Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Sphyn0x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1944
Dátum registrácie: Pi 27. Nov, 2009, 20:53
Bydlisko: Bratislava IV

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sphyn0x »

Tomasjerry napísal:Tak to mas dokonca double vanos + Valvetronik. ALe odporucal by som ho pozriet, asi bude netesny, nakolko by ti to takto zrat nemalo.
Netrasie ti motor na volnobehu ?
A ja že double vanos má až E46 :D
///
Spoiler: ukázať
Intel Core i5-750@4214.03 MHz | Noctua NH-D14 | Asus Sabertooth 55i | Asus Radeon HD5870 | Kingston 2x2GB HyperX 1600MHz | Samsung SpinPoint F3 1TB | Enermax MODU87+ 600W Gold | Windows 7 Ultimate x64 SP1 | Lancool DragonLord PC-K62 | Samsung P2450H | Razer DeathAdder Black Edition | Roccat Arvo | AKG K242 HD | Vsonic GR06
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

ericc64 napísal:Hosi uz mate prezute ? Rozmyslam ze to cez vikend uz prezujem, je uz dost kosa .
Dnes v robote som počul predpoveď počasia - možné sneženie od 1000 m.n.m. + najvyššia denná teplota za posledný týždeň bola 1× nad 13°C + predpoveď na ďaľší týždeň hlási najvyššiu dennú teplotu max. 15°C, takže som dnes naložil do kufra zimné a zajtra prezúvam (dúfam že nezabudnem :facepalm: )
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ak by som mal možnosť získať ten Hyundai Lantru za pár šupiek ( cenu auta zanedbáme ) , chytá ho hrdza. Dá sa s tým niečo robiť ? Do pieskovania sa mi veľmi nechce, je niečo efektívnejšie a nízkonákladové ? Alebo ako na hrdzu ?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12461
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je otazka na klampiara, niektore auta orpavovat hrdzu je za trest a nie je to lacne. ak je to hrdzave a mas nejakeho znameho klampiara, treba ho zobrat so sebou a nech sa na to pozrie. uvidis co ti povie, pripadne za kolko to dokaze opravit, alebo to osetrit.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5211
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

nechapem co to riesis, povozi sa rok-dva, dosporis, uvidis co ti sedi a co ne , predas (das do srotu) a kupit novsie a lepsie
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

tak asi, hrdzu nechaj hrdzou, ak to je auto za par supiek tak "vyjazdi" kym sa nerozpadne a mas :D a zatial nasetris na nieco rozumne :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5211
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

niekoho v BA kto lepi 3M folie a ma slusnu robotu a vieme vybavit zlavu nemame ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
ericc64
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 8293
Dátum registrácie: So 01. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: IL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ericc64 »

undertaker007 napísal:Dnes v robote som počul predpoveď počasia - možné sneženie od 1000 m.n.m. + najvyššia denná teplota za posledný týždeň bola 1× nad 13°C + predpoveď na ďaľší týždeň hlási najvyššiu dennú teplotu max. 15°C, takže som dnes naložil do kufra zimné a zajtra prezúvam (dúfam že nezabudnem :facepalm: )
Ja byvam na horach, tu je este vacsia kosa, takze cez vikend idem na to ... Tu uz ma vacsina ludi prezute ...
Delid CPU --- AM5 / 1700

MB: ??? CPU: ??? RAM: G.SKILL 48 GB KIT DDR5 8 000 MHz CL40 VGA: ASUS Turbo GeForce RTX 2080 Ti SSD: WD Black SN850 1TB + Kingston KC3000 1TB PSU: FSP Fortron Hydro Ti PRO 1 000W CASE: Streacom BC1 LCD: Alienware AW3225QF KEYBOARD / MOUSE / MOUSE PAD: Logitech MX Keys + Logitech G305 + A4tech X7 SOUND: Creative Gigaworks T20 II + Bang & Olufsen Beoplay H95
COOLING → CPU: Alphacool Core 1 VGA: EK-Vector RTX RE Ti RGB - Nickel + Plexi RAM: IceManCooler Full Nickel Water block + IceManCooler Full Nickel RAM Heatsink RADIATOR: TECO TK 2000 Chiller PUMP: 3x D5 TUBING: EK 16/12 FITTING: Barrow 16/10 + Koolance QD3 FANS: 10x ARCTIC P12 PWM PST CONTROLLER: Aquacomputer OCTO FLOW SENSOR: Aquacomputer High Flow LT FILTER: IceManCooler F40 Glass Filter
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

To Sphyn0x:
Nemas pravdu ak ma M52TUB20 tak uz ma double Vanos
Zdroj
Viem lebo druhy kamos mal M52TUB28
To ti bolo zihadlo :) Nakoniec ho oprel o zvodidla ked isiel z dialnice do avionu (vraj nevidalo) ;) Skoda auta :(
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

otazne je ze ako rychlo zchadzal tym vyjazdom, ak 90-100 tak sa nedivim

kolega isiel s fabkou II kombi po dialnici s nastavenym tempomatom a tiez chcel zist ale zabudol stupit na brzdu tak tie zvodidla prerazil
auto na totalku ale on celkom v pohode, takmer nic mu nebolo len skrabance

dalsi kolega oprel fiat bravo (stara kraksna) o zvodidla pri zjazde z pristavneho na bajkalsku

fakt neviem ako ti ludia jazdia, asi myslia ze tie gumy su k ceste prilepene a fyzika im nehovori ale ze vobec nic
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

tak, niekedy sa okolnosti pozliepaju tak ze ta to vyhodi zo zakruty aj ked to necakas ;)
v zjazde z pristavneho na bajkalsku som tiez tunoval zvodidla raz, kombinacia cerstvo prezutych zimnych gum a mokrej cesty, a moje neuvedomenie si tohto faktu (zo zvyku som siel 80 ako na letnych), a uz som sa len smykal a snazil sa co najviac spomalit nez pride naraz :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Tak ako pises, tak ta zakruta je povestna :)
Pekne pekne, no on si zahral pinball ale s autom namiesto gulkou. Poriadne to oplieskal a nakoniec este stihol pomaly aj na kolajnice skocit. Podvozok v haji, kasna total pokrcena takze smola. Skoda toho motora bolo to fakt zihadlo. No tusimho strelil niekomu.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

na tom zjazde je taka modra hranata znacka s napisom 50, ona tam nie je na srandu
proste odporucana 50tka a kazdy kto ide rychlejsie ide na vlastne tricko a riskuje pinnball
na mokrej ceste s nezabehnutymi gumami by som si tadial nedovolil ist 80 ani nahodou
Obrázok

http://www.vodicak.sk/files/signs/a8.png
A8 - Nebezpečenstvo šmyku: Značka Nebezpečenstvo šmyku (č. A 8) upozorňuje na miesto alebo úsek vozovky so zvýšeným rizikom vzniku šmyku vozidla aj na suchej vozovke.
http://www.vodicak.sk/files/signs/e9.png
E9 - Nepriaznivé poveternostné podmienky: Dodatková tabuľka Nepriaznivé poveternostné podmienky (č. E 9) obmedzuje platnosť značky, pod ktorou je umiestnená. Používa sa najmä v spojení s výstražnými značkami, ktoré upozorňujú na nebezpečenstvo v určitom úseku vozovky, napríklad na podmienky mokrej vozovky alebo iné nepriaznivé poveternostné podmienky.
http://www.vodicak.sk/files/signs/ip10.png
IP10 - Odporúčaná rýchlosť: Značka Odporúčaná rýchlosť (č. IP 10) informuje o odporúčanej rýchlosti za normálnych podmienok; odporúčaná rýchlosť sa vyznačuje číslom alebo číslami v kilometroch za hodinu.
Naposledy upravil/-a scarinko v Št 07. Nov, 2013, 10:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som si vzdy myslel, ze ta 50tka je myslena pre Fabie za mokra :-D Raz som tam v dazdi asi v 70 chytil smyk, ale az na vyjazde zo zakruty. Nastastie ma posunulo iba do praveho pruhu a pokracoval som dalej. V lete sa tam da ist v pohode tych 110, skor zavisi od spolujazdca, ako velmi na vas krici :laugh:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scarinko »

Papek napísal:....V lete sa tam da ist v pohode tych 110....
a pre toto sa nam jazdi po slovenskych cestach tak ako sa jazdi a policajti striehnu za kazdym rohom

EDIT: btw papek neviem ci si si vsimol tuto znacku pri zjazde
Obrázok
po tej ceste by sa aj tak malo ist max 50km/h a teda ta dalsia modra 50tka je tam podla mna navyse
Clovek ktory tadial chodi 110 podla mna nema co robit na ceste lebo ohrozuje seba a hlavne ostatnych ucastnikov cestnej premavky

Nevravim ze jazdim vzdy podla predpisov ale toto je trocha silna kava.
Naposledy upravil/-a scarinko v Št 07. Nov, 2013, 10:32, upravené celkom 2 krát.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"