aka dobra kupa je Civic Ufo?

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
QuaDko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1331
Dátum registrácie: Po 11. Jan, 2010, 17:16
Bydlisko: Trstín-Trnava-Bratislava

Re: aka dobra kupa je Civic Ufo?

Príspevok od používateľa QuaDko »

Kazové je široký pojem, áno napríklad 2.0 TDička 16ventilové tým praskali hlavy jak na páse, ale to bola chyba celého koncernu a nestávalo sa to len na tourane, ale všeobecne na 2 litroch, Neviem ako to je všeobecne zo spolahlivosťou ale poznám viacero ludí čo má tourana a zatiaľ na ňom žiadne chyby nemali, večšinou sú to 1.9 TDička (BXE) čo boli ešte bez DPFka, a DPFko to je kategória sama o sebe, keď kupovať ojazdené auto čo má okolo 200 000 a nebolo menené DPFko tak v najbližšej dobe sa treba nato pripraviť, a v benzíne ho určite zoženieš behá ich dosť v benzíne len neviem či ti ten výkon bude stačiť. už 1.9 bez chipu je len tak tak, keď auto naložíš akože dá sa stým jazdiť svižne, len niekedy potrebuješ trošku viac výkonu hlavne keď si na to už zvykneš. a o spotrebe sa vyjadrovať ani nebudem to je kategória o tom kto sedí medzi sedačkou a volantom, na 1.9 sa dá bezproblémov spraviť 5 litrov keď chodíš mesto/mimo mesto, ale dá sa natom jazdiť aj za 7. tak isto aj na 1.6 sa dá jazdiť za celkom prijatelnú spotrebu, aj keď mne osobne tá 1.6 FSI vôbec nevyhovovala, vozil som sa natom a podľa mňa to neni moc vydarený motor, Keby tá honda nevypadá jak s planéty mars tak by to bolo celkom fajn kedŽe honda má kvalitné ten benzínové motory, len ten výzor :facepalm:
Working on
Používateľov profilový obrázok
davhan
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Ne 07. Apr, 2013, 22:20

Re: aka dobra kupa je Civic Ufo?

Príspevok od používateľa davhan »

kontrolna otazka. Kto z vas ma Hondu Civic 8.g ? :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: aka dobra kupa je Civic Ufo?

Príspevok od používateľa maniak »

davhan: ja ju mam, r. 2008, pred FL, avsak v 1,4 DSi motore.

K ergonomii VW group sa nebudem vyjadrovat, nepoznam (za seba len, nevyhovuje mi zapinanie svetiel vlavo nad nohou, ale zvysok fakt nepoznam, dlho som uz nejazdil s nicim zo skupiny). Prave Civic 8g mi ergonomiou vyhovuje dostatocne, snad jedinu velku vytku mam k sile podsvietenia budikov, resp. jeho nastavovaniu, kedy to je niekedy potreba prestavit za jazdy a to je dost o hubu (cudlik je vlastne pri otackomeri "za volantom", takze sa treba naciahnut). Inak rad zodpoviem otazky, nabehane mam cca. 80 000 km.
FVE 12.45 kWp V/Z
Fero_Chorda
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 184
Dátum registrácie: Št 11. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: aka dobra kupa je Civic Ufo?

Príspevok od používateľa Fero_Chorda »

Ja mam Ufo 1.8 ...
MB: ASRock 890GX EXTREME3 CPU: AMD Phenom II X6 1055T + Gelid Tranquillo
RAM: 2 x Corsair XMS3 4GB (Kit 2x2GB) 1600MHz DDR3, CL9
VGA:
Gainward GT240 1024MB GDDR5 SSD: Intel X25-V 40GB HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
Zdroj: Seasonic S12II-520 Case: Antec 300 LCD: Samsung 2443BW
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6792
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: aka dobra kupa je Civic Ufo?

Príspevok od používateľa molnart »

maniak napísal: snad jedinu velku vytku mam k sile podsvietenia budikov, resp. jeho nastavovaniu, kedy to je niekedy potreba prestavit za jazdy a to je dost o hubu (cudlik je vlastne pri otackomeri "za volantom", takze sa treba naciahnut). Inak rad zodpoviem otazky, nabehane mam cca. 80 000 km.
a nevadi ti ze tie budiky za tmy sa odrazaju v celnom skle? lebo mna to serie v celom aute mozno najviac (neviem sa rozhodnut ci toto alebo palubny pocitac). inac to auto ma prvykrat zaujalo prave interiorovo, lubi sa mi ako je vsetko natocene k vodicovi, posobi to trosku ako v malom lietadle. este trosku vadi ze pristrojovka svieti aj ked nemam zapnute svetla, tak som raz polku prahy presiel vecer bez svetiel (bolo to sice na accorde, ale v tomto je to rovnake ako civic).
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: aka dobra kupa je Civic Ufo?

Príspevok od používateľa maniak »

Molnart: jazdim v noci vcelku dost a nevnimam to. Len si treba vzdy v noci stiahnut podsvietenie budikov radikalne dole, inak ti to velmi svieti do oci a zbytocne ti to skracuje efektivny dohlad na cestu. Vyrazne ustupi asi aj ten odraz. Stahuje sa to tym tlacitkom na lavo od otackomera (vyslovene sproste umiestneny vzhladom na silne podsvietenie nutne cez den a slabe v noci). Palubak moc neriesim (viem, subjektivne), mam ho vacsinu casu v pozicii aktualne spotreby.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: aka dobra kupa je Civic Ufo?

Príspevok od používateľa Blackhawk »

V sucasnej dobe plnej "bazarbuzien", ktore predavaju same stocenky a buracky by som isiel asi do overeneho auta (pokial nemas moznost kupit ine auto s overenou historiou) aj ked by som musel spravit zopar kompromisov.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"