Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa overlordslovak »

poolwarz.com uz ide...ja tam uz som...
i7
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

Mensia ukazka pre tych co tazia na trapnych multipooloch :-) Kalkulačka z mojho google docs dokumentu...

http://gyazo.com/d6bcc15ee9cccaa2f95dfb420c49f69e
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Tiez to nie je take ruzove jak hovoria kalkulacky, nikdy. :-)
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

MegatronSK teba to nejako mata. inak som pozrel a vcera som vydoloval 1.64LTC pri 3000kHs. pri kurze cca 22,8usd/LTC = 37.39. vsetko do +-10% je pre mna "na jednej urovni" (skace kurz), cize jediny ten DigiByte je o dost vykonnejsi, inak je to cca to iste.

ale este raz pisem - najlepsie zarabaju aj tak obchodnici.

ps: nechces robit v nejakej korporacii? tam sa im niekto na vypocty, tabulky a prognozy vzdy zide. :good:
exminer :)
dejvidk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So 18. Jan, 2014, 11:15

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa dejvidk »

Takze ako som pisal po malej uprave R9 270x funguje na peknej a stalej hodnote a pridam sem info o uprave.

Gigabyte R9 270x

Obrázok

Ako prve si stiahnite Gigabyte OC Guru II .. Predsa len original soft je original
( http://download.gigabyte.eu/FileList/Ut ... 2_1.61.exe )

Potom prejdeme k uprave
Obrázok vecie hodnoty znizuju vykon
Voltaz menit netreba pretoze si ju graficka karta prisposobuje podla potreby takze Memory Voltage nechame na 1.5V a Minimum Voltage moze byt 1.144V.
Samozrejme Gigabyte OC Guru II nevypiname :D

Potom si nadstavime tieto hodnoty : -I 19 -g 1 -w 256 --thread-concurrency 21568

Spustime cgminer a mozme spokojne tazit skvelou a plnou rychlostou.

:help:
Potesi ma ak vam to pomoze k lepsiemu vykonu a zaroven by som bol vdacny aj za neaky donate :
LTC: LVUxE9yexC8pEazPBw4m8Bud83vBGWMoru
Doge: DMMWV6PrRawetR4cLn249pJnFwLUfPccLY
Kako
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 23. Jan, 2014, 21:17

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Kako »

Nazdar, nahodou som natrafil na toto forum, hladajuc nieco o digitalnych menach aj v slovencine. Chcel som si trochu si uzit materinskej reci po niekolkotyzdnovom prehrabavani sa anglickymi informaciami. Vidim, ze okrem ineho tu riesite, co je najvyhodnejsie tazit. Ja idem po menach, ktore su na nejakej burze, ale nie su na cryptowarz.com Obcas sa najde nieco, co je vyhodnejsie, ale este to nie je tak v pozornosti.

Ako svoj prispevok a "vstupne" do tohto fora a tiez pomoc k zlepseniu HDP Slovenska vam davam do pozornosti Vertcoin. Obchoduje sa na coinedup.com Na jeho tazbu treba nainstalovat upraveny cgminer. Nainstalovat ho nie je nic zlozite. Penazenku aj upraveny cgminer najdete na http://vertcoin.org/

Nastavenia na rozne karty najdete na tomto fore: https://bitcointalk.org/index.php?topic=416572.0

Ako pool vam odporucam http://vtc.kilovolt.co.uk Dostavam presne, kolko mam (nie ako pri inych pooloch, najma dogecoinovych, kde nedostanem ani polovicu z ocakavanych coinov).

Tato mena ma vela vyhod, pozrite si to. Je to naozaj zaujimavy a podla mna celkom perspektivny pokus - nieco ine, ako ostatne napodobeniny LTC.

A nakoniec to najlepsie. Pri 2 MH/s momentalne zarabam 55 USD/den. Ako vsetko je to iba docasna zalezitost, ale po tych biednych dnoch od noveho roka je to prijemne ozivenie - spolu s Mooncoinom, Dogecoinom, Lottocoinom - je si z coho vyberat ;)

Este vas upozornim, ze vas vykon bude v upravenom scrypte mensi, ako ste zvyknuty (zhruba polovicny), ale dolezite je, ze na konci je viac bubakov na ucte.

Ak vam tato rada pomoze zarobit nieco navyse, privitam symbolicku odmenu. Este nikdy som nedostal nic, co som poctivo nevytazil tak by ma potesila nova skusenost ;)

VTC: VqsL3nMeSFp3kPwtzxxb6ujxkDgHuRrVEJ (Vertcoin)
BTC: 18Uwpg4d9EiTCtiCexQtjm7qMDkXGozHP6
LTC: LS6YCiLvXE8x7shegqi3JFxZSJjak3w8yG
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

Kako 2mHs standardnych, alebo 2mHs realnych pre vypocet VTC?
exminer :)
dejvidk
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 51
Dátum registrácie: So 18. Jan, 2014, 11:15

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa dejvidk »

hornik tak isto aj na mojom DOGE poole klesol diff z 1340 na 1170 dufam ze este pojde dole
Kako
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 23. Jan, 2014, 21:17

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Kako »

2000 kh/s standartnych a 900 kH/s v upravenom cgmineri pre Vertcoin
Kako
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 23. Jan, 2014, 21:17

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Kako »

ináč, práve som pozeral, kedy sa zmení difficulty. Bude to zhruba za dve hodiny. Potom to už nebude také výhodné, ale ešte stále celkom fajn. Cena má stúpajúcu tendenciu a na predaj je tam dosť silná stena. EDIT: Cena sa naozaj pred chvíľou výrazne zdvihla, takže aj po úprave difficulty by to malo byť výhodnejšie, ako iné meny (ak sa náhodou cena zase cez noc nezosype - ťažko mi je veriť, že môže ostať takáto výhodná dlhodobo...)
MegatronSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 97
Dátum registrácie: Št 26. Dec, 2013, 23:27

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa MegatronSK »

Kako: to je len docasne... stale sa musi najst nieco co stupa, ked vsetko ostatne klesa...
Kalkulačka na nové kryptomeny (100+ sk/cz minerov): http://bit.ly/kryptomeny-2014
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

ak by ste chceli vidiet ten R9 290 jav, tak som vcera vecer len tak narychlo nafotil telefonom chovanie po otvoreni balkonu (asi 10-15 sek, ked to najviac trasie) a hodil na youtube.
///edit - nove video:
Naposledy upravil/-a hornik v Pi 24. Jan, 2014, 16:33, upravené celkom 1 krát.
exminer :)
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa yesper »

je to pre Hawaii uplne normalne, frekvencia jadra je zavisla na teplote. Pri referencnej 290X je frekvencia 1GHz do teploty 94stupnov, po jej prekroceni moze klesnut aj niekde k 750MHz
Používateľov profilový obrázok
hornik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Ut 03. Dec, 2013, 15:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa hornik »

yesper vobec sa nemeni frekvencia jadra. cely cas som ho mal taktnute na 1000MHz (default 947) a k 90+ teplotam sa ani nepriblizuje, cely cas ju drzim pod 80 celzia.
co je tu oproti ostatnym kartam (79x0, 78x0, R9 280x) ine, je dolovacia rychlost. ked totiz na vsetkych ostatnych necham rovnake parametre a takty, je im +- 10 celzia uplne jedno, hashrate zostava uplne rovnaka. ale pri R9 290 so znizovanim teploty na jadre stupa hashrate.
exminer :)
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa yesper »

mas referencnu verziu? v tom videu nevidim frekvencie, preto som myslel ze to bude tym. Ak si precitas hociktoru recenziu, tak je to presne tak ako pisem.

nevidim dovod preco by sa menil hashrate bez zmeny frekvencii, nic take s 290X som si nevsimol

Návrat na "Kryptomeny"