Silverstone skrinka a zdroj.

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
SergeantShooter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2014, 20:22

Silverstone skrinka a zdroj.

Príspevok od používateľa SergeantShooter »

Čaute chcem si zložiť malý herný systém Ale neviem sa rozhodnúť medzi skrinkami SilverStone TJ-08-E Temjin a SilverStone PS07 Precision a zdrojmi Corsair RM450 alebo Corsair CS450M lebo prvý uvedený je tichší (zero RPM pri malom zaťažení) ale nie som si istý či by sa do takejto skrinky zmestil (mysliac na kábeláž) je to jedno do ktorej obe majú rovnaké rozmery. Čítal som si recenzie na tieto skrinky a trošku ma zarazilo že SilverStone PS07 Precision má dva 120mm ventilátory, z ktorých jeden napoly fúka vzduch na grafiku ale pri testoch bola teplota vyššia než pri jednom 180mm ventilátore. V oboch skrinkách plánujem vymeniť stock ventilátory za nejaké kvalitnejšie noctuy (120mm) alebo Enermax T.B.Apollish (180mm).
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6312
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Silverstone skrinka a zdroj.

Príspevok od používateľa mino_85 »

Nečuduj sa, že 08-E má lepšie teploty, ten 180 mm intake fúka silno. Na druhej strane sa nedá moc o tichu baviť ani keď beží na nižších otáčkach. Z toho pohľadu je logickejšia voľba PS07, ľahko tam vymeníš dva predné fany za kvalitné 120-ky. Do 08-E môžeš buď vyberať nejakú 180-ku /a tam toho z kvalitných značiek veľa nie je/, alebo ho nahradiť 140-kou, ktorá ale v porovnaní s dvomi 120-kami bude mať výrazne slabší pomer výkon/hluk.

TJ08-E zas vyzerá omnoho luxusnejšie, vnútro je prakticky identické u oboch, sú to vydarené skrine.
Zdroje tam dostaneš obidva bez problémov, z toho si nerob hlavu.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
SergeantShooter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: St 12. Mar, 2014, 20:22

Re: Silverstone skrinka a zdroj.

Príspevok od používateľa SergeantShooter »

Viem bohužiaľ noctua nevyrába ventilátory väčšie než 140 ale z tých neznačkových som myslel že by som tam dal tento http://www.alza.sk/enermax-t-b-apollish ... 489584.htm parametrovo by nemal vydávať toľko DB... Myslel som ale hlavne že či by to nebolo tam takto napratané ako a obrázku je. Ja osobne sa prikláňam k 08-E, páči sa mi ten hliníkový predok krásne je spracovaná. Ešte čo sa týka psu tak ktorý by si ty odporučil tam osadiť.

Návrat na "Nákupná poradňa"