Monitor na pracu v kancelarii

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
sensilux
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Sobrance

Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa sensilux »

Pozdravujem Vas,

v robote mame notebooky s mensim rozlisenim, som po operacii s ocami a moje oci su po celodennej praci strasne unavene, cervene, palia a potrebujem monitor...

Ma to byt na pracu s dokumentmi, office, a pod...ziadne hry, ziadne HDMI mi netreba, DVI postacuje, repraky na monitore mi tiez netreba, hlavne taky monitor, kory by "setril" zrak a aby bola zataz co najmensia, takze asi co najlepsie rozlisenie a este nejake veci, ale do toho uz vidite vy :)

Na rychlo som nasiel nejake monitory, co poviete na tieto dva? Ktory by som mal zobrat na moje poziadavky? Moj rozpocet je do 150eur.

1. http://www.alza.sk/22-eizo-s2202wha-bk-d220441.htm

2. http://www.alza.sk/24-benq-gl2450h-d931786.htm#video

Za skore reakcie vopred Vam dakujem
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9365
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa shiro »

akesi "setrenie" zraku monitorom je blbost, ked sa bavime o lcd monitoroch. Neviem kto taku kravinu vymyslel.
Monitor si akurat nastavis tak, aby sa ti s nim pohodlne pracovalo (jas, kontrast, farby...)
Ak ti ide o velkost pisma, to si vies vo windowse nastavit, aj ked ti je nativne rozlisenie monitora male. Uvedom si, ze ked mas 22" a 1680x1050, tak na 24" s 1920x1200 budes mat text +- tak isto velky, akurat ti monitor naraz zobrazi viac, pretoze je vacsia plocha displeja.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Kingston FURY 32GB DDR4 3600 MHz CL18 Beast Black | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi 14T 256GB
Používateľov profilový obrázok
sensilux
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Sobrance

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa sensilux »

ale nenapisal si ktory z tychto dvoch, alebo hoc nejaky treti ktory ty si myslis zeby bol lepsi ako monitor z notebooku, by bol vhodny do kanclu...
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa Purejoke »

TN panel v tomto prípade jedno veľké nie. Hlavne čo sa týka wordu a podobných vecí ostrosť písma je lepšia na IPS. Keď som nastupoval do práce ako prvý monitor som mal benq TN panel a zo začiatku ma veľmi pálili oči. Momentálne mám v práci tento monitor http://www.alza.sk/24-lg-ips2453vq-d417495.htm a som úplne spokojný.
CPU:9600X MB:ASUS ROG STRIX B850-G GAMING WIFI GPU: INNO3D GeForce RTX 5070 RAM:Kingston FURY Beast Black RGB EXPO 32GB PSU:Corsair RM850e CASE:Deepcool CH160 Plus
Používateľov profilový obrázok
sensilux
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Sobrance

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa sensilux »

No IPS displej je podla mna tiez dobry, videl som v NAY vystaveny nejaky a ten obraz mi prisiel dost dobry, ale konkretne ten, co mas ty, tak ma nevyhodu podstavca, nemozes si nasavit vysku asi...vyzera dost labilne...
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa Purejoke »

Tak hej podstavec čo sa týka LG nie je bohviečo ale tak mne to nerobí problém mám ho stále len položený na stole a viem si nastaviť výšku stoličky. :D
CPU:9600X MB:ASUS ROG STRIX B850-G GAMING WIFI GPU: INNO3D GeForce RTX 5070 RAM:Kingston FURY Beast Black RGB EXPO 32GB PSU:Corsair RM850e CASE:Deepcool CH160 Plus
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa xsi69 »

Minulý rok som kupoval 5x to eizo http://www.alza.sk/22-eizo-s2202wha-bk-d220441.htm
Môžem len doporučiť !
Je tam kvalitný panel a rozdiel vo farbách oproti 2412m som si ani moc nevšimol.
Akurát má horší design(hrubý), ale zas má PIVOT čo je jedno veľké +
Ber ho!
+ má funkcie pre šetrenie zraku- periodicky vyskakujúce info, že sa máš nachvíľu pozerať aj niekam inam :-D

@Purejoke raz si kúpiš monitor s pivot a nemusíš prestavovať stoličku :laugh:
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
Purejoke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Po 30. Sep, 2013, 11:22
Bydlisko: Bratislava

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa Purejoke »

xsi69 napísal:@Purejoke raz si kúpiš monitor s pivot a nemusíš prestavovať stoličku :laugh:
Niektorí u nás ešte stále hľadia do dell 19-tiek, ktoré tak príjemne blikajú.Takže kolegovia s IT oddelenia by asi nepovažovali to, že si musím nastaviť stoličku ako pádny argument nato aby ma vybavili novým monitorom. :laugh:
CPU:9600X MB:ASUS ROG STRIX B850-G GAMING WIFI GPU: INNO3D GeForce RTX 5070 RAM:Kingston FURY Beast Black RGB EXPO 32GB PSU:Corsair RM850e CASE:Deepcool CH160 Plus
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa DankoPR »

Ak môžem poradiť, skús to riešiť softvérovo.
Stiahni si program f.lux (http://justgetflux.com/) (ospravedlnujem sa za reklamu ;) )...
Mne tento program veľmi pomohol nakoľko niekedy do PC čumím aj 15 hodín nonstop, hlavne v noci a po dvoch dňoch používania som už postrehol, že nemám také unavené oči ako kedykoľvek predtým...
Program upravuje farby obrazovky podľa denného/nočného svetla.
Zo začiatku si budeš na to určite zvykať tak 2-3 hodinky, obrazovka sa ti bude zdať oranžová, ale to po chvíľke prejde :)

PS: je to veľmi obľúbený program programátorov :)
Používateľov profilový obrázok
sensilux
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Sobrance

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa sensilux »

tak uz som to nahodil, tak uvidim, ale tusim ze sa to meni hlavne v nocnych hodinach, nakolko pracujem ciste len cez den, neviem ci to bude ma nejaky ucinok :D. Ale aj tak dakujem, nahodene to mam...
Používateľov profilový obrázok
DankoPR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 07. Feb, 2013, 20:25
Bydlisko: TN

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa DankoPR »

Má to účinok aj cez deň, používam ho stále :)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5344
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa scream »

ja robim na lenovo a dell, oci bolia ak je nespravne nastaveny alebo sa v nom odraza svetlo, akonahle je s tiahnuty jas na minime, su dobre podmienky je to omnoho lepsie. Tiez odporucam vyskusat nejake "cviky na oko" pocas prace, napr. po urcitom case preostrit na vzdialeny objekt atd.
Spoiler: ukázať
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, Sapphire pulse 9070 15g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5344
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Monitor na pracu v kancelarii

Príspevok od používateľa scream »

ja robim na lenovo a dell, oci bolia ak je nespravne nastaveny alebo sa v nom odraza svetlo, akonahle je s tiahnuty jas na minime, su dobre podmienky je to omnoho lepsie. Tiez odporucam vyskusat nejake "cviky na oko" pocas prace, napr. po urcitom case preostrit na vzdialeny objekt atd.
Spoiler: ukázať
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, Sapphire pulse 9070 15g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Nákupná poradňa"