej nám idú káble (ktorú máme na chodbe pred bytom)
faugusztin napísal:Tak ono coskoro to bude asi aj rychlejsie u UPC, v Madarsku a v Cechach idu zavadzat 240Mbit :
http://mobil.idnes.cz/upc-zrychli-inter ... ratori_apo

Takze coskoro to bude asi aj u nas.
cena bude astronomická, no možno zlacnejú tie balíčky s menšími rýchlosťami
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa tarezni »

loleqboleq napísal:ono, tým, že nám vypadol internet, káblovka a aj digitál predpokladám, že je problém v skrinke, z ktorej nám idú káble (ktorú máme na chodbe pred bytom)
No vyskusaj sa popytat susedov v inom vxode trebars,ci aj im obcas vypadne,pripadne neakeho znameho co byva niekde v blizkosti teba a tiez ma UPC.
faugusztin napísal:Tak ono coskoro to bude asi aj rychlejsie u UPC, v Madarsku a v Cechach idu zavadzat 240Mbit :
http://mobil.idnes.cz/upc-zrychli-inter ... ratori_apo

Takze coskoro to bude asi aj u nas.
Nemyslim si,ako vidis u nih zaviedlo UPC 240megovy net,u nas prave 150megovy,stale budeme pozadu...
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Kupa wifi routera pre sluzby UPC

Príspevok od používateľa faugusztin »

U nas je 150MBit internet uz hodne dlho, asi rok. 240Mbit idu zavadzat u cechov az teraz. Teda je celkom mozne ze za par tyzdnov bude tlacova sprava aj od slovenskeho UPC.

Návrat na "Nákupná poradňa"