Rockstar Bidco žaluje Google

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
FoboSVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 352
Dátum registrácie: Pi 28. Jún, 2013, 13:19
Bydlisko: Bratislava

Rockstar Bidco žaluje Google

Príspevok od používateľa FoboSVK »

http://mobil.idnes.cz/zaloba-proti-goog ... b_tech_vok

Čo si otom myslíte? Vyzerá to naozaj dosť vážne. Google sa o patenty spoločnosti Norton pobil až do výšky 4.4 miliardy. Museli byť preňho dosť dôležité. A myslím že sa budú týkať "jadra" androidu. Ak majú tie patenty naozaj takú silu a vlastný ich aj Apple (známy ako agresívny hráč) tak myslim že by sa mali začať obávať "mále" firmy ktoré sa zameriavajú iba na výrobu telefónov (google, samsung to myslím prežije). Apple chce myslím dosiahnuť zakáz pre ďalší vývoj androidu, a myslim že má v pláne úplne zrušiť konkurenciu- malé firmy ktoré sa zameriavajú iba na výrobu telefónov. Dočítal som sa že tieto patenty chcel hlavne Steave Jobs (a ten vedeľ...) vraj aby spomalil resp. zastavil vývoj androidu (?počítal stým že bude tak populárný?). Ešte taká myšlienka ma napadla... Google teraz vidal KitKat ktorý sám vyhlásil že ho optimalizoval tak aby bol použiteľný aj na starších a slabších zariadeniach ktoré už dávno stratili podporu (tým by ziskal veľmi veľkú časť používateľov- veď keď idem po meste bežné stretnem aspoň päť telefónov Galaxy Ace). Ako by vedeľ že sa to niekedy stane tak chcel vydať niečo globálne (a rozšírenie na zariadenia nechal na chlapcov z xda). Myslim že pre Android a celkovo mobilný trh čakajú ťažké časy.

To je môj názor... a aký máte názor vy?

PS: Prepáčte gramatické chyby... Nemal som čas si to skontrolovať.

Návrat na "Debata o všetkom"