Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Nie je havarijna ako havarijna. Komunalna poistuje auto na povodnu nadobudaciu hodnotu, resp. na 100% ceny novych nahradnych dielov. Amortizacia plati takym sposobom, ze ak cena opravy presiahne trhovu hodnotu auta tak sa vyhlasi za totalku a vyplati sa rozdiel medzi pouzitelnymi/predatelnymi castami auta a trhovou hodnotou.

Nie vsetky poistovne to ale takto robia! Niektore vyplacaju amortizovanu hodnotu nahradnych dielov. Treba si zmluvu precitat este nez to clovek podpise ;)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

presne tak, tiez sme mali auto ktore naburali a kedze tomu vybuchli airbagy povedali ze totalka lebo to je drahe na opravu a podla tych super tabuliek amortizacnych sme dostali tolko ze sme si take auto znova kupit nemohli (nemyslim nove ale ani jazdene)

takze nie je positka ako poistka, treba citat VPP
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Teraz tu pletiete dve rôzne veci. Oprava rozpoctom a oprava preplatenim faktur. Oprava rozpoctom sa oplatí vtedy, ak si viete zohnať náhradné diely lacnejšie ako z Elitu a pod. Pretože vtedy najdu na nete najlacnejšie diely + pripocitaju cenu práce. Druhy prípad je taký, že date auto opraviť do servisu podľa rozpisu od obhliadkara a následne vám na základe vystavenej faktury preplatia PLNÚ sumu - samozrejme nemozete mať na fakture 2000 € za vymenu naraznika. Plnú sumu mi zatiaľ preplatil Allianz aj Kooperativa - teda poistovne vinnikov.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

no a ja som mal.. a preplatili mi.... len striekanie naraznika stalo 600€... takze tak.

isto ak mas 7r auto a havarijnu, a poskodis napr dvere, nejaku amortizaciu daju, pretoze len striekanie metalizovanych dveri v aurorizaku vyjde na cca 1500€.. ak nemas stare auto, tak ti daju plnu sumu za spoluucast 166€.

k tej totalne, flip je ten, ze v koop co viem si musi zohnat pomaly majitel kupcu na tu totalku.. pretoze poistovna len caka.. :)))) a to je teda riadny ofajc..
to vlastne aj zoran napisal: "vyplati sa rozdiel medzi pouzitelnymi/predatelnymi castami auta a trhovou hodnotou."... flip je ze ked znalec ohodnoti vrak na 1000€ a trhova hodnota je 4000€, clovek dostane 3000€ a vrak bude stat na parkovisku poistovne pokym sa nepreda, toto ked som pocul, som sa zacal cudovat, naco mi je pistka.. horsie je to pri sumach vrak hodnota 2000€ trhova hodnota 2200€, vtedy clovek musi cakat, pokym sa to auto preda,
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
jammal
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jún, 2009, 11:03
Bydlisko: Považská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jammal »

ja mam kooperativu 66kw/90ps = 91€ rok. pred par mesiacmi som tukol jeden renault, dal to do aut. servisu. On zaplatil zo svojho 600€ a vyplatili mu o 50€ menej ako amortizaciu, ze mu dali novy naraznik a striekanie. Na peniaze cakal cca tyzden max. dva. Keby niekto bura do mna, tak urcite idem cestou rozpoctu. Co som pocul a cital, tak este niekto na tom vyjde ziskovo. Len treba vediet kde a ako. Teraz mi obnovili zmluvu na dlasi rok, nezmenena cena. :-)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som s rozpoctom zatial vysiel ziskovo. Ono ziskovy sa da byt aj pri preplateni faktur, len to je uz trochu mimo zakona ;)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

ziskovy na rozpocte mozes byt len s tuctovym autom na ktore zozenies diely od ruky ;)

Ja som zhanal blatnik na CviRika a na celom nete som nasiel jeden v US za 300$ a jeden v nemecku za 250E a este k tomu bol z pofaceliftovej verzie cize by nesadol a oba boli inej farby. Novy blatnik z HONDY vyjde na 274E ;)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Tak moje 6g je pomerne rozsirene auto, takze som nemal problem. Ale je pravda, ze nie vsetko, co mi napisali na vymenu som aj musel menit.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5211
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

felipe25 napísal::good:
Chris napísal:aj v havarijnej sa pocita amortizacia atd. ak chce byt niekto na 99% safe , tak GAP :good:

ihned urcite nie.. ja som mal na 4rocnom aute preplatenych 100% nakladov... takze, myslim ze pre auta nad 6r sa pocita,.
no neviem sestre ukradli pol-rocnu Octu II real Edition 100 a dostala 70% s5. :?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

30% z hodnoty stratis len co don prvykrat sadnes a nastartujes...
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6636
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

undertaker007 napísal:
quicky napísal:170e v kooperative za rok
čo? :hmmm: Ja platím za hlúpu 1.6 (77.80kW) 104€/rok a to už mám akože zľavu za vernosť, začínal som na 110€/rok...
103kw za 117 V koopetative, 250e za havarijnu
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

Papek napísal:Ja som s rozpoctom zatial vysiel ziskovo. Ono ziskovy sa da byt aj pri preplateni faktur, len to je uz trochu mimo zakona ;)
aj ja :)
ono, co sa na fakturu tyka, klasicky to funguje tak ze ti v rozpocte co je urceny pre danu opravu ako strop, porobia aj ine veci, a na fakturu sa to da tak aby to vyzeralo ze sa robilo len to co sa malo.
nevidim v tom ziaden podvod, niekto ide do autorizaku a za 1000 mu nalakuju a vymenia naraznik, a niekto sikovny to da do servisu po znamosti a este si da nastriekat aj ine detaily :) (za tie prachy pol auta)

a rozpocet, na felicii to bolo bombove, rozmlatil som predok, hodnota opravy 200 nejak, minus spoluucast som dostal asi ~160, opravene doma za 40-50 eur (a bolo by to aj menej len vtedy som si pri oprave do*ebal este jeden diel co bol OK :D)

ono hlavne sa neoplati chodit do autorizaku davat nic robit, povacsinou babraci a este k tomu predrazeni...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Vo štvrtok mi pri Auparku v Žiline niečo vpálilo do auta. Nejaký šuter, alebo čo.
Časť výfukového potrubia to stlačilo, odtrhlo jednu prírubu, odtrhlo háčik, ktorým bol zavesený o karosériu a rozdrápalo pletenec.
Keď to mechanik ku ktorému chodievam videl sa díva, že to ako sa mi podarilo a že som mal šťastie, že to nerozbilo motor zospodu...
Ale našťastie to včera večer od 19:20 - 21:10 opravil. Navaril nový pletenec a tú zdeformovanú časť potrubia vyrezal a navaril novú trubku. 35€ so všetkým.
Ale sranda, že aký má pokazený výfuk vplyv na motor. Keď si odmyslím hluk, tak v nízkych otáčkach (chápte tak do 2800ot.) to vôbec neťahalo...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

landrower napísal: nevidim v tom ziaden podvod, niekto ide do autorizaku a za 1000 mu nalakuju a vymenia naraznik, a niekto sikovny to da do servisu po znamosti a este si da nastriekat aj ine detaily :) (za tie prachy pol auta)
.
prvy krat, ked som sejmul psa v 100vke som to dal robit tak jak pises v druhej polke vety.. avsak nie ja.. ale servis to isto urobil tak, ze z hodnoty opravy 3500e mu isto ostalo 2000e ktore nepouzili na nic.. auto vsak tak aj vyzeralo, diely nevelmi licovali, strana nad pravym prednym kolesom bola fuseracky urobena, ked som sa na to pytal, mi povedali, ze oni niesu autorizak, a ze oni to nedokaze takto presne stiahnut, lebo aj diely "mas lacnejsie", tak co cakas..

druhy krat ked som suchol ine auto, som sa s tym uz neparal - ved mam nove auto, platim poistku, preco by som mal auto opravovat niekde v hornej dolnej? nastastie bola poskodena ta ista cast co vtedy cca po psovi.... po oprave v autorizaku bola cena opravy 1500e - a to bol meneny cely naraznik atd /co prvy krat ani neurobili, len na papieri asi/, a auto vyzeralo ako nove... nie ako po oprave u jozka baciho v garazi..
Je pravda, ze neuznavam autorizaky, ale pri klampiarskych pracach, vymenach naraznikov, striekanie a pod... verim isto autorizaku, ktory ma originalne diely, nie nejake cinske napodobeniny, ktory ani nepasuju milimeter na milimeter... A
le ked raz dam spoluucast 166e, mne moze byt jedno, ci to dam lacnejsiemu servisu /na prvy pohlad/ a ten to urobi lacnejsie, alebo to radsej dam servisu co to opravi kludne aj za 4nasobok.. ved mna to stoji rovnake prachy = 166e...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

aj neautorizaky su casto babraci, to je jasne :)
mam znamych, ktorych mam overenych, a davam vzdy im robit to co ja uz neviem, nikdy som nebol nespokojny :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"