Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Figio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 967
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Figio »

Wizik napísal:Cena bola nizsia ako je v inzerate, sice celkovo vyssia ako sa na ten rocnik patri, ale vzhladom ku stavu a kilometrom som to zobral aj napriek vyssej cene.
Nechcem byt zly ale cenu mal nastavenu dost mimo, dufam ze si dal max 11k, za 11 idem predavat e91 318d r. 2009 v podobne peknej vybave (nema akurat siber a xenony, zato ma navi co vyzera o doost lepsie) :-)

ale som rad ze si zobral bavora, sam uvidis ze je to skvele auto, aj ked ani ja ani ty s nasimi motormi nevyuzijeme jeho potencial ;)
VZDY predavam aj inde
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Mám takú zatiaľ čisto teoretickú otázku. Už nejakú dobu pijem oveľa menej + začal som pracovať popri škole. Chcem začať na niečo šetriť, hneď ma napadlo auto, keďže ma už nebaví stále zháňať odvoz na Slovensko. Za cca akú cenu sa už dá kúpiť schopné vozítko ? Najradšej by som bol, ak by to bol benzín. Mesačne by som mal podľa štatistiky byť schopný ušetriť niečo medzi 200-300e, ako kedy, niekedy možno kus viac. ( rozumej o cca 50-100e ). Fakt je to zatiaľ čisto teoretická otázka. Napr. teraz by som mal asi možnosť zohnať Hyundai Lantru ročník cca 96 s tým, žeby som ju dal dokopy. (ešte neviem, čo všetko je na nej zlé )
Hlavne sa chcem spýtať takto, je to dostačujúca mesačná hodnota na zvládnutie auta? Vôbec neviem, aký cca by som mal mať mesačnú rezervu, aby som to finančne utiahol.
Favoriti na auto sú Opel Astra, bmw E36 , mazda 323, možno fábia a pod.

ďakujem za Vaše postrehy.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

E36 sa daju splasit za dobry peniaz, ale urcite by som pozeral min. 320i.
Do 4 valcov by somurcite nesiel.
Pozor na hrdzu na podbehoch + stresne okno nechci, zvykne to zatekat.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12461
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak kupis srot tak cely rozpocet budes davat do oprav. ak kupis dobry zachovaly kusok, tak budes do toho liat akurat benzin a olej. + klasicka zakladna udrzba.
Nekupoival by som srot co treba davat dohromady. vysoka pravdepodobnost ze do oprav vrazis nikolko krat viacej ako je cena auta. treba hladat jazdenku do ktorej len sadnes a ides. Akurat zakladna vymena Olej, filtre, pripadne rozvody.
Ak chces financne nenarocne auto, tak sa poinformuj aj co pripadne stoja nahradne diely.
z toho co si pisal by som som obzrel po mazde 323, velmi dobre autocko a daju sa kupit za super peniaze. Pripadne Honda Civic.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Tomasjerry napísal:E36 sa daju splasit za dobry peniaz, ale urcite by som pozeral min. 320i.
Do 4 valcov by somurcite nesiel.
Pozor na hrdzu na podbehoch + stresne okno nechci, zvykne to zatekat.
320i studentovi? :facepalm:
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5211
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

s tvojim rozpoctom a "skusenostami" by som hned e36 vylucil, lb 99% je zhumplovanych a to auto si proste stale pyta...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Preco nie, zalezi ako sa bude chovat / starat a casto puzivat.
Inak kamos ho ma, co si myslys, kolko to zerie ???
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Spotrebu až tak silno neriešim, keď tak by šlo na plyn. Diely + servis si viem zohnať za dobrú cenu. ZatiaĽ fakt len zisťujem, že akým smerom sa dať, koľko cca šetriť atď. Práveže rozmýšlam nad tým, či vôbec má cenu dumať nad autom, teda pri takom nízkom rozpočte.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Krutibrko napísal:Spotrebu až tak silno neriešim...
Ale mal by si, ta tvori najvacsiu cast nakladov na auto (ak je samozrejme auto v poriadku a nepotrebuje opravy).
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

320i? Pre studenta nie. Motor fajn, pekny zvuk, ale ta spotreba je proste vysoka, aj ked 150 kobyliek je tak primerana hodnota na take auto. Ono na dialnici je to v pohode, ale v meste to pod 12 hadam ani nedostanes. Teda s automatom urcite nie, manual som nejazdil.
Ak uz nieco najneporuchovejsie a najlacnejsie na udrzbu, tak ideal daco, co ma aj jednoduchu konstrukciu. Uz len taky Civic, kde mas viacprvkovy zadok a dojity lichobeznik v predu je drahsi, lebo tam mas milion silentblokov, ktore pri tak starom aute treba skor ci neskor vymenit. BMW ma ten zadny viacprvok tusim este zlozitejsi. Myslim, ze Astra G mala jednoduchsiu napravu, aj ked si pamatam, ze zvykla po dlhsom case buchotat. Motory boli fajn a pokial nenatrafis na blbych mechanikov, co budu pri prebijajucej cievke chciet menit hlavu motora, tak je to ok. Ideal, ak si vies auto udrziavat sam, lebo sam vies, co si menil a co tomu je alebo nie je.
Auto ma tu vyhodu, ze ti vie usetrit cas a to o dost. Tam, kde som kedysi ratal hodinu (a viac) na presuny, tak to zvladnem za par minut. Hlavne ked sa mam trepat na opacny koniec bratislavy. Samozrejme to je drahsie, ale mne je cas vzacnejsi ako tych par euro, ktore dam na prevadzku auta.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5211
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

kup fabiu 1.4 mpi, aj ked sa ti podari 16V, ak kupis zachovalu spolu s LPG tak budes vysmiaty a naklady akoby si cestoval vlakom :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Papek
Teba co zrazilo ??
12 litrov ma moje 4,0 L V8 auto.
320i nema nikdy v zivote taku spotrebu ak nejazdis ako prasa. Taku spotrebu budes ma ak ti neklesne za jazdy otackomer pod 4000.
Kamos ho ma a teraz ked ma tazku nohu a posratu lambda spotrebu 9 v meste.
Normal 7 - 8.
12 mam ja v meste ale LPG. Ak sa nezeniem tak mi to zerie 10,6 benzinu na 100 v BA.
Ja mu nevravim, ze ma kupit BMW, ale ak sa prenho rozhodne tak aspon nech vie, co urcite nekupovat.
EDIT
tak nech si potom kupi FIAT panda
Ten ma total jednoduchu napravu (zadnu), na nej sa nema naozaj co posrat.
Benziny su spolahlive. Tie auta sa aj nepriek svojej velkosti slabo predavaju (nik koho poznam ho nechce predat lebo je naozaj spolahlive, co som nechcel verit lebo FIAT ;) )
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ak by som do toho auta len tankoval + menil kvapaliny a veci k tomu, tak to by bolo extrémne super. Rátam s tým, že občas sa niečo pokazí, mňa len teoreticky zaujíma, koľko cca musím mať aspoň rozpočet, aby som bol schopný utiahnúť nejaké auto.

Čo sa servisu týka, tak tam som si istý, že bude dobre servisované a neodrbú ma. Na Civic som zabudol.
Mne tam ide hlavne o to, či je to ako taký rpozpočet na to, aby som si mohol dovoliť, auto alebo nie, pretože nemám absolútne šajnu, koľko to môže mesačne vychádzať.

ďakujem teda zatiaľ za info, dosť ste mi pomohli :)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5211
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

jaka fikcia na 20i R6 v meste spotreba 7-8l :facepalm:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12461
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

7-8l??? tomu neverim, mozno tak na felicii

krutibrko: ono sa neda povedat ze kolko potrebujes mat rozpocet pri starom aute. ak je v dobrom stave tak nemas problem. lenze ak nejaku rachotinu tak si treba pripravit nejaky cash. Potom ide len o to co je to za stare auto a ci jeho oprava neprevisi jeho cenu. Preto ak stare auto, tak abz diely sa dali lahko a relativne lacno zohnat.
Ak sa ti paci fabia, tak chod kludne do nej, lacne diely, jednoduche auto. ale za tu cenu by som siel skor po japoncoch kde je uz vyzsia vybava
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"