Minibike (MotoGang)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Nojo, ale prakticky by nebol problem tovyrobit cele doma.. Len kapotaz.. Pokazenu kosacku doma mame, cize dalo by sa.. VEd cele leto mam pred sebou, tak sa do toho asi aj pustim..


Z coho by ste vy vyrobili kostru? hm? Ocelove trubky? alebo daco ine?
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

dural? len ci sa to da normalne v dobacich podmienkach zvarovt, neviem. .. :?
je lahky, dostatocne pevny. . . (tie stare komunisticke nositka na mrtvoly maju ram z duralu ) :D
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Zvarat COckou neni problem,ani podobne vymozenosti.. Len z coho to zbuchat..
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

TomTomason napísal:Ty minycross jsou o nìco malo drazsi dobre jsou i ty ctyøkolky.
jo, ale ja som mislel tie konkretne s toho videa, to boli KTM (original) "taketo" s cinanom take nieco nespravis :-)

T. :wink:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

No,neviem preco, moj minibike mocky vrci, ,typujem na urvany vyfuk, kedze dym vychadza aj spod kapotaze :)

Dalej zhora na zadnom blatniku mam samu ciernu gebuzinu, jak olej, ale 100x hustejsie,, co to moze byt? a aj cely vyfuk je od toho zagebzany

isto moc oleja je.. Buduce tankovanie zmenim pomer na 1:30
Používateľov profilový obrázok
Sindooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne 25. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Pezinok

dalsi minibiker :) z PK (2 kusy)

Príspevok od používateľa Sindooo »

Tamy: ta cierna gebuzina je pravdepodobne prepaleny olej. aky olej pouzivas? ja som tam mal tej ciernej gebuziny tiez kopu, a som potom z menil olej a vsetko je ok.
minibike mam samozrejme made in china. a presne taky isty ako Toman.
co sa tyka uprav, chystam sa stisit vyfuk , bo dost silno odpraskuje, ak chces vediet viac pozri sem http://www.motoride.sk/?P=phorum&tema=poradna&ID=159219
a dalej potom dalsie drobnosti ako podlozenie sedacky penov, samozrejme som vymenil vsetky matky a pod.
Ked sa niekedy ocitnete v PK na minibike dajte vediet...
Momentalne ma kamarat minibike nepojazdny :( V plnej rychlosti jumpol do vzduchu :o a pri dopade odtrhol vyfuk a zavesenie zadneho kolesa :8O: ale bike je uz rozobrany a pripraveny na zvarenie 8)
Nema nahodou niektory z vas ten problem ze mu pri plnom plyne prechlastava motor (a zdochina)? lebo mne to robi :(
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

No, ja v PK casto, a aj planujem raz zobrat minibike.. a olej mam Castrol plnu syntetiku pre 2T urceny.. TEn pouzivaju vela znamych co ma minibike a v pohodke.. len asi pomer 1:25 je moc vela oleja, cize dam po minuti nadrze (zistil som, ze moja nema 1l ale 2.5l) :P


Cize dojazd mam poriadny.. Alebo moja viac papa a na tych 30km potrebuje 2.5l,, ale to uz je akosi moc.. na 100ku by uz ako auto pomaly :D


Ja mam urvany vyfuk, uz bol 3x COckou zvareny, zial, stale ho urvem nanovo :) stupacky tiez COckou privarene, som sa hned naucil po stojacky nanej frcat, kedze povodne hlinikove nedrzali ani pri nastartovanej motorke.. proste odpadavali..

Mam v plane daco pod rit dat, kedze po takych 15 min mam sedacku doslova vriacu koli vyfuku,ktory je nahodou od sedacky vo vzdialenosti cca 5cm a moc to neprospieva miestnej flore :lol: :lol:

Mne sa stava, ze pri rozbiehani ju dusi, ale ked sa rozbehne uz je to v pohode.. Ale zase, niekedy dam naplno plyn a ma takmer vykoti z nej, inokedy potrebujem cca 20m na rozbeh na tu 30tku... :roll:


To treba doriesit takisto..

Dalej ma dost znepokojuje vyvod z motora na vyfuk,, od samotnej nadrze je asi 3CM a po jazde sa mi benzin pomaly ale iste vari.. To by chcelo dajaku teplovzdornu latku dat na spodoka nadrze, lebo verim, ze po hodinovej jazde sa plast proste rozplepta a benzin obleje vriaci motor..
Používateľov profilový obrázok
Sindooo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Ne 25. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Pezinok

Príspevok od používateľa Sindooo »

to s tym dusenim, to ma niekedy dost stve. Mohlo by to byt karburatorom. Ale ten na mojom biku je trochu divny pretoze tam nemam skrutku na vyladenie zmesi :? Ja sa v tom moc nevyznam, tak s tym si radcsej necham poradit od nekoho skusenejsieho.
Olej mam plnu syntetiku a pomer cca 1:40 ale dalsiu nadrz dam asi 1:50
to s tym zohrievanim benzinu je zaujimave, na to najblizsie pozrem. ja som najdlhsie behal cca 2 hodiny , vyjazdil som celu nadrz 2,5l, ale problemy som s tym nemal zatial.
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Mne chvalabohu nabehne lahko,, staci potiahnut cca 10cm snuru a uz frci,, Casto nanu sadne, poslepiacky najdem natahovat, jemne trhnem a uz ide.. Na to by som sa mrkol v tvojom pripade..

Návrat na "Debata o všetkom"