Kde kupujete gumy on-line?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7265
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Kupujem z nejlevnejsipneu.cz , kedze to ide cez firmu. A ostal som pri klasike Continental. Letne ContiSportContact 5 225/45 R17 a zimne ContiWinterContact TS830 195/65 R15. Zatial maximalna spokojnost :)
Používateľov profilový obrázok
gabrik8
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 23. Aug, 2013, 19:20
Bydlisko: Levoča

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa gabrik8 »

presne na tie som pozeral dokonca mám tiež 225/45 R17 (ale zatiaľ michelin pilot primacy) a zimne mám 205/55 R16 no tie majú odjazdené dve sezóny ;)... no od continental by som nespokojnosť ani nečakal to by ma asi dosť sklamali :D
Spoiler: ukázať
CASE: Phanteks Enthoo Primo CPU: Intel Core i5 3570K@4.2Ghz + Coolink: vodne chladenie; CPU Ek supreme HF, VGA: EK VGA supreme HF; Pumpa Chieftec MCP355 RAM: 2x4GB 1866Mhz (2133Mhz) CL9 Mushkin Redline MB: MSI Z77A-GD55 VGA: Gigabyte ATI Radeon R9 280X rev.2 1100Mhz/1600Mhz
HDD: Samsung 1TB SATAIII HDD2: WesternDigital 1TB SATAIII SSD: Sasmung EVO 250gb PSU: Chieftec Smart Series 600W DVD-RW: LG GH22LS30 LCD: Benq G2222HDL 22" OS: Win8 x64
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa Papek »

Zatial vzdy z nejlevnejsipneu.cz. Podla dot boli pneu vzdy z daneho roku, ci sa jednalo o leto/zimu, takze v tomto bez vyhrad. Ceny maju vo vacsine pripadov najnizsie a naviac maju dorucenie kurierom zdarma, takze asi nie je o com. Kolega raz u nich reklamoval pneu, na ktorej sa mu urobila bublina a taktiez bez problemov.
Problem som mal s nimi iba jeden a to sa jednalo o exoticke pneu, ktore mali na objednavku, ale ani po mesiaci mi nevedeli potvrdit termin dodania, tak som to zrusil. Inak fakt len spokojnost.

EDIT: teraz sme objednavali jednu pneu v Pezote (prerazeny bok), lebo sa jednalo o starsi model, ktory uz nie je nikde v ponuke. Cena tiez chrumkava, za 205/55 R16 sme platili 130 €. Samozrejme +robota za vymenu atd.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa mirjak »

no v tom rozmere ste mohli za rovnaku cenu kupit 2 nove dostupne a mat pokoj (odhliadnuc, ze sa moze situacia zopakovat)
Používateľov profilový obrázok
gabrik8
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 202
Dátum registrácie: Pi 23. Aug, 2013, 19:20
Bydlisko: Levoča

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa gabrik8 »

už som si našiel aj pár recenzii na nich a sťažnosti boli zväčša s pred pár rokov ale od kedy máju DOT na stránkach už je to podľa mnohých ok aj ceny sú v pohode len tie naše platy :facepalm: :D
Spoiler: ukázať
CASE: Phanteks Enthoo Primo CPU: Intel Core i5 3570K@4.2Ghz + Coolink: vodne chladenie; CPU Ek supreme HF, VGA: EK VGA supreme HF; Pumpa Chieftec MCP355 RAM: 2x4GB 1866Mhz (2133Mhz) CL9 Mushkin Redline MB: MSI Z77A-GD55 VGA: Gigabyte ATI Radeon R9 280X rev.2 1100Mhz/1600Mhz
HDD: Samsung 1TB SATAIII HDD2: WesternDigital 1TB SATAIII SSD: Sasmung EVO 250gb PSU: Chieftec Smart Series 600W DVD-RW: LG GH22LS30 LCD: Benq G2222HDL 22" OS: Win8 x64
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa Papek »

mirjak napísal:no v tom rozmere ste mohli za rovnaku cenu kupit 2 nove dostupne a mat pokoj (odhliadnuc, ze sa moze situacia zopakovat)
boli to Micheliny ... ale aj tak rozdiel 130 vs +/-90 € internetova. Pri dvoch novych znackovych by sme to mozno dostali na 150 ... co uz :rolleyes:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa mirjak »

ja som presne tak surne riesil (neopravitelne som presekol) Michelin v debilnom rozmere 205/60 R15 91V, nikde sa narychlo nedala zohnat, len v "znackovom" pneuservise za 150E (po zlave). Cakala ma na druhy den dlhsia cesta, nastastie som na bazosi nasie 2 jazdne dunlopy v tom rozmere s 6mm vzorkou za 40e :D ...a potom vklude cez eshopy som to doriesil.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3771
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa lezgy »

shiro napísal:
undertaker007 napísal:Niekedy treba ......a toho co pises by som smykal tiez s mojim ubohym 120nm krutakom a smykalo by kazde auto.

no chlapi ked cita tutop debatu clovek co vie ako sa tie gumy vyrabaju a ake sa kde davaju smesi granulatov.....

traduje sa prihoda

sefovi sa videlo ze auta moc zeru
tak natankoval firemne auta klasickou naftou tajne a soferom nakazal ze tam maju na skusku super skvelu naftu s neviem akymi primesami
vsetci po vyjazdeni jednej nadrze potvrdili ze je auto lepsie, lepsie taha, menej zere - co sa aj potvrdlo na ukazovateloch...jednoducho parada

no a ked im oznamil ze jazdili na tej iste co vtedy .....


tak isto aj tu

citam tu ze komusi auto hrabe pri predbiehani ..... no chcel by som vidiet sofera na tom aute

bez urazky.... nemate poniektori ani sajny o com pisete

je to ako s pc...ked chcem taktit tak si kupim taky s ktorym sa da

moj ty
undertaker007 napísal:
shiro napísal:To co mas, Lambo? --------------- chodím tadiaľ dosť často a za mokra na tie gumy skrátka nadávať musím, lebo ma tu zakaždým prešmykne...

nauc sa jazdit, asfalt s tym nema nic :)


myslim ze viacere eshopy maju tych istych majitelov a ceny sa lisia z dovodu veku pneu
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Joj akí ste všetci múdri...
Nech sa páči, prídite ma navštíviť, kľudne vám zverím svoje auto na tej konkrétnej križovatke za mokra, garantujem vám, že sa bez prešmyku nerozbehnete... ...a dám vám rovno 5 pokusov.. (pozn.: začne preklzovať pravé koleso)
Zopakujem sa, že za sucha sú tie gumy výborné, auto neodlepím ani keď sa neviem ako snažím. Za mokra katastrofa. Dovolím si tvrdiť, že jazdiť viem, mnou to nie je.
Myslím to vážne, kľudne sa ohláste, dohodneme sa, vyskúšate, uvidíte.
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3771
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa lezgy »

no bol som minuty tyzden v ZA, pocas toho fajneho vecernehno lejaku co tam vietor kose vynasal po cestach *, tak som si na teba spomenul
predminula streda +-
*nejake dilino tam malo odrzdit kontajnery

zobral som si domorodca specialne kvoli tebe, naviedol ma na tu krizovatku a nech som sa siel posrat toho kanara som presiel normalne
podotykam ze gumy pojdu na srot niekedy v marci, posledna sezona
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa undertaker007 »

No vidíš to a ja s mojimi letnými mám vždy obrovský problém - ak je cesta mokrá...
Vo štvrtok som prezul na zimné - taktiež matadory - odvtedy žiadny problém ani na mokrej ceste a teda ani na spomínanej križovatke.

(P.S.: pri prezúvaní v pneuservise som si všimol, že letné, s ktorými mám na mokrých cestách taký veľký problém majú 7 rokov a majú po celom obvode (všetky 4) akoby povytŕhané plôšky. Doteraz ich mám v kufri v aute a zrejme ich už nebudem vykladať do pivnice, ale na skládku. Zastavil som sa za mechanikom, ktorý mi ako možné príčiny dal vybúchané tlmiče, zničené čapy uloženia, alebo zlú geometriu. Tlmiče vylučujem - cca pred rokom boli všetky vymenené (ale aj mechanik povedal, že keďže som gumy používal v dobe, keď boli tlmiče katastrofálne - zničené gumy môžu byť z toho obdobia), čapy mechanik skúšal - sú tuhé, ale zistil som, že jeden ma stojí ~6€, takže keď najbližšie budem niečo objednávať - prihodím ich a následne mi spraví geometriu, keďže terajšie nastavenie nejaví známky akéhokoľvek vyosenia)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa shiro »

no, a uz vies preco si smykal...na 7 rocnych gumach jazdi len blazon, aj ked niesu vydrate...ta guma je uz proste naprd.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa Wizik »

Teraz som nakupil na centrumkolies.sk

Disky + 205/55/16 gumy Vredenstein snowtrac 3 za fajn cenu, DOT 2213 takze pohoda, sice od objednania to trvalo tyzden, ale inak som spokojny.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa Easa »

Už sa teším ako idem meniť zadné 265/35 ZR18, krasnych 200e za gumu :D
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kde kupujete gumy on-line?

Príspevok od používateľa mirjak »

ak mozem do tejto temy... poradte letne pneu 235/45 R17. Je to na Passat 4M, rodinne jazdenie, ziadny extra vykon. Rychlost/zataz v tom rozmere splnaju vsetky.
Neviem, ci mi treba gumy s "ochranou rafikov", kazdopadne vsetky disky teraz vyzeraju takto, pripadne horsie. Predchodca casto parkoval cez obrubnik... http://i61.tinypic.com/335772s.jpg Nasiel som na gumy.eu Dunlop 235/45R17 Y SP Sport MAXX TT XL, cena len 90E, no asi je to stary model...
Ak je to blbost, tak snad tieto Continental 235/45R17 Y SportContact 5 FR cca 117e (?)

EDIT: najnovsie poskulujem po Goodyear EA F1 Asymm 2 XL FP

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"