Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

bal by som sa kupit zariadenie za take prachy z dovodu, ze co s tym, keby sa mi pokazilo?
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa 643 »

GIGABYTE R9 280X OC 3GB GDDR5 mi ani za prd nevie ist na 605KH/s any ideas?
I 13 G1 shaders 2048 E 1160Mhz M 1600Mhz
janlences
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 02. Dec, 2013, 12:41

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa janlences »

dajme tomu ze nekradne a produkt bude fungovat a nepokazi sa ja hovorim zatial len cisto teoreticky ci by sa to oplatilo ?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7768
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

643 napísal:GIGABYTE R9 280X OC 3GB GDDR5 mi ani za prd nevie ist na 605KH/s any ideas?
I 13 G1 shaders 2048 E 1160Mhz M 1600Mhz
daj -I 20 -w 256 -thread-concurrency 22400
a pripadne zniz takty
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

zalezi kedy ti to pride, ak za pol roka, tak to uz mozu byt take masiny za 1000€ a navratnost investicie tym padom bude uplne ina
janlences napísal:dajme tomu ze nekradne a produkt bude fungovat a nepokazi sa ja hovorim zatial len cisto teoreticky ci by sa to oplatilo ?
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa 643 »

ked sa hram s -thread-concurrency tak cgminer ide dole ...
janlences
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 02. Dec, 2013, 12:41

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa janlences »

halflifeman napísal:zalezi kedy ti to pride, ak za pol roka, tak to uz mozu byt take masiny za 1000€ a navratnost investicie tym padom bude uplne ina
janlences napísal:dajme tomu ze nekradne a produkt bude fungovat a nepokazi sa ja hovorim zatial len cisto teoreticky ci by sa to oplatilo ?
garantovana doprava je do 31.3 2014
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

no to je dost neskoro by som povedal, za tu cenu asi by som to neriskoval, obtiaznost moze byt dovtedy brutalna
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
janlences
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Po 02. Dec, 2013, 12:41

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa janlences »

nasiel som este par dalsich:
https://www.blackarrowsoftware.com/stor ... o-x-3.html
http://www.xtrememiners.net/#!products/cngp
https://www.kncminer.com/categories/miners
a este som sa chcel spytat kolko by to asi vynasalo za mesiac ak by som si objednal Sierra 1,200 GH/s a prislo by to v january ?
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

caute,
chcel by som investovat do bitcoins mining vacsiu ciastku penazi a chcel by som si kupit toto https://hashfast.com/shop/sierra-third-batch/ co nato hovorite oplati sa to este ?
Ak pri sucasnom kurze ratame 6BTC a ak dodrzia termin, mozno by sa to aj vyplatilo. V dolaroch urcite neprerobis. Ale ci je vyhodnejsie kupovat taku masinku alebo rovno BTC tak to je velmi tazka otazka. Sam som od rana rozmyslal, ci za 13BTC kupim toto:
https://www.kncminer.com/categories/miners
Nakoniec mi to vyslo tak, ze nebudem riskovat a necham si BTC. To je ako ruleta, musim riskovat 12BTC kvoli nadeji ze vydolujem o par BTC viac. Rovnako tak mozem vydolovat trebars 3BTC a o zvysok pridem. Nie som gambler, necham si BTC.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Asnod »

janlences napísal:dajme tomu ze nekradne a produkt bude fungovat a nepokazi sa ja hovorim zatial len cisto teoreticky ci by sa to oplatilo ?
Ciste teoreticky sa to neoplati, lebo ho uz asi dalej nepredas kdez to graficke karty si svoju hodnotu krasne drzia kedze sa pouzivaju aj na uplne ine veci, jedina nevyhoda je spotreba.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
tomas85m
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Ne 01. Dec, 2013, 19:22

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa tomas85m »

este poporosim fundovanych ludi o zopar rad

jedna sa mi hlavne o stranku btc-e.com

ked si budem chciet dobit litecoiny na ich penazenku, tak to spravim tak, ze v menu Finances, kliknem pri LTC na deposite a na cislo tej mojej penazenky prevediem litecoiny cez program Litecoin QT, alebo sa mylim?

A este jedna modelova situacia, dajme tomu ze uz mam litecoiny na svojom ucte na btc-e.com.
A teraz by som ich chcel predat za Euro. Vyberiem moznost Sell LTC a co potom dalej? Ten konverzny kurz mam nechat taky ako je v Highest Bid Price alebo si mozem zvolit vlastny kurz? Ak by som nechal ten, co tam je a budem pokracovat dalej, tak to hned odo mna kupi burza alebo nejaky individualny kupec? Ako dlho to trva ten proces vymeny alebo predaja? Prosim o detailne objasnenie. Vopred diki
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

hned pod oknom predat mas stlpec s protiponukami a kurzom...tam si vyber kurz a zistis kolko akurat za dany kurz ponukaju..
i7
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

ty mas na btc-e bud moznost predat ihned za aktualny kurz resp. to je kurz, za ktory to uz niekto chce kupit
alebo si zvolis svoj kurz a automat bude cakat, kym taky kurz nastane a preda to vtedy, na takomto principe sa da pekne zarobit, ale musis mat stastie na kolisave kurzy, ja som tak experimentoval s vymenou z BTC/LTC a naopak a podarilo sa mi napr. asi za hodinu so sumou 0,2 BTC zarobit 0,03 BTC ale potom to uz take vyhodne nebolo, lebo zacal kurz iba klesat, vtedy musis cakat aj do druheho dna, proste je to nevyspytatelne, keby sa mi to podarilo s vyssim obnosom, napr. niekolko BTC, tak si vies sam spocitat zisk
ale ked sa zlaknes, ze kurz ide dole a myslis si, ze uz sa to nevrati, tak v rychlosti predas nevyhodne a mas stratu, takze treba pri tom pevne nervy a trpezlivost
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Chris »

lol, to uz rovno mozes venovat tradingu a zacat trejdit ci na forexe, alebo na burze :facepalm:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Kryptomeny"