Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

snake sa velmi nudil tak to na neho vytiahol :D
zajtra to srt,priznam sa ,ze som dost nahoneny na neho a som ochotny uplacat len nech vymenime :D :D :hysterical:
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirko285 »

http://lubovna.korzar.sme.sk/c/7075444/ ... mrela.html

Zrovna dnes sa stalo. Na margo značky. 20 ročná žena zomrela po zrážke s autobusom. Škoda Fabia. Nejdem sa hrať na experta, ale nemyslím si, že to auto by skončilo také roztrieskané, keby dotyčná nešla prirýchlo, teda keby prispôsobila jazdu stavu a povahe vozovky, počasiu, svojim skúsenostiam. Iné havarované auto som v správach nepostrehol...

http://img.topky.sk/900px/1288692.png/n ... ubovna.png
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tie auta sa kupuju masovo, ale tie auata su chodiace truhly. Deformacne zony to snad ani nema. Ochrana posadky ziadna. Jazda v taomto aute viacej ako 100km by som bral ako pokus o vrazdu

Quick: tak to ho podplat, to SRT je kraaasne :dance: yahooo
NB: Asus ROG Strix G16
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

vsetko som to popisal v mojom poste :D aj tu nehodu aj tu rakivcku na kolesach ... presne o tomto som vravel ... pozri sa ako vyzera BMW / audi / accord po zrazke a ako vyzera tak velmi ospevovana ludova skoda s ich akurat motormi ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

hell angel: ja viem,uz mam cash nachystany :D aj ked zajtra to este zrejme nevyriesime:) nakolko to mam na firmu a tak nejaky den potrva nachystat zmluvy v sucinnosti ekonomky. :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

quicky, kolko vyjde havarijna poistka na take auto?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

jcdenton12 napísal:radsej uz nepocitaj
ak je 90kph 100% tak 110 je je 122.22% a teda o 22.22% viac nez MPR

a to je podla jeho logiky uz jazda ako hovado

avsak keby isiel 107kph tak to je uplna pohodka a moze zrazat vsetko okolo, to je este vpohode, lebo je to pod 20%

pocitat viem, nechytaj ma za slovicka, napisal som to zhruba, nebudem ti to ratat na desatinne cisla...
ano, uz vidim, ako vy, co sa ohanate 300k autami, obehujete tak, ze idete max 110, to si mozem dovolit na 80k aute, ist 110, isto vy nemate 4x viac koni, aby ste pri obehovani neprekrocili rychlost 110, takze ti, co maju 150k a viac, isto prekrocia speed aj o viac ako 20%. isto neslapnete na plyn na 1/5 sily, ale na viac, ked mate 300k, ci sa mylim???
ja neskatulkujem ludi podla toho ake maju auta, ale kazdy expert, psycholog vam potvrdi, ze cim lepsie auto, tym vyssia sanca arogancie na cestach, samozrejme neplati to vzdy, aj ja raz za cas stretnem auto, ktoremu nevadi, ze ide zamnou 100vkou, a je to kludne nejaky bavorak. no vacsina tychto auto nevydrzi ist na 90tke ani 100vkou, je to prenich proste malo. Mi nevravte, ze Vy ste si kupili 150k a viac auta na to, aby ste chodili 90-100km/h, a v meste 50km/h. Vazne mi chcete toto tvrdit?
Uz 1,4TSI motor staci na akekolveki bezpecne predbiehanie, to, na co nestaci 1,4TSi je uz nebezpecna situacia, kedy by Vam dopravny analytik povedal, ze ohrozujete seba aj inych.
Ano, fabia je chodiaca rakva, bohuzial, vacsina aut pri zrazke s autobusom nedopadne velmi rozdielne. A, kvalitne, mohutne a bezpecne auta sa robia aj s inymi, ako 300k motormi. Tie moze pouzit tak ked su volne dni pre verejnost na Hungaroringu, RedBullRingu, Hockenheimringu, Nordschleife.
Lebo, clovek co si na SVK cesty a rychlostne obmedzenia kupi 300k auto, mi pripada, ako ked si kupim Intel Core i7, a budem na tom emailovat. Ale mam i7.

a este uplne posledna vec: preco sa vy, tak vehementne obhajujete? keby sa Vas to netykalo, mam pocit, ze by ste nereagovali. ale vkuse, ked napisem, ako to je, netaram bludy, kazdy den som za volantom, vkuse tu citam, ze to tak vobec nieje... Tak neviem, asi sa mi sniva ked soferujem. Ja som na nikoho priamo nenapisal ako jazdi. Napisal som, ze vacsina majitelov aut, s motormi nad 150k porusuje predpisy v podstate vkuse. Ruku na srdce, naozaj, mi to chcete vyvratit, ze mate auto ktore ma maximalku elektronicky obmedzenu na 250km/h (cize by bez toho dalo este viac), a jazdite 50/90/130? Nemam kusku pravdy, na tom co pisem?
A neobracajte to zas na fabiakov, co nevedia sofeerovat, alebo na bezpecnost. Prekrocenie rychlosti je taky isty dopr. priestupok ako kazdy iny, nieje ziadny lahsi ani tazsi. Je tu nejaky majitel 150k a viac auta, ktory jazdi s toleranciou dajme tomu +-20% 50/90/130 vzdy a vsade?? :?:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

havarijka? to nemam ani sajnu,ale nove stoji okolo 50k eur...na mitsu co stalo 28 nam vypocitali 400e,cize ratam tak 700+-
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

zodpovedne sa ti priznavam ze na BMW 525TDS upravenej na 130+kW (ano ma este vyladeny motor k tomu) jazdim predpisovo ako zakon kaze. Ano i ked to ma 150k+ a dokonca 6valcovi dizel a ma taku spotrebu ako malo ktore auto (6-7L idem ja) a k tomu mam velky bonus bezpecnosti, pocit kontorly a luxus ... ano, vsetky aspekty thto auta predbehnu hociktoru fabiu ci benzin alebo diezel na neporovnatelnu smiesnu sumu .... po vacsine to ma 3x taky vykon ako fabia a zhruba tu istu spotrebu ... a ten vykon je taka super vec ked si psyhcicky v poriadku. Ide pre tebou auto 60 mimo dediny ? nemusis ani podradovat, pritlacis plyn auto okamzite vystartuje auto je za tebou, zaradis vyssi stupen a si v klude .... za to ked jazdim na felicii je to ohromny zazitok .., musim nad vsetkym rozmyslat a dufat ze sa nic nestane .....
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

shajek: nejak to príliš dramatizuješ. Ak vieš šoférovať nič sa ti nestane ani vo fábii :) Rozmýšlať by si mal pri riadení automobilu konštantne, bez ohľadu na to ako dobré kvalitné a bezpečné auto máš.

Dnes som si to užil naplno na dedovom trojvalci Hovno To Potáhne :D Dokonca som aj auto obehol :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Ja som to postupne zvyšoval 90k/150k/234k/313k :D. A jazdím ako sa mi zachce, nemám rád tie značky s číslami v krúžku (pre skejtbordy), keď sa mi chce ísť 100, idem 100 (mimo mesta of kors), keď 80, tak 80. Diaľnica väčšinou 160-200, ale sú dni kedy sa mi nechce a idem 120 :)





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

felipe stale sa mysil, kone neurcuju styl jazdy. Tu urcuje ten dotycny sofer, uz to pochop. Neviem preco by som mal zakonite porusovat predpisy, len preto ze mam 180konove auto. Jazdim rovnako na sukromnom ako aj na firemnej oktavke TDi.
Mozno dokonca na sukromnom este pomalsie, lebo vacsinou mam v zadu dieta a priatelku.
Ta rovnica ktoru mas, plati skor na mladych a neskusenych soferov. CO sa silou mocou snazia dokazat na ceste, ze ich dymiaci smrad ide rychlostou svetla. Potom sa ale spametaju ze nemaju na tu rychlost brzdy
su ine typy soferov co ma dokazu nasrat na ceste a podstatne nebezpecnejsi
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mbc »

ja ti neviem felipe, s tymi konmi....
mam dve auta, jedno 120k (900kg) a druhe 300k a v zivote som platil za rychlost 2 pokuty (1000sk a 40Eur) (za 13rokov)
zatial co moj kolega na fabii plati uplne pravidelne
to je tak ked niekto ide Saca-Ke KONSTANTNOU rychlostou 80kmh (aj na 130ke aj na 60ke ;) )
a potom sa ludia cuduju, ze ich nameraju, ja tie 60ky dodrziavam vzdy, medzi nimi uz 130 nie vzdy
obcas na to dupnem aj daleko cez dvesto, castejsie je to tych 180
ale nerobim to v meste ale na prazdnej ceste, nic oproti, a nikoho tym neohrozujem
max tak seba a svoju penazenku co teba nemusi trapit
neobieham rizikovo ako vacsina blaznov na HTP combi s rodinkou, hore kopcom cez plnu ciaru s 91kmh, ako bezne vidavam medzi Saca/Moldava
Používateľov profilový obrázok
mbc
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 23:23
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mbc »

quicky napísal:havarijka? to nemam ani sajnu,ale nove stoji okolo 50k eur...na mitsu co stalo 28 nam vypocitali 400e,cize ratam tak 700+-
hej, s bonusmi to je tych 700Eur/rocne
quicky, nepoistujes to vobec? alebo na tych par mesiacov kym to nevymenis sa ti to nevyplati
ale ked nahodou to raz rozflakas, skoncilo s vymienackami :D
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

felipe si totalne mimo a pravdepodobne ti neverim ani slovo :) ze si neporusil a neporusujes zakon...
tak isto sa mi nechce verit, ze niekedy nemas naladu a chut ist viac ako ti dovoluju max.povolene rychlosti
ruku na srdce ked ta to chyti a mas chut na trocha adrenalinu tak si zajazdis rychlejsie...povedz ze nie?

mam sice len 140ponikove auto ale nieje nadto v 150km podradit do 4rky a plny plyn...
a ludom co maju ferrari, porshe a spol sa velmi rad uhnem na dialnici ked idu 200+..preco? lebo som si na 100% isty, ze keby mam to auto ja tak tiez sa chcem z casu na cas vysantit a ist 200 a treba si uvedomit, ze tie auta su robene na rychlost 300+ takze je hodne hodne ine ked ide niekto 180 na oktavke ako ked ide niekto 180 na porsche...
a ked je chuj za volantom tak je jedno ci sedi vo felicii alebo v porshe...


nieje to o autach - to nepridava samo plyn,nepredbehne same...je to o ludoch ktory sedia za volantom
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"