Grafická karta do 300 €

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Grafická karta do 300 €

Príspevok od používateľa Asnod »

loleqboleq napísal:Asnod...mal si niekedy lightning ? ak nie, tak si retard...bez prepastovaní...je lightning tak stavaná, že dá oveľa vyššie takty a stabilita je úplne inde ako gigabytka...
Napisal skuseny loleqboleq s gtx 270 :rolleyes: :hysterical:

Trepes sprostosti. O akych vyssich taktoch pri tom vzduchovom smejde hovoris oproti tej gigabytke? Myslis tych +-20mhz co to da mozno navyse? Ak sa nevyznas tak aspon neurazaj, ja ti tiez nenadavam. :good:
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
sedrik_7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Ut 28. Feb, 2012, 10:08

Re: Grafická karta do 300 €

Príspevok od používateľa sedrik_7 »

Opakujem sa, ale kľud. Už som si vybral a moje predchádzajúce konšpirácie ignorujte. Lightning mám objednanú a dúfam, že s ňou budem spokojný. Taktiež hádam niekomu poslúži táto téma pri rozhodovaní rovnako ako mne. Veľká vďaka tím, ktorí na môj problém reagovali. Vybral som si a to bolo cieľom. Procesor a dosku nechávam pôvodné, hádam ešte niečo slušne potiahnu :)

PS : Držte prsty, nech nedostanem do rúk vadný kus :D Keď otestujem nejaké hry a táto diskusia ešte nebude LOCKnutá, tak sem napíšem svoje pocity z hier.
Monitor : Samsung SyncMaster SA350 23" FullHD ; Case : Thermaltake Strike MX ; Procesor : Intel Core i5 2500 3,30GHz 6MB ; Motherboard : Intel DH67VR ; Grafická karta : aktuálne žiadna :-) ; SSD : OCZ Agility III 60GB ; HDD : WD Caviar Black 1 TB ; Zdroj : Fortron Black Power 750W 85+
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Grafická karta do 300 €

Príspevok od používateľa Asnod »

Samozrejme ist to pojde dobre, ale mohol si usetrit, o nic viac tu nejde, myslim ze na tu kartu nebudes mat dovod, ledaze by si chytil ako si pisal chybny kus.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
sedrik_7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Ut 28. Feb, 2012, 10:08

Re: Grafická karta do 300 €

Príspevok od používateľa sedrik_7 »

No to áno, mal som GAINWARDU GTX 560, po pol roku sa zbláznila, chladič pískal ako drbnutý :D reklamácia dopadla tak, že mi vrátili peniaze bez riešenie problému. Následne som zostal u 560 a kúpil som Gigabyte, tichá karta, avšak po roku sa to začalo a reklamoval som ju spolu 4x ( 3 rôzne dôvody ) a taktiež naposledy to dopadlo tak, že dostanem peniaze späť. Modlím sa, aby som mal s touto šťastie a nech to vydrží aspoň kým nebudem kupovať novú zostavu :)
Monitor : Samsung SyncMaster SA350 23" FullHD ; Case : Thermaltake Strike MX ; Procesor : Intel Core i5 2500 3,30GHz 6MB ; Motherboard : Intel DH67VR ; Grafická karta : aktuálne žiadna :-) ; SSD : OCZ Agility III 60GB ; HDD : WD Caviar Black 1 TB ; Zdroj : Fortron Black Power 750W 85+
Max_com
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 609
Dátum registrácie: Ne 24. Okt, 2010, 20:31
Bydlisko: Bratislava

Re: Grafická karta do 300 €

Príspevok od používateľa Max_com »

boze kam som sa to dostal, chapem ze niekto chce grafiku za 300+ eur ale nemusite sa pri tom tvarit ako by tie grafiky mali za rok-dva zomret. z prispevkov sedrik_7 mam taky pocit ako by sa modlil za to aby mu ta nova grafika vydrzala aspon rok :facepalm: pre boha ved ho trosku usmernite a nerobte z neho debila. loleqboleq mal pravdu. nehovorim ze kupil zle, ale neda sa to citat.
cudujem sa ze si s takymto pristupom uz davno nepresedlal na ivy bridge a nasledne na haswell :hysterical: a ludia z fora ta v tom nepodporili :rolleyes:
MB: GIGABYTE X570 I AORUS PRO ITX CPU: AMD RYZEN 1600AF GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 5600 XT 6G RAM: HyperX 32GB 2666MHz CL13 SSD: M.2 ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB SSD: M.2 WD Green 3D NAND 240GB HDD: WD Red 4TB, WD Purple 2TB, WD Red 2TB PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 CASE: Fractal Design Define R4 white Monitor: 27" OMEN X Gaming 240Hz 2560x1440 TN AUDIO: Genelec 8010a white, SMSL M500 V2, HiFime Sabre 9018 USB DAC, Focal Spirit Professional, Libra SE2 PRO DAC, M-Audio BX5 D2 + Samson Resolv 120a, Presonus Eris E3.5, HyperX Cloud white, Takstar Pro 80, Creative GigaWorks T20 II
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10087
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Grafická karta do 300 €

Príspevok od používateľa stiv »

Max_com napísal:mam taky pocit ako by sa modlil za to aby mu ta nova grafika vydrzala aspon rok
Kolko myslis ze bude drzat najnovsie hry na ultra? 5 rokov? 10?..
.
Max_com
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 609
Dátum registrácie: Ne 24. Okt, 2010, 20:31
Bydlisko: Bratislava

Re: Grafická karta do 300 €

Príspevok od používateľa Max_com »

tak jasne ze za rok budu lepsie karty za taku istu cenu. ale ajtak, co vyjde aby to nedokazala zvladat za rok? a este k tomu bude robit onedlho dalsi upgrade, lebo sandy bridge mu uz netaci. ved uvidime. ja sa iba cudujem co moja GTX460 stale zvlada (na ultra)..
MB: GIGABYTE X570 I AORUS PRO ITX CPU: AMD RYZEN 1600AF GPU: SAPPHIRE PULSE Radeon RX 5600 XT 6G RAM: HyperX 32GB 2666MHz CL13 SSD: M.2 ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB SSD: M.2 WD Green 3D NAND 240GB HDD: WD Red 4TB, WD Purple 2TB, WD Red 2TB PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2 CASE: Fractal Design Define R4 white Monitor: 27" OMEN X Gaming 240Hz 2560x1440 TN AUDIO: Genelec 8010a white, SMSL M500 V2, HiFime Sabre 9018 USB DAC, Focal Spirit Professional, Libra SE2 PRO DAC, M-Audio BX5 D2 + Samson Resolv 120a, Presonus Eris E3.5, HyperX Cloud white, Takstar Pro 80, Creative GigaWorks T20 II
sedrik_7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Ut 28. Feb, 2012, 10:08

Re: Grafická karta do 300 €

Príspevok od používateľa sedrik_7 »

Max_com : ďakujem ti, že si o mne myslíš, že som totálny debil :good: Trochu sa v tomto vyznám, ale nie natoľko, aby som si kupoval grafiku podľa toho, koľko peňazí mám na účte. V tom prípade by som si mohol kúpiť aj Titana a načo by mi to bolo ? Nanič :!:

Túto tému som vytvoril s cieľom, nájsť ideálne riešenie a adekvátnu náhradu za moju GTX 560. Riešenie som našiel v Lightningu. Viete všetci dobre, že koľko ľudí, toľko chutí a preto sa mnoho názorov odlišuje. Každý kus karty je v niečom odlišný a taktiež každý má iné skúsenosti. Ja som rád, že ma aspoň poniektorí správne usmernili aj keď som už neskutočne vymýšľal, pretože keď človek dva týždne pozerá testy a recenzie na tie karty, už si fakt nevie vybrať. Keďže s novou zostavou by som rád počkal minimálne do budúceho roka, tak som si vybral Lightning a hotovo. Keby som šiel do 780 alebo vyššie, už by som musel obmeniť viacero komponentov aj keď dostatočne mi môže poslúžiť aktuálny procesor, doska a zdroj, čiže by som tým urobil v podstate nezmysel. Kým to šľape, nie je dôvod na upgrade.

...a nie, nemodlím sa, aby mi vydržala tá grafika X rokov ( dúfam,že väčšina to pochopila ako metaforu, pretože tak som to aj myslel :facepalm: )
Monitor : Samsung SyncMaster SA350 23" FullHD ; Case : Thermaltake Strike MX ; Procesor : Intel Core i5 2500 3,30GHz 6MB ; Motherboard : Intel DH67VR ; Grafická karta : aktuálne žiadna :-) ; SSD : OCZ Agility III 60GB ; HDD : WD Caviar Black 1 TB ; Zdroj : Fortron Black Power 750W 85+

Návrat na "Nákupná poradňa"