Wifi router primárne určený na hry

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Wifi router primárne určený na hry

Príspevok od používateľa Netus »

Chcel by som vas poziadat o pomoc pri vybere wifi routra urceneho specialne pre hranie on-line hier, cize obsahuje nejake specialne "future" technologie, ktore nejkym sposobom znizuju odozvy, teda pingy. Ak je to technicky ovsem mozne, aby sa tato vec nejak zlepsila. PC na ktorom sa hraje mlt. bude samozrejme prepojeny do routra kablom, nie cez bezdrotovu siet. Bezdrotova "cast", bude urcena pre NB, mobil a pod.. Par mojich favoritov:

1. ASUS RT-AC66U
2. ASUS RT-AC68U
3. Netgear R7000 (AC1900)

Dakujem za pomoc pri vybere :good: ...
CPU: Intel i7 9700K@5 GHz, chladné vodou, EK supremacy blok... MB: ASUS Maximus XI Formula... RAM: G.Skill 2x8GB DDR4 TridentZ RGB 3600/C16... VGA: ASUS RTX 3090 Strix O24G... SSD: Samsung 970 PRO NWMe M.2 x4...SOUND: Creative ZxR...ZDROJ: Seasonic Prime Ultra 1000W (SSR-1000TR) Titanium... CASE: Komplet vlastnej výroby, AlMg3 hliník + 3d tlac, čierna piesková farba pálená... LCD: ASUS 27" PG279Q 165Hz G-Sync...
Ostatné: Sennheiser Game Zero, Asus ROG Flare, Razer Basilisk Ultimate + Razer Destructor 2
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 2883
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: Wifi router primárne určený na hry

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

a cenovy strop? pretoze si sem dal dost drahe routre,pre tvoju potrebu mrhanie penazi,pretoze ich vykon ani z daleka nevyuzijes ale su to samozrejme tvoje peniaze a ty si s nimi mozes robit co ty uznas za vhodne :)

ak budes vyuzivat bezdrotovu castu routera len na notebook,aku ma normu notebook? na mobil ti staci tiez norma N
a/c je v tomto pripade uplne zbytocne a platis doslova za nieco co nevyuzijes..btw ak mas zly net,tak ti router nepomoze ani neboostne :)

ja ti doporucujem tieto dva,s ktorymi mam osobne velmi dobre skusenosti a s TP-Linkom vyborne:

TP-LINK TL-WR1043ND a ASUS RT-N16

WiFi router 802.11b/g/n až 300Mbps, USB, 4x GLAN, 1xWAN splnaju oba cena do 60 € na tom ASUSe sa daj nastavit QoS dokonca aj kontretne na hru vid obrazok

Obrázok
MB Asus B550-F CPU AMD Ryzen 7 5800X3D @4,4GHz CPU AIO Fracal Desing Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XTX Vapor-X 24G RAM Patriot 64GB DDR4 SSD m.2 Samsung 2×1TB PSU Corsair RM850x Case Fractal Design North Chalk White TG Clear Monitor Samsung 32''U32H850 OS Win 11PRO64SK Repro Edifier S880DB
NAS Synology DS218play Noctua 20TB WD Red Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON Ellipse ECO800
Router Mikrotik hAP ac³ MESH 2×Asus RT-AX55 TV Philips 65OLED806 SoundBar Samsung HW-Q950A 11.1.4
Retro handheld Anbernic RG556 + Samsung PRO Ultimate 512GB GamePad Xbox wireless controller

#grammarnazi #parfumslover Steam Pepemau5 #DotA2 pretaktovanie klan: PC.SK Battle.net pepeb007xx#2925 #diablo4
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Wifi router primárne určený na hry

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

je dolezite spomenut, ze QoS ma zmysel riesit ked dochadza k zahlteniu linky, kedy ma prioritizacia prinos
pokial WAN linka nie je saturovana, vsetky data stihnu odist (ok, na drahsom zeleze by si vedel dat online gaming trafic do stric priority queue)

kazdopadne skor sko do draheho routra, ktory ti nic neprinesie by som investoval do optiky od kvalitneho ISP

totiz ak mas shitnu konektivitu, tak mozes mat aj router za vela penazi a nic s tym nespravis
...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12951
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Wifi router primárne určený na hry

Príspevok od používateľa loleqboleq »

rovnako by som sa pozeral po linksys (cisco), ale to je môj subjektívny názor
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Re: Wifi router primárne určený na hry

Príspevok od používateľa Hrochy »

Prioritizaciu ma zmysel riesit len na WAN linku smer uplink, kde aj moznost riadneia QoS konci.
Dalej je prevadzka prenasana ako datova prevadzka najnizsej triedy s pripojenim na Internet.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Re: Wifi router primárne určený na hry

Príspevok od používateľa Netus »

Samozrejme ze si dam poradit. A ak ide o zbytocne vyhodene peniaze, tak kto by rad neusetril :-). Teraz mam TP-LINK 743 a zjavne uz dochadza lebo zatuhuje, ale bol som s nim spokojny (fungoval bez chyby 5 rokov). V oblasti ktorej byvam (rodinny dom) mam net cez nanostanicu (nanostation M5) a je to maximum co sa tu da, opticke pripojenie nie je mozne... Inak s netom je to asi takto:

Obrázok

EDIT: nakolko ma tlacil termin nakupu, lebo som mal takto nizsie ceny, tak uz som objednal ASUS AC68U... I tak Vam dakujem za rady... :good: .
CPU: Intel i7 9700K@5 GHz, chladné vodou, EK supremacy blok... MB: ASUS Maximus XI Formula... RAM: G.Skill 2x8GB DDR4 TridentZ RGB 3600/C16... VGA: ASUS RTX 3090 Strix O24G... SSD: Samsung 970 PRO NWMe M.2 x4...SOUND: Creative ZxR...ZDROJ: Seasonic Prime Ultra 1000W (SSR-1000TR) Titanium... CASE: Komplet vlastnej výroby, AlMg3 hliník + 3d tlac, čierna piesková farba pálená... LCD: ASUS 27" PG279Q 165Hz G-Sync...
Ostatné: Sennheiser Game Zero, Asus ROG Flare, Razer Basilisk Ultimate + Razer Destructor 2

Návrat na "Nákupná poradňa"