Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Súhlasím s tým, čo píšeš. Lacná - áno; kvaliná - nie.
Ale je mi to jedno. Ja si svoju zákonnú povinnosť plním tým že mám PZP, ostatné nech si s ňou riešia kompetentní ;)
Viem, že keď by som nedajbože raz bol poškodeným ja a vinník by bol z Kooperativy, tak budem mať asi len problémy, budem nadávať, ale ak bude treba - budem sa aj súdiť...
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

no to beries moc lahko, lebo to ze si zakonne poisteny je sice fajn lebo to uklada zakon ale ked poskodenemu poistovna nevyplati tolko kolko si on mysli ze ma narok resp stoji oprava jeho auta (domu, atd) moze ta dat (a teda asi aj da) na sud a vymahat zvysnu sumu. Ty to potom mozes dat tiez na kooperativu ale to je mala sanca. Cize to ze mas PZP neznamena ze si za vodou.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

O amortizacii uz rec bola,ak si myslis,ze vyplacanie inej opoistovni je na inej urovni tak sa dost mylis,je to uplne fuk...ked chces v pripadenehody dostatvsetky evri zaplat si havarijku
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

tu nejde o amortizaciu ale o snahu poistovne nevyplatit vobec nic

pozri frajerka robi v poistovni (inej) a kazdy den pocuvam tie story ako sa im ludia stazuju ze im kooperativa nechce vyplacat skody

proste Lelkes potrebuje prachy na tu svoju Mata Hari tak vyda prikaz nevyplacat (nelikvidovat) tj hladat vsetky sposoby ako sa z toho vyvliect.

Dokonca uz zamietli opravnene plnenie aj vlastnemu zamestnancovi.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

a co mam s tym ja ako poisteny klient, ze sa poskodeny bude sudit s poistovnou? Moj znamy mi povedal, ze on serie na zakonnu, a da si tu najlacnejsiu, ved to niejeprenho.... On si svoje splnil, a co si bude poskodeny riesit je jeho vec.
Ako, by ma zaujimalo, ktory sud by to riesil, ked niekomu sposobim skodu za 3000e na 10r aute, a po amortizacii dostane 1200€.. Aj ked ho oprava bude stat 2800€ je to proste smola, amortizacia je v zakone, a nikto mi nic nemoze, bude tam podpisany obhliadkovy technik aj vyjadrenie poistovne...

Ja mam tiez kooperativu, ano poviem ze mam znamosti, takze kryci list je to hodky schvaleny v pripade nehody, aj ked som v autorizaku kde chcu za suchnuty naraznik 2500€... Takze tazko porovnavat ako je to bez znamosti, ale pochybujem ze koop je najhorsia poistovna.. :) Isto su aj horsie... Ze clovek caka na obhliadku, a robia obstrukcie, sice ked mam znamosti, tazko daco porovnavat, ale obhl. technika nepoznam...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

poskodeny sa nebude sudit s poistovnou ale s tebou lebo ty si mu sposobil skodu nie poistovna
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

quicky napísal:O akej poistke hovoris?170e v kooperative za rok? Ak ti toto vadi ani po nicom takom nerozmyslaj;))
Zakonna je ok, to sa vybavi za par supov. Skor ma trapi havarijna, ta uz taka lacna nebude.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Havarijna sa ale rata z ceny vozidla a ma pramalo spolocne s objemom/vykonom motora ak sa nemylim ;)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5211
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mohol uskodit ak na K24a3 tusim, ma najazdene 22tis na castrol oleji, je to na LPG ? :facepalm:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Olej nie je (len) o znacke ale o mnohych dalsich veciach... Spominana znacka ale medzi tie kvalitnejsie velmi nepatri - to je fakt :D
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

ZoranICS napísal:Havarijna sa ale rata z ceny vozidla a ma pramalo spolocne s objemom/vykonom motora ak sa nemylim ;)
ja som bol v tom, ze havarijna sa rata z vykonu aj cennikovej ceny vozidla. Ak je to iba podla povodnej ceny, tak je to celkom ok. Urcite by som ju chcel aspon prvy rok, kym sa s autom neotukam (a to asi doslova :D)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

Obaja mate pravdu,je to z nadobudacej ceny vozidla;) a ako vieme ta zacina pri zakladnej verzii s motorom v4 az po dvojnasobok pri plnke V8;) -obrazne... Felipe take sa nepisr na verejne forum:) a mas pravdu zakonna mna nezaujima co zaplati poskodenemu ked ja sposobim skodu,pre mna je havarijna,osobne som ju nikdy nemal a nemozem povedat,ze by mi chybala:)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5211
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

aj v havarijnej sa pocita amortizacia atd. ak chce byt niekto na 99% safe , tak GAP :good:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12464
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

co riesite tu kooperativu furt? je to poistovna ako kazda ina. alebo si myslite ze ina poistovna sa pototo aby zaplatila co najviac v pripade nehody? ziadna, je to proste firma ktora chce hlavne zisk a nebude lutovat niekoho komu naburali auto. Znizi vyplatenu sumu co najviac. To nie je charita
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

:good:
Chris napísal:aj v havarijnej sa pocita amortizacia atd. ak chce byt niekto na 99% safe , tak GAP :good:

ihned urcite nie.. ja som mal na 4rocnom aute preplatenych 100% nakladov... takze, myslim ze pre auta nad 6r sa pocita,.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"