Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

felicia je bezodna nadoba na peniaze
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

felicia mi pripada menej stylova nez starsia Lada
a Lada je taky sen (ten lacny)
minimalne na zimu by to nemuselo byt zly povoz ;)
v lete sa asi clovek radsej prejde ako sa opekat v tom

a stale sa ku tomu da pristupovat takto
Obrázok
...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

lada na zimu je zly napad, ma zadny nahon a ma lahky zadok, uzil som si cesty do skoly v zime
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

mirjak napísal:Je nejako upresnene, co presne sa mysli tym, ze sa nesmie opustit miesto nehody? Tyka sa to len vodica, alebo aj vozidla? Napr. staci, ze ja ako vodic ostanem na mieste a auto moze so zvyskom posadky legalne odist?
auto urcite odist nemoze.. vies aku mas povinnost pri dopravnej nehode?

http://www.minv.sk/?co-robit-v-pripade-nehody

Účastník dopravnej nehody (každá osoba, ktorá sa priamo aktívne alebo pasívne zúčastnila na dopravnej nehode, teda často krát i svedok – okolo idúce vozidlo, či chodec) je pod hrozbou sankcie povinný:
- ohlásiť dopravnú nehodu policajtovi,
- poskytnúť podľa svojich schopností a možností zranenej osobe prvú pomoc a bezodkladne privolať záchrannú zdravotnú službu,
- urobiť potrebné opatrenia na záchranu osoby alebo majetku ohrozeného dopravnou nehodou,
- zotrvať na mieste dopravnej nehody až do príchodu policajta alebo sa na toto miesto bezodkladne vrátiť po poskytnutí alebo privolaní pomoci, alebo po ohlásení dopravnej nehody,
- zdržať sa konania, ktoré by bolo na ujmu vyšetrenia dopravnej nehody, najmä premiestnenia vozidiel,

Kua, ja krutim hlavou, Vy mate vodicaky?? Ked sa niekto opyta, ze ci moze odist auto? To akoze srandujes? :facepalm:
Ano, ked typka poznate, a verite ze nezavola policiu kludne.. Poznam ale pripady, ked vlastna rodina na seba zavolala policiu lebo sa nedohodli. Alebo z dohody - date mi 200€ a je to OK bolo servis stal 2000€, takze pekne doplat alebo volam policiu...

Uz bol pripad v telke, ze sa stala nehoda, podpisali sa papiere, a typkovi co nehodu nesposobil prislo preplatit vsetko co zavinil, lebo druhy na poistovni povedal ze on vinnik nebol.. Proste, policiu by som zavolal.. Dnes na novsom aute s metalizou suchnuty naraznik a nasledna vymena /autorizak naraznik vymeni a nastrieka/ stoji viac ako 1500€.

A nehovoriac, ked Vy niekomu sposobite skodu. Sup zavolat policiu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ty si fakt pripad. som zvedavy do akej <> by ta policajti poslali so skrabancom na narazniku o rozmere mozno 7*2 cm, pricom samotny naraznik je neposkodeny ale je len zosuchnuta farba. (aj to mam skor pocit ze je na tom otreta moja farba, ze by stacilo len umyt a vylestit...)

nebavim sa tu o skodach vacsich rozmerov, to je uz ina kategoria moralna (a ano, ako urcite poznamenas, v zakone to je jedno)


co sa tyka lacneho auta a lacneho vozenia: felicia 1.3 v rozumnom stave (hlavne nech je OK motor, prevodovka, spojka a tlmice) je vozenie za facku, a kupis to za par korun... na taketo ucely a na extra nizky rozpocet podla mna idealne auto.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

sak, vyskusaj ked sa nebojis... podla toho na aku hliadku narazis asi... ja som volal policiu kvoli tomu ze som auto urobil asi 5cm cieru na lavych dverach.. a povedali mi ze som dobre urobil... vodic tam nebol...

len dodam este raz:

http://www.minv.sk/?tlacove-spravy-2&sp ... j-udalosti

Škodová udalosť

Ostatné udalosti v cestnej premávke, pri ktorých vznikla škoda v priamej súvislosti s premávkou vozidla, podľa zákona nie sú dopravnou nehodou. Takéto udalosti sú škodovou udalosťou, ktorú orgány Policajného zboru neobjasňujú. Avšak práve takéto prípady sa stávajú v našich uliciach denne. Najčastejšie k poškodeniu motorových vozidiel prichádza na parkoviskách alebo pri parkovaní v úzkych uliciach. Polícia vyzýva vodičov, aby v prípade, že poškodia cudzie motorové vozidlo (teda spôsobia škodovú udalosť) pri cúvaní alebo parkovaní o tejto skutočnosti informovali majiteľa poškodeného vozidla. Ak nie možné, aby vodič sám zabezpečil prítomnosť druhého účastníka, je potrebné upovedomiť o tejto udalosti políciu a neodchádzať z miesta. Ospravedlnením nie je ani to, ak vodič nechá za stieračom papierik s telefónnym číslom. Poškodený vodič si ho nemusí všimnúť, alebo ho môže odfúknuť vietor. V prípade, že vodič opustí miesto škodovej udalosti, poruší tak ustanovenia zákona o cestnej premávke. Konkrétne povinnosti účastníka dopravnej nehody a škodovej udalosti vyplývajúce z § 66 ods. 6 uvedeného zákona. V prípade zistenia osoby, ktorá škodu spôsobila, bude sankcionovaná finančnou pokutou vo výške 300,-€ až 1.300,-€. Súčasne bude osobe uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlo po dobu jeden až päť rokov.


Zakon je zakon, a ty si ho porusil.. Ten zakon rata s tym, ze to poskodenie je malicke, kedze sa to vacsinou stane na parkovisku, pri cuvani a pod., takze s 5cm skarou by si isto neuspel...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

OK, asi som sa zle opytal (ked som ja robil vodicak, skodove udalosti neexistovali)... zmenme v mojej otazke slovo "nehoda" za "skodova udalost". Moze teda moje auto odist z miesta skodovej udalosti, ked ja ako vinnik - vodic tam ostanem a budem sa s druhym ucastnikom onanovat s papierovanim?

EDIT: aj na tom felipeho linku MVSR pisu, ze "Ak vodic opusti miesto...." o vozidle nepisu nic
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Riešiš hlúposti, odídeš = dopravná nehoda s neznámym páchatelom. A ver tomu že každému bude jedno, či tam necháš seba, topánku, či aj celé auto.





.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Pravdu mate, uz som to prekombinoval. Poskodeny potrebuje hlavne vozidlo vinnika, lebo ono je (malo by byt) zakonne poistene...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

ono je hlavne jedno jak to vyriesis kym su obe strany spokojne :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Nechcete kúpiť limuzínu po ministrovi obrany?
Nie že by to bola závisť, alebo moja neschopnosť, alebo čo, ale ozaj si tak trošku neviem predstaviť, načo bolo ministrovi obrany BMW 750iLA

P.S.: Čo znamená to "A" na konci? :red:
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

do tej 750 by som isiel do kelu :D
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Ja by som také niečo chcel aspoň na 1 hod. vyskúšať.
A ak by to žralo priemerne do 16l/100km (čo tak nejak pochybujem, ale ozaj neviem), tak by som sa asi aj nechal ukecať :)
Ináč quicky - ak mi niečo neuniklo, tak ty si mával všelijaké benzínové autá a teraz máš prvého diesla - či? Ak hej - čo hovoríš po dlhšej dobe na tú zmenu? Lepšie? Horšie? Plusy? Mínusy?
Lebo ja mám teraz (na tvoje pomery len smiešných) 1.6l atm. benzín. V porovnaní s kamarátovou Octávia II 1.9TDi je to výkonovo úplne rovnaké (papierovo - obe 77kW). Samozrejme priebeh toho výkonu je úplne iný. Milujem ten pocit, keď v 1800ot. pokojnej jazdy pridá v Octe na zem a tlačí do sedačky. To mi na mojom benzíne trošku chýba :cry: Napriek tomu mám ten benzín ale radšej, nejako ma to viac baví, radšej podradím o 1 - 2 (v extrémoch) o 3 stupne, ale mám ten prejav a výkon benzínu viac v obľube. Čím to je - netuším... ...ani spotreba vyššia asi o 2l/100km mi nevadí (resp. keby som ja s tou jeho Octou jazdil tak ako jazdím na svojom aute, možno by sa spotreby dorovnali - jazdím dosť často veľmi krátke trasy...)
Ako to je u teba? :)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

jazdim kratke trasy 3km do prace a 3km domov .vacsinou len takto dlhe trasy a vtedy cisto mesto mi vychadza do 10l tj 9.8L konkretne.
paci sa mi priebeh krutaku ,ze hocikedy stupis plyn tak sa auto zoberie,aj ked mam zas biturbo samozrejme. ale asi sa priznam ,ze najviac mi sedi V8, ma to dostatok krutaku od 1-2k otacok na bezne jazdenie, motor sa len prevaluje,kultivovanost V8 sa neda nahradit.

diesel by som uz viac nekupil, spotreba je sice super,ale servis pri starsich autach dieslovych sa daleko vyrovna jazdeniu na V8, ked ratam moj nabeh+ ze auto viac jak 2-3 mat nebudem.
ak diesel tak jedine v novom aute, inak najblizsie auto urcite idem do V8 a urcite to bude amerika! stale sa mi sniva o mojom ex commander, skoda,ze som bol taky sprosty a menil za subaru(aj ked musim povedat,ze suba isla na 101percent bez zavahania).

klasicky servis dieslu pri 200t km - turbo(u mna 2x), zhavice, vstreky, tlakove hadice k turbu a podobne sarapatky, a veselo je clovek zrazu na 4-5tis eur.
benzinova V8? - sviecky za 60eur komplet a tym to hasne, ziadne hluposti...(proste je to jednoduchy motor, s cistou silou) -ideal.


dlhodobo mam spotrebu nejakych 8l kombinovane, ale zas musim uznat,ze robit na dialnici spotrebu 6l je parada!:) co sa s benzinom nejakeho rozumneho objemu neda(neratam LPG- co osobne preferujem, nikdy ziadny problem!)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5211
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

hlavne ze odfotili uplne inu gen aut, ako popisuju :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"