Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nepotvrdia... a ked zavolas radsej povedz ze si to urobil v tej chvili, a pristav tam auto.. inac s tym budes mat opletacky...
normalne zavolas 158 ze si suchol auto ma majitel tam nieje... pride hliadka a zdokumentuje..
a nechaju mu listok za stieracom, ale oni, nie Ty! a este mozes dostat aj blokovu pokutu...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

to nejako moc dramatizujes :) ja si myslim ze najhorsie co sa mi stane je ze ma poslu do prdele ze to nemozu nie?
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Nechaj listok pod stieracom. Fizlov do toho netahaj ak nechces platit pokutu. Okrem toho ti len tak na poziadanie nikto kontrolovat ECV na fizlarni nebude a uz vonkoncom ti vnevydaju meno lebo by z toho mali opletacky oni ;)
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

landrover, poslu ta dopredele a s nim ti presustruju penazenku alebo vodicak...

vidim, ze zakony ludia moc neovladaju...

http://auto.sme.sk/c/5778371/ak-do-niek ... racom.html

""V prípade, že spôsobíte škodu na zaparkovanom vozidle a nesplníte si povinnosti ustanovené zákonom o cestnej premávke (§ 66 ods.6), nebude toto poškodenie považované za škodovú udalosť, ale za dopravnú nehodu," informovala Petra Hrášková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Ak by ste potom odišli z miesta havárie a nesplnili by ste si svoje povinnosti, porušili by ste pravidlá cestnej premávky závažným spôsobom. "Dôsledkom je sankcia vo výške 300,-€ až 1.300,-€ a uloženie zákazu činnosti viesť motorové vozidlo po dobu 1 až 5 rokov," doplnila Hrášková."


Kludne zavolaj na 158 a povedz ze si buchol pred tyzdnom do auta a rad by si overil majitela, som zvedavy :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12464
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

v tomto ma pravdu, ak odides tak je jedno ci nehas papierik alebo nie. Este aj dotycny moze zavolat policiu a ta to bude aj tak riesit.
NB: Asus ROG Strix G16
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ešteže felipe odcitoval ten zákon....
páni... :facepalm: ...nemôžete odísť z miesta dopravnej nehody! Áno - keďže majiteľ druhého auta pri svojom aute nebol, nejde o škodovú udalosť, kedy vypisujete tlačivá, ide o dopravnú nehodu... ...so všetkým, čo k tomu patrí :!:
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Preto necham papierik hned ako sa to stane. Ak sa na papieriku ospravedlnis a nechas na seba kontakt tak na teba policiu nikto volat nebude. Samozrejme si to hned nafot aby na teba nenatrel aj take veci ktore si ty nesposobil. Ludia su vselijaky :rolleyes:
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Neexistuje... ...žiadny papierik... ...volať políciu :!:
Jendak preto, že to tak hovorí zákon a teda z toho môže byť problém a jednak preto, že jedna známa na to doplatila. Vodička iného auta jej nabúrala jej zaparkované, stojace auto. Vystúpila, ospravedlnila sa, vymenili si čísla s tým, že sa k večeru spoja a vypíšu papiere, pretože sa strašne ponáhľa. Známa súhlasila. Večer si však vinníčka rozmyslela, že ona to nebola a že nič vypisovať nejdú. Na to známa zavolala políciu. Neskoro. OBOM im zobrali vodičáky za odchod z miesta dopravnej nehody a OBOM im dali dosť vysokú pokutu...
Z mojej strany - ak by som susedovi niečo spravil s autom a neviem sa s ním okamžite spojiť (že by som ho poznal a zavolal mu/zazvonil mu), tak volám hneď políciu...
Z opačnej strany - ak by som si našiel poškodené auto s lístočkom, spojím sa s dotyčným a oboznámim ho s tým, že postup posral a môže sa mu to nabudúce vypomstiť...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ak vies, ze sa jedna o suseda ale nevies o ktoreho presne, tak je taky problem obehat babky demokratky, co sedia cely den doma poznaju vsetkych a vsetko a dopracovat sa ku nemu?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12464
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

zoran, nemozes odist a nehat papierik. mozes mat akurat z toho problem, je to proste tak. Ak nenajdes majitela auta, tak radsej zavolat policiu, alebo mozes trpnut ci ta niekto nenafotil a neuda ta.
A spoliehat sa na to ze nebude svina ked mu nehas papierik by som nerobil. Dnes nevies na koho narazis.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

s tymto by ho aj policajti poslali do prdele s konkretnym pripadom, to som si isty, kedze ide o iba osuchany naraznik (ani nic nieje zlomene, len skratka farbu som upravil trochu :) )
ja som mu nechal listocek, ozval sa mi, len som si chcel pre kazdy pripad overit ci to je ozaj on. ale ako som si takmer isty ze je, cize serem na to, spravim to na com som sa s nim dohodol, on urcite fizlov na nikoho volat nebude...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

mne naburali na parkovisku do auta, mam preliaceny lavy predny blatnik, za stieracom listok s vymyslenym menom a telefonom (halali) a co narobis, serie ma to uz dva roky vzdy ked sa na ten blatnik pozriem
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Je nejako upresnene, co presne sa mysli tym, ze sa nesmie opustit miesto nehody? Tyka sa to len vodica, alebo aj vozidla? Napr. staci, ze ja ako vodic ostanem na mieste a auto moze so zvyskom posadky legalne odist?
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

co poviete na kupu extra lacnej jazdenky na dochadzanie do roboty/skoly v meste?
dajaka Lada r.v. 86-88 za 200-300e
cesta trva 10-15 minut max, no MHD v danych casoch bud uz nechodi alebo len raz za hodinu

ked to nebude prehnite, tak by to nemuselo byt zle, ci?
...
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mbc »

to uz radsej nejaku feldu

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"