Programy na externom HDD

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Cumberdale
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2010, 12:30
Bydlisko: Modra,Pezinok

Programy na externom HDD

Príspevok od používateľa Cumberdale »

Dobry den vsetkym.

Zaujimalo by ma ci je eventualne mozne nainstalovat programy na externy HDD a nasledne ich odtial spustat a pracovat s nimi. Prenosova rychlost po vyjdeni USB 3.0 by nemala byt problemom, no viem ze niektore programy ukladaju do registrov a pod. cize aj do pamate pocitaca. Okrem toho neviem ci su vsetky programy schopne bezat z HDD. Viem ale ze niektore programy maju portable verziu a tieto sa tak spustat daju.Potrebujem ale vediet ci je to mozne aj u programoch ktore nemaju portable verziu.

Myslim ze moznostou by bolo aj nainstalovat win priamo na externy HDD a bootovat PC odtial po zapojeni a vyslovene pracovat len z tohto HDD. Cital som to ako moznost na zahranicnom fore,ale nie som si isty ci som to spravne pochopil.

Aby som objasnil,pracujem na dvoch pocitacoch na dvoch roznych miestach a otravuje ma neustale presuvanie (a zabudanie) suborov tak aby som mal v oboch pocitacoch aktualne verzie.Rovnako mi prekaza nekompatibilia novsich programov so starsimi verziami suborov a nutnost ukladat v starsich formatoch.Potom je v tom chaos a zbytocne zdrziavanie sa. Pracujem prevazne s grafikou , hlavne Sketchup,Vray,3DS max,Photoshop a pod. Cize v podstate co chcem je aby som nosil ulozny priestor so sebou a tie dva pocitace aby sluzili len ako zdroj vykonu. Cloudy a podobne internetove uloziska nepripadaju u mna do uvahy.

Za kazdu radu alebo skusenost vopred dakujem.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8603
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Programy na externom HDD

Príspevok od používateľa shiro »

pouzi nejake cloudove ulozisko a nemusis riesit ziadne prenasanie suborov alebo programov.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Cumberdale
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2010, 12:30
Bydlisko: Modra,Pezinok

Re: Programy na externom HDD

Príspevok od používateľa Cumberdale »

Ako som pisal,presne tomu sa chcem vyhnut.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8603
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Programy na externom HDD

Príspevok od používateľa shiro »

Nemas tam internet? nechce sa mi verit. Ak net mas, tak si to len zbytocne komplikujes.
Mozes este pouzit zodpovedajuco nastaveny zalohovaci soft (napr. cobian backup), ktory ti bude vzdy pri vypinani zalohovat zmenene subory aby to bolo furt aktualne.

Ked si program nainstalis na ext. disk, tak sanca ze to pojde na dvoch rozdielnych pc je 50%, pokial su tie pc hardwarovo odlisne...je to uz vec konkretneho programu ako sa s tym bude vediet vyrovnat. Pretoze vsetky co poznam zapisuju daco do registrov a na portable verzie veci ako 3dsmax mozes rovno zabudnut. Zatial som o nicom takom este nepocul. Preto sa to snaz riesit bez instalu programov na ext. disk ak je to mozne. Ak nebude ina moznost, vyskusaj, uvidis.

Portable photoshop som videl ale samozrejme to bola cracknuta verzia bohvie od koho a ako modifikovana.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Cumberdale
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2010, 12:30
Bydlisko: Modra,Pezinok

Re: Programy na externom HDD

Príspevok od používateľa Cumberdale »

Net mam,ale sa nan nemozem na 100% spolahnut.Potrebujem vediet pracovat 100% offline. To je ten problem.Navyse pri jednom compe nemam prave najlepsie a najstabilnejsie pripojenie,kedze internet nie je pre firmu extremne dolezity.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Programy na externom HDD

Príspevok od používateľa Snake »

Mozes si zakupit Windows 8 Software Assurance, tym dostanes pravo na Enterprise verziu ktora ma Windows To Go, tam vies nainstalovat Win 8 na Ext HDD a pracovat s nim plnohodnotne.





.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"