Posilnovanie

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Užívateľské meno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 21:36

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Užívateľské meno »

no ved to :) dik za odpoved.

asi idealne kombinovat vsetko, pestrost..

padla tu aj otazka ze ci sa da pomocou olypisjej tyce doma odcvicit 100%...

da sa?

alebo pre zaciatocnika stacia dve variabilne vahy/cinky a da sa nejak rozbehnut?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

prsia so samotnou cinkou tazko, to skorej robit nekonecno klikov s kotucom na chrbte
chrbat - mrtvy tah, pritahy k pasu
ramena- tlaky na ramena v stoji
biceps- klasicky bicepsovy zdvih obojrucne
triceps - francuzske tlaky v sede/v stoji
nohy- drepy

takze ano da sa zacvicit cele telo a keby mas k tomu jednu lavicku tak aj prsia:)
Užívateľské meno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 21:36

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Užívateľské meno »

1 lavicka, keby sa dala zlozit tak, ze sa mi zmesti pod postel (12cm), tak super.. (ak nie tak hadam na skrinu by som ju dal (30cm)
proste take fitko v izbe, ze to rozlozim a mozem ist vlastnym tempom.
nemam rad vo fitku, ze niekto tam keca a obsadi pristroj, stale tam prosit ze ci tam cvici alebo nie, plus ked daju otrasny playlist atd..
takze by som to chcel vyskusat, len neviem ako s jedorucakmi, lebo bolo by dobre kombinovat tie vahy aspon tak po 2kg.. ale to by asi islo, ze ?
lenze pred 10 rokmi som kupoval jednorucky (tusim ze 8kg, 3kotuce) za mozno 200 alebo max 500 Sk v tescu
dnes? kukam na nete a 10kg stoji cez 20eur, resp ine kotuce az 30-40.. co mi pride sialene za 10kg zeleza
alebo tak stupla jeho cena ?
predpokladam ze zelezo by bolo idealne, alebo iny material je lepsi? (parkety, takze bud pogumovvane, alebo maly koberec?)
vdaka za kazdu radu :)
aj tie kliky s batohom na chrbte by neboli zle..
ide mi o zvysenie hmotnosti, takze asi objemovka, tak 15kg hore... bude to makacka no :)
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Leon »

Piť čisto proteiny je proste DEBILINA najvacsia,... už si to konečne uvedomte, že sa to nevolá DOPLNOK len tak pre nič za nič,... sú to len doplnky K STRAVE !!
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

a kto hovori o tom,ze iba samotny protein zaruci rast svalov? :) prehliadol som nieco?

tak isto ani s injekcnym testakom bez stravy svaly nenarastu:)

neviem ci by som investoval zrovna do "sukromnej" posilky tohto razu,pokial ti ide o tie spomenute problemy:) mozes si dat sluchatka do usi a okrem toho som sa nestretol nikdy s tym,ze nemam co cvicit lebo je stroj obsadeny , minimalne neni problem sa spytat ci sa mozte striedat :good:
Užívateľské meno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 21:36

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Užívateľské meno »

ake nevyhody tam vidis? :) teda okrem toho, ze ako som cital, majoritu ludi by to demotivovalo v cviceni... mozno este obmedzenie v pocte/sposobe cvikov?
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Viete mi povedat, co sa deje so svalom po cviceni,ale v strave je minimalne mnozstvo bielkovin..tj menej ako gram na kg vahy..
Je mi jasne ze neporastie velmi..skor mi ide o to,ci sa nescvrkne
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

Scvrknut neni spravne slovo:) ale rozumieme sa.vo vseobecnosti ked nemas dostatok sacharidov tak energia ide z bielkovin a tym v podstate si "palis" svalovu hmotu. Cize zklad je mat dostatok cukrov na fungovanie a nasledne sa ti nepalia svaly,cital som jednu studiu ak sa nemylim tak pre fungovanie bezneho cloveka staci 1g na 1kg vahy bielkovin. Pokial je to menej avsak mas dostatok cukrov tak sa sval "udrziava resp pomaly zmensuje" objem...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

cukrov mam dost..ale bielkovin minimum..ma nejaky zmysel v takomto stadiu cvicit ? sila mi dole nejde
Užívateľské meno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 21:36

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Užívateľské meno »

a kde nakupujete cinky? za rozumnu cenu?

a pri klikoch, odporucate podporu pre kliky?
myslite ze sa klby na zapasti potom menej namahaju ?

resp viete odporucit sportovy obchod v BA ?
nieco take male, rodinne, nie exisport a podobne..
nech mam pocit dobeho skutku ze podporim niekoho kto tomu rozumie a podobne..
tj, kde maj utie cinky, lavice, a doplnky pre kluky a tak..

a idealne vyrobene na SR
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Sky »

Zbehni do kovosrotu a popytaj sa na zavazia, ja ked som zacinal tak som tiez tam kupoval za par centov/kg, ale to sa musis dohodnut s veducim nech ti brnkne lebo to ide ako teple rozky.
Kazdopadne v posilke odcvicis daleko lepsie ako doma, staci ti vyhliadnut si ten spravny cas kedy tam je najmenej ludi a mas volne vsetko bez problemov :)
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja mam doma lavicku, dostatok zavazi, kladku, hrazdu, beziaci pas... a aj tak sa mi uz nechce :D ...
viem, ze vo fitku by som cvicil, len tam mi je zas vela 15-20e mesacne davat.. strateny pripad som :D... a uz hlavne ciitm, ze nemam kondiciu odkedy som prestal behat, ale brutalne... :laugh:
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

neverim,ze niekto povie ,ze 20e mesacne pre osobny rozvoj, dobry pocit a v konecnom dosledku aj v prospech zdravia je vela.. ved 20e su cigarety na tyzden,alebo 3x posedenie pri kave:) to ozaj si myslim,ze najde hocikto.

a rozhodne sa pripajam k nazoru,ze v posilke clovek lepsie odcvici,uz len preto ,ze ked sa tam donutil ist tak nechce aby mu prepadol cas a peniaze:)
Užívateľské meno
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 47
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 21:36

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa Užívateľské meno »

nejde o cas a peniaze, ale o tom ze zda sa mi ze v domacom prostredi mam pokoj a to ze som tam "najtensi" ma moc demotivuje :)
(ale paradoxne ma motivuje to, ked tam vidim hrubsich ale daju mensiu vahu ako ja, aj ked, ani ja a mozno ani oni nejdu naplne)
konieckoncov, lavicka stoji asi tak 5mesacnu pernamentku, cinky tiez dost, takze domace fitko je drahsie ako hentie..
al emozno sa mylim a doma sa nebudem vediet motivovat/sustredit.. ale napriklad cviky vlastnou vahou, k tomu sa donutit viem (odkukane nejake z youtube a podobne)
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Posilnovanie

Príspevok od používateľa quicky »

ja sa doma nedonutim ani 20klikov spravit :) ale to som ja.

Návrat na "Debata o všetkom"