Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

telefon aj dviham z volantu s tym problem nemam :) akurat neviem donutit auto prehrat hudbu cez BT...

ako teoreticky mi to je jedno lebo ked uz som na dlhsiu trasu,ze si pustim hudbu tak aj tak dam na nabijacku v aute+ jeden kablik naviac zapojim,cize nezavadza.
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

no ja napriklad si nahadzem na USB vselico, pichnem do radia a neriesim :cool:
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Wizik »

Ja USB nemam, takze mam v tomto smolu, ale aj tak mi to viac vyhovuje z telefonu, ze si mozem pustit cokolvek, preto som hladal taketo riesenie. A hlavne to nezabera miesto.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

zas mi nejaky bezcharakterny ***** oskrel auto... keby ti ludia neboli taki j*****i tak kludne mohol nechat na seba cislo,vyriesilo by sa to zo zakonnej poistky, jeho by to nestalo ani korunu naviac z jeho vacku a vsetko by bolo v poriadku, v dnesnej dobe asi je malo jedincov co maju kozu na tvari aby to riesili rozumne... mam chut auto uz skotulat z kopca ,furt nieco musim riesit,fakt ma to nebavi :E :furious2:
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

vitaj v mojom svete :(
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6883
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

do auta treba sadnut a jazdit, ak ma na neho clovek nervy, predat. z auta ma mat clovek radosta hlavne uzitok
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Co je pravdy na tom, ze ma mozu poslat z STKacky do prec, ked mam napr puklinu v narazniku, ulomenu bocnu plastovu listu na verach a podobne blbosti? Mam v zadnom narazniku totiz malu dieru (asi 10cm do priemeru, taka elipsa), ktora vznikla ked auto byvala majitelka pri parkovani niekde oprela a pritlacila naraznik. Mam to zalepene paskou, nicomu to nevadi, akurat utrpela estetika :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Wizik »

Cisto teoreticky takyto uz mierne prasknuty naraznik nemusi splnat daku bezpecnostnu normu. Ale aby ta za to buzerovali na STK, tak to skutocne netusim. Snad nie. :-)
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

http://www.danubiastk.sk/index.php?sub=33

chyby su rozdelene na A,B,C - A su drobne chyby resp. bez chyby, ktoré nemajú vplyv na sposobilost (v mojomp pripade prasknuta predna hmlovka), B su vazne chyby, ktore treba dat do poriadku a prist na opakovanu kontrolu, C su nebezpecne chyby, pri ktorych ti okamzite beru papiere a vozidlo sa vyraduje z premavky az do zopakovania TK

Ako ti vyhodnotia naraznik je tazke povedat, ale v zasade, pokial prasklina neovplyvnuje pevnost (teda sa naraznik nedeformuje) ani nechybaju uchyty a neodstavaju z neho ostre casti, pravdepodobne to oznacia ako A.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

prelep prasklinu naraznika lepiacou paskou a mas pokoj... taketo sa nezvykne riesit, hlavne aby z toho netiekol olej (ak tecie, pred STK aspon utriet :D )
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8612
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

potom poreferujem ze co a ako.... lebo mi to pride ako zbytocna blbost za toto vyradit auto z premavky. je tam len diera a nic ine, neodstava to a mam to prelepene paskou. skorej ma serie slabo brzdiaca rucna brzda tu budem musiet opravit tak ci tak :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2158
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Ja len tak pomimo update so starterom: Vyuzil som prvykrat asistencne sluzby pri PZP, takze aspon nejake peniaze sa mi "vratia". Auto bolo pekne odtiahnute do servisu, nasledne som skocil na colnicu, zaplatil vypalne a doniesol nove startery do servisu. Po porovnani, ze sa jedna o tu istu vec, som ich tam nechal a vratil sa o par hodin. Novy starter funguje uplne zazracne. Odkedy mam auto, takto pekne nestartovalo a to som uz menil sviecky, zapalovacie kable a kontroloval sa aj rozdelovac. Novy starter teraz ide do pocutelne vyssich otacok, motor startuje rychlejsie -- mozno urobi rovnaky pocet otacok, ako stary starter, ale urobi ich rychlejsie. Ma to teraz taky pekny zdravy zvuk. Nepovedal by som, ze novy starter spravi taky rozdiel. Bral som to len akoze to bud funguje alebo nie.

Novy starter je tiez od Mitsubishi, tak snad nieco vydrzi.

A aby som sa vratil k tej autobaterii, co som chcel kupit. Zda sa teda, ze tato je dobra, cize Bosch S4 nevyhadzujeme este z okna.

Najblizsie kupujem IAC ventil (motorcek volnobehu). Mam pocit, ze by sa zisiel novy.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

bosh S4 som mal taku konsky velku na audi S4 :) cim som chcel povedat,ze vydrzala hojne :)

dnes som videl plastidip na audi A6 combi... je to taka cold red farba:) vyzeralo to skvelo.fakt rozmyslam ,ze idem do toho,uz prve striekanie stalo 300e ,teraz cca tolko isto, a ked ma nabuduce suchnu zas budem striekat...dam asi plastidip a potom si to budem sam dostriekavat:) ta cold red farba si myslim,ze by na moje velmi isla:)
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Asnod »

Ludia. Otazocka, underglow pod autom je zakazany? Cital som aj nejaky clanok z roku 2010 ze vraj je to povolene a teraz v 2012 niekto za to vraj dostal pokutu. Vie ma niekto nasmerovat?
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"