Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

HellAngel napísal:stale ta paranoja ze silne auto = k*k*t ? vacsi zabijaci su prave na fabkach 1.2, ktory sa silou mocou snazia ostatnym dokazat, ze ta ich hrkalka vie ist aj rychlo a ze vie predbehnut aj na useku, kde to nie je mozne.
Furt to bude len o tom, co ma clovek v hlave. Ani zbran nie je vrazedna, pokial to z nej neurobi clovek

jj, jasne, na fabii :DDD aj dneska som videl v spravach trapera na fabii 1,2htp co obehoval kolonu a celne sa zrazil s pritoiducim autobusom.. jasne,,, na fabke si clovek malokedy take dovoli.,.. ale ked ma typek 150k a viac vpredu, mysli si ze je poloboh a da sa vsetko. aj preto to tento na hyundai {ziadna fabia) skusal, a isto tam nemal zakladny 80k benzin..
ja nevravim ze iba tito vodici robia nehody, no hlavne tito, nemusi ist ani tak o BMW, ako o auta kde maju 150k a viac.
staci kukat spravy, kde su celne buracky, nehody s mrtvymi nevinnymi, ktori vzdy sedia v shitnejsom aute a slabsom.. neratam vygumovancov, co maju 18r a vcera dostali vodicak, a na druhy den to aj s kamosmi napalia do stromu. pozerajte spravy, a sledujte, ake auta najcastejsie sposobuju skody. clovek na 60k-80k aute si malokedy dovoli robit riskantne manerve, tito vodici su zli skor v tom, ze robia kolony na cestach, idu 70-80 tam kde je 90, zvysok je nervozny. ked su vsak ti vodici vzadu svojpravni, a vodicak dostali za schopnosti a nie znamosti, tak by ich to nemalo vytocit, a uz vobec nie donutit riskantne predbiehat.
ano, je x soferov, co nevedia soferovat, nevedia co je to dat prednost v jazde, su schopni sa vopchat prichadzajucemu autu tak, ze ho viac ako len ohrozia, ale ja ked vidim vazne nehody, naozaj so smrtelnymi nasledkami, urcite >51% to su prave auta s viac ako 120k pod kapotou.

okrujko:
.vcera ma viezol kolega domov na A4 Avant S-line s MTM 300 konikov...to bolo predbiehanie na inej urovni, bezpecne, rychle..

ano? a pri predbiehani s 300konikmi vzdy dodrzal maximalne predpisane rychlosti hej? sak ked mu domov dojdu 2-3ppaieriky, hned to bude bezpecne, rychle, a hlavne lacne :D ho to prejde
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

dufam, ze ty obiehas v 50, 90, 130. ani o kmh vyssie
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa okrujko »

felipe25 napísal: okrujko:
.vcera ma viezol kolega domov na A4 Avant S-line s MTM 300 konikov...to bolo predbiehanie na inej urovni, bezpecne, rychle..

ano? a pri predbiehani s 300konikmi vzdy dodrzal maximalne predpisane rychlosti hej? sak ked mu domov dojdu 2-3ppaieriky, hned to bude bezpecne, rychle, a hlavne lacne :D ho to prejde
urcite :hysterical: potom by to uz nebolo rychle a bezpecne...ale ked obiehas 2 auta iduce 80 90kou, tak to trva pekne dlho...radsej to dam na chvilu na 120-130, za par sekund som pred nimi a idem si svoje 90-100
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

no a sme doma...

keby vsetci takto premyslali ze radsej pojdem 130-140-150 ako 90, tak ver tomu, ze by sa takto neobiehalo, lebo v protismere by ti siel dalsi taky magor. keby to robil a premyslal takto kazdy, tak mame nie rocne 300mrtvych, ale 300tyzdenne. Nase cesty zdaleka niesu tak prisposobene, aby sa na nich dalo obiehat 140km rychlostou. Ano, kde je daleka viditelnost, ano, ale pochybujem, ze na silnych autach clovek obehuje, ked vidim 1km pred seba..

proste, je to porusenie predpisov, a bodka, a dokonca zavazne.

http://auto.sme.sk/c/6377892/tri-zavazn ... sanie.html
d) prekročenie rýchlosti jazdy vozidiel ustanovenej týmto zákonom alebo vyplývajúcej z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia v obci o 20 km.h-1 a viac alebo mimo obce o 30 km.h-1 a viac,
Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/6377892/tri-zavazn ... z2r4tB7MfO


Urobis to 3x za rok, a ides na preskusanie. A to staci ist 121km/h mimo obce, alebo 71km/h v meste. Sak nech sa paci, potom kvoli takym magorom co takto jazdia tu mame take chore pokuty, co v Rakusku je za prekrocenie o 30km/h v obci 90€, u nas to musi byt 200€, lebo vodici, ktori si z predpisov robia vlastny vyklad, policajtov donutili take pokuty zaviest... V Rakusku som na cestach mimo dialnice nezazil nejakeho magora, co by ma bral 130 tam kde je 90tka. Cim to bude? Mentalita?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Tak to asi malo jazdis v Rakusku. Tiez tam porusuju predpisy, len je to rovnomernejsie rozdelene medzi bezne a drahsie auta. Pokuty mimo obce su daleko nizsie ako u nas a ovela viac sa prihliada na zavaznost priestupku vzhladom na situaciu na ceste a okolnosti. Kamos dal cez plnu ciaru 3 ci 4 auta, bohuzial boli uplne v predu policajti, tak to mal za 300. V lete ked sme sli cez Rakusko, tak nas obehla S-klasa, tak sme sa na nu chceli zavesit. 200 na tachaci a on nam stale unikal. Na dialniciach tam tiez nie je problem stretnut auta, ktore to tahaju riadne cez 160.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa okrujko »

pekne vies prekrucat a vyberat si co sa ti hodi...
bezne tolko nechodim, nema to vyznam...predbieham rychlejsie, je to normalne a spravne z bezpecnostneho hladiska...je stitisticky pravdepodobnejsie, ze ked predbieham dlhsie nizsou rychlostou tak stretnem v protismere auto iduce predpisovo ako ked predbieham podstatne kratsie vyssou rychlostou, ze tam strenem hocikoho...ale toto nema zmysel ti vysvetlovat, netusim ako jazdis, ale asi tak, ze by som ta predbehol pri najblizsej moznej prilezitosti, nech mi neotravujes pokojnu a plynulu jazdu...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Poviem ti to takto. Mal som 44kw. Teraz mam 142kw. Citim sa v prvom rade bezpecnejsie, az pak silnejsie. Preco? Pretoze ked fest potrebujem daco predbehnut , ked sa falus z vychodnej rozhodne ze ide v piatok o tretej s kombajnom po 18tke tak nepojdem za nim ale obehnem ho, no musim to stihnut kedze aj protismer je znacne frekventovany. S 44kw som musel uvazovat tri kilometre dopredu a radsej som sa tahal za dymiacou aviou ako nieco skusat a ohrozovat druheho i seba, teraz len bliknem, podradim, zaradim sa , cvaknem tempomat a mam freude am fahren...A necitim sa ako niekto kto by ohrozoval premavku, niekolko krat som takto obehol aj policajtov a doteraz ma nezastavili :)
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa yNo »

Maju tieto debaty zmysel ? :laugh: Ako sa hovori, kazda minca ma dve strany. V jednej vete, silnejsie auto je samozrejme bezpecnejsie, ale viac drazdi ludi k zbytocnemu ohrozovaniu nez to slabsie. ( Prosim citat s porozumenim. Neznamena to, ze to slabsie nedrazdi. )
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

furt to je o ludoch, a to ze niekto vidi problem len v rychlich a silnejsich autach, je to jeho komplex.
dabata nema vyznam, uz sa to tu s nim riesilo a nenaberalo to konca. Nepochopi to.
Som zvedavy ako predbehuje 2 na sebe nalepe kamiony, ktore idu 80km/h. To ma dotycny nervy zo zeleza ak ich predbehuje len vramci povolenej rychlosti 90km/h.
Good luck
NB: Asus ROG Strix G16
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ako tak pozeram,zatial som tu dostal najvyssiu pokutu ja :D:D:D

zajtra idem pozriet jeep grandcherokee SRT8, ak by bol zaujem z jeho strany tak vymienam hned :) konecne v8 amerika
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Ja mel 650 € :D





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

okrujko napísal: urcite :hysterical: potom by to uz nebolo rychle a bezpecne...ale ked obiehas 2 auta iduce 80 90kou, tak to trva pekne dlho...radsej to dam na chvilu na 120-130, za par sekund som pred nimi a idem si svoje 90-100
Mozes hovorit babke a nie mne, ze niekto si kupi auto s 300konmi, a jazdi na nom tak, ze IBA KED NIEKOHO OBEHUJE ide 120-130, a potom ide stale predpisovo, dajme tomu max 105-110, (+-20% max. povolenej rychlosti), a tolko ide az pokym nemusi znova niekoho obehovat. To mozno taky clovek, co cely zivot makal, a na starobu si dopraje silne auto, takto jazdi. Mi nevrav, ze clovek co ma 300k auto, jazdi predpisovo, a len ked obehuje, porusi na chvilku predpisy, bo sa popukam.

Ano, samozrejme ze nejazdim 50/90/130, ale dajme tomu viac ako 65/110/150 nepojdem. Uz 65 v meste je moc, pri nejakej zrazke, alebo nizkej viditelnosti /ked rano vypnu verejne osvetlenie este ked je tma/, BY SOM BOL PRAVE JA TEN, co by bol sudom obvineny z prekrocenej rychlosti, bez ktorej by nehoda nestala. Uz x pripadov skoncilo tak, ze sofer sice nebol v base, ale mal podmienku, pretoze prekrocil speed, a znalec vyratal, ze bez nej by sa nehoda nestala.
Ved koniec koncov, max. rychlost tu nieje pre srandu. Ak sa nic nestane, clovek moze ist aj 200, ved okej, na pokutu naskrabe, alebo si rok dva nezasoferuje. Ale myslite, ti, co sustavne prekracujete max. rychlost, aj na to, co bude, ak sa nahodou nieco stane, a Vy budete mat na tachaci o 40% viac, ako je max. rychlost? Podla mna vacsina tazko, preto Slovaci soferuju ako arogantne ho...
Najazdil som par tisic km v zahranici, uz len v Madarsku, a napisem, ze som nezazil jedneho Madara, ktory by siel cez dedinu viac ako 60tkou. A to tam chodim velmi casto. Raz ma jeden bral v protismere odhadom 100vkou, samozrejme ze znacka bola SK, PO... Asi tak. No na Slovensku nieje problem natrafit na auto, co ide v obci 90tkou. Cim to bude?
Desiatky krat som urobil trasu KE-Budapest, ano, z velkej casti dialnica, ale po dialnicu sa ide po dedinach. Tam sa jazdi normalne, kulturne.
Naproti tomu, som urobil desiatky ciest KE-ZV, co sa tu deje na tom useku, to by bolo na dlho. Idioti v protismere, co si myslia, ze mozu vsetko, obehujuc tak, ze sa zaraduju v poslednej chvilu, uz ked nas nedeli ani 10metrov.. To predpokladam, ze Vy co tu pisete o 300k autach robite bezne, a este sa v tom aj vyzivate. Ano, to auto Vam umozni, len raz za cas sa stane, ze treba kupovat kvety a truhlu. :facepalm:

Proste, ja nechapem, ako moze svojpravny clovek obhajovat na verejnom fore rychlu jazdu, a este pisat, ze je to bezpecne. :facepalm: Sak jasne, pri celnej zrazke v rychlosti 90 a 90 neprezijete, ale pri rychlosti 140 a 140 vyjdete vonku, len si asi nenajdete ruky...
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

od poslednej pokuty 900e ci kolko to bolo presne, mozem s kludom povedat ,ze jazdim predpisovo,a zrychlim nevyhnute len ked musim obehnut koli svojej bezpecnosti (idem za kamionom a podobne).

a mam 286ps auto,cize skoro tvoja kategoria 300:)

vysantil som sa na autach uz dost, mat dostatok vykonu je skorej o tom pocite, ako o tom,ze si idem nieco dokazovat proti oktavkam a pod.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

quicky napísal:ako tak pozeram,zatial som tu dostal najvyssiu pokutu ja :D:D:D

zajtra idem pozriet jeep grandcherokee SRT8, ak by bol zaujem z jeho strany tak vymienam hned :) konecne v8 amerika
kam ? Jeden znamy ho ma z PB a tiez ho mal byvaly sused na Kramaroch ako zimne vozidlo. V lete mal SL65 a tvarilo sa to ako Black series :good:
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

No, quicky, cize pokuta mala vychovny ucinok, super. Ono, aj ja ked som bol mladsi, som jazdil na chipovanom Passate 1,8T, kto take soferoval, tak vie o com to je, no prave potom, co som sa vysantil na silnych autach som zhodnotil, ze silnejsie auto ako 120k na nase cesty naozaj nepotrebujem. Bolo by mi zbytocne, uz ten passat a jeho moznosti daleko presahovali to, co realne potrebujem.

Mna skrotila prva aj posledna pokuta, aj ked som nikdy nejazdil jak pirat, raz som sa vracal na SVK z DE, a siel som v BA po obchvate nevedomky 128 miesto 90tky, a po 300e pokute si davam naozaj este vacsi pozor. (a to som cestou do tej BA, na relativne silnom 150k diesli siel 1000km z nemecka a cez rakuska vsade predpisovo, kde bola 80tka, som siel 80..., kde bolo 130 fakt max 140-150...), vojdem na SVK, a ani nie po 15km ma zastavi Slovak polizei, no naserie, ale urcite nebudem nadavat na policajtov, system, a neviem co. Stalo sa, porusil som predpisy, moja smola..

Keby sme mali pokuty ako v Rakusku, asi by to ucel nesplnilo ani u mna, tiez nevravim, ze jazdim na 100% predpisovo, ale vidina 300€ pokuty musi donutit kazdeho uvedomit sa.. A ked nie, tak problem treba hladat inde
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"