Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

Mas aj nejaky odhad, ze kolko sa da vytazit pri XY/kH za urcity cas?
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

ja zacinam byt mierne skepticky. musim sa naucit dolovat samostatne, lebo v noci som sa pokusal dolovat, vydoloval som 300 ogc a doteraz ich nemam v penazenke, aj ked na stranke je potvrdena transakcia.
exminer :)
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

nove spravy z fronty...
fedoracoin za 3 dni v prepocte 1,3 LTC /700KHash/s (len blazon by to predal skor nez kym to bude na cryptsy)
monacoin uz natazene par stoviek no stale ziadna zmenaren :D (pociatocny boom s low difficulty skoncil,aj tu low diff som trosku minul lebo som nestihol nahodit single minning)
cagecoin sa prave tazi vyzera slubne...a kedze ma pomalu difficulty tak este dlho sa bude dat lahko tazit...(pokial viem neexistuje zatial wallet) a pomale diff su velmi popularne aj do buducnosti kedze multipooly to maju radi...
PS: vravelo sa ze taketo cerstve spravy by niekto aj coinovo odmenil :D mozem aj skorsie upozornenia ze co tazit a netazit atd...(zrusil som vsetky svoje doterajsie casovo narocne aktivity takze uz len coiny sem a tam)
mate niekto skusenosti s middlecoin.com?
i7
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

Takze aby ste vedeli priblizne ako tazit solo.. tak vam napisem meni navod :-))

Spravim to ako navod pre fedoracoin hoci dnes je nezmysel tazit tuto menu solo.. Mozete to vsak vyuzit na vsetky ostatne meny... Samozrejme najskor je dobre stiahnut penazenku a otvorit ju....

1. Vytvorte conf subor v zlozke C:\Users\User\AppData\Roaming\Fedoracoin
Klasicky ho vytvorte cez notepad a dajte ulozit ako fedoracoin.conf (ked ukladate tak vybrete uložiť ako (všetky súbory) - aby sa to neukladalo ako.txt.... Inac ta zlozka je skryta.. ale ako zobrazit skryte subory si zistite sami cez google :D
2. Do tohto prazdneho suboru vacsinou pridavate nieco taketo:

Kód: Vybrať všetko

rpcuser=user
rpcpassword=pass
server=1
daemon=1
gen=0
rpcport=9888
addnode=162.243.41.224
addnode=86.26.190.235
Pricom user a pass si mozete dat vlastne meno/heslo.. Rpcport je najdolezitejsi, lebo cez neho sa tazi.. to sa pri menach meni...Inac to nie je port fedoracoin meny, ale port poslednej meny, ktoru som tazil solo.. addnode=.... su nejake tie node servery, aby vam vedela penazenka stahovat data.. Niekedy ich ani netreba.. U novych mien vsak vacsinou treba...

3. spustite penazenku... ale nie klasicky, ale chodte do zlozky a tam stlacte ctrl+shift... a nasledne pravym tlacitkom na myske kliknite tak, aby sa vam otvorilo roletove menu... budete tam mat otvorit v prikazovom riadku... otvori sa klasicky cmd... a tam napisete... fedoracoin-qt.exe -server (aby sa penazenka otvorila ako server a vy tak mozete tazit...

4. Najlepsie je mat stiahnuty program cgminer... verzia max 3.7.2 ... vela ludi cez to tazi uz teraz... a tam vytvorit nejaky .bat subor podobne ako ten .conf sa to vytvara.. ze pomenujete nieco napriklad.. start.bat a do neho potom pridate nieco taketo:

Kód: Vybrať všetko

cgminer.exe --scrypt -o http://127.0.0.1:9888 -u user -p pass
osobne mam potom rozne nastavenia grafickych kariet v "config" subore cgminera.. cgminer.conf a vyzera nejako takto.. pricom tam su 2 rozne karty...

Kód: Vybrať všetko

{
"pools" :[
	{
		"url" : "http://127.0.0.1:9888",
		"user" : "user",
		"pass" : "pass"
	}
],
"scan-time" : "1",
"auto-fan" : true,
"gpu-fan" : "0-55",
"gpu-engine" : "1034,959",
"gpu-memclock" : "1500,1250",
"gpu-powertune" : "-20,20",
..... neslo mi pridat cely config.. ale viete si domysliet.. 
}

Samozrejme si zmenite user a pass na vlastne... Plus musite pockat kym vam penazenka stiahne vsetky bloky, lebo inac moze vypisovat nejake chyby... ta http adresa ostava rovnaka.. meni sa len ten port podla conf suboru..

Celkovo staci mat iba cgminer.conf a spustat cez cgminer.exer, ale kedze si taketo veci niekedy pridavam do cgwatcher, tak si vzdy vytvorim aj .bat subor...

Takze takto nejako sa zapina tazenie solo :D

Miliony coinov mi posielajte napr na adresu fedoracoin, ked uz som o tej mene napisal... EW2eyqHjApPs9e6bmugFdqRTFwmrKVaa8e

Pripadne v mene,ktoru vytazite cez solo mining... penazenku poskytnem,..

PS: ked som nieco zabudol, tak dopisem do navodu neskor.. :-)
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

Neviem ci som taky konzervativny, alebo uz az tak moc stary, ale nie velmi mam rad zmeny...pripada mi to tak, ze radsej idem na "istotu", kde viem, ze za den spravim pri 700kH okolo 0,25-0,30 LTC na switchercoine.

MegatronSK - mas GK vo viac pocitacoch a vzdy s jednym experimentujes, alebo ako?

Aj sa pozeram po dalsej karte, ale 7970ky sa ludia asi zblaznili, ked chcu za ne okolo 300€+ no a novu R9 280X som sa este nerozhodol, ze ci kupit. Mam Fortron 750W zdroj v zostave, kde je len Core 2 Duo procesor s 2Gb RaMky a neviem, ci to take 2 karty utiahne. Ja mam skor s tym problem, ze keby som aj kartu zohnal tak ju nemam kam pichnut a skladat novu zostavu sa mi nechce.
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

MegatronSK - dik, planoval som ti za to poslat vsetky moje OGC, ale tie :E :x :furious2: :furious: proste niekde zmizli. malo ich byt cez 300...
Urcite na teba budem mat otazky, zajtra sa spusta giftcoin, tak uvidime.

jurajz - tiez pokukujem po 2 kartach este, idealne 7970, ale ani r9 280x by neboli zle, no nie za bazarove ceny :-( a tiez je rozdiel v znackach. kamarat ma r9 280x Gigabyte a viac, nez 710kHs mu neda. moja asus fici 750kHs.
z HK mi idu risery, z usa add2psu a v konecnom dosledku by som to rad poriesil:
850W bronze = komp + 2 karty
650W gold = 2 karty (snad to utiahne 2x 7970, alebo 2x r9 280x)
425W bronze = 1 karta (to by malo utiahnut cisto len kartu)
(maticna ma 3ks x1 a 2ks x16 pci-e)

teraz som pozeral, kolko karty beru, tak je to cca 75w z pci-e (preto treba vsetky okrem x16 riserov dodatocne napajat z 12v) a 150-250w z 2x8pin. tym padom by som napojil na 850w 2 karty, komp + 2ks riserov, na 650w 2 karty a na 450w poslednu kartu s riserom. to by mohlo ist :cool:

a mna celkom experimentovanie bavi. z istoty este nikdy nikto nezarobil - cim vyssie riziko, tym vyssi zarobok, aspon tak nas to ucili na skole.
exminer :)
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

Hornik:
To chces vsetko natrepat do jednej dosky? Ako to chces potom uchladit, na to ti asi stacit stolny ventilator nebude... :-D
Co to je za MB, aky tam mas procesor a kolko pamate. Bezi ti to na Win 7?
Ty si objednaval tie zlucovace zdrojov? A reisery si bral s externym napajanim, alebo ked je GK napajana priamo zo zdroja tak je to jedno?
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

jurajz
natrepat to chcem takto:
http://www.cryptobadger.com/wp-content/ ... /miner.jpg

procak tam mam najlacnejsi, ktory pasoval do dosky, aj tak sa nepouziva - Celeron G1620
dosku mam tuto: http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=3897#ov
ram 4gb, ale dokupim asi dalsie 4gb pre istotu, lebo som pocul, ze aspon 1gb/karta treba systemovej
fici na tom cisty win 7, vypnute updates, vypnuty firewall, ziaden antivir, nainstalovany teamviewer

hej, objednal som add2psu a kazdy riser okrem x16 musi mat na zapojenie grafiky napajanie. x16 dokaze dodat az 75w do grafiky, x1/x4/x8 len 25w max a 79xx/r9 280 a silnejsie beru 75w z pci-e a zvysok z 2x 8pin

potrebujem vsak zohnat tie grafiky. idealne asus r9 280x dcu2top :-)

edit - este musim zistit, kolko mi grafiky zeru takto, no merace spotreby su bud zbytocne drahe (50+ e), alebo maju polovicu recenzii takych, ze po mesiaci nefungovali (vid alza).
exminer :)
jurajz
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Ut 10. Dec, 2013, 22:07

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa jurajz »

Ja som sa dneska odklonil zo switchercoinu a necham nejaky den dolovat Fedoru Tips /snad to bude mat hodnotu a vymenim za LTC/
Nechal som tam dolovat len jednu 8800GT a nejaky dvojjadrovy XEON celkovo 35kH :-D
Na switchercoine mam 2,07LTC a nastavil som treshold na 2,0 zadal tam svoj LTC ucet a zatial tiez nic /je pravda, ze odmenu som zrusil, ale az o nieco neskor, ako som dal svoj ucet a treshold/. Som zvedavy, kedy to spracuju a v akej vyske mi to pride.

Ked najdes dobry zdroj tych VGA kariet tebou vytipovanych daj vediet, mozno zoberiem aj ja 1ks a vybavis mnozstevnu zlavu. :good:
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa pipo137 »

Inak, som sa chcel spýtať, čo znamená a aký je rozdiel (čo je lepšie :? ) v nastaveniach poolu v Payment mode??
...teda medzi PPS (Pay Per Share) a RBPPS (Round-Based Pay Per Share), v tomto sa trochu strácam :rolleyes: a neviem, či tomu správne rozumiem :? :rolleyes:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

MegatronSK este otazka na ten conf file. preco prave tam?

pozeral som cestu a v ...\Roaming nemam nic s dolovanim suvisiace.
treba urobit nejaky adresar pre coin? lebo napr. penazenka OGC sa len rozbalila a ta tam nezanechala nic.
exminer :)
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

Hornik: kazda penazenka tam vytvara vlastnu zlozku pri prvom spusteni... a musi to presne v tej zlozke, ktoru vytvorila byt.. podla nazvu priecinku...
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

edit - este musim zistit, kolko mi grafiky zeru takto, no merace spotreby su bud zbytocne drahe (50+ e), alebo maju polovicu recenzii takych, ze po mesiaci nefungovali (vid alza).
http://www.gme.cz/meric-spotreby-elektr ... 1-p759-846 tento je velmi chvaleny :)
plao
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 449
Dátum registrácie: Po 25. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Velke Zaluzie

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa plao »

Chlapi, zohnal som 7970 a 7950 a nejako mi nejdu rozbehat, toto mi vypisuje:
Started Cgminer 3.7.2
Probing for an alive pool
Pool 0 difficulty changed to 32
Network diff set to 174
Error -4: Enqueueing kernel onto command queue. <clEnqueueNDRangeKernel>
GPU 1 failure, disabling!
Error -4: Enqueueing kernel onto command queue. <clEnqueueNDRangeKernel>
GPU 0 failure, disabling!

mam tam win 7 64, posledne driver-e a SDK 2.9. Urcite to bude nejaka blbost, nestretol sa s tym niekto?
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

MegatronSK musim to pozriet blizsie...

LordKJ dik, objednane :-)

plao jedine riesenie, co som na nete nasiel, bol reinstal na 64bit Win7. aky mas Win?
exminer :)

Návrat na "Kryptomeny"