Telefón

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Telefón

Príspevok od používateľa Zubesuch »

ako ja som sa najviac bál tej váhy :D, lebo každý v diskusiách lamentoval aký je ten telefón heavy. ale zistil som, že som sa bál úplne zbytočne. žiadnym spôsobom mi to neprekáža. Je to o zvyku. A teraz ako neviem čo je na tej váhe také ukrutné. neudržíte v ruke váhu dvoch čokolád (200g)? ťažké do vačku? Schválne si odvážte váhu vlastnej peňaženky. Keď niekto povie, že mu vadí veľkosť to beriem, ale váha vôbec.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3931
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Telefón

Príspevok od používateľa Memnon »

Mal som Evo 3D, uz to bol cvalik, bol to tazky telefon, velka ostara, mne velkost telefonu neprekaza a v zime mi to je jedno, ale v lete je citit kazdy gram
Az ti to nevadi ok, ja by som uz tazku svinu nekupil, to radsej doplatit na l925
Ps: nie som ziadny drobcek
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13005
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ja sa trošku ešte vyjadrím ku michalkom nekonečné vychvaľovaného androidu...na počudovanie len a len vďaka novinke v podobe lumie 1520 ;)

hry - najväčší dôvod, prečo desktopový a mobilný HW ide vpred, takže trošku k tomu...
príkladov je mnoho, no vyberme MC4
d´ame si tu tri vlajkové lode - iPhone 5S, Note 3 a Lumiu 1520
ak si dáme vedľa seba ajfón a note 3 (note 3 prezentuje android a je jedno, či je to note, G2, neyus 5,...výkon je rovnaký, no niekedy trošičku to ide lepšie na note, raz na gčku atď. Atď.)
uvidíme okamžite rozdiel - na prvý pohľad sú obe plynulé, no o sekundu neskôr už pozorujeme diametrálne rozdiely...na 5S to ide bez zaváhania a predpokladám, že to ide stabilne na 60fps, pričom na androide vidno nejedno zaváhanie a stotinový fps drop (seknutie/lag) - rovnako, že tot beží skôr na 30 fps, čo je ľudské oko jedno, no viac fps pridá na hladkosti; ak niekto bude apelovať na nižšie rozlíšenie ajfónu, tak rovnaký výsledok dosiahneme aj pri ipade, ktorý ma rozlíšenie 2048x1536;
nakoniec si porovnajme note 3 a lumiu 1520 s tým, že dajme ajfón bokom a vualá...ak porovnáme výkony tak je to úplne rovnaké ako v predchádzajúcom prípade, teda s tým rozdielom, že teraz tam nie je ios device ale lumia...priam by som povedal, že to skôr vyzerá ako veľký ajfón a pri porovnaní ipad mini 2 a lumie to už vyzerá, akoby lumia bola nový ios device...všetko krásne so stabilnými 60 fps..."and here comes a thing, my friends"...lumia má snapdragon 800 s adreno 330 (čo je jasné) s o niečo nižším taktom ako androidy al len o kúsok a 2 gb ram...takže źtu jasne vidíme, že HW v našich milovaných androidoch je silný, no optimalizácia u androidu, ktorá je na zaplakanie spôsobí, že zreže reálny výkon HW o dosť peknú časť...ale výrobcovia na to kašlú...budú pchať 8 jadrá, 16 jadrá...prídu s PCi express adaptérom, aby sme si na naše androidy napojili GTX 780Ti, no aj tak budú aplikácie, videá a hry bežať zle...hlavne, že majú ústa a nazývajú užívateľov iOS ovcami...ovce sú oni, pretože tým, že si kupujú tieto sračky (neberte to tak extrémne, aj tak svoj note 3 ľúbim) podporujú to, že takto to vyzerá...globálna fragmentácia, oničom optimalizácia a neuveriteľná a neprípustná spotreba RAM...čiisto nainštalovaný windows 7, čo je dektop žerie toľko ram po spustení ako android po spustení, čo je len taký malý prcek oproti dedktopu...

ospravedlňujem sa za gramatické chyby niekde...píšem to na telefóne :-)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Telefón

Príspevok od používateľa shiro »

navyse sa apple zariadenia nepotykaju s problemami, ze po par mesiacoch pouzivania sa zaserie OS bohvie cim a potom sa to cele vlecie.
Mal som tri roky Desire HD, vo svojej dobe highend (rok 2010), prisiel s androidom 2.1, updatoval som na 2.3. pouzival som potom rozne custom rom (revolution hd, miui, venom) a v kazdej sa toto skor ci neskor dialo. Moc som ani s telefonom v tej dobre neexperimentoval, uz so vedel ktore appky mam mat a potrebujem ich. takze vzdy som ho pouzival s jednym balickom appiek a sem tam som vymenil hru za inu a tak....nic extra. najprv som si toto zasieranie OS vsimol na custom rom, ale potom aj vtedy, ked som sa vratil na stock 2.3.

Na ipade2 po takmer roku pouzivania s ios 6.1.3 som toto vobec nepozoroval, a odkedy mam ios7, tiez to nepozorujem.
Ako pracovny mobil mam lumiu 610 (lowend) s winphone 7.8 a tam to nepozorujem tiez, ten telefon je jak raketa.

Takze v androide je daco zle a uz by som sa k nemu nevracal...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7988
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Telefón

Príspevok od používateľa CageJ »

ja mam lumiu od aprila, cca 15.... dnes 2. zasek za celu dobu ! Myslim, ze to nie je tak zle... 6 mesiacov bez problemov bezala, v podstate obe zaseky su odkedy mam GDR3 developer verziu(cca 2,5 mesiaca)... takze nie je bez problemov uplne ani WP, aspon ked experimentujes....A dalsia vec, aj vo WP sa najde appka, ktora spomali system, to iste iOS.. napr. pre WP je to Insider...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13005
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ja som také ešte nikdy u iOS a WP nespozoroval...sú to svižné systémy...aj keď staršie modely s novšími verziami OS môžu už mať problémy, no je neprípustné aby vlajková loď u androida (všeobecne) po zakúpení mala problémy s optimalizáciou, vážnymi bugmi a fps dropmi
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa HellAngel »

shiro, vyborne porovnanie systemmov. Prezentovat android vo verzii 2.1 / 2.3. Nemam co dodat.

k ostatku. Asi ste malo videli. Uz som riesil aj total zasekany iphone, a nemal ziadny JB a ani tonu appiek. S lagmi som sa u iphonu stretol tiez. WP neviem ohodnotit. Nikdy som ho nemal moznost dlhodobejsie pouzivat, ale laka ma koli MS aplikaciam a celkovej synchronizacii MS produktov. V praci myslim velmi uzitocna vec.
A ohloadne androidu. Kupujte si HTC, Samsungy a nadavajte ake je spomalene po case. Neviem co sa cudujete, tie ich nadstavby zozeru tolko HW az z toho ide strach.

Idealne kupit telefon s androidom, do ktoreho vyrobca co najmenej tlacil svoje veci. Momentalne pouzivam znacku prestigio. No musim povedat ze som prekvapeny ako system ide. Mam tam tonu aplikacii a s telefonom to nehne. Dufam ze to tak aj ostane :D

ohladne rychlosti systemu, tak tu android taha za najkratsi koniec a aj vzdy bude. Je to open system a pokial sa do neho vyrobcovia telefonov budu prat svoje sracky, namesto toho aby co najlepsie vyladili, tak nikdy v reakciach nepredbehne iOS a WP.
Ale moja otazka je, ci tie stotiny, mozno obcas sekunda, je tak obrovsky dolezita.
V podstate snad ani iny argument uz nie je proti androidu, len ze uzivatelovi vybehne klavesnica o 0.5sekundy neskor, ako tomu na i4S.

Moja rada je jedine, zober si pred seba telefony co sa ti pacia, urci si co od toho telefonu ocakavas. Lebo dokonale zariadenie bez chyb neexistuje, kazda znacka, kazdy system ma svoje muchy a vyhody.
NB: Asus ROG Strix G16
TONNYCK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Po 11. Apr, 2011, 20:37

Re: Telefón

Príspevok od používateľa TONNYCK »

HellAngel napísal:Ale moja otazka je, ci tie stotiny, mozno obcas sekunda, je tak obrovsky dolezita.
ta sekunda nie je dolezita, kym si nezvyknes na rychlesi system... ja som xperiu mini kupoval ako polrocny model a oproti w995ke bola ako raketa... potom custom rom, jemne pretaktovanie a este sa zrychlil mobil... potom som presiel na stary iphone 3gs, ktory bol raketa krat tri a android sa mi zdal byt akysi lenivy... teraz mam lumiu 820 a ten isty android je nepouzivatelny, co sa tyka reakcii a odozvy a na kazdu vec cakat sekundu je zrazu strasne otravne... a iphone sa stal tiez podpriemernym... :-D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa HellAngel »

bolo by dobre keby ste prestali porovnavat android 2.3 alebo starsi.

Android bude vzdy v tomto tahat za kratsi koniec a najlepsie ohladne reakci bude na tom WP.Ale nie je to nic co by cloveka casovo zrujnovalo, tead ak neratam ze niekto kupi total low end s androidom a potom sa cuduje ze sa mu z neho neda ani volat.
Treba si urcit tie preferencie. Je pre neho dolezity market s kopec appkami? uhlopriecka, dizajn, chce sa na tom hrat kopu hier alebo cista ako pracovny nastroj, pripadne len telefonovanie, mail, sms.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6075
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Telefón

Príspevok od používateľa wingo »

Tiez nie je Android ako Android, kludne aj jedna "verzia". Samsung Galaxy Spica origos upgrade ROM na 2.1 (800Mhz CPU) total zalagovany phone obcas chybove hlasky obcas sa sam vypne, Sony Xperia X8 mini podobna tragedia, LG Optimus One (600MHz CPU) uplna spokojnost. Podobne LG L5 II co ma manzelka ide v pohode, samozrejme netreba od toho cakat nejaky extra vykon v hrach vzhladom k HW parametrom. A teraz total low-end znacka Prestigio, tak to je jedna balada (vsak stvorjadro a ziadne pazrave nadstavby :), navyse dual-sim co som potreboval.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa HellAngel »

tka na prestigio nemozme ani ja nic povedat, mam ho cca cez mesiac a som velmi prijemne prekvapeny. Jedine co ma skalmalo je fotak, velmi priemerny, ale system slape ako hodinky.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Telefón

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal:shiro, vyborne porovnanie systemmov. Prezentovat android vo verzii 2.1 / 2.3. Nemam co dodat.
Len dodam, ze ofiko ROMky boli 2.1-2.3.5, ale neofiko som tam mal aj android 4.2. No tam uz bolo vidno, ze to telefon nestiha tahat a bodlo by dualcore cpu. Najlepsie na tom behal 4.0.4.

Ale po case zacal sekat kazdy z tych androidov co som tam dal.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Telefón

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Takže, už som viacmenej rozhodnutý pre WP, ísť do tej Lumie 920 ? Pozerám, že Alza ho už nemá, aj tak ho kúpiť niekde inde?

napr. http://www.mp3.sk/nokia-lumia-920-windo ... 09986.html

?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7988
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Telefón

Príspevok od používateľa CageJ »

Hej
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13005
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Telefón

Príspevok od používateľa loleqboleq »

jo, ber, mp3.sk je v pohode obchod :-)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"