27 " 3d monitor

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
toxicator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Ne 25. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Ilava

27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa toxicator »

Zdravim, potreboval by som monitor z nadpisu, vyhliadol som tento
http://www.alza.sk/27-philips-278g4dhsd-d382452.htm

mate s tymto modelom niekto skusenosti, pripadne viete o inom s podobnymi schopnostami ? zaujimalo by ma aj ako na tom bude s "flickeringom" . odkedy to tu spomenul Anderjsvk, zacal som sa bat ze kupim blikajuci monitor :-)

(3d musi byt pasivne, inak by som si moc nezahral)
8gb ram ddr3, nvidia 960, seasonic 400W 80+ bronze
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neviem ti priamo poradit, len jedna mala rada : bacha aby si z toho 3d nebol velmi sklamany.

Ja osobne som bol prudko sklamany zo vsetkych 3d co som doteraz videl mimo IMAXu - na vsetkych plazmach a monitoroch. A to teda boli ine cenovky ako 230eur bez dane.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6075
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa wingo »

3D chceš na filmy alebo na hry? Ak na hry tak tak by si musel spraviť výrazný upgrade zostavy aby si si plynulo zahral + treba myslieť na ďalšie podstatné veci, ale to potom keď sa vyjadríš.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
toxicator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Ne 25. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Ilava

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa toxicator »

to 3d na filmy aj hry, viem, aj podla recenzii ze pri tomto monitore je to 3d vseliake, ale aspon nieco a je pasivne, cize to co pise wingo by nemalo platit, fps sa tam neznizuje

mne ten monitor vyhovuje z viacerych hladisk - 27" , fhd, pasivne 3d

velke negativum je ze je laskly aj ked ma antireflexnu vrstvu, co som videl obrazky oproti oknu je to strasny odlesk, v jednej videorecenzii pri vypnutom monitore bolo vidiet zenu recenzenta s dietatom ako v zrkadle :-) , ale to bol pohlad z uhla, monzo priamo proti obrazovke to nnei tak zle... okrem toho sa mi zda ze leskle obrazovky mi viac unavuju oci, ale to je mozno iba moj pocit

tiez jeden clovek pisal ze podsvietenie presvita (ale ot mal podla mna vadny kus) a niekde sa tiez pisalo o tom, ze hdmi spojenie s PC je onicom, lebo text je necitatelny, doteraz som mal vzdy cez DVI, tak neviem
8gb ram ddr3, nvidia 960, seasonic 400W 80+ bronze
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to nie je len tvoj pocit, to je samozrejme naozaj tak.

Navyse, pri 27" monitore nemusis uvadzat ako "vyhodu" FHD, to su hadam vsetky :) ja by som to zaradil do nevyhod - je to LEN fullhd a nie je 2560x1440. Cize hento je proste najzakladnejsi 27" co mozes zohnat, je strasne neprakticky kvoli lesknutiu sa, z 3D nebudes mat akukolvek serioznu vyhodu a nema Displayport ani DVI, len HDMI.

No to je fakt super :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
toxicator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Ne 25. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Ilava

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa toxicator »

tak ale ake mam ine moznosti ked chcem pasivne 3d ... to fhd vyhoda podla mna je, pretoze by tam mal byt lepsie citatelny text a je to optimum pre hry

co sa tyka toho lesku, to by som nejak prekusol , zastrel by som trochu napr. :-)

- hlavne neviem co nevyhodou hdmi oproti dvi, je tam naozaj horsie citatelny text?
- na flickering (je to nieco ako blikanie monitora ked automaticky prisposobuje podsvietenie) mate aky nazor, najlepsie ak ho niekto ma
- a ta leskla obrazovka teda naozaj namaha viac oci? ja som mal 2 matne predtym a teraz som na lesklom notebooku, preto neviem ci je ta namaha sposobena malickym pismom alebo obrazovkou :red:
8gb ram ddr3, nvidia 960, seasonic 400W 80+ bronze
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6075
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa wingo »

Pasívne 3D nie je 1080p, ale v podstate 1080i (pre každé oko sa zobrazuje iný riadok, takže každé oko vidí len polovicu FullHD rozlíšenia). Ale nemysli si že to tým pádom bude mať iba polovičný dopad na FPS, ovládač počíta obraz v tebou definovanom rozlíšení (FullHD) a až následne sa buď pred poslaním do TV alebo až priamo v TV upraví. Rovnako aj 3D filmy sú nahrané plnohodnotne a až následne sa tento obraz upraví pre pasívne 3D. Problém HDMI v aktuálnej verzii 1.4a je v tom že zvláda iba 24fps pri FullHD rozlíšení, čo je pre filmy akurát ale pre hry dosť málo.

Čo sa týka hrania tak vzhľadom k pasívnemu monitoru si budeš musieť kúpiť špeciálny ovládač pre 3D zobrazenie hier, 3Def: http://www.tridef.com/products/pc
Druhé rozšírené riešenie je nVidia 3D Vision, tam však musíš mať nVidia grafiku a 3D Vision certifikovaný monitor (všetky sú aktívne), prípadne ak pripojíš TV cez HDMI dá sa dokúpiť nVidia 3D TV Play (neviem ako je to s monitormi cez HDMI, ale ak by aj bol problém myslím že sa to dá obísť upraveným ovládačom takže monitor sa bude tváriť ako podporovaná TV).

FPS v stereo3D režime idú dolu, záleží od režimu a konkrétnej hry ale ak to má byť čo najvernejšie tak sú cca polovičné. Myslím že 3Def má aj špeciálny približný režim podobný ako má Crysis 2/3 ktorý znižuje FPS menej (o 10-20%) ale to 3D je len približne prepočítavané a nie je také dobré, človek má z toho taký zvláštny pocit že niečo nesedí. Počítaj ale s tým že nie každá hra pôjde dobre, práve naopak, zvyčajne zbadáš viac či menej artefaktov, najmä tiene a svetlá (súvisí to okrem iného aj s rôznymi neštandardnými zlepšovákmi ktoré vývojári v hrách bežne využívajú aby si zjednodušili prácu alebo zvýšili FPS pri bežnom zobrazení, máloktoré hry sú 3D ready a ak áno väčšinou v tom má prsty nVidia) a niektoré sú priam nehrateľné.
Podporované hry pre jednotlivé technológie:
http://www.tridef.com/user-guide/supported-games (tu je blbé že tam nie je uvedené aké kvalitné je to 3D v uvedených hrách)
http://www.nvidia.com/object/3d-vision-games.html (tu je aj hodnotené ako kvalitné je to 3D, ja osobne by som horšie ako Good nehral v 3D)

Lesklý displej v žiadnom prípade neber, prídeš o oči i normálne a pre 3D to platí asi tak desaťnásobne, nemá to význam, odlesky sú viditeľné zo všetkých zdrojov svetla (napr. lampa, luster...). Ak je tam to 3D také všelijaké (predpokladám viditeľný ghosting) tak to neber lebo budeš iba sklamaný, je to veľmi rušivé a kazí to zážitok, určite vyber iný monitor. Flickering neviem, na mojom monitore ho nevidím a s inými neporadím.

Môj názor - ak chceš pasívne 3D kúp LG TV a nVidia 3D TV Play, budeš mať kvalitné stereo3D ovládače od nVidie (skutočne neviem ako je na tom 3Def v súčasnosti, možno lepšie možno horšie, skús si vyhľadať) a kvalitné pasívne 3D od LG, toto riešenie mám overené (teda 3D TV Play zakúpené nemám lebo ho nepotrebujem, mám 3D Vision monitor so zabudovaným 3D Vision vysielačom ktorý mi zaručuje licenciu). Problémom je to HDMI a 24fps pri FullHD rozlíšení (vyriešiš tým že nastavíš HD, na TV to nie je najhoršie) a zároveň počítaj s približne polovičným FPS ako máš teraz (ak sa uspokojíš s HD rozlíšením na TV tak si nastav 1280*720 a kukni FPS), takže si vieš odvodiť či ti v hrách ktoré chceš hrať bude stačiť súčasná zostava.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa mp3turbo »

HDMI 1.4a zvlada 1920x1080/60p a samozrejme aj 1080p50 teda 50 plnych snimkov za sekundu. Minimalne este dnes rano zvladalo ked som ich videl v studiu.

K tomu pasivnemu 3d a 1080p/1080i pre kazde oko neviem polemizovat, nemam skusenosti.



>> Lesklý displej v žiadnom prípade neber, prídeš o oči i normálne a pre 3D to platí asi tak desaťnásobne

tuto absolutne suhlasim, aj na tomto fore som vzdy zakazdym a zasadne vystupoval proti lesklym displejom na notebookoch a vzdy som na to ludi extremne upozornoval.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
toxicator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Ne 25. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Ilava

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa toxicator »

ten program 3def je dodavany s monitorom, ale vraj nefunguje dobre, druha moznost ako pise wingo je cez nvidiu a 3. moznost ktoru si ludia chvalia je 3d priamo cez monitor, vraj je to obstojne s tym ze monitor sa musi zaklonit, a minimalna vzdialenost 1.5m od neho (je vidno drobny raster, ktory vraj po case clovek prestane vnimat)
Wingo priznam sa, ze neviem ako sa postavit k tomu 3d tv, s nvidia 3d tv play ...nemohol by si mi poslat nejake linky na konkretne produkty prosim? To riesenie co mas ty, je cez nieco taketo? http://www.ocslovensko.sk/2721-27-led-m ... 8hr-cierny

s tym, ze pasivne 3d znizuje rozlisenie na polovicu mas pravdu a vraj to vyzera ako leporelo 2d obrazy navrstvene pred sebou, z aktovneho zase bolia oci, tak ja neviem, asi sa mozem ist tak na srnky do lesa pozerat

Inak mam doma dost kvalitny 22" ips monitor(1680) pouzivany asi rok s ktorym som bol spokojny, len ked som upgradoval zostavu, chcel som prejst na vyssie rozlisenie na vacsej obrazovke, v najhorsom pripade usetrim
8gb ram ddr3, nvidia 960, seasonic 400W 80+ bronze
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6075
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa wingo »

Kombinácia GTX 670 + LG 42LM620s (minuloročná TV) 1920*1080@60hz nepustí (TV vypíše hlášku a zobrazí 2D obraz), po nastavení 24Hz už ide ale je to trhané jak hovado. 1080p@60Hz (vlastne až 120Hz) zvláda až 1.4b, kukni Wiki.

To čo mám ja je zostava v podpise (monitor je podobný tomu čo si poslal, akurát starší) + cez HDMI pripojené TV LG 42LM620s. Ale ten monitor je drahý a pre teba zbytočný keďže to nevyužiješ, dá sa to aj keď máš zapojený 3D Vision kit alebo keď si dokúpiš iba soft od nVidie: http://www.nvidia.com/object/3dtv-play-overview.html
Aj tak je to v podstate iba licencia lebo všetko je už zahrnuté v ovládačoch nVidie, akurát je to zablokované.

3D priamo cez monitor robí to isté ako 3D konverzia v TV, na hry určite nie (aj keď v dnešnej dobe cutscén prerušovaných gameplayom možno aj hej... :D ), to je dobré na filmy a seriály (väčšinou som s tým bol vcelku spokojný, samozrejme filmy točené natívne v 3D vyzerajú lepšie). Ten drobný raster bude asi preto že to je polarizované 3D (nižšie reálne rozlíšenie) a nie konverziou 2D/3D. To leporelo je nezávislé od technológie zobrazenia, to je dané konverziou 2D/3D ak film nebol snímaný natívne v 3D (či už tú konverziu robili v štúdiu alebo to robí TV).

Konkrétny produkt ti neporadím ak to chceš ako monitor keďže sledujem len 3D Vision monitory, teoreticky LG monitory (oficiálne to je aj tak vlastne TV keďže má aj repráky a tuner) by mohli byť rovnako dobré v pasívnom 3D tak ako sú ich televízory: http://www.alza.sk/27-lg-dm2753d-pz-tv-d496205.htm
Len som naň nevedel nájsť recenziu, môžeš zobrať na 7 dní a vrátiť ak sa ti nebude páčiť. 3D TV Play má 14-dňový trial zdarma takže vyskúšanie bude zadarmo.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
toxicator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 278
Dátum registrácie: Ne 25. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Ilava

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa toxicator »

Dakujem vam obom za odpovede, vyzera to tak, ze nateraz si asi necham stary 22palec, pripadne by som mozno vyskusal monitor co postol wingo, celkovo to ale vyzera tak, ze 3d ma vela nedostatkov este ... zas musim ale napisat, ze aj ked som vyberal 3d sluchadla, odhovarali ma od toho, aj tak som kupil a paci sa mi to, takze ludia sa vedia pozerat na veci inak
8gb ram ddr3, nvidia 960, seasonic 400W 80+ bronze
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6075
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: 27 " 3d monitor

Príspevok od používateľa wingo »

Má to svoje čaro a aj preto to mám, ale nedostatky to má a treba na ne upozorniť. Problém je že sa to nikdy poriadne nerozbehlo, nVidia to síce tlačila ale jej titulov nie sú stovky a AMD na to zvysoka kašľalo ak nerátame ten chabý pokus AMD HD3D ktorý bol skôr len o tom aby mohli povedať že aj oni niečo majú, pritom to bola iba dohoda s už zabehnutou firmou že tomu nalepia svoju značku a pridajú plnú podporu do pár titulov (pritom niektoré z nich aj tak nešli :) ). Jednoducho to je celé AMD, čo si budeme nahovárať...

Druhá vec je že sa blíži Occulus Rift a všetko čo bude mať plnú podporu Occulus Rift by už z princípu malo fungovať v 3D aj na monitoroch excelentne, tak uvidíme. Otázne však je či nebude lepšie počkať práve na ten Occulus Rift :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus

Návrat na "Nákupná poradňa"